Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 88

Tema: neverbalna komunikacija

  1. #21
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Re: Govor tela

    http://www.lepotaizdravlje.rs/ljubav...ovor_tela/3530

    Zainteresovani muškarac nesvesno će podići obrve u razgovoru sa njemu zanimljivom devojkom, a to je znak da ga zaista zanimate. Ali da biste to primetili, morate pažljivo da ga gledate jer je reč o deliću sekunde.

    Antropolozi taj pokret zovu "munjevite obrve" jer prolazi brzo poput munje, a ako ga uočite, možete da očekujete poziv da izađete. Lagani trzaj glave, pošto vam se pogledi susretnu, takođe je podsvesna reakcija tela i znači da mu se sviđate. Iskrene simpatije otkriva i širok osmeh, koji jednostavno ne može da sakrije.

    Mora da vas gleda u oči
    Ukoliko izbegava da vas gleda u oči i prečesto je licem okrenut od vas (tako da uglavnom gledate njegov profil), jasni su znaci da nije previše zainteresovan. Isto značenje ima i pokrivanje usta rukama na vaše pitanje da li je još zainteresovan. On time podsvesno želi da zaustavi izgovaranje istine.

    Suzdržava se pomoću ruku
    Ako muškarac koji vam se sviđa sedi na rukama, znači da pokušava da kontroliše svoje reči i pokrete. Zabrinut je da će reći previše i tako vas razočarati, pa pokušava da se kontroliše i disciplinuje podupirući se rukama.

    Dug pogled je zamka
    Ako vam muškarac pruži ruku dlanom okrenutu prema gore, želi da se dublje poveže sa vama. Međutim, pripazite na dug "značajan" pogled. Ukoliko želite dužu vezu, zaobiđite ga jer mu to verovatno služi samo kao mamac.

    Sviđate mu se ako vas oponaša
    Ako primetite da nesvesno oponaša vaše grimase lica ili pokrete, budite sigurni da ga iskreno zanimate. Ljudi nesvesno oponašaju druge samo ako im se sviđa ono što rade, pa pripazite na usklađenost pokreta.
    Tajna je u poljupcu
    Materijal za dugu vezu prepoznaćete po nežnim poljupcima u obraz i nagloj pogrbljenosti leđa. Poljubac u lice je znak brižnosti i očinskog instinkta, a grčenje leđa javlja se zbog želje za zagrljajem i povezivanjem.

  2. #22
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Govor tela

    Citiraj Prvobitno napisano od Ometač Vidi poruku
    http://www.lepotaizdravlje.rs/ljubav...ovor_tela/3530

    Zainteresovani muškarac nesvesno će podići obrve u razgovoru sa njemu zanimljivom devojkom, a to je znak da ga zaista zanimate. Ali da biste to primetili, morate pažljivo da ga gledate jer je reč o deliću sekunde.

    Antropolozi taj pokret zovu "munjevite obrve" jer prolazi brzo poput munje, a ako ga uočite, možete da očekujete poziv da izađete. Lagani trzaj glave, pošto vam se pogledi susretnu, takođe je podsvesna reakcija tela i znači da mu se sviđate. Iskrene simpatije otkriva i širok osmeh, koji jednostavno ne može da sakrije.
    Zar ne reaguju ovako ljudi kada se iznenade?
    I kako znaš da li je prijatno ili neprijatno iznenađen onime što vidi?

    Citiraj Prvobitno napisano od Ometač Vidi poruku
    Mora da vas gleda u oči
    Ukoliko izbegava da vas gleda u oči i prečesto je licem okrenut od vas (tako da uglavnom gledate njegov profil), jasni su znaci da nije previše zainteresovan. Isto značenje ima i pokrivanje usta rukama na vaše pitanje da li je još zainteresovan. On time podsvesno želi da zaustavi izgovaranje istine.
    E ne verujem u ovo.. ima ljudi koji nikoga ne gledaju u oči i ljudi koji svakoga gledaju pavo u oči..
    a i onih što nikako pogled sa dekoltea ne mogu da maknu...


    Citiraj Prvobitno napisano od Ometač Vidi poruku
    Suzdržava se pomoću ruku
    Ako muškarac koji vam se sviđa sedi na rukama, znači da pokušava da kontroliše svoje reči i pokrete. Zabrinut je da će reći previše i tako vas razočarati, pa pokušava da se kontroliše i disciplinuje podupirući se rukama.
    E ovo je tačno.
    I ja to ponekad radim.


    Citiraj Prvobitno napisano od Ometač Vidi poruku
    Dug pogled je zamka
    Ako vam muškarac pruži ruku dlanom okrenutu prema gore, želi da se dublje poveže sa vama. Međutim, pripazite na dug "značajan" pogled. Ukoliko želite dužu vezu, zaobiđite ga jer mu to verovatno služi samo kao mamac.
    Ovaj... zar se ljudi koji hoće da se povezuju, rukuju...


    Citiraj Prvobitno napisano od Ometač Vidi poruku
    Sviđate mu se ako vas oponaša
    Ako primetite da nesvesno oponaša vaše grimase lica ili pokrete, budite sigurni da ga iskreno zanimate. Ljudi nesvesno oponašaju druge samo ako im se sviđa ono što rade, pa pripazite na usklađenost pokreta.
    I jel neće tako izgledati malo.. feminizirano?
    Citiraj Prvobitno napisano od Ometač Vidi poruku
    Tajna je u poljupcu
    Materijal za dugu vezu prepoznaćete po nežnim poljupcima u obraz i nagloj pogrbljenosti leđa. Poljubac u lice je znak brižnosti i očinskog instinkta, a grčenje leđa javlja se zbog želje za zagrljajem i povezivanjem.
    Ovo povezivanje već ima smisla.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #23
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno neverbalna komunikacija

    Svi mi komuniciramo i bez riječi..šaljemo signale na način koji ne možemo da kontrolišemo i zanima me koliko poznajemo te načine,šta nam govore..dugo sam se bavila time i prilično dobro mogu da procijenim šta mi govore kad ćute

  4. #24
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    za početak evo nekih znakova neverbalne komunikacije:

    -diranje lica,kose,naočala..
    -pokreti ruku
    -pokreti glave
    -prekrštanje ruku
    -signali očiju
    -facijalna gestikulacija
    -položaj tijela
    -položaj u sjedenju...

  5. #25
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Neverbalni aspekti govora podrazumijevaju manire govora koji pokazuju zainteresovanost ili zank da slušamo..ponekad prozborimo jedno "hm" kao znak da slušamo i da sagovornik nastavi dalje.
    Naše tijelo šalje znakove bez obzira jesmo li ili nismo svjesni..istraživanja su pokazala da neverbalna komunikacija predstavlja između 70 i 80 % poruka koje šaljemo drugima.
    NAžalost,najveći dio ljudi to ne primjećuje..a mišljenja sam da to zaista može da pomogne u razumijevanju sagovornika ili partnera

  6. #26
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Facijalna gestikulacija je nekako najčešća..evo par primjera:
    -otvorena usta .....iznenađenje,nevjerica,šok(zamislite kojom brzinom lice odaje naše stanje i koliko prije bilo koje riječi)
    -stisnuti zubi.....neslaganje,potencijalna agresivnost,početak napada bijesa
    -ispućene usne....sumnja,nepovjerenje,prkos,isčekivanje
    -iskrivljen pogled....pogled iskosa kojim sumnjamo u on o što nam neko govori
    -široko otvorene oči sa podignutim obrvama....nevjerica,iznenađenje (verbalno bi bilo : Ma nemoj!)
    -visoko podignute obrve...strah

    Ne znam da li bih ovdje dodala i oko koje namigne

  7. #27
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Signali očima

    e,tu se svašta može vidjeti
    Prvi i po mom mišljenju,najporažavujući je signal : NEGLEDANJE sagovornika u oči( e,to je nešto zbog čega nemam volju ni za kojom vrstom komunikacije al nikad,a ni tad..razmjete me ,naravno)
    Normalno je da se ljudi gledaju u oči dok razgovaraju..što se više gledaju,interakcija je prisnija.
    Ljudi koji neprestalno smiču pogled i izbjegavaju da gledaju sagovornika u oči,šalju znak da su nezainteresovani za ono što im on priča ili da su neiskreni pa čak i da se plaše.

  8. #28
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    diranje lica

    koliko često smo vidjeli kad neko stavi prst na usta kao pssst..(tiho,a nas ne čuju-reklo bi se riječima) što ne mora da znači samo da se sagovornik želi utišati već je prije svega znak da se stidi onog šta govori..
    vezano za to je i kad se stavi cijela ruka preko usta..to često viđamo kod nesigurnih osoba,pomalo isprepadanih ili iskompleksiranih
    (dok sam se bavila time,sjećam se jedne žene koju sam upoznala na nekom druženju..neprekidno je čim bi otvorila usta,stavljala ruku preko njih..prednja dva zuba su joj bila u fazi trulenja i očito je njena podsvijest posegla za skrivanjem i bilo je sram)

    KAd sagovornik recimo vuče okovratnik košulje ili gornjeg odjevnog predmeta..vrlo je vjerovatno da izbjegava da kaže istinu.
    Pazite se osoba koje odvraćaju pogled dok pričaju sa vama,ili koje pokrivaju usta dok pričaju(a onda brzo sklone ruku) ili dodiruju nos ili češu uši,stavljaju prst ispod nosa...
    ako im je ruka na obrazu,kažiprst u zraku uz blago micanje glave..to sugeriše da slušalac sluša i pazi na ono što se priča..

  9. #29
    Registrovani Član
    mihaela avatar
    Status : mihaela je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Republika Srpska
    Poruke : 1,102
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Stalno to radim...mislim uvijek obracam paznju mnogo vise na to KAKO mi je neko nesto rekao,nego STA mi je taj neko rekao.
    Trazim u svakom pogledu,pokretu neke "skrivene misli".
    To mi i te kako dobro ide Zaista mogu da protumacim po mnogim znacima,govoru tijela sta taj neko zaista misli.
    Muz mi kaze da se opustim,da sam opterecena tim...Ne umijem
    I na kraju se uvijek uspostavi da sam u pravu i da sam dobro "procitala" te znake

  10. #30
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Citiraj Prvobitno napisano od mihaela Vidi poruku
    Stalno to radim...mislim uvijek obracam paznju mnogo vise na to KAKO mi je neko nesto rekao,nego STA mi je taj neko rekao.
    Trazim u svakom pogledu,pokretu neke "skrivene misli".
    To mi i te kako dobro ide Zaista mogu da protumacim po mnogim znacima,govoru tijela sta taj neko zaista misli.
    Muz mi kaze da se opustim,da sam opterecena tim...Ne umijem
    I na kraju se uvijek uspostavi da sam u pravu i da sam dobro "procitala" te znake
    Sjajno..drago mi je da nisam jedina..ali,to zaista može da pomogne

  11. #31
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Drhtanje ruku
    Snažno rukovanje= želite da uspostavite kontakt..prirodno je rukovati se tako da su obje ruke u uspravnom položaju.
    Ako se rukujemo tako da spuštamo drugome ruku = stavljamo do znanja da smo dominantni.
    Rukovanje sa palcem gore = otvoreni smo i prijateljski raspoloženi.
    Rukovanje sa obje ruke = toplina i srdačnost.(ali,ukoliko se osoba koju tek upoznajete tako rukuje,budite oprezni)
    Meni je lično najjadnije rukovanje kad mi neko prilikom upoznavanja pruži umjesto ruke tek vrhove prstiju,ukazuje mi da je osoba uzdržana i kruta,blijeda i nepouzdana..površna

  12. #32
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    jao kad mi neko nako mlohavo pruži ručicu, dođe mi da ga zaštamarim momentalno..
    Večnost je čista sadašnjost.

  13. #33
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Citiraj Prvobitno napisano od Gđa Živka Vidi poruku
    jao kad mi neko nako mlohavo pruži ručicu, dođe mi da ga zaštamarim momentalno..
    jeste baš..nema tu čoJeka

  14. #34
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    mene nervira dodirivanje u komunikaciji.

  15. #35
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    mene nervira dodirivanje u komunikaciji.
    možeš li da budeš preciznija..je l to naprimjer kad te neko dotiče po ramenu tražeći potvrdu onog što je rekao ili čuo ili?

  16. #36
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    možeš li da budeš preciznija..je l to naprimjer kad te neko dotiče po ramenu tražeći potvrdu onog što je rekao ili čuo ili?
    kada me dodiruje dok mi priča, mislim na dodire koji traju, takvi su najneprijatniji, dobijem želju da se okrenem i odem... mada i oni kratki iritiraju. nebitno gde dodiruje, prosto me nervira, nije mi prijatno, imam problem sa bliskošću a dodirivanje mi je asocija na tako nešto. nemam želju da se zbližavam sa svakim sa kim pričam.

  17. #37
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Položaj sjedenja
    način sjedenja daje nam zaista indicije o nečijem stavu..recimo osoba naslonjena na stolici pokazuje nam kontrolu i snagu.Pogrbljen položaj sugeriše odbijanje ili čak podređen položaj( ukoliko niste socijalni radnik pa ste od sveprisutne empatije uvijek profesionalno povijenih ramena prema sagovorniku).
    Prekrštene ruke i naslonjene na stol..kažu: "Ne primiči se".

  18. #38
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    mene nervira dodirivanje u komunikaciji.
    Namtjor
    Nervira i mene, tačnije ne volim je posebno ne sa osobama sa kojima nisam "u kombinaciji" ... još kad krenu muški da pokazuju koliko su jaki (ne mislim na rukovanje i nisam ni ja baš pilence, ali ) ukakio bi se od sreće
    E sad već kad se radi o "jeziku pogleda i pokreta", to volim da čitam i "pišem"

  19. #39
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Namtjor
    Nervira i mene, tačnije ne volim je posebno ne sa osobama sa kojima nisam "u kombinaciji" ... još kad krenu muški da pokazuju koliko su jaki (ne mislim na rukovanje i nisam ni ja baš pilence, ali ) ukakio bi se od sreće
    E sad već kad se radi o "jeziku pogleda i pokreta", to volim da čitam i "pišem"
    to je druga priča... pogledi su mi oduvek bili najzanimljiviji.

    nego, nervira me još jedna stvar, kada su muško - ženski odnosi u pitanju, to je neki zaštitnčki pokret, bljak, povraća mi se... bolje da me verbalno uvredi.

  20. #40
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: neverbalna komunikacija

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    kada me dodiruje dok mi priča, mislim na dodire koji traju, takvi su najneprijatniji, dobijem želju da se okrenem i odem... mada i oni kratki iritiraju. nebitno gde dodiruje, prosto me nervira, nije mi prijatno, imam problem sa bliskošću a dodirivanje mi je asocija na tako nešto. nemam želju da se zbližavam sa svakim sa kim pričam.
    To je prirodno jer se osjećamo nelagodno kao i u liftu prepunom ljudi recimo...
    Oni su zašli u naš lični prostor koji je tu negdje do 30 cm,a kažu da je normalna socijalna zona od 50 cm tj.do dužine naše ruke...
    Ta zona je u poslovnom svijetu čak do 1,5 metar..zato se i ja osjećam nelagodno kad mi se neko u kancelariji unese u lice..
    evo,recimo kad idem na neke sastanke,sesije,predavanja..na neka javna mjesta,ja volim da sjedim u prvom redu,baš zbog te zone

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Asertivna komunikacija
    Od sani u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 15-02-2013, 08:50
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08-03-2011, 13:16

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •