Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 35

Tema: Pazite šta pričate

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Pazite šta pričate

    ovde ima dece...

    Da li vas pomisao na to da ovo što pišemo čitaju i deca, navodi da vodite računa o
    svojim izjavama? Mislite li da za tako nečim uopšte ima potrebe?

    Da li znate koja su interesovanja vaše dece? Vodite li računa o tome kako provode
    vreme na netu?
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Teško pitanje?
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Pazite šta pričate

    nije teško.
    nego, kad su deca bila manja zaista sam vodila računa kako koriste internet, ali ima otprilike godinu i po dana kako to uopšte ne radim. moguće je da grešim, ne znam.
    povremeno sednem za njihove kompjutere i proverim gde su sve išle, nema ničeg naročitog....nervira me što gledaju dosta horor filmove, naročito mlađa....ali, dobro - ne mogu da se mešam u to, glupo mi je.
    znam da su dosta na fejsu, spejsu...šta već. verovatno bih i ja bila da sam u njihovim godinama.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Registrovani Član
    Lujka avatar
    Status : Lujka je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 734

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Citiraj Prvobitno napisano od Gđa Hoklica Vidi poruku
    ovde ima dece...

    Da li vas pomisao na to da ovo što pišemo čitaju i deca, navodi da vodite računa o
    svojim izjavama? Mislite li da za tako nečim uopšte ima potrebe?

    Da li znate koja su interesovanja vaše dece? Vodite li računa o tome kako provode
    vreme na netu?
    Ako si mislila na licnu decu.. ja mom detetu cak procitam neke postove ili pak pokazem smesne slike ili video zapis. Ne verujem da me kontrolise sta pisem tako da, sto se mene licno tice, ne brinem se. Valjda nisam napisala nesto neprimereno pa da treba da se "ceskam".
    Znam koja su mu interesovanja (bar ono sto vidim u istoriji ). Hvaaaala Bogu pa je prevazisao igranje one igrice World of Warcraft. Uglavnom gleda na Youtube neke smesne, naucne... klipove. Jos sam ja u zaostatku za njim. Par puta se desilo da hocu nesto da mu pokazem a njemu vec odavno poznato.

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pazite šta pričate



    ma vas dve mi nešto i niste mustre za ovu temu..

    neće da se jave oni što zagovaraju droziranje i alkoholisanje...
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6

    Početno Re: Pazite šta pričate

    zaista, ovde ima dece

  7. #7
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Трудим се да водим рачуна о томе шта пишем, али заиста понекад заборавим.
    Што се мог сина тиче, знам да нема налог овде, а искрено, мислим да га ни не занима много.
    Он чак ни не гледа шта ја куцкам овде, нити је икад "прислушкивао" шта причам са неким.
    Не занима у смислу да смо нас двоје отворени једно према другом и причамо о свему.
    Ако га нешто занима, једноставно пита. И увек добије одговор.

    Не, не контролишем које сајтове посећује.
    Све и да хоћу, не могу.
    Он одлично зна како да обрише историју.

    Али нећу да контролишем.
    Мени је то као кад бих му читала дневник (да га пише).
    Много је важније да се прича о свему и корисном и опасном на нету,
    а он ако и оде на неки "погрешан" сајт (што ја никако не могу да спречим), знаће шта о томе мислим и то је веома важно.

    Не подносим никакву врсту контроле, провере и вребања иза ћошка ма ко да је у питању.
    Тиме се губи поверење и поштовање.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  8. #8
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Obzirom da ima dece i na forumu ,ali i onih koji posećuju forum kao gosti ,i ne samo
    ovaj ,uvek vodim računa šta pišem ,kako i na koji način ću formulisati i ono što je
    *škakljivo*,kao što vodim računa i šta i kako govorim u životu.Vodim računa šta pišem
    čak i onda kada mi dođe da sve *istresem* onako kako bi mi bio merak tog trenutka.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  9. #9
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Pazite šta pričate

    e da...što se tiče pisanja po forumu - pišem što mislim. nadam se da to što mislim nije neprilično.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #10
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Pazite šta pričate

    qq..ja ne smem ni da se izjasnim na ovu temu
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  11. #11
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Citiraj Prvobitno napisano od zivana Vidi poruku
    qq..ja ne smem ni da se izjasnim na ovu temu
    e, a kad budeš smela da se izjasniš na ovu temu - deca će da porastu pa će da bude taman
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #12
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    e, a kad budeš smela da se izjasniš na ovu temu - deca će da porastu pa će da bude taman
    ajooj,nece oni meni ovde uci
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Citiraj Prvobitno napisano od zivana Vidi poruku
    ajooj,nece oni meni ovde uci
    izgleda da ćeš morati da ih kontrolišeš, onda
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Ja samo mogu da kazem iz jednog ugla-generalno,pazite sta kazete svojoj deci.

    ja sam pet ili vise godina morala da slusam kako sam nesposobna,kako od mene nista nece biti,sta sve radim lose,vredjanja,podmevanja,nipodostavanja,ponizavan ja,podjebavanja..on je od mog brata napravio uzasno nesigurnog,plashljivog i osetljivog decka jer ga je doslovno lomio ( fizicki ali pre psihicki ) mislim,njegovi komentari su otprilike '' evo pogledaj tvoju sestru ona bar trenira i radi to savesno,ide,zalomi se,pogle tebe pogledaj na shat lcisi postao si biljka,nikakvim sportom se ne bavis itd itd ako ti se neko i smeje pa hebote smeju ti se sa pravom ,i sta hoces da ides na more sa dva druga i sa pet devojaka,pa sta mislis na shta ces ti da licis pored njih da te neki crnogorac vidi reci ce '' sta ti tu stojis pedercino jedna '' ...sto naravno dovodi da brat postaje sve vise i vise nesiguran,uzasno povucen,al to ga ne zanima mnogo.


    jer se on prevrce ocima kad rpicas o emocijama,osecanjima jer Boze moj,moj brat i ja imamo sta da jedemo,obucemo,nije nam hladno,stoga je sve i vise nego savrseno.a to kako se osecamo ponekad zbog njega,za to eventualno dobijes podsmeh,podjebavanje usudis li se pomenuti.

    ja sam razmisljala vec duze vreme da pauziram godinu na faksu,i da za tih godinu dana idem na chasove glume,plesa,pevanja,da nastavim redovne treninge,da polozim vozacki, krenem na svoj posao koji sam nasla,i tako sam se radovala takvoj konstrukciji stvari,i sta se desilo? jedva sam natuknula da zelim da pauziram,i vec danima,cak i nedeljama trpim kilometarske govore da cu kopati po kontejnerima,da cu biti propalitet,da verovatno zatrudneti sa nekim koji ce me ostaviti i da cu propasti,da ja ne znam sta hocu u zivotu,da se zajebavam ( iako sam mu ja hiljadu puta rekla da ja izmedju ostalog hocu da pauziram jer ne zelim da neko placa moje greske iz svog dzepa i da cu sama lako zaraditi za sledecu godinu ) pa kako ja nista ne znam,histerishu...moracu tu histeirju da trpim 365 dana u godini,ponizavanja,zajebavanja...jedno je slusati nesto povremeno,drugi je svaki,ili skoro svaki dan slusati isto o sebi,kao da si dzak za boks i neko te samo udara i udara i udara i udara...da ne pominjem da je poceo da vredja mamu preko mene ( moji su razvedeni ) , kako je ona propao covek , ''debela svinja usedelica '', pa kako cu ja biti ista ona....jedva cekam da pobegnem iz zemlje,jer primecujem da se i u meni vec gasi taj zar,budem li ostala par godina duze slomice me i nece u meni vise biti zivota...


    nemojte to vasoj deci raditi...ako naprave los izbor,ili gresku,volite ih,nemojte ih osuditi,napasti...

    volite ih cak i da budu perachi prozora...dok recimo diskutabilno je da li bi moj tata voleo brata i mene ukoliko slucajno ne bismo hteli da budemo direktori. I tako ukrug...ako je cetvorka sto nije petica,ako si 4.60 sto nije 5,00, ako si medju najbokima sto nisi najbolji,ako je osmica sto nije desetka,sto nisi najbolji na celom faksu..i...

  15. #15
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pazite šta pričate

    da potpišem, naročito prvi pasus... kao proizveod svega je u nekoj meri povlačenje u sebe, mada više odbacivanje osobe koja mi je isto radila. okrene se u jednom trenutku sve i kada joj zatrebaš nisi tu. onda se još jednom okrene i on tebi zatreba...?
    u svakom slučaju drugačiji je tretman kasnije kada već imaš svoju decu i kada taj neko više ne može da se iživljava na tebi, što zbog godina, što zbog nezavisnosti, što iz staraha od toga da ćeš joj se suprotstaviti... dovoljno je jednom da pokažeš zube i više nikada neće to uraditi. potražiće slabijeg, onoh kome može da utera strah u kosti, da mu syebe svo samopouzdanje. samo je ovo strašno teško, taj prvi korak.

    došla sam posle mnogo godina u situaciju gde su se uloge zamenile... i to se prekinulo. ostale su posledice , memorisano i naplaćeno. ako mi se opet ukaže prilika, opet ću to uraditi. bez obzira što su sada odnosi drugačiji. da je bilo uslova da prekinem sve veze, to bih i uradila, ali nije. tačnije, sa jedniom jesam, sa drugim nisam.
    i ovde je manje bitno da li taj neko to radi tebi ili nekome tebi bliskom, opet fasuješ neke repine koje vučeš celog života.
    i nikada se nisam dokazivala, ili se trudila da dokažem kako nije tako. jesam nesposobna da napravim dobar izbor? jesam. moja stvar. što je najcrnje, pravila sam ih konstantno, iz inata, ili već čega, pojma nemam... i nikada nisam imala želju da toj osobi budem dobra. delom takva nisam bila dobra ni sebi, ali ko ga ebe, vredelo je.

    i kada sebe uhvatim kako kritikujem decu zbog nečega strogo vodim računa da ih ne omalovažavam... i da se kritika odnosi strogo na postupak, nikada na ličnost.

    a beg nije rešenje, jer sve to nosiš sa sobom, ma gde otišla i u ma kakvog se dušebrižnika taj dželat jednog dana pretvorio, šteta je već učinjena.

  16. #16
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Ovo baš i nije tema, al nema veze. Naka si se ti izjadala.
    Previše si mlada da bi razmišljala o tome šta pričaš pred tuđom decom.
    I ti si na neki način dete.

    A te pauze nikako nisu dobre.. Ko je napravio pauzu taj nije ni završio.
    Tako da ti možeš da se ljutiš do mile volje. Tvoji roditelji imaju pravo.
    Večnost je čista sadašnjost.

  17. #17
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Citiraj Prvobitno napisano od Mala Kojica Vidi poruku
    Ovo baš i nije tema, al nema veze. Naka si se ti izjadala.
    Previše si mlada da bi razmišljala o tome šta pričaš pred tuđom decom.
    I ti si na neki način dete.

    A te pauze nikako nisu dobre.. Ko je napravio pauzu taj nije ni završio.
    Tako da ti možeš da se ljutiš do mile volje. Tvoji roditelji imaju pravo.
    u vezi čega imaju pravo? oni žive svoje ambcije kroz nju.
    a ona najbolje zna da li može, ili ne trenutno... sila ništa dobro ne donosi. naročito ne ovo psihičko iživljavanje.... dete treba podržati u svakoj odluci... nebitno što to nama ne odgovara, poštovati izbor.

  18. #18
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Ko je napravio pauzu taj nije ni završio.
    ovo je predrasuda, ljudi završavaju fax sa +30, doduše po mojoj nekoj analizi, promašili su u svim segmentima života, pa ne neki način sebi dižu rejting na polju na kom mogu, ali dobro... završavaju.

  19. #19
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    u vezi čega imaju pravo? oni žive svoje ambcije kroz nju.
    a ona najbolje zna da li može, ili ne trenutno... sila ništa dobro ne donosi. naročito ne ovo psihičko iživljavanje.... dete treba podržati u svakoj odluci... nebitno što to nama ne odgovara, poštovati izbor.
    Ja svojoj deci ne bih dozvolila da naprave pauzu. A to što bi oni u ljutnji povodom toga
    bili u stanju da izgovore, ne bih ni slušala.
    Mogli bi da besne do mile volje. I da glume žrtve na kojima neko živi svoje ambicije.

    Šta ne može? Da zagreje stolicu i spremi ispit? Na grdnim je mukama.
    Večnost je čista sadašnjost.

  20. #20
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Pazite šta pričate

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    poštovati izbor.
    da poštuje izbor kao filosofsku kategoriju ili konkretan izbor?
    ako je konkretan izbor loš, ne treba se složiti s tim...a ako je ''dete'' veliko kao što je to veštica, onda svakako ne možeš da sprečiš da realizuje izbor, osim fizičkom silom, što je neprihvatljivo.
    dakle, treba izraziti neslagnje i ne treba aminovati ako je to loše...pa to bi trebalo da bude uloga roditelja.
    a pravljenje pauze u studiranje je loše, to znam.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Priča bez kraja...
    Od Nežnicah u forumu Forumske Igre
    Odgovora: 877
    Poslednja poruka: 31-03-2021, 08:53
  2. Kako joj prići?
    Od Sagacity u forumu Muška soba
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 20-02-2012, 23:57
  3. Vojničke priče
    Od PRCKO u forumu Srbilend
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15-11-2011, 18:23
  4. Fatina priča
    Od mare u forumu Humor
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04-04-2011, 20:09
  5. Pričaonica
    Od Man u forumu Info za nove članove...
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20-01-2011, 19:11

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •