Stranica 1 od 8 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 157

Tema: Da li je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

  1. #1
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Da li je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Mislim da današnje šlostvo traži previše od đaka, trpaju im u glave neke informacije koje im neće trebati nikada u životu, a da ne pričam o preteškim školskim torbama. Smatram da bi već od osnovne škole trebalo krenuti sa usmerenim obrazovanjem. Kao obavezne predmete bih ostavio samo srpski, matematiku i fizičko, a sve ostale bih stavio kao izborne predmete. Lično smatram da je to ispravno ali bih ipak voleo da čujem i druga mišljenja?
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  2. #2

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Evo jedna informacija iz prve ruke.
    Tačno je to da se stavlja mnogo toga što nije potrebno, kao što je tačno da se mnoge potrebne stvari izostavljaju u školstvu. Na primer, nekome fizika ne ide od ruke, a nastavnici su toliko ubeđeni da svako može to da nauče i uopšte ne popuštaju. Kao što nekome npr. hemija od ruke, ali to nikoga ne zanima i on je primoran da uči isto što i ostali đaci sa osnovnim ili nikakvim znanjem iz hemije.
    Ovo o teškim školskim torbama je tačno, ali negde do četvrtog razreda osnovne.. Kasnije, od petog retko ko nosi sve knjige, osim ako nastavnik ne insistira. Tu bi bilo dobro uvesti ormariće za teške knjige ili opremu za fizičko, blokove i pribor za likovno.
    Zatim, nastavnici koji insistiraju na nošenje svih knjiga iz njihovih predmeta (npr. srpski: čitanka, radna sveska, gramatika, sveska za školu i domaće zadatke) ili nemaju decu pa ne znaju kakva je to muka, ili su jako zli.
    Ovo oko izbornih predmeta je odlična ideja, mada smatram da nikada neće biti uvedena, jer u Srbiji nastavnici budu srećni ukoliko neko dođe na čas koji je neophodan (srpski jezik npr.) a teško da bi se neko zanimao i za izborne predmete, jer kada bi ta mogućnost postojala, većina da kažem lenjih đaka bi išla samo na obavezne predmete, iako ih ni to ne zanima.
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  3. #3
    Registrovani Član
    Klu avatar
    Status : Klu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 292

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    naravno da nije...
    ...previše nebitnih stvari se uči, pune dečje glave glupostima i nebitnim informacijama...
    ...srećom, uvek sam u toku šta uči i uvek mu skrenem pažnju da mu određena oblast neće trebati u životu ili će mu trebati...

  4. #4
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    Evo jedna informacija iz prve ruke.
    Tačno je to da se stavlja mnogo toga što nije potrebno, kao što je tačno da se mnoge potrebne stvari izostavljaju u školstvu. Na primer, nekome fizika ne ide od ruke, a nastavnici su toliko ubeđeni da svako može to da nauče i uopšte ne popuštaju. Kao što nekome npr. hemija od ruke, ali to nikoga ne zanima i on je primoran da uči isto što i ostali đaci sa osnovnim ili nikakvim znanjem iz hemije.
    Ovo o teškim školskim torbama je tačno, ali negde do četvrtog razreda osnovne.. Kasnije, od petog retko ko nosi sve knjige, osim ako nastavnik ne insistira. Tu bi bilo dobro uvesti ormariće za teške knjige ili opremu za fizičko, blokove i pribor za likovno.
    Zatim, nastavnici koji insistiraju na nošenje svih knjiga iz njihovih predmeta (npr. srpski: čitanka, radna sveska, gramatika, sveska za školu i domaće zadatke) ili nemaju decu pa ne znaju kakva je to muka, ili su jako zli.
    Ovo oko izbornih predmeta je odlična ideja, mada smatram da nikada neće biti uvedena, jer u Srbiji nastavnici budu srećni ukoliko neko dođe na čas koji je neophodan (srpski jezik npr.) a teško da bi se neko zanimao i za izborne predmete, jer kada bi ta mogućnost postojala, većina da kažem lenjih đaka bi išla samo na obavezne predmete, iako ih ni to ne zanima.
    E vidiš tu nastupa nastavnički um, kako zainteresovati te lenje đake da bi saslušali njihovo predavanje. Ja bih čak išao toliko daleko da bih uveo ocenjivanje nastavnika od strane đaka na primer koliko je čas bio intersantan, koliko su korisnih informacija dobili u toku časa itd.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Pa ne znam baš.. kako ćeš znati unapred da li ti ide fizika ili ne..
    Osim toga u osnovnoj školi se ne uči ništa komplikovano iz fizike ili hemije, već neke
    osnove.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Mala Kojica Vidi poruku
    Pa ne znam baš.. kako ćeš znati unapred da li ti ide fizika ili ne..
    Osim toga u osnovnoj školi se ne uči ništa komplikovano iz fizike ili hemije, već neke
    osnove.
    Ali u odma u startu nepotrebne sem ako u budućnosti dete ne želi da studira farmaciju ili nešto slično. Sad malo da karikiram ali zašto bi neko učio bezpotrebno neke teorije iz fizike ako ga to ne zanima ili anatomiju ljdskog tela iz biologije, a da ne spominjem likovno i muzičko.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  7. #7
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    ...nije...i nema šanse da me neko ubedi u suprotno....

    em sam majka osnovnoškolca ,em sam prosvetar....

  8. #8
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ...nije...i nema šanse da me neko ubedi u suprotno....

    em sam majka osnovnoškolca ,em sam prosvetar....
    pa dobro ali ajde onda objasni šta se još koristi primenjeno u životu posle školovanja osim maternjeg jezika i matematike eventualno geografije za čitanje karata ako slučajno zalutamo na putu kada krenemo na godišnji odmor.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  9. #9
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    ....ajde krenuću redom...možda bude i više postova..u zavisnosti od inspiracije....

    krećem sa maternjim jezikom....
    da li ste videli prijemni ispit za srednju školu ove godine?????
    moje koleginice su umirale od smeha,ali su se i osećale prevarene...zašto????
    zato što je program u Oš takav da decu strahovito bombarduju gramatikom u neograničenim količinama...
    kažu dete treba da izađe opismenjeno iz Oš...
    pa recite mi koji će mu klinac SINTAGMA U sedmom razredu OŠ??????
    da li uopšte može da je razume....?????
    da li je primenjuje????

    mnogo toga još mogu da navedem,ali ni ja ovako matora ne mogu da popamtim šta sve uče iz gramatike...
    i živo me zanima kako ne pomešaju sve to što uče...?????
    zaista preterano....

    matematika....
    opet prenatrpano....

    neko je spomenuo fizičko...
    pošto sam profesor fizičkog u školi,mogu najadekvatnije da odgovorim na ovu tematiku....
    slažem se da je posle mate i srpskog,najvažniiji predmet fizičko,mada to mnogi osporavaju...
    puno ljudi ne razmišlja ili ne zna koliko su nam deca osakaćena današnjim načinom života...
    zato im je fizička aktivnost neophodna....da bi rasli zdravije!!!!!!!

    ali i tu se javljaju problemi...
    ako je nastavnik krut i slepo se drži plana i programa propisanoog od strane ministarstva,deca kojoj on predaje će zamrzeti fizičko...
    norme koje Ministarstvo predviđa nisu normalne za decu tog uzrasta u današnje vreme...
    ja,lično,prepišem iz Službenog glasnika sve po PS-u,ali nastavu modelujem u skladu sa raspoloženjem,vremenom,dobom dana,uzrastom,njihovim mogućnostima (jer ih dovoljno poznajem,da znam kolike su njihove maximalne mogućnosti ),na kraju krajeva i u zavisnosti od predmeta koji ih je eventualno prethodno iscrpeo....zamislite da su imali dva kontrolna pre mog časa i onda se jaoš ja nadovežem pa im udarim najteže sastave u gimnastici...tu rezultata nemaaaaaaaaa,a mogućnost povreda je mnogo veća....

    ja uvek imam neke ideje,ali nas obične prosvetare koji radimo sa decom niko ništa ne pita...
    mi smo tu samo da ćutimo i radimo,jer zaboga,posao koji obavljamo je prosto prošireno toliko lak da bi ga svako poželeo...
    ali ti koji tako misle,greše...

  10. #10

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    neko je spomenuo fizičko...
    pošto sam profesor fizičkog u školi,mogu najadekvatnije da odgovorim na ovu tematiku....
    slažem se da je posle mate i srpskog,najvažniiji predmet fizičko,mada to mnogi osporavaju...
    puno ljudi ne razmišlja ili ne zna koliko su nam deca osakaćena današnjim načinom života...
    zato im je fizička aktivnost neophodna....da bi rasli zdravije!!!!!!!

    ali i tu se javljaju problemi...
    ako je nastavnik krut i slepo se drži plana i programa propisanoog od strane ministarstva,deca kojoj on predaje će zamrzeti fizičko...
    norme koje Ministarstvo predviđa nisu normalne za decu tog uzrasta u današnje vreme...
    ja,lično,prepišem iz Službenog glasnika sve po PS-u,ali nastavu modelujem u skladu sa raspoloženjem,vremenom,dobom dana,uzrastom,njihovim mogućnostima (jer ih dovoljno poznajem,da znam kolike su njihove maximalne mogućnosti ),na kraju krajeva i u zavisnosti od predmeta koji ih je eventualno prethodno iscrpeo....zamislite da su imali dva kontrolna pre mog časa i onda se jaoš ja nadovežem pa im udarim najteže sastave u gimnastici...tu rezultata nemaaaaaaaaa,a mogućnost povreda je mnogo veća....
    Svaka čast što se držiš programa, ja takvog nastavnika nikad nisam sreo. Svi su u fazonu da dečacima daju loptu za fudbal, a devojčice ne moraju ni da rade fizičko. I posle kada moraju da "pitaju" odnosno da se uradi neka vežba ili tako nešto zbog ocene, prvo se ljute što niko ne zna, ali kasnije svima daju pet, jer shvate da niko tu vežbu nije ni pokazao, a tek vežbao.
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  11. #11
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    Svaka čast što se držiš programa, ja takvog nastavnika nikad nisam sreo. Svi su u fazonu da dečacima daju loptu za fudbal, a devojčice ne moraju ni da rade fizičko. I posle kada moraju da "pitaju" odnosno da se uradi neka vežba ili tako nešto zbog ocene, prvo se ljute što niko ne zna, ali kasnije svima daju pet, jer shvate da niko tu vežbu nije ni pokazao, a tek vežbao.

    a pa moraju da odu od mene iz škole opismenjeni što se tiče osnovnog znanja iz fizičkog....
    a to je....

    moraju da znaju vežbe oblikovanja,redosled kako se zagreva telo za napore....
    treba da znaju čemu koja vežba služi,odnosno da znaju da osete mišićne grupe koje učestvuju u datoj vežbi...
    ako ne osećaju,treba da znaju da tada pogrešno rade određenu vežbu i da treba da isprave način rada...
    naravno,tome ih učim 4 godine,svaki čas...

    zatim,osnovne stvari iz trčanja...tehnike za sprinterska i istrajna trčanja....
    ne mora da trči ko maratonac,ali treba da zna način kako se trče sprinterske a kako trke na više stitine metara....
    treba da zna tehniku bacanja kugle,položaj ruke,kretanje nogu,da se ne bi povredili,ako u srednjoj školi to budu tražili od njih da rade...
    za skok u dalj nemam adekvatne uslove,pa ne mogu to da radim...radim samo skok u dalj iz mesta,ali to nije to....

    gimnastika...
    imam samo mogućnost da radim sa njima parter i preskok,pa se trudim da tu što više elemenata savladamo koliko je to u njihovim mogućnostima....
    naravno da ne mogu isto da rade deca sa idealnim antrometrijskim karakteristikama i deca koja su gojazna,pa prilagođavam i rad i ocenjivanje....

    sportovi su svi zastupljeni u toku 4 godine,tako da izađu od mene obučeni i za rukomet,i za košarku,i za odbojku,i za fudbal....

    ali uvek se dogovaramo kada ćemo i kako šta raditi....
    naravno da sam ja kao profesor arbitar na kraju kako će izgledati čas,ali poštujem njihove želje....
    i na kraju,sve se može postići dogovorom i kompromisom...

  12. #12
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ....ajde krenuću redom...možda bude i više postova..u zavisnosti od inspiracije....

    krećem sa maternjim jezikom....
    da li ste videli prijemni ispit za srednju školu ove godine?????
    moje koleginice su umirale od smeha,ali su se i osećale prevarene...zašto????
    zato što je program u Oš takav da decu strahovito bombarduju gramatikom u neograničenim količinama...
    kažu dete treba da izađe opismenjeno iz Oš...
    pa recite mi koji će mu klinac SINTAGMA U sedmom razredu OŠ??????
    da li uopšte može da je razume....?????
    da li je primenjuje????

    mnogo toga još mogu da navedem,ali ni ja ovako matora ne mogu da popamtim šta sve uče iz gramatike...
    i živo me zanima kako ne pomešaju sve to što uče...?????
    zaista preterano....

    matematika....
    opet prenatrpano....

    neko je spomenuo fizičko...
    pošto sam profesor fizičkog u školi,mogu najadekvatnije da odgovorim na ovu tematiku....
    slažem se da je posle mate i srpskog,najvažniiji predmet fizičko,mada to mnogi osporavaju...
    puno ljudi ne razmišlja ili ne zna koliko su nam deca osakaćena današnjim načinom života...
    zato im je fizička aktivnost neophodna....da bi rasli zdravije!!!!!!!

    ali i tu se javljaju problemi...
    ako je nastavnik krut i slepo se drži plana i programa propisanoog od strane ministarstva,deca kojoj on predaje će zamrzeti fizičko...
    norme koje Ministarstvo predviđa nisu normalne za decu tog uzrasta u današnje vreme...
    ja,lično,prepišem iz Službenog glasnika sve po PS-u,ali nastavu modelujem u skladu sa raspoloženjem,vremenom,dobom dana,uzrastom,njihovim mogućnostima (jer ih dovoljno poznajem,da znam kolike su njihove maximalne mogućnosti ),na kraju krajeva i u zavisnosti od predmeta koji ih je eventualno prethodno iscrpeo....zamislite da su imali dva kontrolna pre mog časa i onda se jaoš ja nadovežem pa im udarim najteže sastave u gimnastici...tu rezultata nemaaaaaaaaa,a mogućnost povreda je mnogo veća....

    ja uvek imam neke ideje,ali nas obične prosvetare koji radimo sa decom niko ništa ne pita...
    mi smo tu samo da ćutimo i radimo,jer zaboga,posao koji obavljamo je prosto prošireno toliko lak da bi ga svako poželeo...
    ali ti koji tako misle,greše...
    eto sve ovo gore navedeno samo potvrđuje činjenicu da osnovno obrazovanje uopšte nije prilagođeno đaku, ali tu teško da će da se nešto promeni u skorije vreme. Uglavnom gradivo treba drastično smanjiti, većinu predmeta kao što sam rekao ranije treba staviti kao izborne, uvesti ocenjivanje nastavnika od strane učenika takođe spomenuto u jednom od ranijih postova.

    Koga zanima, a trebalo bi sve ode može da pročita sveobuhvatnu analizu sistema osnovnog obrazovanja
    http://www.mp.gov.rs/resursi/dokumen...eobuhvatna.pdf
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  13. #13
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    ...e jedino se ne slažem sa ocenjivam nastavnika od strane učenika,pogotovo u osnovnoj školi...
    vrlo škakljivo....i vrlo nestručno....
    a s obzirom kakva su im prava data,nikada to ne bi bilo objektivno,veruj mi....

  14. #14
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ...e jedino se ne slažem sa ocenjivam nastavnika od strane učenika,pogotovo u osnovnoj školi...
    vrlo škakljivo....i vrlo nestručno....
    a s obzirom kakva su im prava data,nikada to ne bi bilo objektivno,veruj mi....
    konkretno sam mislio na ocenjivanje tipa koliko ih je zainteresovalo predavanje nastavnika i koliko im je bilo jasno predavanje.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  15. #15
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    konkretno sam mislio na ocenjivanje tipa koliko ih je zainteresovalo predavanje nastavnika i koliko im je bilo jasno predavanje.
    ...e tako bi i moglo nešto...ali bi moralo da bude jaaaaaaaako dobro osmišljeno...mislim,modul kako bi se to realizovalo,jer na brzinu,samo da bi se uvelo tako nešto,opet bi ispalo nakaradno,kao što je ispala nakaradna i ova kao reforma školstva....
    u stvari,samo su unazadili školstvo i onemogućili deci bolji prijem informacija....

    nekad su odeljenja bila od 18-24 učenika...sada su od 28-33...
    u kojim uslovima je lakše raditi....????
    u kojim uslovima ima više vremena za individualniji rad...????

  16. #16

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ...e tako bi i moglo nešto...ali bi moralo da bude jaaaaaaaako dobro osmišljeno...mislim,modul kako bi se to realizovalo,jer na brzinu,samo da bi se uvelo tako nešto,opet bi ispalo nakaradno,kao što je ispala nakaradna i ova kao reforma školstva....
    u stvari,samo su unazadili školstvo i onemogućili deci bolji prijem informacija....

    nekad su odeljenja bila od 18-24 učenika...sada su od 28-33...
    u kojim uslovima je lakše raditi....????
    u kojim uslovima ima više vremena za individualniji rad...????
    A šta se desilo u reformi, osim što smo izgubili časove, mislim, ništa se nije promenilo, makar za učenike?

    Individualni rad je stvar koja takođe ne postoji.. samo se ispredaju lekcije na brzinu i to je to. Sledeći čas moraš to da znaš, od reči do reči, i eto 5! Nije bitno da li si ti razumeo to, da li imaš nešto svoje da dodaš, da li te ta tema interesuje itd..

    Ovo oko ocenjivanja bi propalo u startu..
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  17. #17
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    A šta se desilo u reformi, osim što smo izgubili časove, mislim, ništa se nije promenilo, makar za učenike?

    Individualni rad je stvar koja takođe ne postoji.. samo se ispredaju lekcije na brzinu i to je to. Sledeći čas moraš to da znaš, od reči do reči, i eto 5! Nije bitno da li si ti razumeo to, da li imaš nešto svoje da dodaš, da li te ta tema interesuje itd..

    Ovo oko ocenjivanja bi propalo u startu..

    šta da ti kažem,a da te ne razočaram još više..
    sve je kako si napisao...na žalost....

  18. #18
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ...e tako bi i moglo nešto...ali bi moralo da bude jaaaaaaaako dobro osmišljeno...mislim,modul kako bi se to realizovalo,jer na brzinu,samo da bi se uvelo tako nešto,opet bi ispalo nakaradno,kao što je ispala nakaradna i ova kao reforma školstva....
    u stvari,samo su unazadili školstvo i onemogućili deci bolji prijem informacija....

    nekad su odeljenja bila od 18-24 učenika...sada su od 28-33...
    u kojim uslovima je lakše raditi....????
    u kojim uslovima ima više vremena za individualniji rad...????
    po meni bi bilo idealno da se prave odeljenja od 10 do 15 đaka, vama bi bilo lakše a automatski bi se otvorila i nova radna mesta u prosveti i tako automatski smanjila nezaposlenost.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  19. #19
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    po meni bi bilo idealno da se prave odeljenja od 10 do 15 đaka, vama bi bilo lakše a automatski bi se otvorila i nova radna mesta u prosveti i tako automatski smanjila nezaposlenost.
    ...uz sve to,zamisli koliko bi nastavnik imao vremena da posveti pažnje svakom učeniku ponaosob ....
    ali to nije cilj ovih žutih...njima je cilj da se potrpaju u sve upravne odbore,da kradu gde stignu,a za decu ih bole ona stvar....

    kad samo čujem u kakvom stanju rade neke škole,sramota me da kažem da sam prosvetar....

  20. #20
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ...uz sve to,zamisli koliko bi nastavnik imao vremena da posveti pažnje svakom učeniku ponaosob ....
    ali to nije cilj ovih žutih...njima je cilj da se potrpaju u sve upravne odbore,da kradu gde stignu,a za decu ih bole ona stvar....

    kad samo čujem u kakvom stanju rade neke škole,sramota me da kažem da sam prosvetar....
    eto napokon smo stigli i do toga zašto sam otvorio temu
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

Stranica 1 od 8 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. SVET I MI - VREMEPLOV -dogodilo se na današnji dan
    Od Bisernica u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 942
    Poslednja poruka: 29-12-2016, 06:05
  2. Vaš današnji račun?
    Od Man u forumu Svaštara
    Odgovora: 145
    Poslednja poruka: 19-09-2016, 19:50
  3. Koji je rok trajanja današnjih brakova?
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 22-02-2013, 21:38
  4. Obrazovanje kao faktor
    Od DaDole u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 08-07-2012, 06:42
  5. Da li obrazovanje stvara bolje ljude ?
    Od Sagacity u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 28-04-2012, 00:05

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •