Stranica 1 od 9 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 167

Tema: Nega lica

  1. #1
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Nega lica

    Sta od kozmetike koristite za negu lica?

    Moje iskustvo sa proizvodima Balea su vrlo pozitivna (kupujem ih u dm-u). Cena je prihvatljiva, a rekla bih da su ,bez preterivanja, u rangu Nivea kozmetike koja je duplo skuplja.

    Upotrebljavam dakle mleko za ciscenje lica, tonik, dnevnu i nocnu kremu za zrelu kozu, koji pored vitamina E, F, provitamina B5 sadrze i ulje jezgra grozdja (tako pise) :p


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  2. #2
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Odg: Nega lica

    Hmm... sad si me zainteresovala... Ja se osipam na niveu i koristim garnier kremu za lice dnevnu i nocnu. Onu hidrantnu... Ali bih rado promenila kremu. E sad, nesto mi se ne proba bilo sta, bas bih nesto provereno...
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  3. #3
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Nega lica

    ja sad koristim uglavnom Vichy kreme i pudere, neutrogena wash i maska i Roc oko ociju. pre sam koristila uriage isolift odlicna je za osetljivu kozu al eto, malo da promenim.
    inace leti radije koristim one varijante seruma (gel a ne krema, lako upija ne masti)
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Odg: Nega lica

    korstim 'avon' jer mi je dostupan (blizu je ofis i lako dolazim do proizvoda). zadovoljna sam kremama i to baš, baš...jer sam koristila i ove druge jako kvalitetne kreme mnogo ranije, pa sam ukapirala da nema razlike, sem u ceni....
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Odg: Nega lica

    Moj izbor je zepter ....i od skoro loreal genese serum i dnevna ...ali ih koristim naizmenicno kad dodje do zasicenja, ali pricam samo o dnevnim kremama ....nocu uvek i samo Avon alternative ...ne menjam je sve dok mi prija a prija mi zaista i prezadovoljna sam .....inace nikad nisam koristila proizvode iste firme...recimo sve po redu ....anti rid serum dnevna nocna sve iz iste firme...ali bas nikada ...losione , mleka tonika za ciscenje lica nikad nisma ni kupila ....lice cistim jednom oriflaime rukavicom koju imam bar zadnjih 7-8 i vise godina i sapunom ( iskljucivo protex) i tolko .....

    leti: estee lauder oil control losion i gel ili nista .....samo nastavim sa nocnom ( avon altern) ......

    sad cu da kupim eucerin s hijaluar.
    Ciji potpis?

  6. #6
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: Nega lica

    Ne znam šta da vam preporučim,jer ne koristim nijednu.Povremeno stavim masku ( uglavnom glinene - kaolin )i uradim piling sa projinim brašnom koje je sastavljeno sa limunovim sokom i mlakom vodom ,a nakon toga namažem maslinovo ulje i svaki put odem kod kozmetičara dva tri dana za redom da uradim darsonval sa vit C.Imam 45 god,ne koristim kozmetiku baziranu na hemijskim preparatima,a mislim da se na slici vidi da mi je koža valjda prirodno takva da joj nije potreban poseban tretman,bar za sad.Srećom
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 13:12

  7. #7
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno

    dakle, redovno koristim losion, kermu (dnevnu ili noćnu), antirid.....maska 2 puta nedeljno, a obavezno bar jedanput...maske menjam, po nekom svom ''osećaju za filing''.....ali, uvek koristim kreme odgovarajuće mojim godinama...jednostavno - moram.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #8
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    evo, jutros sam stavila neku peel off masku od čajevca...toliko je lepo koža prodisala, upila kremu (trenutno koristim avon clinical za svetao ten)...osećam se sveže skroz.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #9
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Nega lica

    Eucerinom sam zzaista zadovoljna( zepter mi je ipak preskup , dosta je ) ali i dalje uvece stavljam AVON allternativnu ...maske retko koristim mada imam neku avonovu za svezinu koze ali maske se bojim upotrebljavati jer mi zastare uvek jer ih retko koristim pa ostanu godinama .....inace protex sapun i rukavica je sve sto sto koristim za skidanje sminke, piling etc etc
    Ciji potpis?

  10. #10
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    za umivanje koristim avonovu penu za kombinovanu kožu....ona odlično skida svu nečistoću sa lica.
    vidim i da su devojke zadovoljne, jer sužava pore, pa su im mitiseri minimalni.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #11
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nega lica

    Obavezno antirid oko ociju dbevni i nocni...
    Kreme za lice dnevna nocna...
    Nekad maske...
    i nesto za pranje lica umesto sapuna...

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    čim otovorim oči...kao i jutros idem u kupatilo...naravno, prvo operem zubiće.
    onda skinem sve losionom i natapkam antirid (mnogo je dobar ovaj u crvenoj staklenoj kutijici od avona ''anew'' kolekcija) ispod očiju i na kapke...onda stavljam serum na lice. leti ne stavljam kreme, teške su za moju kožu...serumi su idealni.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #13
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega lica

    ...:raz_095:

    L'ORéAL HYDRA-RENEWAL CONTINUOUS MOISTURE CREAM WITH PRO-VITAMIN B5, DRY/SENSITIVE SKIN
    Water, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Cyclopentasiloxane, Polyethylene, Mineral Oil, Shorea Robusta Seed Butter, Urea, Glyceryl Linoleate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-2 Stearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polysorbate 60, Glyceryl Oleate, Panthenol, Cetyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Stearic Acid, Palmitic Acid, Tocopheryl Acetate, Citrulline, Phenylalanine, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Glyceryl Linoleate, Myristic Acid, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Fragrance.

    Ovo je sastav samo jednog iz mase kozmetickih proizvoda. Kao sto se da videti, tu ima svega i svacega. Vecina ovih sastojaka su osnova/baza kozmetickog proizvoda, ostali se dodaju prema potrebi i nameni. Boldovane su supstance koje predstavljaju ozbiljan rizik po zdravlje. Da ne bude nesporazuma, rizik po zdravlje koji stvaraju te supstance nije utvrdjen direktnom upotrebom kozmetickih proizvoda koji sadrze ove supstance, vec je to utvrdjeno za svaku supstancu ponaosob, kakvo je njeno opste dejstvo i uticaj na coveka i okolinu. Upotreba vecine kancerogenih supstanci u farmaceutskoj i kozmetickoj industriji uglavnom ima potporu u neprofesionalnim i nepotpunim ''naucnim'' istrazivanjima, koja obicno samo sluze da se zaobidje sustina problema, sa ciljem da se proizvod sto bolje plasira na trzistu.
    Na osnovu dosadasnje dostupne naucne literatrure - svi ostali prisutni sastojci u kozmetici su u manjoj ili vecoj meri stetni, ili su pod sumnjom da su stetni i da predstavljaju rizik po covekovo zdravlje, i to u smislu - rizika od raka, toksicnosti za imuni sistem, alergija, toksicnosti za reproduktivne i nereproduktivne organe, iritacije koze, pluca ili ociju, biohemijske i celijske promene, neurotoksicnosti, toksicnosti za endokrini sistem...(nije svaka od ovih supstanci ponaosob povezana sa svim pobrojanim rizicima, ovo je samo grupni prikaz svih problema koje uzrokuju hemikalije iz kozmetike, a koje mozete nabaviti u pakovanjima od 20l, 50l, metalnim buradima od 200l i plasticnim kontejnerima od 1000l ...kineske hemikalije su naravno najjeftinije na trzistu ).
    Od ovih boldovanih jedinjenja iz sastava kreme vrlo je interesantan metilparaben, kao i svi ostali parabeni koji idu sa njim u paketu (skoro u svakom proizvodu). Metilparaben je metil estar para-hidroksibenzojeve kiseline, i vec se decenijama koristi kao prezervativ tj konzervans, antiseptik i kao antibakterijsko sredstvo, u kozmetici, hrani i farmaceutskoj industriji. Na osnovu pozeljnih naucnih radova, smatra se da je bezbdan za tu upotrebu, tacnije, oni koji ga koriste pozivaju se na odredjene naucne radove, a ostale uopste ne zele da uzimaju u obzir. I kao sto se da pretpostaviti, dosta tih ''priznatih'' savremenih naucnih radova su finansirale i sponzorisale upravo farmaceutske i kozmeticke kuce. I kako se metilparaben (tj ceo sistem parabenskih prezervativa) pokazao u tim istrazivanjima? Da je u principu pouzdan, slabo toksican, da se ne akumulira u telu, da relativno brzo hidriolizuje po ulasku u telu, te ga nema u krvi...medjutim, ti rezultati su dobijeni eksperimentisanjem na drugim zivotinjskim vrstama.

    Metilparaben se korsiti u preko 22.000 kozmetickih sredstava (brojka bez lekova i hrane). Ulazi u sastave sampona, kupki, balsama, dezodoransa, kupki za intimne delove, svakakvih krema za lice, ruke, telo, boja za kosu i izbeljivaca, maskara, skidaca sminke, tonera, pilinga, sapuna, antiperspiranata, pasti za zube, senki za oci, SPF krema, pena/gelova za brijanje...ukratko receno, metilparaben se nalazi u skoro svim prozivodima koje (vecinom) zene koriste svakodnevno sa ciljem da budu lepe, lepse i najlepse, tj da budu u skladu sa svim protokolima zivotno ponizavajucih planova osmisljenih za covecanstvo, koji izmedju ostalog neizbezno ukljucuju i opstu telesnu zatrovanost.
    Da li su eksperimetalne zivotinje testirane sa onim dozama i u periodu trajanja koliko to zene cine sebi? Naravno da nisu, ko ce da placa nekoga da jadne zivotinje svakodnevno maltretira metilparabenom, recimo u trajanju od 1, 2, 5,10...20 godina. Metilparaben se u kozmetici nalazi u koncentraciji od 0.8% kad je smesha parabena u pitanju, a 0.4% kad je samo on prisutan. To se odnosi na jedan proizvod. A da li se uzima u obzir da se zena (mal)tretira sa minimum desetak proizvoda dnevno, svaki dan, 365 dana u godini... zene sminkanjem nanose metilparaben, skidanjem sminke nanose metilparaben... zene prakticno nemaju pauzu od metilaparabena. Kada su u sve vecem broju pocela da se pojavljuju istrazivanja koja ukazuju na toksicnost parabena, industrija je odmah reagovala izbacivanjem dodatnih studija o bezbednosti parabena i svetlim parolama poput - metilparaben je bezbedan i zvanicno odobren, tako su rekli autoriteti, a ostala istrazivanja su nepotpuna, netacna i sl.
    Prvi naucni radovi koji spominju stetnost parabena su se pojavili krajem 70tih godina proslog veka. 2004te je u UK, objavljen naucni rad u kojem se doslo do interesantnog saznanja-u 20 razlicitih uzoraka tumora dojke su nadjeni tragovi metilparabena, i to netaknutog, sto se poprilicno kosi sa prethodnim dugogodisnjim uverenjem da se metilparaben ne akumulira u telu. Pored raka dojke, parabeni su povezani i sa rakom materice, a u poslednjih par godina i sa rakom koze. Pored toga, metilparaben, tj parabeni (ne svi) su mimici estrogena, tj oponasaju/igraju ulogu kao i estrogen. 2005te, japanski naucnici sa Kyoto Prefectural University of Medicine su radili istrazivanje sa metilparabenom, posle kojeg su dosli do zakljucka da ista supstanca, koja se izmedju ostalih koristi i u kremama ''protiv starenja'', upravo ubrzava proces starenja koze. Eksperiment je radjen tako sto je na kozu naneta kolicina metilaparabena slicna onoj koja se nalazi u nekom kozmetickom proizvodu (znaci nije u pitanju kolicina iz nekoliko proizvoda, koja je svakodnevno realno prisutna) a potom je koza izlozena zracenju od 30 milidzula UV zraka, sto se smatra da je prosecna dnevna kolicina izlaganja tokom letnjeg vremena. Rezultati su pokazali da je 19% celija koze umrlo, dok je kod koze bez metilparabena 6% celija umrlo. Uz to, nadjeno je da je kolicina lipidnih peroksida (supstance koja ubrzava proces starenja) tri puta veca kod koze sa metilparabenom nego kod one bez istog.
    Medjutim, to se zvanicno i dalje vodi kao ''izuzetak od pravila'', u smislu da industrija koristi odbranu da je do sada daleko vise dokazano, i napisano radova, o bezbednosti i nestetnosti metilparabena, i da je odobren od strane zvanicnih institucija.
    Istini za volju, od skora je metilparaben zabranjen u pojedinim zemljama EU, a u nekima je klasifikovan kao nebezbedan za upotrebu u kozmetici
    Velika vesela porodica parabena se zahvaljujuci igrarijama i IUPAC dosetkama unutar hemijske industrije na raznoraznim proizvodima nalazi pod raznoraznim imenima...a sva oznacavaju jednu te istu stvar ...onu kojom zene svakodnevno maltretiraju svoju kozu

    Methylparaben
    Benzoic acid, 4-hydroxy-, methyl ester
    4-Hydroxybenzoate de methyle
    methyl 4-hydroxybenzoate
    Methyl-4-hydroxybenzoat
    4-Hidroxibenzoato de metilo
    4-Hydroxybenzoic acid methyl ester
    4-hydroxybenzoesaeure-methylester benzoate,
    4-hydroxy-, methyl methyl p-hydroxybenzoate
    p-hydroxybenzoic acid methyl ester
    methyl paraben
    methyl ester of p-hydroxy benzoic acid
    4-(Carbomethoxy)phenol
    4-(Methoxycarbonyl)phenol
    Benzoic acid, p-hydroxy-, methyl ester
    Methylben
    Methylparaben
    p-Carbomethoxyphenol
    p-Methoxycarbonylphenol

    Ethylparaben
    Benzoic acid, 4-hydroxy-, ethyl ester
    4-Hydroxybenzoate d'ethyle ethyl 4-hydroxybenzoate
    Ethyl-4-hydroxybenzoat
    4-hidroxibenzoato de etilo
    4-hydroxybenzoesaeure-aethylester
    benzoate, 4-hydroxy-, ethyl
    ethylparaben
    ethyl parasept
    4-(Ethoxycarbonyl)phenol
    4-Carbethoxyphenol
    4-Hydroxybenzoic acid ethyl ester
    Benzoic acid, p-hydroxy-, ethyl ester
    Ethyl p-hydroxybenzoate
    p-(Ethoxycarbonyl)phenol
    p-Carbethoxyphenol
    p-Hydroxybenzoate ethyl ester
    p-Hydroxybenzoic acid ethyl ester

    n-Propylparaben
    Benzoic acid, 4-hydroxy-, propyl ester
    4-Hydroxybenzoate de propyle propyl 4-hydroxybenzoate Propyl-4-hydroxybenzoat
    4-hidroxibenzoato de propilo
    4-Hydroxybenzoic acid propyl ester
    4-hydroxybenzoesaeure-propylester
    4-hydroxybenzoic acid propylester
    propyl p-hydroxybenzoate
    propyl paraben
    benzoate, 4-hydroxy-, propyl
    Benzoic acid, p-hydroxy-, propyl ester
    n-Propyl 4-hydroxybenzoate
    p-Hydroxybenzoic acid propyl ester
    p-Hydroxybenzoic acid, propyl ester
    p-Hydroxybenzoic propyl ester

    Butylparaben
    Benzoic acid, 4-hydroxy-, butyl ester
    4-Hydroxybenzoate de butyle butyl 4-hydroxybenzoate
    Butyl-4-hydroxybenzoat
    4-hidroxibenzoato de butilo
    4-Hydroxybenzoic acid butyl ester
    4-hydroxybenzoesaeure-butylester
    benzoate, 4-hydroxy-, butyl
    p-oxybutylbenzoate
    4-(Butoxycarbonyl)phenol
    Aseptoform Butyl
    Benzoic acid, p-hydroxy-, butyl ester
    Butyl p-hydroxybenzoate
    n-Butyl 4-hydroxybenzoate
    n-Butyl p-hydroxybenzoate
    n-Butylparabenp-Hydroxybenzoic acid butyl ester

    isobutylparaben
    Benzoic acid, 4-hydroxy-, 2-methylpropyl ester
    4-Hydroxybenzoate d'isobutyle
    isobutyl 4-hydroxybenzoate
    Isobutyl-4-hydroxybenzoat 4-hidroxibenzoato de isobutilo
    2-Methylpropyl p-hydroxybenzoate
    Benzoic acid, p-hydroxy-, isobutyl ester
    iso-Butyl p-hydroxybenzoate
    Isobutyl p-hydroxybenzoate
    p-Hydroxybenzoic acid isobutyl ester

    benzylparaben
    Benzoic acid, 4-hydroxy-, phenylmethyl ester
    4-Hydroxybenzoate de benzyle
    benzyl 4-hydroxybenzoate
    Benzyl-4-hydroxybenzoat
    4-hidroxibenzoato de bencilo
    Benzyl p-hydroxybenzoate
    benzoate, 4-hydroxy-, benzyl
    4-(Benzyloxycarbonyl)phenol
    4-Hydroxybenzoic acid benzyl ester
    Benzoic acid, p-hydroxy-, benzyl ester
    p-Hydroxybenzoic acid benzyl ester

    Naravoucenije - najbezbednija sinteticka hemikalija je ona sa kojom nemate kontakt (...to sam parafrazirao dzejmsa senona(bivsi direktor americkog national institute of health) - najbezbednija vakcina je ona koja nije upotrebljena )
    every year, every week, every day, every memory

  14. #14
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Nega lica

    uuuuuuuuuuuuuuuuuuu bre doktoreeeeeeeeee

    pa aj, ja nikakvu kozmetiku nisam ni koristila do 40. god. A sad vala ako mi ti parabeni, estri i kojesta skode alal..al tesko bre podnosim da gledam kako mi se guzva vrat.hahha


    Verujem da si u pravu sa ovim navodima. Zato kod dece treba izbegavati pampers pelene (u kojima ima "neznamceganema" pa narocito u dodiru sa urinom stvaraju se vrlo stetne materije) i kreme na bazi borne kiseline. To nije informacija sa neta, to je informacija sa strucnih sastanaka, tako da kod dece zaista treba biti oprezan ...a mi matori.., pa rekoh


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  15. #15
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    boli me uvo za ta jedinjenja...mažem se onime što mi odgovara.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #16
    Registrovani Član
    zvezdica avatar
    Status : zvezdica je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Lokacija : BEOGRAD
    Poruke : 320
    Tekstova u blogu : 5

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    čim otovorim oči...kao i jutros idem u kupatilo...naravno, prvo operem zubiće.
    onda skinem sve losionom i natapkam antirid (mnogo je dobar ovaj u crvenoj staklenoj kutijici od avona ''anew'' kolekcija) ispod očiju i na kapke...onda stavljam serum na lice. leti ne stavljam kreme, teške su za moju kožu...serumi su idealni.
    Bukvalno isto i ja radim...mada zimi moram da koristi kremu.Sad par godina koristim od Anew.... i zadovoljna sam.

  17. #17
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    maska spa ''dead sea'' je odlična. koža se zaista regeneriše.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Prkosite starenju: Hit tretmani koji brišu bore s lica

    Prvi tragovi godina na ženskom licu vide se već posle tridesete. Srećom, starenje kože se danas može znatno usporiti. Osim onoga što sami možete učiniti za vašu zrelu kožu, postoje i dermatološki tretmani koji uz razne lasere, preparate i supstance gotovo čudotvorno brišu bore s lica.

    Kad se pojave prve bore, treba znati da mladolikost licu ne daje samo zategnuta koža, već i pozitivnost, energija, osmeh… Međutim, ako ste odlučili da učinite nešto povodom bora, danas postoje neinvazivne metode koje imaju odlične efekte. Najpopularnije su fileri, botoks...Da bismo usporili starenje, osnovno je da sa pravilnom negom kože počnemo još u ranoj mladosti.To, na prvom mestu, podrazumeva zaštitu od sunca.

    Koža sve pamti, pa će se izlaganje suncu bez adekvatne SPF zaštite već od 35. godine videti na vašem licu kroz umor, flekice i blage bore. Zato, obavezno, uz SPF preparate sa maksimalnim faktorom još od detinjstva treba koristiti i mehaničku zaštitu (šeširi, naočare…). Do tridesete godine nema potrebe preterivati sa sredstvima za negu koja sadrže antirid ili razne aktivne supstance. Za mladu kožu lica dovoljna je adekvatna hidrantna krema. Povremeno možete naneti neku od maski koje možete i sami napraviti kod kuće. Ono što vam prija da jedete, biće blagotvorno i za kožu, a posebno su dobre maska od jagoda i ona od kvasca razmućenog sa malo vode.
    Problematična koža brže stari, zbog čega je potrebno posvetiti joj posebnu pažnju. Ako je masna ili aknozna, na primer, treba je lečiti na vreme, a za to je najbolji tretman Clear light laserom. Tako tretirana koža biće bolje pripremljena za godine koje dolaze.
    Iako ne starimo svi na isti način, posle 35. su obično na koži već vidljivi znaci starenja.
    Tada je važno prihvatiti godine i biti u skladu sa njima.

    Kad se pojave prve bore, treba znati da mladolikost licu ne daje samo zategnuta koža, već i pozitivnost, energija, osmeh… Međutim, ako ste odlučili da učinite nešto povodom bora, danas postoje neinvazivne metode koje imaju odlične efekte, posebno ukoliko počnete da ih primenjujete na vreme.

    1. FRAXEL LASER

    Svetski trend za podmlađivanje kože (odstranjivanje i ublažavanje bora) je korišćenje Fraxel lasera. Laseri na prirodan način iz kože izvuku sve ono što je najbolje. Jedna od osnovnih prednosti ovog lasera je u tome što daje vrhunske rezultate − vidno podmlađenu i zategnutu kožu, bez neprijatnih tragova (kraste i crvenilo). Obično se preporučuju dva-tri tretmana u razmaku od mesec dana. Na laserima rade isključivo lekari specijalisti.

    2. FILERI
    Idealan tretman za kožu na kojoj su već vidljivi znaci starenja je kombinacija Fraxel lasera i filera (hijaluronska kiselina). Hijaluronska kiselina je prirodna supstanca koja vezuje vodu za ćeliju, a njeno nestajanje iz organizma počinje već posle 25. godine, kad koža prirodno počinje da stari. Ovi fileri se mogu koristiti za osvežavanje i hidriranje kože, kao i za popunjavanje bora i poboljšanje kontura lica (usana). Posebno se koriste za uklanjanje nazolabijalnih bora koje se spuštaju od korena nosa ka uglovima usana. Tretman hijaluronskom kiselinom nema negativan uticaj na vaš prirodni izraz lica. Radi se u intervalu od 8 do12 meseci, koliko i traje efekat. Ukoliko počnete na vreme, dok bore još nisu veoma izražene, moguće je znatno usporiti proces njihovog produbljivanja.

    3. BOTOKS
    Botoks se najviše koristi za bore u regiji čela i oko očiju. Potpuno bezbolno se ubrizgava iglicom i za 3 minuta bukvalno briše bore. Sa ovim tretmanom možete početi već od 35. godine, a efekat traje 6-8 meseci, posle čega će bore biti u istom stanju kao pre tretiranja. Botoks takođe usporava proces produbljivanja bora, pa se može reći da redovnim tretmanima deluje preventivno − onemogućava mrštenje, izraženu mimiku....


    pa, ko voli - nek' izvoli.
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #19
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    Prkosite starenju: Hit tretmani koji brišu bore s lica

    Prvi tragovi godina na ženskom licu vide se već posle tridesete. Srećom, starenje kože se danas može znatno usporiti. Osim onoga što sami možete učiniti za vašu zrelu kožu, postoje i dermatološki tretmani koji uz razne lasere, preparate i supstance gotovo čudotvorno brišu bore s lica.

    Kad se pojave prve bore, treba znati da mladolikost licu ne daje samo zategnuta koža, već i pozitivnost, energija, osmeh… Međutim, ako ste odlučili da učinite nešto povodom bora, danas postoje neinvazivne metode koje imaju odlične efekte. Najpopularnije su fileri, botoks...Da bismo usporili starenje, osnovno je da sa pravilnom negom kože počnemo još u ranoj mladosti.To, na prvom mestu, podrazumeva zaštitu od sunca.

    Koža sve pamti, pa će se izlaganje suncu bez adekvatne SPF zaštite već od 35. godine videti na vašem licu kroz umor, flekice i blage bore. Zato, obavezno, uz SPF preparate sa maksimalnim faktorom još od detinjstva treba koristiti i mehaničku zaštitu (šeširi, naočare…). Do tridesete godine nema potrebe preterivati sa sredstvima za negu koja sadrže antirid ili razne aktivne supstance. Za mladu kožu lica dovoljna je adekvatna hidrantna krema. Povremeno možete naneti neku od maski koje možete i sami napraviti kod kuće. Ono što vam prija da jedete, biće blagotvorno i za kožu, a posebno su dobre maska od jagoda i ona od kvasca razmućenog sa malo vode.
    Problematična koža brže stari, zbog čega je potrebno posvetiti joj posebnu pažnju. Ako je masna ili aknozna, na primer, treba je lečiti na vreme, a za to je najbolji tretman Clear light laserom. Tako tretirana koža biće bolje pripremljena za godine koje dolaze.
    Iako ne starimo svi na isti način, posle 35. su obično na koži već vidljivi znaci starenja.
    Tada je važno prihvatiti godine i biti u skladu sa njima.

    Kad se pojave prve bore, treba znati da mladolikost licu ne daje samo zategnuta koža, već i pozitivnost, energija, osmeh… Međutim, ako ste odlučili da učinite nešto povodom bora, danas postoje neinvazivne metode koje imaju odlične efekte, posebno ukoliko počnete da ih primenjujete na vreme.

    1. FRAXEL LASER

    Svetski trend za podmlađivanje kože (odstranjivanje i ublažavanje bora) je korišćenje Fraxel lasera. Laseri na prirodan način iz kože izvuku sve ono što je najbolje. Jedna od osnovnih prednosti ovog lasera je u tome što daje vrhunske rezultate − vidno podmlađenu i zategnutu kožu, bez neprijatnih tragova (kraste i crvenilo). Obično se preporučuju dva-tri tretmana u razmaku od mesec dana. Na laserima rade isključivo lekari specijalisti.

    2. FILERI
    Idealan tretman za kožu na kojoj su već vidljivi znaci starenja je kombinacija Fraxel lasera i filera (hijaluronska kiselina). Hijaluronska kiselina je prirodna supstanca koja vezuje vodu za ćeliju, a njeno nestajanje iz organizma počinje već posle 25. godine, kad koža prirodno počinje da stari. Ovi fileri se mogu koristiti za osvežavanje i hidriranje kože, kao i za popunjavanje bora i poboljšanje kontura lica (usana). Posebno se koriste za uklanjanje nazolabijalnih bora koje se spuštaju od korena nosa ka uglovima usana. Tretman hijaluronskom kiselinom nema negativan uticaj na vaš prirodni izraz lica. Radi se u intervalu od 8 do12 meseci, koliko i traje efekat. Ukoliko počnete na vreme, dok bore još nisu veoma izražene, moguće je znatno usporiti proces njihovog produbljivanja.

    3. BOTOKS
    Botoks se najviše koristi za bore u regiji čela i oko očiju. Potpuno bezbolno se ubrizgava iglicom i za 3 minuta bukvalno briše bore. Sa ovim tretmanom možete početi već od 35. godine, a efekat traje 6-8 meseci, posle čega će bore biti u istom stanju kao pre tretiranja. Botoks takođe usporava proces produbljivanja bora, pa se može reći da redovnim tretmanima deluje preventivno − onemogućava mrštenje, izraženu mimiku....


    pa, ko voli - nek' izvoli.

    Ovde samo da napomenem da se hijalurnoska kiselina za potrebe kozmetičke industrije dobija iz životinjske hrskavice, najčešće pileće ...što je izrazito pohvalno, obzirom da se moderna kozmetička industrija dobrano koristi materijalima dobijenim iz abortiranih fetusa...
    every year, every week, every day, every memory

  20. #20
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    znači, kreme na bazi ove kiseline nisu neprihvatljive?
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 1 od 9 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Nega noktiju
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30-11-2013, 10:32
  2. Anti age nega
    Od Waterfall u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23-06-2013, 10:39
  3. Nega kose
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 21-06-2013, 10:33
  4. Dobro i zlo su dva lica istog čudovišta
    Od kojica u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 06-04-2012, 13:17
  5. Masaza lica
    Od sani u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26-08-2009, 13:28

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •