Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 21

Tema: Snovi....

  1. #1
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Snovi....

    Sanjate li cesto i dali pamtite snove? Mislite li da vas mogu usmeriti ? Da vam ostavlaju neku poruku , preduprede ? Sta je po vama san ? Citala sam da najduzi san traje 7 secundi ....ili 7 minuta neznam ...provericu ...sta vi mislite ?

    Mozda je ovo za psihologiju ali posto nemamo neka ostane ovde , mada bi moglo i na religiji.
    Ciji potpis?

  2. #2
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Snovi....

    Sanjam...
    cesto i pamtim snove. Moji snovi su u nekoliko navrata bili prekognitivni ....pri tome ne mislim na tumacenje simbola iz sna, sanjala sam konkretne dogadjaje ili situacije koje su kasnije i ubrzo desile..ni malo prijatan osecaj..


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  3. #3
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Snovi....

    kad bi ja piso o mojim snovima nijedna zena na bi prozborila vise rec sa mnom... prekognicija tu nije bitna... vaznije je ono posle nje sho sledi....

    p.s jedno fino devojche mi radilo natal pre nekoliko godina i rece mi posle toga....e maki, necem, u stvari ne smem vise da pricam sa tebe.. aj cao,ne ljuti se...

  4. #4
    Registrovani Član
    Temjanika avatar
    Status : Temjanika je odsutan
    Registrovan : Sep 2009
    Poruke : 44

    Početno Odg: Snovi....

    [quote author=sukleta link=topic=435.msg7474#msg7474 date=1252661853]
    kad bi ja piso o mojim snovima nijedna zena na bi prozborila vise rec sa mnom... prekognicija tu nije bitna... vaznije je ono posle nje sho sledi....

    p.s jedno fino devojche mi radilo natal pre nekoliko godina i rece mi posle toga....e maki, necem, u stvari ne smem vise da pricam sa tebe.. aj cao,ne ljuti se...
    [/quote]

    Ako je san mentalna aktivnost potpuno nepoznata svesti snevaca a pri tom i nevoljna ( kako je to Frojd sagledao) onda ne podleze kritici pa mozes da ispricas isti do najsitnijeg detalja a da ti niko ne zameri

    inace meni najinterasntiji deo frojdovog tumacenja sna je "Rad sna" ( tragala sam wikipedijom i preuzela ovo ) :

    Rad sna
    Rad sna obrađuje suprotnosti skrivenog sna i preobraća skriveni san u očigledni. Sastoji se iz četiri faze:
    Sažimanje čini san neprovidnim. Očigledni san ima manje sadržaja nego skriveni, koji je bogatiji obimom i sadržinom. Jedan očigledni elemenat odgovara većem broju skrivenih elemenata. Sažimanje nastaje time što se:
    • [li]Izvesni skriveni elementi izbacuju Od ponekih komplekasa skrivenog sna prelazi u očigledni san samo jedan odlomak Skriveni elementi koji imaju nešto zajedničko stapaju se u jedinstvenu celinu za očigledni san [/li]
    Pomeranje je delo cenzure sna i ima dva ispoljenja:
    • [li]aluzijom. se zamenjuje latentni elemenat psihički naglasak prelazi sa jednog važnog elementa na neki drugi nevažan, tako da se čini da je san pomerio svoje težište [/li]
    [li]Pretvaranje misli u vizuelne slike je psihološki najinteresantnija faza. Nije sve u mislima podvrgnuto tom pretvaranju, ponešto zadržava svoj oblik, pa se u očiglednom snu pojavljuje kao misao ili znanje. Neki elemenat koji se teško slikovito predstavlja, iskazuje se simbolično. Sekundarna obrada se odnosi na logičko povezivanje naizgled nepovezanih sećanja, opažanja idr. Da bi manifestni sadržaj sna bio logičan i razumljiv mora proći kroz sekundarnu obradu. [/li][/list]



    Kako ja boldovano razumem ...frojd krece od toga da je san citav kompleks latentnih elemenata koji su upravo sustina sna, ali se zbog nedostatka empiriskih elemenata , objasnjenja, etc etc( odkud znam sta vec ) ...aluzijom zamenjuju ociglednim elementima ......pa upravo iz toga proizlaze laicka tumacenja sna .





  5. #5
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Snovi....

    samo mali uvod jer je san jako kompleksan i pisan za osobu sa dubokim duhovnim zivotom kao retko ko sto ga poseduje... nemojte traziti nastavak jer ga nece biti...

    [size=14px]ko sam ja pitala se stalno... zasto sam ovakva a ne kao druge zene...ta pitanja su je mucila dugo. kao devojcica nije se ineteresovala za trice kojima su se izludjivale njene drugarice, kao devojka nije pricala o mladicima vec je sve sto je zelela uzimala kad je htela i to drzala u tajnosti od svih. kao zena u tridesetim je pocela da masta o necemu cemu nije jasno mogla da da obrise svojih potiskivanih zelja koje su se odslikavale najvise u njenim snovima... uvek je bila jedna te ista prica posle koje bi se budila sva mokra i znojava puna zelje koju nikako nije mogla da obuzda dok se ne zadovolji na bilo koji nacin..... bio je sumrak, ona je bila na uskom putu koji je vodio kroz sumu. izgubljeno je hodala odevena samo u laganu haljinu koju su dodiravali paprat i niske grane drveca. ruke su jo bile izgrebane od tog hoda ali ona nije obracala paznju jer je cekala onaj trenutak kada ce zacuti topot konja u daljini... i uvek se u tacno odredjeno vreme on zacuo... crni konj na kome je bio jahac u crnom ogrtacu sa crnom kukuljicom na licu i bezlicnom crnom maskom ispod koje su sijale samo oci....ona je bezala, padala, dizala se, haljina se krzala o grane, noge su joj bile skroz ogoljene, na jednom mestu su joj grudi skoro bludile gole iz nje, ali ona je bezala nije se osvrtala.... samo je zelela da se negde sakrije od tog topota, od jahaca koji je predstavljao mitskog kosaca, njenu sudbinu i simbol pozude koji je koji je jurio prema njoj bez zaustavljanja.... na kraju puta pre no sto je suma prelazila u totalni i neprozirni mrak nalazila se velika starinska drvena kuca iz koje je izbijao dim iz odzaka....lupala je na vrata svom snagom, topot je bio sve blizi ali niko nije odgovarao... dosla je do prozora razbila ga laktom i kroz raspuklo staklo se nekako uvukla unutra. na slabinama je osetila bol od komadica stakla pipajuci nesto toplo sto je osetila... kada je pomirisla i liznula osetila je svoju krv, slatku i vrelu.... topot ispred kuce je stao i cula je bat teskih cizama pred vratima... vrata su se sa nekoliko sekundi kasnije treskom otvorila... potrcala je kroz veliku kucu sto je brze mogla i dosla do stepenista koje su vodila na dve strane ...gore i dole... odluke su joj se vrzmale u glavi....na tren je razmisljala i instinktivno potrcala niz stepenice saplicuci se i padajuci sve vreme o trulez njihovih dasaka.... kada se podigla, sva pocepana prljava i znojava videla je kroz malo svetlo od plinske lampe koje je sijalo u uglu podruma da je upala u prostoriju prepunu starih stvari golih zidova koja licila na neki muzejski magacin antikviteta. dopuzala je do najvise komode scucurila se i cucnula iza nje.... bat teskih koraka se priblizavao sve vise... [/size]

  6. #6
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Snovi....

    Уопште не обраћам пажњу на снове.
    И кад се сетим неког, знам да је то последица неког јаког осећања или жеље.
    А чињеница је да сањам кад сам напета, кад ми је пун стомак, кад сам болесна или ме само нешто боли.
    Најчешће не сањам, или се бар не сећам.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  7. #7
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Snovi....

    Verujem da će me snaći neko čudo kad sanjam određene ljude. Svaki put se obistinilo jbt. I sad kad ih sanjam ne izlazim iz kuće jer će me zgaziti kola ili će me tresnuti saksija, ili ću slomiti nogu. U kući hodam kao po jajima.
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  8. #8
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Snovi....

    hm.. pa osim kada u snu dobijem (od same sebe) odgovor na pitanje koje me je dugo mučilo, ne obraćam pažnju na snove...

  9. #9
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Snovi....

    ranije sam čak i zapisivala snove...u ovim godinama takođe intezivno sanjam, ali nemam vremena da mislim o snovima....jedino ako je baš nešto gadno bilo u njima, onda mi to oboji dan....ili bar jutro, dok ga ne zaboravim.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #10
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Snovi....

    ja kad sanjam sanjam obicno neke gluposti zmije , pistolj ....
    uglanom ne sanjam tj barem se nicega ne secam ujutru

  11. #11
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Snovi....

    sanjala sam tatu...pred jutro. sedi ovde gde ja sedim i budi me, govoreći ''gotova je kafa''....ustadoh naglo, a onda se setih...kakva kafa, kakav tata...sad sam tužna.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #12
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Snovi....

    Retko sanjam,ali kada se to desi,dosadašnje iskustvo mi kaže da sednem i dobro
    razmislim,koja će me Sodoma i Gomora strefiti....uglavnom mi san bude najava
    nekog dešavanja koje nije prijatno ili će mi zagorčiti život do kraja.
    Ne volim snove,moji su kao i kod sani prekognitivni,ali ne u smislu stvarnog dogadjaja,
    (stvarni dogadjaji mi se javljaju u vidu fenomena deja vu),već simbolični,ali na način da
    mogu pa skoro ,lako prepoznati ono šta me čeka.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  13. #13
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Snovi....

    Da li vam se dogodilo da cesto sanjate jedan isti san..?
    Nocas sam opet imala to iskustvo ..pitam se zasto se bas taj san stalno ponavlja???
    E jutros kad sam se probudila, prvo sto sam pomislila je da cu to pitati na forumu....


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  14. #14

    Početno Re: Snovi....

    ne mora da te proganja, ja često sanjam neke gluposti, tj neke ljude koje ne podnosim, ali eto, juče sam dosta razmišljao o jednom liku i sanjao sam da je došao do mene šteta što je samo san.
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  15. #15
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: Snovi....

    eh Mare...ako sanjas one koje ne podnosish...znaci da im zavidish na necemu?bodu u nesto gde ti ne smesh..ili ne umesh..ili..imaju osobine koje bi ti hteo za sebe a ne znash kako da ih iskreirash i plasiras? pa zato i takve likove "sklanjamo" sa scene..." da ne smetaju"

  16. #16
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Snovi....

    [QUOTE]sani..sta si zgresila da te proganja?...morash ispricati san da bi ti rekli sta te ceka ,) [/QUOTE]

    nish..ja sam bezgresna


    e vako:
    Nish posebno nije san..ali sanjam da sam se vratila na radno mesto na kom sam bila pre 15 godina Pocinjem da radim dakle na tom starom radnom mestu (koje malo ima veze sa ovim sto sada radim ), kao uvodim se ponovo u posao i nerviram se sta mi je trebalo da se vracam!?? I uvek sam u snu svesna da nisam sasvim rascistila sa sadasnjim poslom ..i da mogu da se predomislim..nesto kao da balansiram.bzvz u stvari, ali stalno taj san sanjam

    I bez zezanja, ne mislim d aovaj san ima predvidjajuci karakter..mene samo interesuje objasnjenje zasto stalaaaaaaaaalno to sanjam ..jbt vec me nervira


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  17. #17
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: Snovi....

    Pitanje je na koji si nacin dosla na to novo radno mesto...jesi li odgovorila zahtevima...
    da li si zadovoljna uslovima i naknadom...itd..
    Krivica je dushevni zajeb...i proganjace te kroz podsvest-snove ukoliko nesto moranje...znaci prisila..ili
    ako si bilo kome nanela stetu time..
    Tvoj san moze biti reakcijom na nove uslove..i obaveze..zato se stalno vracas na stari posao u kojem si "plivala"..

    Pomiri se sa situacijom...ukoliko je posao izvestan....pomisli koliko njih danas nemaju ni elementarna prava na zivot
    a kamoli na radno mesto...No..ako imas uslova-menjaj za neki bolji.

  18. #18

    Početno Re: Snovi....

    jednim delom si u pravu, ali zapravo ne želim ništa kao oni,
    već potpouno pokušavam da se otarasim zajedničkih osobina i svega zajedničkog,
    verovatno zato što ih ne podnosim.
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  19. #19
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Snovi....

    Pa ..ne znam, ja bih pre to protumacila strahom da se ne vratim na staro radno mesto, jer posao koji sam obavljala bio je krajnje tezak, iscrpljujuci i fizicki i mentalno, iako sam se ja u njemu nalazila 100%..prosto sam volela to sto radim. Kada sam presla na ovo sto sada radim, a nisam presla svojom voljom, vec sam bila primorana da bih mogla da se posvetim deci koja su tada bila mala,neuporedivo mi je lakse bilo, ali za neverovati..stalno sam htela da se vratim. Ta potreba je vremenom prosla, volim ovo sto radim sada, lagano je, dobro placeno inikad se ne bih vise tamo vratila, ne osecam se vise sposobnom..mada moguce je da postoji odredjena doza i neke krivice...ko zna..
    Apropo krivice..i danas je osecam prema svojoj deci, za sve ono propusteno vreme( kupanja, stavljanja u krevet, igranje sa njima..sve kada sam im najpotrebnija bila).. koje vise nicim ne mogu da nadoknadim dok sam dezurala po 24 sata, akad sam bila slobodna uglavnom spavala..da bih mogla ponovo da odem na posao i tako u krug..


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  20. #20
    Registrovani Član
    Pile avatar
    Status : Pile je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 99

    Početno Re: Snovi....

    osetila su deca tvoju ljubav sani ne sekiraj se

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Šta govore snovi
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 14-10-2016, 08:31
  2. Lepe pesme, lepi snovi
    Od Bisernica u forumu Muzika
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 03-09-2013, 23:59
  3. Snovi i uticaj Meseca
    Od Sarmica u forumu Veštine predviđanja
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15-03-2012, 08:22
  4. Lucidni snovi?
    Od ribizla u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 29-10-2011, 14:43
  5. Snovi
    Od Ometač u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 26-07-2011, 06:39

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •