Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 63

Tema: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

  1. #21
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od naki Vidi poruku
    a mislis li i da je smrt podlozna promenama?
    u kom smislu?
    pitas me dal mislim da je definitivno odredjena natalom, ili sta?

  2. #22
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Da, da, ta definitivnost. Koliko je to podlozno menjanju? I kao takvo da li je merodavno kao krajnje i nesto cemu se treba upravljati?

  3. #23
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    jel stvarno moze po natalnoj karti da se odredi vreme i nacin smrti?? to je jedna od retkih stvari koja me u horoskopu bas zanima...
    način može bez problema, za vreme već treba biti expert.
    jednom sam pokušala i dobila stepen na kom će se desiti 'nešto'... recimo, saturn na 22 strelca pravi tražene aspekte, pa ako je sada na 16 stepeni vage, ukucavaju se datumi dok ne dođe na željeni stepen.
    ne znam koliko je tačno, ne sećam se više ni o kom se datumu radilo, bilo je čisto experimentisanja radi. nisam sigurna ni koliko je metoda tačna...

  4. #24
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    pa, zavisi od osobe
    ja bih volela da znam bar odokativno takvu stvar
    sigurno bih neke odluke u svom zivotu prilagodila tome
    ali to nije stvar saznanja... ja ne verujem da su mnoge stvari u natalu striktno zacrtane.
    recimo, stoji ti teška bolest, bolnica, i smrt usled iste. ti to saznaš, dešava se i sigurna si i sve sigurnija da ćeš umreti u strašnim mukama. onda uzmeš pištolj i pucaš sebi u glavu. taj izbor uvek imamo i pokazatelje, svi mi, bar jedan.

    da li bi možda kvalitetnije iskoristila to vreme, možda, mada čisto sumnjam, jer to je život pod presijom, na silu... nije nam dato da znamo i ne trebamo da znamo. sva mudrost i jeste u tome da svaki dan živiš kao da je poslednji... a ako nešto treba da te natera na to, ni rezultati neće biti zadovoljavajući.

    mnogi ne umeju ni sa životom da se nose, kamoli sa smrću, a nijedan ti astrolog neće tako nešto ni računati, ni reći ako je video. ne može da bude produktivno, niti bilo ko sme da se igra boga.

  5. #25
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od naki Vidi poruku
    Da, da, ta definitivnost. Koliko je to podlozno menjanju? I kao takvo da li je merodavno kao krajnje i nesto cemu se treba upravljati?
    generalno je problem sa tumačenjima, ne samo horoskopa u upravljanju, jer on ne sme tebe da vodi, već ti njega.
    ja masu puta podlegnem iako znam da nije sve crno ili belo, jače je od mene.

  6. #26
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od naki Vidi poruku
    Da, da, ta definitivnost. Koliko je to podlozno menjanju? I kao takvo da li je merodavno kao krajnje i nesto cemu se treba upravljati?
    ja se slabo bavimi zanimam horoskopom
    radoznala sam po pitanju mnogo stvari, pa i po pitanju te, te imam odradjen natal i ponekad godisnji horoskop, kad ocekujem raciom neke velike promene u zivotu, ali generalno ne verujem mnogo
    e, sad, ono sto verujem jeste neka karakterizacija znakova (mada se ne poklopi uvek) i u neke predispozicije, eto tipa-smrt
    tako da ne prihvatam to kao nesto definitivno

  7. #27
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    način može bez problema, za vreme već treba biti expert.
    jednom sam pokušala i dobila stepen na kom će se desiti 'nešto'... recimo, saturn na 22 strelca pravi tražene aspekte, pa ako je sada na 16 stepeni vage, ukucavaju se datumi dok ne dođe na željeni stepen.
    ne znam koliko je tačno, ne sećam se više ni o kom se datumu radilo, bilo je čisto experimentisanja radi. nisam sigurna ni koliko je metoda tačna...
    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    ali to nije stvar saznanja... ja ne verujem da su mnoge stvari u natalu striktno zacrtane.
    recimo, stoji ti teška bolest, bolnica, i smrt usled iste. ti to saznaš, dešava se i sigurna si i sve sigurnija da ćeš umreti u strašnim mukama. onda uzmeš pištolj i pucaš sebi u glavu. taj izbor uvek imamo i pokazatelje, svi mi, bar jedan.

    da li bi možda kvalitetnije iskoristila to vreme, možda, mada čisto sumnjam, jer to je život pod presijom, na silu... nije nam dato da znamo i ne trebamo da znamo. sva mudrost i jeste u tome da svaki dan živiš kao da je poslednji... a ako nešto treba da te natera na to, ni rezultati neće biti zadovoljavajući.

    mnogi ne umeju ni sa životom da se nose, kamoli sa smrću, a nijedan ti astrolog neće tako nešto ni računati, ni reći ako je video. ne može da bude produktivno, niti bilo ko sme da se igra boga.
    znaci, koliko sam shvatila, moze da se pomesa i sa teskom bolesti, saobracajnom nesrecom i slicno?
    onda, bolje da ne cackam
    mogu da pomislim da mrem, pa priznam sve grehe pred smrt, pa prezdravim, a saceka me gnevna rodbina i porodica
    a, volela bih da znam, nije da ne bi
    ne mislim da bih kvalitetnije, ili losije zivela, samo, eto, ne bih nacinila neke zivotne izbore
    ne bih radjala drugo dete, ako mi stoji smrt za godinu dana
    manje bih se nervirala zbog posla, ne bih pravila dugorocne zivotne planove spram tog posla
    uzela bih veci kredit za stan i tako

  8. #28
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    a, da, jedna forumasica, samouki astrolog mi je samo nabacila "ne plasi se, bice ti brza smrt, u bolnici"
    al me nije mnogo utesila time
    ebote, pa kad?
    sta me briga gde je (sem bas da ne bude na ulici, a da imam busne carape il ruzne gace na sebi kad stigne hitna pomoc), briga me je kad je...

  9. #29
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    znaci, koliko sam shvatila, moze da se pomesa i sa teskom bolesti, saobracajnom nesrecom i slicno?
    onda, bolje da ne cackam
    mogu da pomislim da mrem, pa priznam sve grehe pred smrt, pa prezdravim, a saceka me gnevna rodbina i porodica
    a, volela bih da znam, nije da ne bi
    ne mislim da bih kvalitetnije, ili losije zivela, samo, eto, ne bih nacinila neke zivotne izbore
    ne bih radjala drugo dete, ako mi stoji smrt za godinu dana
    manje bih se nervirala zbog posla, ne bih pravila dugorocne zivotne planove spram tog posla
    uzela bih veci kredit za stan i tako
    može doći do greške i prilikom tumačenja.

    znači, kada bi 'znala' da ćeš recimo umreti za godinu dana, ti bi ceo život podredila tome... vidiš li sada zašto ne valja?

  10. #30
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    a, da, jedna forumasica, samouki astrolog mi je samo nabacila "ne plasi se, bice ti brza smrt, u bolnici"
    al me nije mnogo utesila time
    ebote, pa kad?
    sta me briga gde je (sem bas da ne bude na ulici, a da imam busne carape il ruzne gace na sebi kad stigne hitna pomoc), briga me je kad je...
    zvučiš kao neko ko bi se mnogo kajao zbog nekih izbora... i to što bi znala kada bi ti dalo možda priliku da neke stvari popraviš.
    meni nije bitno kad, može sutra, samo neka bude brzo i bezbolno.

  11. #31
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    može doći do greške i prilikom tumačenja.

    znači, kada bi 'znala' da ćeš recimo umreti za godinu dana, ti bi ceo život podredila tome... vidiš li sada zašto ne valja?
    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    zvučiš kao neko ko bi se mnogo kajao zbog nekih izbora... i to što bi znala kada bi ti dalo možda priliku da neke stvari popraviš.
    meni nije bitno kad, može sutra, samo neka bude brzo i bezbolno.
    ne znam dal bi ceo zivot, al neke odliku bih korigovala
    prevenstveno to za decu
    bilo bi mi sebicno da ih radjam, da bih ja iskusila osecaj majcinstva, a da oni posle rastu bez osecaja majke
    mislim da ne postoji osoba koja ne bi ni za mm izmenila svoj zivot....

  12. #32
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    ne znam dal bi ceo zivot, al neke odliku bih korigovala
    prevenstveno to za decu
    bilo bi mi sebicno da ih radjam, da bih ja iskusila osecaj majcinstva, a da oni posle rastu bez osecaja majke
    mislim da ne postoji osoba koja ne bi ni za mm izmenila svoj zivot....
    a da bi shvatili da ne smemo biti sebični i da moramo menjati svoj život ako ne valja... treba nam da znamo da ćemo u dogledno vreme umreti. to je ono što ne valja...

  13. #33
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    a da bi shvatili da ne smemo biti sebični i da moramo menjati svoj život ako ne valja... treba nam da znamo da ćemo u dogledno vreme umreti. to je ono što ne valja...
    pa,ebiga, ne mogu da smislim drugi razlog zbog koga bih se odrekla roditeljstva
    zbog ovog bih
    sad dal je sebican, nemam pojma...
    po mojim merilima nije
    cak naprotiv

  14. #34
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    pa,ebiga, ne mogu da smislim drugi razlog zbog koga bih se odrekla roditeljstva
    zbog ovog bih
    sad dal je sebican, nemam pojma...
    po mojim merilima nije
    cak naprotiv
    nisam ni rekla da je razlog sebičan. samo je pogrešan.

    stvar je u tome što ne znamo šta nas čeka sutra, možemo da rodimo decu i da nemamo čime da ih hranimo, možemo da ih pravimo sa pogrešnim ljudima, mogu da pate zbog naših pogrešnih izbora, možemo da ih rodimo bolesne, možemo mi da se razbolimo, može krov da nam padne svima na glavu, može da udari cunami, može da izbije svetski rat... umrećemo svakako, napatićemo i sebe i njih u životu svakako. ali niko neće reći da smo sebični, jer nismo mogli da znamo. ali vrlo dobro znamo da život nije bajka.
    i da smrt nije najstrašnije što nekome može da se desi, niti je saznanje nešto što menja čoveka iz korena, samo usmerava odluke u pravcima koji na zahtevaju dugoročno planiranje. i to je neka vrsta sebičluka.
    po sistemu: kada mene ne bude bilo, zemlja će prestati da se vrti. e pa neće. niti će bilo ko umreti što nas nema. niti figura roditelja (živog) u pojedinim slučajevima podrazumeva i roditeljsku ljubav.

  15. #35
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    ima jedan film sa sličnom pričom, davno sam gledala, ne pamtim mnogo toga, ni naziva se ne sećam... uglavnom, žena je smrtno bolesna i poslednja odluka koju donosi je da rodi dete, iako je verovatno da možda neće moći da izgura svih 9 meseci, niti joj je ostalo toliko... uglavnom, sve vreme misliš koliko neko lud može da bude pa da osudi dete, svesno, da živi bez majke.
    i na kraju skontaš da se uopšte ne radi o tom detetu, niti o njegovoj 'patnji', niti o tome da li će njemu faliti majka... ovde je akcenat na onome šta ti želiš od to malo života koliko ti je ostalo. možda ćeš nekome faliti, možda ne, ali ljudi nastavljaju da žive i da budu i srećni i nesrećni, sa tobom, ili bez tebe... uglavnom, ona umire neposredno posle porođaja, dete uzima otac i to je ujedno i kraj filma. bar je umrla srećna, bez tereta odricanja, bez da glumi žrtvu...

    ono što bih ja menjala je odnos prema nekim ljudima i ništa više... sve ostalo bi bilo čisto iživljavanje i licemerje.
    i ne bih rodila dete, jer je meni lakše da se ne pitam kako će ono ,kako će biti njemu... meni je lakše tako. iz sebičnog ga razloga ne bih rodila?

  16. #36
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    nisam ni rekla da je razlog sebičan. samo je pogrešan.

    stvar je u tome što ne znamo šta nas čeka sutra, možemo da rodimo decu i da nemamo čime da ih hranimo, možemo da ih pravimo sa pogrešnim ljudima, mogu da pate zbog naših pogrešnih izbora, možemo da ih rodimo bolesne, možemo mi da se razbolimo, može krov da nam padne svima na glavu, može da udari cunami, može da izbije svetski rat... umrećemo svakako, napatićemo i sebe i njih u životu svakako. ali niko neće reći da smo sebični, jer nismo mogli da znamo. ali vrlo dobro znamo da život nije bajka.
    i da smrt nije najstrašnije što nekome može da se desi, niti je saznanje nešto što menja čoveka iz korena, samo usmerava odluke u pravcima koji na zahtevaju dugoročno planiranje. i to je neka vrsta sebičluka.
    po sistemu: kada mene ne bude bilo, zemlja će prestati da se vrti. e pa neće. niti će bilo ko umreti što nas nema. niti figura roditelja (živog) u pojedinim slučajevima podrazumeva i roditeljsku ljubav.
    ma, sve je to tacno-mozda necu moci da ih hranim, mozda necu biti rdoitelj kakav zele, mogu da pate, bud bolesni, i jos svasta nesto...
    ali, u trenutku kada ih radjam ja to ne znam, zar ne?
    mogu samo da se trudim da dam najbolje od sebe u onome sto sledi, a gresicu nekada sigurno i pored tog truda
    ali, ako sa druge strane, unapred znas nesto (uzmimo da se trenutak smrti moze znati iz natala) onda bi meni bilo krajnje sebicno da ih rodim, znajuci da necu biti tu za njih
    jedno je verovatnoca, drugo znanje (opet hipoteticki pricam, znaci kad bi moglo)
    mozda ja njima ne bih ni nedostajala, mozda me ne bi pamtili, mozda bi sve bilo ok, deca jelte en umiru od tuge kad im majek umru, bar ne bukvalno..
    ali bi meni pomisao da im ja zadajem tu patnju nekom svojom odlukom (da rodim, a znam da umirem) bila nepodnosljiva, ma koliko ja licno zelela da ih rodim
    ne znam dal me kapiras, al nije ni bitno..to je samo neki moj stav..u tom smislu mi je zena iz donje price do krajnosti sebicna..rodila je da bi sta? iskusila taj divni osecaj materinstva?? pa, prvo, on se ne iskusi samo radjanjem..mozda i najmanje tim..sta sa onim posle, kada ona nece biti tu? amo ej sebi ispunila zelju da "vidi kako je to"
    ume meni nekad zmu da kaze kad se zahebavamo na tu temu smrti i da cu ja da "putujem", da bi me on u tom slucaju "naterao"da mu rodim cvrcu, da ima nekog ko lici na mene kad mene ne bude....ja to iskreno ne razumem....debilno i sebicno...

  17. #37
    koto
    Gost
    koto avatar
    Status :

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    kako dati nekom zivot moze biti sebicno? bolej da ne zivi uopste, nego da zivi bez majke?

  18. #38
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    ma, sve je to tacno-mozda necu moci da ih hranim, mozda necu biti rdoitelj kakav zele, mogu da pate, bud bolesni, i jos svasta nesto...
    ali, u trenutku kada ih radjam ja to ne znam, zar ne?
    mogu samo da se trudim da dam najbolje od sebe u onome sto sledi, a gresicu nekada sigurno i pored tog truda
    ali, ako sa druge strane, unapred znas nesto (uzmimo da se trenutak smrti moze znati iz natala) onda bi meni bilo krajnje sebicno da ih rodim, znajuci da necu biti tu za njih
    jedno je verovatnoca, drugo znanje (opet hipoteticki pricam, znaci kad bi moglo)
    mozda ja njima ne bih ni nedostajala, mozda me ne bi pamtili, mozda bi sve bilo ok, deca jelte en umiru od tuge kad im majek umru, bar ne bukvalno..
    ali bi meni pomisao da im ja zadajem tu patnju nekom svojom odlukom (da rodim, a znam da umirem) bila nepodnosljiva, ma koliko ja licno zelela da ih rodim
    ne znam dal me kapiras, al nije ni bitno..to je samo neki moj stav..u tom smislu mi je zena iz donje price do krajnosti sebicna..rodila je da bi sta? iskusila taj divni osecaj materinstva?? pa, prvo, on se ne iskusi samo radjanjem..mozda i najmanje tim..sta sa onim posle, kada ona nece biti tu? amo ej sebi ispunila zelju da "vidi kako je to"
    ume meni nekad zmu da kaze kad se zahebavamo na tu temu smrti i da cu ja da "putujem", da bi me on u tom slucaju "naterao"da mu rodim cvrcu, da ima nekog ko lici na mene kad mene ne bude....ja to iskreno ne razumem....debilno i sebicno...
    cela se ova priča vrti oko bolda 1... i opet kažem, neke stvari ne treba znati.

    bold 2: upotrebi kontrarezon.

  19. #39
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    ako ima dobrovoljaca, možemo i da se igramo... neka neko ostavi podatke, pokušaćemo da izračunamo vreme smrti... i posmatrati ga kroz period tranzicije.
    neka se jave ovi koji žele da znaju.

  20. #40
    Registrovani Član
    malavelika avatar
    Status : malavelika je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,065
    Tekstova u blogu : 35

    Početno Re: Smrt ili - put do ponovnog rođenja

    Citiraj Prvobitno napisano od koto Vidi poruku
    kako dati nekom zivot moze biti sebicno? bolej da ne zivi uopste, nego da zivi bez majke?
    po meni moze
    jel nije sebicno da rodis dete, pa ga npr ostavis na ulici?
    ebiga, dala si mu zivot i sta-to je plemenito???
    zamisli da znas, pazi ZNAS da ces umreti za dve godine....a, nisi u tom trenutku trudna...da li bi zaista zatrudnela i rodila? zbog cega? iz kojih pobuda?

Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Ženske suze su smrt za muškarce ?
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 11-12-2017, 08:23
  2. Smrt vreba iz klima-uređaja
    Od Пркос u forumu Zdravlje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15-12-2012, 05:17
  3. smrt kućnih ljubimaca
    Od причалица u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 13-04-2012, 11:54
  4. Smrt Smail-age Čengića - Ivan Mažuranić
    Od Bisernica u forumu Školska lektira
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10-10-2011, 16:03
  5. Smrt i reinkarnacija
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 06-04-2010, 17:38

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •