Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Vrtić, baka ili dadilja?

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Vrtić, baka ili dadilja?

    Nema ničeg lepšeg i prirodnijeg nego da majka bude pored svoje dece, ali nažalost
    to nije uvek moguće. Ko je čuvao/čuva vašu decu? Za koju varijantu ste se odlučili
    i zbog čega?
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Vrtić, baka ili dadilja?

    Moju decu su uglavnom cuvale bake kad ja nisam mogla, nisam imala stalni posao tada, pa kad nesto naleti tu je baka servis. Kasnije sam ih upisala u predskolsko radi socijalizacije, mada nisu bile ni `divlje` ni povucene, cesto su bile u drustvu svojih vrsnjaka iz komsiluka.

    Svom lepom secanju na detinjstvo mogu mahom da zahvalim bas na odrastanju uz baku koju sam obozavala, mada su secanja na te dane prilicno tanjusna, ali i kasnije, kad sam krenula u skolu volela sam da budem kod bake.
    Isto je i sa mojom decom. Ko ce bolje cuvati, maziti i paziti dete od rodjene bake? One nekako uvek imaju vise volje, strpljenja i vremena za decije prohteve, vise i od mame i od vaspitacice. Znam da kad ih ostavim kod bake, nece im dlaka sa glave faliti, i znam da ce biti apsolutno pazene i podmirene u svakom pogledu.
    U dadilje, pored glavnog razloga sto nisam imala pare za tu uslugu, nemam poverenje. Ostaviti svoje detence nekoj nepoznatoj osobi, pa makar i sa preporukom, strasno mi je, mira ne bih imala

  3. #3
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Vrtić, baka ili dadilja?

    prvo je cuvao moj muz,zavrsavao je studije,nije radio i od treceg meseca sam ga ostavljala sa njim jer sam tada dobila posao..kad je doslo drugo onda baka i moja baka,znaci prabaka..nikad im nisam ostavljala posebne zadatke kako da ih paze,bila sam presrecna sto ne moram po zimi,kisi,vetru da ih vadim iz kreveta i cimam prevozom do vrtica..znala sam da ce sa njima biti sigurni,nahranjeni,mazeni i pazeni.one su imale vise strpljenja sa njima nego ja,kad bih im ponekad zamerila sto su ih razmazile,dobijala sam odgovor da mame vaspitavaju a bake maze.bojala sam se da ce deca koja idu u vrtic znati mnogo vise od njih,ali mogu vam reci da su oni pored njih naucili mnogo stvari,znali pojedine izraze,pojave da objasne mnogo bolje od druge dece.ponekad ,na pitanje,otkuda ti to,pogledali bi me zacudjeno i rekli -pa baka nam objasnila-.i dan danas ih pominju.

  4. #4
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Vrtić, baka ili dadilja?

    Jos jedan glas za bake Zivele bake!

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Vrtić, baka ili dadilja?

    Pa onda da se pridružim. Živele bake!

    Starijeg je čuvala baka do treće godine. Ja sam bila u panici, zato što su baš te šugave
    2000. godine ukinuli bolovanje za majke sa astmatičnom decom. Nisam smela da ga dam
    u vrtić, pa ga je svekrva čuvala. Računala sam na to da je lepo vaspitala svoju decu, pa
    da neće upropastiti ni to moje. Nisam gunđala niti određivala pravila. Deca vrlo brzo nauče
    kod koga šta prolazi i kreiraju pravila posebna za svakoga od nas. Posle se rodio i mlađi
    pa su obojica išli u vrtić. Nije baka baš tako zdrava, a i ona je imala baku (svekrvu) koju
    čuva. Ne bi bilo fer da je toliko opterećujemo.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Re: Vrtić, baka ili dadilja?

    ja
    tako hoću, tako volim
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

Slične teme

  1. Vrtić, ispit za imunitet
    Od paculjkica u forumu Za mame i bebe
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24-09-2012, 19:50
  2. Tako je govorila baka
    Od DaDole u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 20-11-2011, 09:40

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •