Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 23 od 23

Tema: Sutra stiže novi Fejsbuk koji otkriva i ono što ne biste želeli

  1. #21
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Sutra stiže novi Fejsbuk koji otkriva i ono što ne biste želeli

    Program koji vaš štiti od špijunaže

    Fejsbuk Diskonekt program koji onemogućava ovoj društevnoj mreži da vidi vaše kretanje na internetu, postao je pravi hit.


    Za veoma kratko vreme daunlodovan je čak 152.000 puta.

    Ni najnovija uveravanja Marka Cukenberga, osnivača ove društvene mreže da će privatnost svih korisnika ostati netaknuta nije urodila plodom, nakon što je Fejsbuk otvoreno priznao da prati koje sajtove posećuju njegovi korisnici.

    Korisnici su za sada oduševljeni programom Fejsbuk Diskonekt iako im onemogućava korišćenje nekih opcija kao što je na primer linkovanje slika.

    Ovaj vid zaštite je postao toliko popularan da je predstavljena nova verzija koja čuva privatnost podataka i od Gugla i Tvitera.

    Program Diskonekt radii na Mozili, Hromu i Safariju.
    Nakon masovnog daunlodovanje pomenutog programa, oglasili su se i predstavnici Fejsbuka:

    „Fejsbuk ne gleda svaki sajt koji vi posetite. Ukoliko ste ulogovani na Fjesbuk i posetite vebsajt koji je integresan sa našom socijalnom mrežom, vaš bouzer nam šalje tu informaciju, uključujući vaš brouzer, informacije o operativnom sistemu i vaše korisničko ime. Ovo radimo kako bismo vam pomogli da personalizujete vaše iskustvo. Sem toga mi ne koristimo informacije koje dobijemo da bismo pratili vaše aktivnosti na internetu, niti da bismo iste prodavali. Takođe, svi podaci koje imamo brišu se u periodu od 90 dana.



    ne znam za vas.. meni cak i ovo sumnjivo
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  2. #22
    Registrovani Član
    Kijamet avatar
    Status : Kijamet je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 128

    Početno Re: Sutra stiže novi Fejsbuk koji otkriva i ono što ne biste želeli

    ma kakvi..ja sam zamolila lupe da mi ubriše facebook i fala joj..
    stim što sam ostala zgrožena jer nalog ne može da se ubriše,
    samo jedan login ga diže iz mrtvih..

    totalno mi smrdi taj facebook..ko zna za šta je napravljen.,,to što ja sumnjam
    da je napravljen za špijunažu i kontrolu čoveka odavno nije vest..ko zna šta se valja
    iza brega mrzim facebook..

  3. #23
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Sutra stiže novi Fejsbuk koji otkriva i ono što ne biste želeli

    Društvena mreža Facebook može biti vrlo korisna, ali ne samo radi komunikacije i zabave, već i zbog zanimljivih statističkih podataka. Jeste li znali da putem statusa na Facebooku možete saznati kada će vaša ljubavna veza doživjeti krah?
    Facebook je u rekordnom vremenskom razdoblju postao glavno sredstvo komunikacije.

    I dok putem objavljenih statusa možemo saznati tko je otputovao, tko je tužan, a tko se zaljubio, ono što sigurno niste znali je da status može otkriti i kada će vaša ljubavna veza doći od kraja.

    David McCandless
    je pronašao vrlo zanimljiv hobi koji uključuje proučavanje preko 10 tisuća Facebook statusa.

    U suradnji s timom ljudi proučavao je uzorke poruka objavljenih na profilu, a koje su povezane s prekidima veze.

    Iste je uspoređivao s danom u tjednu, datumom i još nekim od karakterističnih uzoraka te je došao do zanimljivih rezultata.

    Naime, prekidi ljubavnih veza najčešće se događaju ponedjeljkom, prije ljeta i godišnjih odmora te dva tjedna prije Božića.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Tajni govor tela: šta otkriva način na koji sedi
    Od Sagacity u forumu Muška soba
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31-10-2012, 14:44
  2. Dveri najavile za sutra protest ispred RIK
    Od kojica u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13-05-2012, 14:04
  3. Kama sutra
    Od kojica u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 10-11-2011, 07:14
  4. Fejsbuk mu poslao 1200 strana privatnih podataka
    Od Man u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27-10-2011, 09:26
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23-10-2011, 15:01

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •