Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 26

Tema: Izvini

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Izvini



    Koliko vam ta reč znači?

    Da li vam je teško ili lako da je izgovorite?

    I da li je dovoljna samo reč, ili je potreban neki poseban nastup?


    Zašto se više veruje u ''izvini'' koje dolazi od nekoga ko je poznat kao
    ''on/ona se nikada ne izvinjava'' ?
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Izvini

    ovde se ''izvini'' podrazumeva samo u partnerskim odnosima?
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,182
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Izvini

    Riječ Izvini je postala nekako izlizana kod ljudi koji je prečesto izgovaraju..potrošena nekako,izgubila je svoj značaj pa se zato valjda više valorizuje kad je kaže neko ko nema običaj da se izvinjava..
    ona je u svakodnevnom životu prečesta za banalne stvari,ali ja razlikujem riječ Oprosti ..ona mi ima neku drugu težinu ..

  4. #4
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Izvini

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ovde se ''izvini'' podrazumeva samo u partnerskim odnosima?
    pa da.. po mogućnosti i romantično da bude...
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #5
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Izvini

    nemam problem da se izvinim kad vidim da sam nekog povredila, pa makar i dalje mislila da taj neko nije u pravu. jednostavno, mislim da treba da se izvinim kad je to što sam rekla ili uradila previše za tu osobu...missim, previše za podneti u negativnom smislu.
    ne volim da budem uzork nečijeg ožalošćenja.
    izvinjavanje kad se skapira da nisi u pravu se podrazumeva....ali se nešto ne sećam kad sam to uradila poslednji put ...jer sam uvek ja u pravu
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #6
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Izvini

    "Sorry seems to be the hardest word"..

    Nikako,ali je ne treba ni olako koristiti
    Izvini može imati različitu težinu,od toga da ja konobara zovem "izvini" ,preko toga da kažem izvinite izvini u smilsu kulture,kao hvala i izvolte,pa do toga kada od nekog tražimo mali oproštaj ,tada reč izivini ima ogoromno značenje za tog nekog ko je uputio

    Umem da kažem,ali trudim se da je ne koristim često,jer postoji u psihologiji jedan odeljak o tome šta se misli za ljude koji baš prečesto upotrebljavaju izvini

    Isto tako ako nekog non stop povredjuješ,a posle toga izvinjavaš,to izvini gubi na težini.i vremenom će postati beznačajna za onog kome je upućujete

  7. #7
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Izvini

    Ja bougumi retko koristim reč izvini ... i kod mene ima baš to značenje, da mi je najiskrenije žao zbog nečega što sam nekome priredio

  8. #8
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Izvini

    zasto bih ja rekla nekome izvini, ako smatram da nisam pogresila?! ili ako nisam ucinila nista nazao?!
    zasto bih ja rekla nekome izvini, ako ta osoba to nije zasluzila da joj kazem?!

    Izvini, mogu samo da kazem, kad vidim da sam pogresila (debelo da sam pogresila) i to kazem od srca.. i zato sto to tako i mislim.

    a to sto ostali rade.. uopste me ne zanima.. al ich.
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  9. #9
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Izvini

    Ja kad mislim da treba da se izvinem ja se izvinem.Sta me briga da li se ona strana duri,ne prica sa mnom ili sl,ja pridjem izvinem se i cao.Ne mogu bre,mene to izjede,ako znam da sam pogresila a necu iz nekog ponosa da priznam gresku.
    Moja majka uvek govori "U ljute ciganke prazna torba"...sve više kapiram šta to znači

  10. #10
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Izvini

    Citiraj Prvobitno napisano od ushljokana Vidi poruku
    zasto bih ja rekla nekome izvini, ako smatram da nisam pogresila?! ili ako nisam ucinila nista nazao?!
    ima situacija kad nekome kažem ''izvini'' jer povredim osobu svojim komentarom....bez obzira da li sam u pravu ili nisam, nemam pravo da vređam....moje je mišljenje takvo. tad lepo kažem ''izvini, nisam mislila da te povredim, ali...'' pa onda preformulišm primedbu.
    kritike zaista umeju da povrede ljude. ne želim nikoga da vređam i u tom kontekstu sam rekla da se izvinjavam onima koje sam povredila, bez obzira da li sam u pravu ili ne.
    i, da se ne ponavljam - izvinjenje kad nisam u pravu je normalna stvar, civilizovana.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #11
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Izvini

    7 NAČINA DA KAŽETE “IZVINI“




    Ukoliko i vi spadate u grupu ljudi kojima je užasno teško da izgovore reč „Izvini", ne brinite, niste jedini. Zapravo, više od 50% svetske populacije ima isti problem – da kaže jednostavno, a opet tako značajno „Izvini". Međutim, čak iako vam nije problem da izgovorite tu reču, to ne znači da ste zaslužili oproštaj samim tim što ste to rekli. Kao i druge reči koje se izgovaraju po navici i neiskreno, ni „Izvini" ništa ne znači ukoliko nema postupaka koji to potkrepljuju. Zato, evo je lista stvari koje možete uraditi da biste se izvinili bez da kažete nekome „Izvini".

    1. Pokažite da vam je žao


    Šteta je već učinjena i zato nema smisla praviti se kao da se ništa nije desilo. Niko ne voli da se nakon svađe druga osoba ponaša kao da se ništa nije desilo, naročito ako je to njena krivica. Tako ispada da vam je samo trebalo da se „izduvate" i „istresete" na nekome, a da vam je druga osoba poslužila kao odličan materijal za to. I zato, ne mislite previše na svoj ponos i pustite da se na vama bar vidi da vam je žao, ako već ne možete to da izgovorite.

    2. Priznajte da ste pogrešili



    Ukoliko ste već odgovorni za neku svađu, nesporazum, konflikt ili slično, i ne možete da kažete "Izvini", onda bar priznajte da ste vi odgovorni za čitav taj haos. A ako ni to ne možete da izgovorite, onda bar pognite glavu kada vas neko drugi krivi i prihvatite odgovornost za to što ste "zabrljali".

    3. Ponašajte se "pomirljivo"



    Odgovorni ste za svađu, sada vam je žao i hteli biste da "popravite" stvar – onda se tako i ponašajte! Potrudite se da odobrovoljite drugu osobu, umiljavajte joj se, radite lepe stvari za nju, potrudite se da je obradujete – to je odličan način da pokažete da vam je žao i da želite da se pomirite.

    4. Ne pravite istu grešku dva puta



    Ovo je zapravo mnogo bolje rešenje nego reći "Izvini" jer izvinjenje ne znači ama baš ništa ukoliko se ista pogrešna stvar čini iznova i iznova. Ako se svaki put izvinite i nastavite da radite iste one stvari zbog kojih ste morali da se izvinjavate onda to gubi svako značenje. Vaše ponašanje je ono što se najviše računa i zato sledeći put uradite stvari drugačije – to će značiti da vam je stvarno žao i da ne želite da nastavite da nekoga povređujete.

    5. Ponudite se da uradite nešto za drugu osobu



    Ne pitajte nekoga "Kako da ti se iskupim?" nego jednostavno to uradite! Ne mislimo pri tome ovde na poklone ili druge načine na koje ljudi "kupuju" oproštaj. Mislimo na one simpatične, smešne i neodoljive stvari koje samo "krivac" može da uradi za nekoga , kao npr. otići u prodavnicu umesto nekoga čak iako vam se ne ide, izbaciti đubre čak iako to mrzite, podeliti svoj kolač iako je poslednji, prebaciti program iako uživate u tome što gledate... Dakle, sve one sitne stvari koje umesto vas govore " Da, znam, zabrljao/la sam i stvarno, ali stvarno mi je žao. Pogledaj koliko te volim kada radim sve ono što mrzim samo da bi mi ti oprostio/la!"

    6. Priredite malo iznenađenje



    Šta je učinjeno, učinjeno je i, osim ako niste pronašli način kako da vratite vreme, predlažemo da smislite način kako da sanirate štetu koja je naneta. Svađanje je čisto gubljenje vremena jer za to vreme možete raditi nešto mnogo lepše i prijatnije. Slažete li se? Svaka situacija koja se završi tako što neko mora na kraju da kaže "Izvini" jeste jedno od onih loših sećanja koje ne volimo i zato smislite neko malo iznenađenje kako biste nekom novom lepom uspomenom ublažili ono lošu. Loše stvari se najbolje brišu dobrim!

    7. Uradite nešto slatko i simpatično



    Uradite za drugu osobu nešto toliko slatko, nevino i neodoljivo što bi samo dete moglo da uradi! Deca su zaista iskrena i neiskvarena; nije im stalo do materijalnih stvari i spremna su da ponude i najdražu igračku samo da bi pokazali da im je žao i da bi usrećili nekoga koga vole. I zato, ako se druga osoba oseća loše, a vi ste krivac, uradite nešto slatko i neodoljivo što bi samo dete moglo da uradi! Poklonite nešto svoje, što vam je drago, a znate da bi ta osoba to volela da ima, izađite napolje, uberite bilo koji cvet i poklonite osobi koju ste povredili... sve bi to dete uradilo - umesto da kupi skup poklon, poklonilo bi svoju najdražu igračku kako bi vas usrećilo, umesto da kupi buket cveća, ubralo bi najbliži cvet i nadalo se da ćete zbog toga ..


    izvor: net

  12. #12
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Izvini

    Kod Konana i kod mene, dok smo ovakvi.. ne pomaže nikakvo izvini.. zapravo, najbolje je da se skloniš..

    E posle, kad nas prođe, može izvini a i ne mora.. već smo oprostili..

    (ili zapamtili.. )
    Večnost je čista sadašnjost.

  13. #13
    Registrovani Član
    konan avatar
    Status : konan je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 140

    Početno Re: Izvini

    Citiraj Prvobitno napisano od katica Vidi poruku
    pa da.. po mogućnosti i romantično da bude...
    E kamo sreće kod tebe ni romantika ne pomaže.........

  14. #14
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Izvini

    Citiraj Prvobitno napisano od konan Vidi poruku
    E kamo sreće kod tebe ni romantika ne pomaže.........
    ti bi mogao sve komentare da pročitaš pre nego što odgovoriš na temu...
    Večnost je čista sadašnjost.

  15. #15
    Registrovani Član
    vrludava avatar
    Status : vrludava je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : U oblacima.
    Poruke : 330

    Početno Re: Izvini

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku

    Koliko vam ta reč znači?

    Da li vam je teško ili lako da je izgovorite?

    I da li je dovoljna samo reč, ili je potreban neki poseban nastup?


    Zašto se više veruje u ''izvini'' koje dolazi od nekoga ko je poznat kao
    ''on/ona se nikada ne izvinjava'' ?
    Znaci mi dosta samo ako onaj ko mi se izvinjava zna tacno za sta se izvinjava.

    Kad je rijec o musko-zenskim odnosima, cesto mi zene dovedemo muskarca u poziciju da kaze "izvini" samo zato sto mu je do++zdilo slusati nase kokodakanje.
    Jedna Ona......

  16. #16
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Izvini

    meni nije stalo do tog -izvini-,nikad ne insistiram na izgovaranju..zaista shvatam da mu je zao kad uradi nesto ovako kao pod 7..i vise mi znaci..

  17. #17
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,182
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Izvini

    Sjetih se ovako..
    bijah mlado djevojče i zaljubih se ko tetrijeb shodno pameti koju sam imala,malo-malo pa ja njemu se nešto izvinjavala...i onda on meni reče Vako: "Voljeti ne znači vječno ponavljati da ti je žao" i umjesto da se postidim ja ga pitah čija je to izreka

  18. #18
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Izvini

    Ja uglavnom izbegavam tu situaciju, da nekog povredim i da kazem, izvini. No, ako pogresim, nemam problem sa tim, da se izvinem. Isto tako, umem da prihvatim izvinjenje, osim ako se ponavlja suvise cesto, pa mi se neko izvinjava svaki dan, zboog istih stvari.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  19. #19
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Izvini

    govorio sam to i precesto ranije... cak i kad mi je bilo jasno da nista nisam pogresio, ja sam smatrao da je red da se i ja izvinim.. da bi se situacija, kao, sredila... cak i na svoju stetu... al' sad sam poceo da ucim da vise to ne radim... i sad isto tako ocekujem da se meni neko izvini, kad pogresi... da ne prastam i nalazim opravdanja za druge ljude i njihove postupke... mogu da razumem, svakom se desi da pogresi, i mogu da oprostim, al' samo ako je tom nekom jasno da je pogresio... ako ne, ne vidim poentu izvinjavanja i pricanja kako im je zao...
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  20. #20
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,107

    Početno Re: Izvini

    Kad sam uhvatila sebe da se izvinjavam namrgodjenoj radnici na salteru poste sto dolazim u 17:50, a do 18h se primaju posiljke, shvatila sam da sam totalni kreten, najblaze receno. Ma sta ja njoj ima da se izvinjavam, bas me briga sto ima gomilu poste ispred sebe da ispecatira, njen problem, njen posao... ali mene ubi obzir prema drugima.
    Od tada, retko se izvinjavam, jer sam nepogresiva nemam razloga za izvinjavanje. Malo se salim, ali zaista, to Izvini nije tesko reci ako smo sigurni da smo pogresili i ako mislimo da smo nekoga povredili i jedino tada i ima svoje pravo znacenje. Omakne mi se recimo u prevozu, ako zakacim nekoga tasnom u guzvi dok se provlacim, ja kazem izvinite, a taj neko me ne udostoji ni pogleda i onda se pitam ko je ovde lud

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Zasto je muskarcu tesko da kaze "izvini"?
    Od Cruz u forumu Muška soba
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 14-11-2018, 08:37

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •