Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kako rešiti problem noćnog mokrenja?

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Kako rešiti problem noćnog mokrenja?

    Kako rešiti problem noćnog mokrenja?

    Roditelji bi trebalo da imaju u vidu da deca veoma retko ili skoro nikada ne piške noću u
    krevet namerno. Umesto da dete kritikuju, ili mu prete batinama, bolje je da ga ohrabre,
    pruže pozitivnu podršku i veru da će uskoro prestati to da radi. Neophodno je da se
    roditelji dece koja mokre pridržavaju nekih uputstava. Posebno trebaju obratiti pažnju na
    konzumiranje tečnosti pre spavanja, potrebno je ohrabriti dete da piški pre spavanja,
    pohvaliti dete kada se ujutru probudi suvo, izbegavati bilo kakvu vrstu kažnjavanja,
    buditi dete tokom noći da piški, konsultovati se sa lekarom i ukoliko ima potrebe, pružiti
    detetu adekvatnu terapiju. Neka deca nisu dovoljno motivisana da se sama leče. Ona
    navode da im ne smeta što je postelja mokra. Da bi se motivisala na saradnju i
    samopomoć, roditeljima se savetuje da ih nateraju da svakog jutra sama promene svoju
    posteljinu. To nije kazna i ne treba je u vidu naredbe i prekora nametati detetu. Treba
    ga zamoliti da samo uradi ovaj posao, a kada mu to dosadi, može se desiti da nesvesno
    prestane, ili manje učestalo mokri u krevet. Oslobađanje od ovog zadatka deca
    doživljavaju kao nagradu koja povećava motivaciju za lečenje. Blagovremeno javljanje
    lekaru i psihologu može doprineti rešavanju ovog problema u velikom broju slučajeva.

    Dr Dragan Zlatanović
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kako rešiti problem noćnog mokrenja?

    nama se mlađa nekoliko puta upiškila uk revet kad je već bila malo veća, ali predškolski uzrast. bilo joj je baš neprijatno, srce moje maleno...došla je u sobu kod nas i rekla šta je uradila.
    tih nekoliko puta sam joj rekla ''evo, spavaj ovde, idem to da presvučem''...pa presvučem i nju i onda se lepo ušuškamo zajedno i nastavimo da spavamo.
    bilo mi je gloopo da je grdim, a ne bih ni znala zašto dete je to, bwe.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Kako rešiti problem noćnog mokrenja?

    Da.. i meni se u ovom savetu ne sviđa predlog da dete samo menja svoju posteljinu...

    Negde sam u nekoj knjižici pročitala da je potrebno objasniti im da to nije ništa strašno
    i da nije sramota. Da im treba pokazati da nam uopšte nije teško da ih presvučemo
    i promenimo posteljinu. Na taj način, ako uzrok nije fizički, već neki podsvesni revolt,
    problem nestaje.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Kako rešiti problem noćnog mokrenja?

    ako problem suvise dugo traje, a nista od vec pomenutog ne pomaze, roditelj se sa detetom mora javiti specijalisti urologu. jedna opcija koju su nama preporucili bila je operacija, koja nije bezazlena, a druga je trapija medikamentima, u pitanju su tablete iz grcke i madjarske, koje su, Bogu hvala, dale rezultate nakon samo nedelju dana unosenja, ali je sama terapija dugotrajna, oko 2,5 godine, s tim da se doza postepeno smanjuje.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  5. #5
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: Kako rešiti problem noćnog mokrenja?

    ja mislim da je pametno da dete samo promeni posteljinu
    moj stariji, kad bi se upiškio, rado je sam menjao
    sem toga, ja nikad nisam koristila izraz:upišao si se, nego: gaće i posteljina su mokri, možda sam i grešila, ali htela sam da potpuno izbegnem osećaj krivice kod deteta, jer znam da to ne radi namerno ni svesno

    mislim da ima oko godinu dana kako je to sve iza nas nas

Slične teme

  1. Imate problem? Rešićemo ga!
    Od Man u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 23-03-2017, 14:28
  2. GMO-rešenje ili problem?
    Od Ometač u forumu Ekologija
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 25-05-2013, 12:24
  3. Problem sa PKC fajlom
    Od QueenOfClubs u forumu Softver
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 12-05-2011, 10:08
  4. Zen problem
    Od mare u forumu Filozofija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 18-04-2011, 19:18
  5. Problem komparacije
    Od Пркос u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11-11-2010, 00:04

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •