Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 61 do 80 od 101

Tema: depresija

  1. #61
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: depresija

    Citiraj Prvobitno napisano od mire Vidi poruku
    svi forumaši su skloni depresiji...
    ni jedna generalizacija nije ispravna...

  2. #62
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: depresija

    Citiraj Prvobitno napisano od mona Vidi poruku
    ni jedna generalizacija nije ispravna...


    Prvi put da se ja slažem sa tobom :pop:
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  3. #63
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: depresija

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku


    Prvi put da se ja slažem sa tobom :pop:
    slozicemo se mi jos nego zapisuj ti samo

  4. #64
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: depresija

    Ja sam povremeno depresivna, i tada samo sedim i nekim tuznim psecim pogledom gledam kroz prozor preko monitora. Evo bas me ovih dana `napala` depresija.
    Shvatila sam da vise i sama ne znam zasto se radujem doceku NG, a radujem se ko dete (malo sam izgleda infantilna) I onog trenutka kad kazem sebi, alo zeno dan ko dan, noc ko noc, godina ko i svaka druga, sta se tu radujes i nadas ko zna cemu kad znas i sama kako sve bude i da se nista carobno nece desiti nakon te noci, bolje prihvati to i prekini da verujes u Deda Mraza, sama sebi srusim snove i ubedacim se...

  5. #65
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: depresija

    a sto to radis?obrni..i bice ti bolje..nema depresije..

  6. #66
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,213
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    Citiraj Prvobitno napisano od babs Vidi poruku
    Ja sam povremeno depresivna, i tada samo sedim i nekim tuznim psecim pogledom gledam kroz prozor preko monitora. Evo bas me ovih dana `napala` depresija.
    Shvatila sam da vise i sama ne znam zasto se radujem doceku NG, a radujem se ko dete (malo sam izgleda infantilna) I onog trenutka kad kazem sebi, alo zeno dan ko dan, noc ko noc, godina ko i svaka druga, sta se tu radujes i nadas ko zna cemu kad znas i sama kako sve bude i da se nista carobno nece desiti nakon te noci, bolje prihvati to i prekini da verujes u Deda Mraza, sama sebi srusim snove i ubedacim se...
    treba sanjariti ponekad,sačuvati ono dijete u sebi koje zna da se raduje..jer to nas drži da ne potonemo od svekolike prerealnosti svijeta u kom živimo ..
    Nova jeste možda precijenjena ali nikad ne treba precijenjivati radovanje u sebi i sputavati ga...

  7. #67
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    kada jednom zakoracite u svet depresije, tesko se iz njega mozete izvuci, potrebni su ogromni napori da bi se pozitivne misli i osmeh vratili na lice, to osoba ne moze sama da postigne, jer da je tako jaka, ne bi ni bila depresivna
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  8. #68
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: depresija

    Nem' pojma za ostale forumaše, ali mi se čini da ja jesam ponekad sklon tom utapanju u depresiju, il' bih to stanje mogao nazvati kakvom melanholijom.
    Nisam siguran, ali sam to, na nekim drugim forumima gde sam bio prepoznao kod dosta forumaša, ali ne i kod svih, koćegaznati.

  9. #69
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    Taj či smanjuje depresiju?

    Vežbanje, koje su upražnjavali još stari Kinezi, može pomoći starijim osobama da se oslobode depresije, pokazalo je nedavno istraživanje.




    U američkom časopisu koji se bavi gerijatrijskom psihologijom objavljeno je saznanje da lagani pokreti, koncentracija pri disanju i meditacija, koji se koriste u taj čiju, mogu imati pozitivne rezultate kod pacijenata sa hroničnim zdravstvenim problemima.

    S druge strane, neka istraživanja su pokazala da upražnjavanje taj či tehnike može biti pogodno za one koji boluju od artritisa i fibromialgije.

    Ipak, najnovija istraživanja kojim se dovode u vezu depresija i ovaj vid vežbanja su ujedno i najvažnija, jer je poznato da se kod starijih ljudi depresija vrlo teško može izlečiti. Odnosno, veliki je procenat onih koji u tim godinama već imaju zdravstvene probleme, pa je smanjena mogućnost da reaguju na terapiju lekovima.

    Istraživači sa Univerziteta Kalifornija u Los Anđelesu, sproveli su istraživanje nad 112 osobe koje su u proseku stare oko 70 godina. Pored toga što je ustanovljeno da pate od depresije, većina njih već dugi niz godina ima i drugih zdravstvenih problema. Iako je kod svih primenjeno lečenje lekovima, kod 73 osobe primećeno je poboljšanje, ali je depresija i dalje bila u ogromnoj meri vidljiva. S druge strane, samo jedna osoba je uspela da se u potpunosti izleči ovom metodom.

    Pacijenti kod kojih je depresija bila i dalje vidljiva pohađali su desetonedeljni kurs taj čia ili časove o zdravstvenoj edukaciji, u koje su bile uključene i vežbe istezanja. Oba ova kursa su bila organizovana jednom nedeljno u trajanju od po 2 sata.

    Nakon 10 nedelja, kod 94 odsto njih koji su se bavili taj čijem, došlo je do poboljšanja raspoloženja. Međutim, kod onih koji su pohađali časove zdravstvene edukacije, to poboljšanje zabeleženo je samo u 77 odsto slučajeva.

    Kada je u pitanju potpuni oporavak, taj či se pokazao kao mnogo efikasniji. Tako je 65 odsto njih koji su se bavili ovom tehnikom vežbanja izlečili, dok procenat onih koji su kao vid rekreacije imali samo vežbe istezanja, za 14 odsto manji.



    Taj či je pomogao da se poboljšaju i fizičke, ali i kognitivne funkcije.

    „Efekti ovog istraživanja su veoma vidljivi. Ukoliko bi psihijatri uvrstili taj či u svoje metode lečenja, to bi pokazalo mnogo povoljnije rezultate, nego samo korišćenje lekova“ , naglasila je dr Helen Lavretski, autor istraživanja i profesor sa Univerziteta Kalifornija.

    Ipak, dr Lavretski je istakla da razlog zbog kojeg je došlo do poboljšanja raspoloženja kod obe istraživane grupe leži može biti u socijalizaciji. Naime, tokom ovih kurseva ljudi su bili prinuđeni da provode vreme zajedno, pa je takav vid interakcije proizveo i bolje raspoloženje.

    Takođe, istraživanje je pokazalo da taj či pozitivno utiče i na psihičke funkcije i kvalitet života, oslobađa stresa i osećaja uznemirenosti, ali i poboljšava kvalitet sna.

    Dr Lavretski ističe da je ovo otkriće veoma važno jer je depresiju kod starijih osoba vrlo teško lečiti. Odnosno kada pacijent ne reaguje na prvu terapiju lekovima, uvode se i dodatni medikamenti, što nije baš praktično za one koji imaju i druge zdravstvene probleme, koje takođe rešavaju uz pomoć lekova.

    Tokom istraživanja došlo se i do podatka da je 60 odsto onih koji imaju više od 65 godina, koriste antidepresive kako bi poboljšali svoje raspoloženje.

    Ovo istraživanje je pokazalo da taj či vrlo lako može da bude široko primenjivan među starijim osobama, budući da se pokazalo da se uz ovu tehniku vežbanja može smanjiti i upotreba lekova protiv bolova, ali i ostalih lekova koji se odnose na različite zdravstvene probleme.

    http://www.b92.net/zdravlje/alternat...&nav_id=503293
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  10. #70
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: depresija

    ovo je resenje za sve -



    zvizdimo zajedno, drugari...
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  11. #71
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: depresija

    pratite rikana, ako ne umete bas sve sami - fit fiju... fit fit fit fit fit fiju....
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  12. #72
    Registrovani Član
    Suzan avatar
    Status : Suzan je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 25
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: depresija

    Lekići se ne nude drugome, ono što tebi pomaže, drugom može da odmogne. Zato postoje psihići koji daju terapiju.
    I nije fazon samo uzimati lekove, već treba raditi i neku psihoterapiju. Ali sve u dogovoru sa šrinkom, ništa bez njega.

    A pod terminom "depresija" podrazumeva se svako neraspoloženje koje traje duže od par nedelja. I treba na vreme da se ode..nebitno da li će to biti Laza, Palmotićeva, ili neka druga ustanova...mada mislim da najbolji specijalisti rade baš u tim u narodu ocrnjenim ustanovama.
    " Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan...."

    " Za dobrim konjem, prašina se diže.."

  13. #73
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,213
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    Da li mislite da bi svako od nas,mislećih dakle,mogao i morao da prepozna njen dolazak..i koji su to predznaci po kojima shvatimo da nam se približava....najopasnije je da nas zadesi a nismo je ni naslućivali,a kamoli osjetili..koliko to pomaže...

  14. #74
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    sve zavisi od toga kakva je osoba.. ako je u pitanju neko ko je vedrog duha sigurno ce lakse prepoznati simptome depresije, dok oni koji su celog zivota namrsteni i "mrze" svet oko sebe tesko da mogu predosetiti padanje u depresiju..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  15. #75
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,213
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    svakako da ima istine u tom cruz,ali ima i u onom koliko se zapravo bavimo sobom neovisno jesmo li ovakvog ili onakvog duha..da li volimo da upoznajemo sebe do one varvarske granice kad odvajamo "meso od kostiju" ili samo zažmirimo pred očitim simptomima koje okvalifikujemo kao"proći će.,nije to ništa.."

  16. #76
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    da i to je tacno, posebno je vazno poznavati sebe i ne ziveti u lazi, ne idealizovati se, ne stideti se pred samim sobom, vec se duboko zagledati u sopstvene oci... to bi dosta pomoglo da se na vreme otkriju i otklone mnoge stvari koje remete duhovni sklad
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  17. #77
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: depresija

    otkako je mire kazo da su svi forumasi u depresiji, zabrinula sam se
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  18. #78
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,213
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    naravno cruz..pogledati sam sebe u oči,sam sebi priznati..a to nije lako,ljud ne vole da se suočavaju sa svojim manama i slabostima i tako nikad ne dosegnu pravu sliku o sebi a ona bi im znatno pomogla pri prvim znacima depresije..ipak je svakom zapravo najteže sa samim sobom..
    koji su to znaci..kad se to treba upaliti lampica koja signališe da nešto nije u redu..kad izgubimo volju za nečim što je bilo svakodnevno..kad se počnemo povlačiti u sebe,odsutni i bez koncentraciije..

  19. #79
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: depresija

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    koji su to znaci..kad se to treba upaliti lampica koja signališe da nešto nije u redu..kad izgubimo volju za nečim što je bilo svakodnevno..kad se počnemo povlačiti u sebe,odsutni i bez koncentraciije..
    obicno se prvi simptomi javljaju nakon jakog stresa, nesrecnog dogadjaja, gubitka drage osobe (bilo da je u pitanju smrt ili raskid)... jedan od njih je gubitak sna, zatim nezainteresovanost za desavanja u okruzenju, zapustenost, da ne nabrajam sada, tu su i oni koje si ti vec navela... vec sam o tome pisala da u tako teskim trenucima mogu da pomognu razgovori, ako je osoba spremna da o svom duhovnom bolu prica.. nije dobro zatvoriti se u sebe..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  20. #80
    Registrovani Član
    Suzan avatar
    Status : Suzan je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 25
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: depresija

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    naravno cruz..pogledati sam sebe u oči,sam sebi priznati..a to nije lako,ljud ne vole da se suočavaju sa svojim manama i slabostima i tako nikad ne dosegnu pravu sliku o sebi a ona bi im znatno pomogla pri prvim znacima depresije..ipak je svakom zapravo najteže sa samim sobom..
    koji su to znaci..kad se to treba upaliti lampica koja signališe da nešto nije u redu..kad izgubimo volju za nečim što je bilo svakodnevno..kad se počnemo povlačiti u sebe,odsutni i bez koncentraciije..
    Ako si duže od dve nedelje neraspoložena, bezvoljna,ako imaš problem sa uspavljivanjem duže od 2 nedelje...tada je preporuka da se ide šrinku..Kažem dve nedelje, ranije ne, ranije je obično prolazno neraspoloženje.

    Cruz, može neko da ima sve, i u materijalnom i u svakom smislu, znači porodicu, niko nije umro, nema stresa, ali se javi depresija...kao u seriji "I bogati plaču"...

    Sve to zavisi od nas samih, našeg pogleda na život i svet oko nas. Neko ima predispozicije da bude depresivan, neko ne..a tu su i fizički simptomi, bolesti zbog kojih dolazi do depresije.
    " Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan...."

    " Za dobrim konjem, prašina se diže.."

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Da li praznična depresija stvarno postoji?
    Od Sagacity u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 08-05-2013, 07:35
  2. Manična depresija
    Od Ometač u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 19-02-2012, 21:12
  3. Postporođajna depresija
    Od kojica u forumu Za mame i bebe
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 06-11-2011, 19:14
  4. Depresija može biti uzrokovana internetom
    Od Пркос u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07-02-2011, 18:12
  5. Depresija je zarazna
    Od sani u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 24-10-2010, 12:41

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •