Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: solarijum

  1. #1
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno solarijum

    nisam nikad otišla na ''kvarcovanje'', jer me je odbijala veštačka boja potamnele kože....a odavno znam i da je veoma štetna ta vrsta ''nege''.
    ipak, vidim da devojke redovno koriste to da bi lepše izgledale

    šta vi mislite i koliko često praktikujete odlazak u solarijum?
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: solarijum

    Solarijum mnogo štetniji nego što se pretpostavljalo
    I. H. | 06. 10. 2011. - 16:53h |''Blic''

    UV zraci kojima smo izloženi prilikom ležanja u solarijumu, mnogo su štetniji nego što su naučnici ranije mislili. Utvrđeno je da zračenje može da dopre i do dubokih slojeva kože.
    Zračenje u solarijumu značajno povećava rizik od raka kože, dopirući ne samo do površinskih slojeva kože, već i do onih koji se nalaze u dubini. To je pokazalo novo istraživanje, sprovedeno na uzorku od dvanaest adolescenata.
    Dok UVB zraci koje emituje Sunce oštećuju samo površinski sloj, UVA zraci koji se emituju u solarijumu prodiru čak do bazičnih slojeva kože, istakli su naučnici. To znači da zraci zahvataju mesto gde se ćelije međusobno dele, pa postoji opasnost od razvoja raka.
    Profesor Entoni Jang sa londonskog univerziteta napominje: "Često se navodi da zračenje iz solarijuma nije štetno za kožu, ali to je neistina. Potrebno je bolje edukovati ljude o ovom problemu."
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,139
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: solarijum

    nisam pristalica jer znam da nije bezopasno i nikako mi nije jasno kako rade ti solarijumi..zar je moguće da čak ostvaruju profit od prevelike posjećenosti.Posebno mi nisu jasne ove današnje djevojke kojima je solarijum postao imperativ,način uklapanja u trend
    pa su preplanule tokom cijele godine

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: solarijum

    Američka pedijatrijska akademija poziva na zabranu korišćenja solarijuma za decu i tinejdžere zbog povećanog rizika od raka kože. Svetska zdravstvena organizacija je ranije već predložila sličnu zabranu.
    Američki pedijatri favorizuju zabranu pristupa salonima za sunčanje za decu mlađu od 18 godina. Kao dokaz o štetnosti navodi se nekoliko istraživanja, uključujući ono koje pokazuje povezanost između ljudi koji su u detinjstvu bili previše izloženi suncu i melanoma, jednog od najsmrtonosnijih oblika raka kože.
    Akademija se time pridružila Svetskoj zdravstvenoj organizaciji (WHO), Američkom medicinskom udruženju (AMA) i Američkoj akademiji za dermatovenerologiju u zagovaranju takve zabrane.

    Američki pedijatri ističu da je veštačko sunčanje uobičajena praksa među tinejdžerima i da je upotrebu solarijuma najmanje jednom u životu prijavilo 24 odsto belaca u dobi od 13 do 19 godina, na nacionalnom uzorku.

    U drugom američkom istraživanju 10 odsto mladih od 11 do 18 godina starosti koristili su usluge solarijuma prošle godine. Žene i devojke činile su većinu osoba koje su koristile veštačko sunčanje kože.

    izvor : ''Blic''
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: solarijum

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    nisam pristalica jer znam da nije bezopasno i nikako mi nije jasno kako rade ti solarijumi..zar je moguće da čak ostvaruju profit od prevelike posjećenosti.Posebno mi nisu jasne ove današnje djevojke kojima je solarijum postao imperativ,način uklapanja u trend
    pa su preplanule tokom cijele godine
    naša mlađa nije nikad otišla u solarijum, ali starija
    čim krene nošenje kraćih rukava - ona je već blago prepranula...a kad ide na more, mora da ide sa bojom kao da se vratila s mora ...ne mogu da joj objasnim da je to jako štetno, pogotovo što ima nežnu belu kožu, tanku....moraću opet da pričam s njom.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #6
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: solarijum

    Solarijum treba u umerenoj meri,zavisi sve koliko hoce da budes tamna i kakva ti boja stoji.
    Ja idem jednom u mesec dana,mozda dva ili tri u toku dva meseca, tek-tek da imam neku boju. Koristim iz Lilija Velnea Body Lotion caffeine Toning, koji poboljsava teksturu tvoje koze, koji tvoj prirodan ten pospeshuje, i imam neku boju meda, zuckastu malo i dopada mi se.
    Solarijum treba posetiti ako npr imas neke bubuljice kojih se malo teze resavas,ili ako ih imas na ledjima,dve-tri posete cisto da malo dovede kozu u red ako ti nisi uspela da iskorenis to sama i to je to.

  7. #7
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: solarijum

    Mislim da je solarijum jedno veliko zlo,pored mnogih danas..Smatram da to nije čak ni estetski lepo! A najbolje od svega je kad se vade na priču " pa sunce je još štetnije,bla bla"..molim..Pa kako možeš da uporedjuješ sunce,koje je deo nas,deo prirode i to zlo sa lampama..
    A da ne pričam o prevremenom starenju,borama,mladežima i td...... ja bi bre to zabranila!

  8. #8
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: solarijum

    i ja bih zabranila, ali para vrti gde burgija neće...
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #9
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: solarijum

    Pa da,super je dok postoje zemlje kao što je naša,nedovoljna informisanost..mada ,opet..uvek i svako može da se informiše o štetnosti solarijuma na razne načine,samo ako hoće..Problem je u tome što se kod nas slepo prati sve što nije dobro..jer je inače kod nas taj sistem vrednosti "šta je dobro,a šta ne" poremećem načisto

    Skoro sam srela jednu devojku,vidi se da nema više od 15 godina..znači ona je imala čokoladnu boju ali bukvalno-samo su joj se oči videle i pirsing na pupku..Ja sam se zapitala gde su joj roditelji ono je strašno ta devojčica sigurno ne izbija iz solarijuma..

  10. #10
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: solarijum

    ma kakvi roditelji, roska...pa oni su je naučili šta su ''vrednosti'', oni se sigurno ponose što je vide takvu - kao da je sa ''pinka'' sišla ili tako neke ''kopernikus'' televizije.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #11
    Registrovani Član
    anika82 avatar
    Status : anika82 je odsutan
    Registrovan : Mar 2013
    Pol:
    Poruke : 10

    Početno Odg: solarijum

    ja idem dva puta mesecno

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •