Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Islamski kulturoloski terorizam

  1. #1
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Islamski kulturoloski terorizam

    Islamski kulturološki terorizam

    autor: Patrik Kondel
    prevod: AleXandar Lambros

    Ko god se usudi da kritikuje religiju mira rizikuje da bude optužen za podstrekivanje mržnje, mada ja to pre vidim kao podstrekivanje zdravog razuma - koji je, čini se, poslednjih godina potonuo do dna močvare političke korektnosti. Sem toga, ako baš želite da podstičete mržnju sve što treba da uradite je da otvorite primerak Kurana i krenete da propovedate.
    U jednom od svojih prethodnih video klipova, pokušao sam da ukažem na to da Kuran, kao i Biblija, sadrži mnoge miroljubive stihove i kad bi se ljudi malo više usredsredili na njih, stvari bi možda bile drugačije. Ali, nisam se držao objektivnosti, tj. nisam pominjao one delove koji zagovaraju nasilje a koji slede nakon onih miroljubivih. Dakle, možete govoriti o religiji mira do mile volje ali za to nemate osnove u Kuranu. Vi kažete mir, Kuran kaže rat. A religija kaže osvajanje i dominacija.

    I da, svi znamo da ne insistiraju svi muslimani na nasilju, ali slabo čujemo o toj sićušnoj manjini. Trećina studenata muslimana u Britaniji, priumera radi, podržava ubijanje u ime njihove religije a njih 40% želi da živi u šerijatskom pravnom poretku. To je manjina, da ... ali nema ničeg sićušnog u vezi nje. I zbog toga će islam biti problem na Zpadu i bez pomoći levičara, jer je suprematistička ideologija koja drži da je ovlašćena na ekspanziju služeći se agresivnim zastrašivanjem ili, kako ja to zovem, kulturološkim terorizmom.
    Svako ko javno kritikuje islam može da očekuje da bude fizički napadnut. Ako to nije terorizam, onda šta jeste? U svetu kulturološkog terorizma ako se suprostavite represiji žena i manjina budete neprijatelj verskih sloboda. Ukoliko prezirete nasilno sujeverje, onda ste rasista. I ukoliko odbacite verski totalitarizam, onda ste mentalno oboleli. Da vam kažem: kad dospete u fazu da se svako ko kritikuje vaša verska ubeđenja automatski proglašava za mentalno obolelog, to je siguran znak mentalne bolesti. Takođe, to je kulturološki terorizam.
    Izraz „islamofobija" je kulturološki terorizam na delu. Dokazivo i statistički je pogrešan kao koncept. Broj muslimana koji su napadnuti ili zlostavljani zbog toga što su muslimani je mali u poređenju s drugim grupama i jednostavno ne zahteva poseban izraz za to. A u pojedinim delovima severne Evrope muslimani zapravo čine većinu počinilaca nasilnih izgreda. U norveškoj prestonici Oslu, sva silovanja počinjena u protekle tri godine - doslovce sva - počinili su muslimanski imigranti koji silovanje koriste kao oružje kulturološkog terorizma. Izraz „islamofobija" je čist politički oportunizam i čist kulturološki terorizam koji za cilj ima, kao i svi terorizmi, da zaplaše svet. U ovom slučaju da ga osramote i ućutkaju. I smatram da bi svako ko na Zapadu koristi ovaj izraz iz bilo kog razloga sem da ga ismeva, morao da preispita svoju savest - posebno ako je u pitanju žena ili homoseksualac.

    Rasista je nekada bila moćna reč koja je svakog civilizovanog čoveka držala na oprezu. Ali sada, kada je čujem, najpre pomislim da bi osoba koja je upotrebljava trebalo da baci pogled u rečnik kako se više ne bi blamirala. Niko nije rasista zbog toga što ne želi da jede po halalu zaklanu životinju bez da se prethodno upozori ili zbog toga što želi da neko pokaže svoje lice u javnosti ili zbog toga što ne želi da ga leči bolničko osoblje koje nije propisno opralo ruke zbog njihove glupe religije. I niko nije rasista zbog toga što od policije zahteva da radi svoj posao i održava red i mir.
    U Britaniji su prošle godine genitalno osakaćene dve hiljade devojčica. Što je zločin za koji se navodno dobija 14 godina zatvora. Ni protiv koga nije pokrenut postupak jer policija i socijalni radnici ne žele nekog da uvrede i pokvare odnose među zajednicama. Baš pažljivo. Baš uviđajno. Sakaćenje nekoliko hiljada devojčica je, očigledno, cena vredna kohezije zajednice. Ili je to ipak kulturološki terorizam?
    U londonskoj opštini Tauer Hamlet, koju su sada potpuno preuzeli islamski ekstremisti i gde se policija plaši da obavlja svoj posao jer bi se to moglo smatrati islamofobijom, kulturološki terorizam se otvoreno sprovodi prema gej ljudima koji se na ulici napadaju i zlostavljaju. Ženama se preti ubistvom zbog toga što ne pokrivaju lice. A nedavno je jedan učitelj prebijen do kome, ciglom, nožem i metalnom šipkom, zbog drskosti da deci drži predavanja o religiji a nije musliman. Eto to islamski kulturološki terorizam donosi gradovima širom Evrope.

    Da se ultra desničari ovako ponašaju policija bi im neprestano bila za petama. E, pa, evo novosti za policiju opštine Tauer Hamlet - OVO JESTE ultra desnica, religijska ultra desnica, i nemoguće je skrenuti desnije i otići dalje od ovog.
    Užasna erozija slobode govora kojoj smo svedoci poslednjih godina rezultat je islamskog kulturološkog terorizma. Drugim rečima, ugušena je pretnjom nasiljem. Sloboda govora nekada je značila da možeš da pričaš šta ti je volja sve dok je to što pričaš istina. Sada, zahvaljujući kulturološkom terorizmu znači da možeš da pričaš šta ti je volja sve dok to ne vređa muslimane, kao što to svet širom Evrope već dobro zna.
    Islam ne voli slobodu govora jer se plaši istine, i to s dobrim razlogom. Jer istina je sledeća: sve veći broj ljudi na Zapadu otkriva da je ova religija, i sve ono što ona predstavlja, duboko uvredljiva. Nalazimo da je njena poruka duboko uvredljiva. Njene „vrednosti" su duboko uvredljive. Način na koji se odnosi prema ženama duboko je uvredljiv. Njen stav prema homoseksualcima, Jevrejima i svima koji nisu muslimani, duboko je uvredljiv. Ipak, niko nam ne nudi nikakvu kompenzaciju za povređena osećanja.

    Sve u vezi ove bedne religije urušava sve ono u šta verujemo. Morali bismo biti strašno glupi da bismo je voleli i ludi da bismo je poštovali. I ne, nije potrebno da saznajemo više o islamu jer već znamo više nego što bismo želeli i sasvim dovoljno da bismo poželeli da nikada nismo čuli za njega. I to je 100% krivica samog islama, religije progresivne netolerancije, lažne ugroženosti, besa, nasilnih pretnji i još besa. Religije kulturološkog terorizma.

  2. #2
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Koliko mrznje i predrasuda na jednom mestu, sramota! Jel ovaj tekst novijeg datuma?

    Znate, mislim da bi mi, kao narod vec demonizovan od strane Zapada, trebalo da ignorisemo ovakve stvari i ne nasedamo na ove gluposti. Msm, srusi zgradu, okrivi muslimane pa udri na njih. U medjuvremeno cemo da pobijemo i malo Palestinaca, a nekog Iranca pride. Svaki musliman koga sam upoznala je znao vise o hriscanstvu od vecine hriscana i nijedan nije sa nipodastavanjem govorio o njemu.
    Nijedna religija ne propagira nasilje, nijedna religija nije sustinski losa, a to sto je neko koristi u politicke svrhe i servira prica o talibanima, je sasvim druga prica. A ti, narode, veruj.
    Human enthropy producer

  3. #3
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Nadam se da me zbog ovoga niko neće staviti na stub srama ..... samo sam hteo da kažem otkud generalizacija ....

    NIJE SVAKI MUSLIMAN TERORISTA!!!! NEGO JE SVAKI TERORISTA MUSLIMAN (ili bar ogromna većina) .....



    Muslimani širom sveta protestuju protiv zabrane gradnje minareta u Švajcarskoj. Ali kako stoje stvari sa verskim slobodama u islamskim zemljama, tj. koliko Alah dozvoljava hrišćanske crkve u zemljama u kojima muslimani čine većinu.

    Turska: Zvanično u ovoj zemlji jedva da postoje verske slobode. U praksi, hrišćani su, naročito u Bosforu, izloženi torturi koja često zavrašava i smrću. Tako su na primer 2007. ubijena trojica misionara u Malataji.
    2006. je zbog objavljivanja karikature Muhameda u jednim danskim novinama ubijen katolički sveštenik Andrea Santaro (60). Tada su sveštenici hrišćanskih crkava bili prinuđeni su angažuju ličnu zaštitu koja ih je pratila kada izlaze iz svojih domova.

    Hrišćanske crke u Turskoj ne smeju da kupuju kuće i poseduju bilo kakve nekretnine, škole ili manastire, pa čak ni nameštaj. Posledica toga je da, na primer, nemačka evangelistička zajednica u Ankari službe drži u prostrorijama nemačke ambasade.

    Saudijska Arabija: Hrišćanin koji sa sobom nosi krst ili Bibliju može biti uhapšen i osuđen na nekoliko meseci zatvora. U ovoj zemlji je zabranjena molitva čak i u vlastitom stanu. Jedan katolički imigrant, radnik na Filipinima završio je u zatvoru zato što je u svom koferu imao fotografiju brojanice.

    Iran: Tamo važi čvrst šerijat: onaj ko pređe u hrišćanstvo, kažnjava se smrtnom kaznom.
    O bičevanju žena zbog toga što voze kola u Saudijskoj Arabiji, a sve u ime Islama ... šta reći ... ima toga još ...

  4. #4
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    A kojoj to rasi pripadaju muslimani?

    I Biblija je puna i prepuna nasilja, laži, incesta i ostalih priča koje veze nemaju
    sa hrišćanskim milosrđem i bogom koji je sinonim za ljubav.
    Priče o genocidima iz biblije su jezive. Genocid je sprovođen do te mere da su
    nekim narodima pobili ne samo žene i decu, već i konje i magarce i svu sitnu
    stoku, a kuće razrušili do temelja i sve spalili. Kao da nikada nisu ni živeli na
    ovoj planeti. I sve je to ispisano rukom jevreja, nad kojima se neko u savremeno
    doba dosetio da vrši genocid. Ne odobravam. Samo primećujem koliko su naivni
    i nevini.

    Tako da je meni baš milo em drago što ovaj naš pravoslavni narod ne
    poznaje bibliju. A očito je ne poznaju ni oni što pljuju po islamskoj svetoj
    knjizi.
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    I još bih nešto dodala, pošto sam posebno zla danas..

    Ovima sa zapada treba jedno petsto godina islamsko kulturološkog ispiranja mozga i džepova,
    pa da se nakon petsto godina izmere sa nama. Eto.

    Smo im svima spašavali zadnjice, pa sad mesto hvala, najgori smo na svetu.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Evo i daljeg objasnjenja teksta i autora mu:
    Human enthropy producer

  7. #7
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Ne znam dovoljno engleski da bih razumela ovaj video klip,ali sam postavila tekst jer smatram da je jednim delom istinit.Nijedna religija po svojoj sustini ne pokazuje toliko iskljucivosti kao islam.Toliko netrpeljivosti.Toliko zabrana.Toliko ksenofobije prema drugima.I sam autor je rekao ne svi.ali oni cute iz straha.jer je ta ista religija i prema njima isto tako okrutna.pravila su zapisana u kuranu a sprovode ih ljudi.po kuranu vrednost zene je veca ukoliko je rodila vise dece,natalitet je jako veliki i broj muslimana sirom sveta raste.jednom prilikom slusala sam coveka koji je rekao da zapad,misleci na sve hriscane,ne razume islam.ne shvata da kod njih nema demokratije,nema biranja vere i tu lezi prava opasnost.
    biblija i ostale svete knjige propagiraju veru istu vekovima unazad,jedino se kuran nadogradjuje i u 21 veku,zabranama.nije valjda prorok muhamed vekovima unazad,predvideo zabranu voznje automobila zenama,odlazak kod ginekologa i sl.
    nisam citala ni bibliju,ni kuran,ni talmud,verujem da svaka od tih knjiga u osnovi ima ljubav prema ljudima i da je iskljucivo i na ljudima kako ce je preneti ostalima.koja ce osecanja probuditi pominjanje njihove vere.a ne vidim ni da je strasno kriticki se osvrnuti,prodiskutovati,razmeniti misljenje o njoj...zasto bi onda odmah bili optuzeni za podstrekivanje mrznje?

  8. #8
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Pročitaj pa se uveri. To je bar lako.
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #9
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Represija postoji u svakom drustvu, samo je drugacije upakovana. Na primer, u Srbiji, u nekim sredinama ugled zene ce drasticno opasti nakon razvoda. Cak imamo i termin za to "raspustenica". Da ih ne navodim, ali ima jos mnogo uvredljivih termina koji postoje iskljucivo u zenskom rodu. I sta sad, to je bolje od kamenovanja? Civilizovanije? I kod nas mlate zene i zabranjuju im svasta, ali niko to ne radi iz ideolosko-verskih razloga, nego nekih drugih, jednako losih ili gorih. Oni imaju samo tu nesrecu da im se svaki postupak posmatra kroz prizmu vere.

    Koju demokratiju mi imamo? Licno sam protiv nje, i to u onom izvornom smislu, smatram da vecina nije nikad dobra, ali prave demokratije nema nigde. Koriste mnoge nacine da nas kontrolisu, da nam ispiru mozgove, samo sto na kraju mi valjda sujetno verujemo da je to nase misljenje. Arapski narodi se odupiru toj posasti i zbog toga su na meti ovako radikalnih kampanja. Zasto malo ne pricamo o tome sta rade Jevreji? Necemo, jer Washington Post je njihov a ne muslimanski i jos ko zna koliko toga. Sta samo rade sajentolozi u Americi? Ne smemo zaboraviti nikad da su mediji najmocnije oruzje danasnjice.

    Mislim da je ljudsko drustvo prilicno degradiralo i da sve ovo sto se desava nema veze sa bilo kojom verom. Moralnu osobu ne moze niko nagovoriti na ubijanje, pa ni sam Muhamed licno. Nazalost, tehnologija je napredovala nesrazmerno duhovnom ravzoju, pa sad imamo ludake sa nuklearnim projektilima u rukama.

    Isto ovo sto pricaju o njima, pricali su nekad o nama, zato saosecam sa tim narodom. Moram jos da dodam i da je budizam jedina religija u cije ime se nikad nioje ratovalo, ako ga uopste mogu nazvati religijom.
    Human enthropy producer

  10. #10
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Koliko ja vidim vi pojma nemate o čemu pričate

    Kažu da dokle god se čuje glas mujezina dotle će biti njihovo
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  11. #11
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Zar to nije svima cilj?
    Večnost je čista sadašnjost.

  12. #12
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Naravno da nije, ali ne bih o tome ovde. Vi bi o tome da filozofirate a problem je mnogo ozbiljniji.
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  13. #13
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Citiraj Prvobitno napisano od Lupe Vidi poruku
    Represija postoji u svakom drustvu, samo je drugacije upakovana. Na primer, u Srbiji, u nekim sredinama ugled zene ce drasticno opasti nakon razvoda. Cak imamo i termin za to "raspustenica". Da ih ne navodim, ali ima jos mnogo uvredljivih termina koji postoje iskljucivo u zenskom rodu. I sta sad, to je bolje od kamenovanja? Civilizovanije? I kod nas mlate zene i zabranjuju im svasta, ali niko to ne radi iz ideolosko-verskih razloga, nego nekih drugih, jednako losih ili gorih. Oni imaju samo tu nesrecu da im se svaki postupak posmatra kroz prizmu vere.

    Koju demokratiju mi imamo? Licno sam protiv nje, i to u onom izvornom smislu, smatram da vecina nije nikad dobra, ali prave demokratije nema nigde. Koriste mnoge nacine da nas kontrolisu, da nam ispiru mozgove, samo sto na kraju mi valjda sujetno verujemo da je to nase misljenje. Arapski narodi se odupiru toj posasti i zbog toga su na meti ovako radikalnih kampanja. Zasto malo ne pricamo o tome sta rade Jevreji? Necemo, jer Washington Post je njihov a ne muslimanski i jos ko zna koliko toga. Sta samo rade sajentolozi u Americi? Ne smemo zaboraviti nikad da su mediji najmocnije oruzje danasnjice.

    Mislim da je ljudsko drustvo prilicno degradiralo i da sve ovo sto se desava nema veze sa bilo kojom verom. Moralnu osobu ne moze niko nagovoriti na ubijanje, pa ni sam Muhamed licno. Nazalost, tehnologija je napredovala nesrazmerno duhovnom ravzoju, pa sad imamo ludake sa nuklearnim projektilima u rukama.

    Isto ovo sto pricaju o njima, pricali su nekad o nama, zato saosecam sa tim narodom. Moram jos da dodam i da je budizam jedina religija u cije ime se nikad nioje ratovalo, ako ga uopste mogu nazvati religijom.

    Jedno je nekoga nazvati "raspuštenicom" i to kako neko gleda na to, a ovo je po Zakonu koji je navodno u skladu sa Svetom knjigom ....

    "Irаnskа glumicа Mаrzije Vаfаmer osuđenа je nа godinu dаnа zаtvorа i 90 udаrаcа bičem zbog njene uloge u filmu, koji govori o zаbrаnаmа uvedenim umetnicimа u Islаmskoj Republici, piše britаnski dnevnik "Dejli telegrаf".

  14. #14
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno Re: Islamski kulturoloski terorizam

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    Koliko ja vidim vi pojma nemate o čemu pričate

    Kažu da dokle god se čuje glas mujezina dotle će biti njihovo
    E, vala živ bio majci .... još jedno sto godina

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •