Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Nagoni, iz muškog i iz ženskog ugla

  1. #1
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Nagoni, iz muškog i iz ženskog ugla

    Temu sam pocela pokusavsi da odgovorim na pitanje
    "sta radite kada vas svrbi?"
    Medjutim, bilo bi lepo cuti sta se kod koga otvara ako pitanje iy tog pitanja, sta tu smatra za sebe ili za drugog vaznim sta ne, uopste kaoko ljudi gledaju na to pitanje i ona koja se iz njega namecuč kao i razlike u gledanju na tu temu iz muskog i zenskog ugla, i da li se moze govoriti o takvim razlikama, da li je to individualna ili opst stvar........
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  2. #2
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    Zeznuto pitanje. Imala sam priliku da čujem jednu stariju ženu kako je rekla svojoj mladoj štićenici ( bila joj je rođaka ) "Ako te zasvrbi a ti se počeši." Čak sam i na jednom filmu čula sličnu rečenicu, američki film. Mlada pijanistkinja je pod tutorstvom oštre žene, zaljubila se i spremna je na rizik da ostavi karijeru umetnice zarad ljubavi, a tutorka joj kaže nešto slično tome "Ako te svrbi a ti se počeši.".
    Nekada se, ne tako davno, gledalo sa mnogo više razumevanja na to da čovek ima nagone i to jake, da su ti nagoni ne samo nagoni već i pokretač života, i smatralo se sasvim normalno i podržavalo se i omogućavalo da žene vrlo rano stupe u brak. A onda se naglo, iz ko zna kakvih sve razloga prekinulo sa tom tradicijom i mladim se ženama direktno ili indirektno počelo preporučivati da se češu kad ih zasvrbi. Ima onih koji savetuju da te neko počeška, a ima i onih koji bez saveta izaberu bilo da se počešu ili da nađu nekog da ih počeška. Ali, sam taj nagon "svraba" nije samo u svrabu. Krajnji cilj tog nagona je dete, tako da samo češkanje ne dovodi do razrešenja, mira. Podizanje deteta bez porodice je veoma teška i rizična stvar, a tek svesno odlučivanje da žena sama podiže dete kako bi došla do razrešenja nagona donosi kasnije pred samim detetom odgovornost za takvu odluku. Em to, em što veze koje nisu uistinu veze no samo češkanja nose, mada ne moraju, opet gomilu rizika. Ako i ne nose gomilu rizika, ako su se zaista našle dve osobe koje će jedna drugu da češkaju bez ikakvih drugih namera, ne ostvaruje se cilj tog nagona i ...
    Zbog svega gore navedenog, ne mogu da verujem kako se vaspitavaju danas mladi ljudi uopšte. Moguće da se varam, da sam pod lošim uticajem sredine, ili nemam dobru logiku, ili ne vidim stvari dobro, možda je drugde drugačije, a i verovatno jeste. Od tog što reći mladom muškarcu se ograđujem, nemam iskustvo biti muškarac, ali što reći mladoj ženi (što bih ja rekla kao tutorka):
    "Čovek je biće koje živi kratko a od tog kratkog vremena samo jedan deo je onaj u kom je reproduktivno sposoban. Sve u tebi ženo je podređeno rađanju i u suštini je to ono najbitnije u tvom životu i ništa drugo nije vredno naspram toga, ništa se drugo ne može tome ni primaći. Moći ćeš da postigneš neke sasvim druge stvari, da se izgradiš profesionalno, ovako onako, i što se na taj način više udaljiš od primarnog fiziološkog zahteva to ćeš biti nesretnija. Moći ćes sebe da zavaravaš na razne načine, ako si jakog karaktera, da se povučeš i neupadljivošću prikrivaš neverovatnu unutrašnju buru tela koje nije ostvarilo svoj cilj; ili da budeš upadljiva i bučna i na taj način što ćeš tu buru istaći učiniš je za posmatranje nevažnom; ili da uništavaš telo i tako ga teraš da se buni iz drugih razloga a ne zbog onog glavnog;
    Šta god radila i na koji god način pokušavala da prevariš vreme koje će ti govoriti da još samo malo i gotovo je sa tobom a cilj nisi ostvarila, bićeš duboko nesretna.
    Ali, ako na prvo mesto staviš ono što i jeste na prvom mestu, sebe kao životinjku koja je tu radi produženja vrste, imaćeš neverovatnu snagu i moći ćeš sve, i kada budeš padala opet ćeš se dići.
    Zato traži muža, onog koji će ti pomoći da to ostvariš, i šta god da se dešava među vama, da ti je uvek za vaš odnos na prvom mestu to da je on onaj bez kog to ne bi mogla, koji ti je pomogao da se oslobodiš te strašne bure potrage za gnezdom u ovoj surovoj a divnoj dolini, koju ljudi zovu Zemlja."
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  3. #3
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    ps. stvar je u tom sto je ono sto razresava svrab, i to ne na dugo, radjanje
    Ako je, ko sto procitah negde, da bi muskarac voleo zenu potrebno da zena bude lepa, onda je po zenu dobro da sto pre trazi muza. Kad kazem "trazi muza" ustvari podrazumevam da bude spremna na zajednicu sa muskarcem ako se desi da upozna nekog sa kim je ta zajednica moguca.
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  4. #4
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    Na jednu stranu ono sto se podrazumeva: kada svrbi cesati se mora, bilo da se pocese ili nadje neko da pocese.
    Na drugoj strani je to da taj svrab nije neka sporedna stvar koja se resava cesanjem, da je razresenje tog nagona moguce samo kroz radjanje. Samo cesanje je kao trenutak u odnosu na perio trudnoce i dojenja te je, posto su sve te stvari telesne i ostvaruju se kroz hormone i slicno, onaj mehanizam u telu koji je pripremljen za samu trudnocu radjanje i posle trudnoce daleko slozeniji od onog koji se brine o samom cesanju, koje je kao inicijalna kapisla. Te, ako je samo cesanje toliko vazno za organizam da se za njega kaze da se pocesati mora, eto preuzecu rizik pa cu reci da se svi oko tog slazemo, koliko li je tek za organizam vazno radjanje, za zenski organizam mislim. Ali, kao vaznije i kao dublje i hormonski i psiholoski mnogo je teze za ostvarenje. Evo, dacu vam primer samo jedne mlade zene, koja je vec i majka, kada mi je to rekla prvo je dete imalo jedno godinu ipo: "Znas li kao zelim da rodim jos jedno dete, kao da mi telo trazi da rodim jos jedno dete, ali ne smem. Znas kako je to ovde tesko. Ostacu bez posla, od jedne plate ne mozemo da platimo sve sto nam treba.". Sasvim je postalo uobicajeno da se govori o nagonu za ceskanjem ali da neko javno kaze kako jako zeli da rodi dete, to bas i nije uobicajeno. A da devojka od recimo 18, pa i 20 godina kaze kako jako zeli da rodi dete, verovatno bi joj se smejali.
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  5. #5
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    iskreno, na startu sam samo pokusala da odgovorim na pitanje "sta radite kada vas svrbi?" ali sada se i meni samoj otvara sto stvari.
    Na primer, sta mi je palo na pamet:
    Zasto se devojcice igraju sa lutkicama, povijaju ih, hrane? Jednostavno je reci da je to zato sto se ugledaju na majke, ali, to se desava i kada nemaju priliku da vide majke koje to rade. Sa druge strane, nikada nisam imala priliku u zivitu da cujem ili procitam da je zelja za radjanjem kod zene nagonska, mozda vi jeste? A sta je ta zelja ako nije nagonska? Zar nije sve u telu zene pripremljeno za radjanje? a zasto? ako ne zato da radja i kako da nema zelju za radjanjem ako je sve u njoj napravljeno za to. Dakle, ispada da ako nema tu zelju svesno, onda je tu zelju potisnula. A o potiskivanju znaju sve vec i vrapci na grani i koje su mu posledice. A zasto zena potiskuje zelju za radjanjem? E to je kljucno. Mada, koliko sam iz raznih razgovora pohvatala, zene koje su u stabilnoj vezi pocnu otvoreno da govore da zele decu. Samo, to je organska stvar te je ta zelja morala postojati i pre samo se ili krila ili potiskivala.
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  6. #6
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    o bre petrana.. :raz_117:

    znas kako tu stvari stoje...zivot zene treba posmatrati kao ciklus, jednako kao i zivot uopste..
    u nekom zivotnom dobu, (zna se kom) verovatno je da seksualne nagone nadvladava nagon za majcinstvom..

    pre i posle tog perioda, to se ne vazi.. :raz_048:

    ps..ako sam uopste shvatila sta si pisala..samo sam preletela, umorna sam


    :raz_114: ..i da li pricamo o seksualnim nagonima ili nagonima uopste?


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  7. #7
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    Sani, da li je bas tako? ili tako dans mora biti?
    i jos, kako je moguce razdvojiti kod zene seksualni nagon od nagona za radjanjem, da li su razdvojeni ili nisu?
    Deluje mi da je ako ih posmatramo odvojeno nepravedno da se jedan zove seksualni a drugi nagon za radjanjem , nego da su zajedno seksulni nagon. Zena je sa ostavrenjem nagona za sami cin spajanja muskarca i zene ostavrila samo jedan seksualni nagon, ako se slozimo sa tim da je nagon za radjanjem nagon, a cini mi se da si ti to potvrdila
    Iako, ponavljam, nikada nigde nisam cula nista o tom u fazonu nagona.

    Ono sto meni "bode oci" sto mi se cini da su ljudi danas odstupili od nagona uopste, nece da ih priznaju. I neka svako na kraju radi sa sobom sta oce, ali, zar deca ne zasluzuju da im se kaze sta je ono sto je za njih u zivotu neophodno i da im se to kaze na vreme. Zasto zenska deca u skoli ne uce da je za njih jako vazno da tradjaju. Zasto se nikad nigde ne prica o tom koliko je to dece potrebno zena da rodi po samom telu?, da li je neko uopste to istarazivao? Ja nisam cula, a isla sam i u srednju i u osnovnu skolu. To je manipulisanje informacijama.
    Ako zenu vec od negde desete jedaneste godine upoznas sa svim tim koliko je za nju vazno sve to, sigurno ce neke stvari u zivotu uraditi drugacije nego sto radi. A imala sam priliku da se upoznam sa tim da cak i majke uce svoje cerke da za sve to ima vremena. A zar nije najbolje to obaviti sto pre. JEdna mi je prijateljica pricala kakav je sok dozivela kada se poradjala prvi put u 25, 26 toj godini. Babica je rekal da je "Stara prvorotka". Kaze kako je to u momentu povredilo, i da je rekal babici "sta stara?" a ona joj rekal "A da nisi mlada". .....
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  8. #8
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    [quote author=sani link=topic=511.msg9021#msg9021 date=1254584294]
    o bre petrana.. :raz_117:

    znas kako tu stvari stoje...zivot zene treba posmatrati kao ciklus, jednako kao i zivot uopste..
    u nekom zivotnom dobu, (zna se kom) verovatno je da seksualne nagone nadvladava nagon za majcinstvom..

    pre i posle tog perioda, to se ne vazi.. :raz_048:

    ps..ako sam uopste shvatila sta si pisala..samo sam preletela, umorna sam


    :raz_114: ..i da li pricamo o seksualnim nagonima ili nagonima uopste?
    [/quote]
    ti pricaj o onom sto su kod tebe nagoni, kako bi ih postrojila
    bilo sto na sto te asocira pomen nagona, sta to tebi znaci.......

    tema je o nagonima
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  9. #9
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    Naravno da mogu biti razdvojena ta dva nagona petro..
    zato ti i govorim o peridu zivota zene, kada i ona sama tesko d arazdvaja to..
    Kada se zena ispuni kao majka,nagon za majcinstvom se smanjuje logicno..ali zato primat uzima ovaj drugi nagon

    I tacno je..taj nagon za "radjanjem" je nagon za majcinstvom ili produzenjem vrste
    imaju ga i muskarci.. , samo kod njih nema mesanja, kod njih se zna sta je jace (ja bar mislim)


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  10. #10
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    a druga je prica o zadovoljenju nagona..jer svaki nagon tezi da se zadovolji , u suprotnom vodi u frustracije..

    al ne mogu viseeeeeeeeee.... , mislim kasnije cu pisati u tome kakva je razlika u zadovoljenju muskog i zenskog seksualnog nagona..iz mog ugla.


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  11. #11
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla


    strasno.....

  12. #12
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    [quote author=sukleta link=topic=511.msg9035#msg9035 date=1254611046]

    strasno.....
    [/quote]
    sta je strasno?
    meni je na primer strasno sto se na nekinacin krije to koliko je jak nagon kod zene nagon za radjanjem i onda se dodje do raznih izvitoperenja
    mada, nista nije strasno, jelte
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  13. #13
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    [quote author=sani link=topic=511.msg9025#msg9025 date=1254586136]
    a druga je prica o zadovoljenju nagona..jer svaki nagon tezi da se zadovolji , u suprotnom vodi u frustracije..

    al ne mogu viseeeeeeeeee.... , mislim kasnije cu pisati u tome kakva je razlika u zadovoljenju muskog i zenskog seksualnog nagona..iz mog ugla.
    [/quote]
    Sani, ti pricaj slobodno i o muskim nagonima
    ali, poenta je da zena kaze o zenskim nagonima sta ima, muski o svojim
    a moze i ako zena misli da zna nesto o muskim ili muski ako misle da znaju nesto o zenskim nagonima, neka kazu, pa da se vidimo gde smo sa svojim pretpostavkama
    ali i da se vidi, mozda su i u samo rodu te stvari individualne, mozda jesu, ne znamjedna zena ima oks a druga iks noge pa mozda jedna zeli da radja izmedju 15 i 25 a druga izmedju 25 i 30 a treca u nekom trecem periodu, ne znam
    Meni se cini da zena uvek ima telesnu zelju za radjanjem, ali se od nje odrice usled vaspitanja uslova zivota... a onda joj se to vraca losim zdravljem i uopste losom konstitucijom
    Zene se non stop zale na umor i razne druge gluposti...
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  14. #14
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    videla si muski komentar petro..
    nisam u nekoj fazi da sada mogu da pricam o svemu...u stvari...mislim da ni meni samoj mnogo toga nije jasno, bojim se da pravim paralelu izmedju zena i muskaraca, zapravo ni ne mogu...i ne volim da generalizujem stvari..jer ni ne mogu da se generalizuju..
    a o nagonima mozema da citamo u svim ozbiljnim knjigama iz oblasti opste psihologije..a ima i na netu
    kada budem raspolozena, mogu samo da komentarisem o sebi na tu temu...i pretohodno sto rekoh ,rekoh iz svog licnog iskustva.


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  15. #15
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    Sani, ja sam i mislila da kaze ko sta ima u svoje ime :raz_097:
    zar mislis da sam ja pricala u necije drugo ime do u svoje
    svako iz svoje perspektive i svog ugla
    Ono gore je Marlonovo a ne musko reagovanje.
    Kad budes raspolozena pricaj o svojim nagonima ako ti se bude dalo
    moze i o nagonu gladi, meni je i to zanimljiva tema :raz_048:
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  16. #16
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    [quote author=petrana link=topic=511.msg9016#msg9016 date=1254582927]
    Temu sam pocela pokusavsi da odgovorim na pitanje
    "sta radite kada vas svrbi?"
    Medjutim, bilo bi lepo cuti sta se kod koga otvara ako pitanje iy tog pitanja, sta tu smatra za sebe ili za drugog vaznim sta ne, uopste kaoko ljudi gledaju na to pitanje i ona koja se iz njega namecuč kao i razlike u gledanju na tu temu iz muskog i zenskog ugla, i da li se moze govoriti o takvim razlikama, da li je to individualna ili opst stvar........
    [/quote]
    sreco... nije problem kad zasvrbi... problem je kad pocne da te boli i da osecas rupu u stomaku zbog njega...

  17. #17
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    [quote author=mishomor link=topic=511.msg9118#msg9118 date=1254771811]
    [quote author=petrana link=topic=511.msg9016#msg9016 date=1254582927]
    Temu sam pocela pokusavsi da odgovorim na pitanje
    "sta radite kada vas svrbi?"
    Medjutim, bilo bi lepo cuti sta se kod koga otvara ako pitanje iy tog pitanja, sta tu smatra za sebe ili za drugog vaznim sta ne, uopste kaoko ljudi gledaju na to pitanje i ona koja se iz njega namecuč kao i razlike u gledanju na tu temu iz muskog i zenskog ugla, i da li se moze govoriti o takvim razlikama, da li je to individualna ili opst stvar........
    [/quote]
    sreco... nije problem kad zasvrbi... problem je kad pocne da te boli i da osecas rupu u stomaku zbog njega...
    [/quote]
    :raz_097: meni tu nesto nelogicno
    jel bez njega ili zbog njega?


    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  18. #18
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    ti mi reci... nisam ja zensko...

  19. #19
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: nagoni, iz muskog i iz zenskog ugla

    [quote author=mishomor link=topic=511.msg9158#msg9158 date=1254820994]
    ti mi reci... nisam ja zensko...
    [/quote]
    pa bez njega, bilo mi nelogicno sto pise zbog njega
    samo, to sa svrabom, to jedan saljiv nacin predlozen od Gospodina Manijaka da se kroz njega malo ispricaju zene,
    ali ovdse stavljeno da i muski kazui koju
    pa da cujemo, sta moze da fali muskima :raz_114:
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

Slične teme

  1. 25 primera šta je to ljubav iz muškog ugla
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03-03-2012, 14:18
  2. Horoskopski Znaci Iz Sedmog Ugla
    Od Sibi u forumu Moderna astrologija
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 12-02-2012, 11:53
  3. Hiv iz drugog ugla
    Od sani u forumu Seksualno zdravlje
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 24-09-2010, 17:19

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •