Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 81 do 100 od 156

Tema: Neobične vesti

  1. #81
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Neobične vesti

    Afričko pleme ne veruje u tužne sahrane: Pogledajte sanduke u obliku igle, čekića, miša...


    Pripadnici plemena Ga iz Gane imaju običaj izrade veoma živopisnih mrtvačkih kovčega. Za razliku od većine ljudi širom Zemlje, oni prave veoma neobične i često vesele sanduke, koji najčešće odražavaju ličnost preminulog. Tako će kovač biti sahranjen u sanduku u obliku čekića, krojačica u obliku šivaće mašine, ribar u obliku ribe... Tu su i kovčezi koji simbolizuju poroke preminulih, pa ih ima i u obliku cigarete ili flaše piva.

    Kovčeg u obliku klavira koji je zanatlija Pa Džo izradio za jednog ljubitelja muzike.





    Bivši učitelj biće sahranjen u kovčegu u obliku sveske i olovke.



    Ljubitelj filmova zahtevao je da bude sahranjen u kino-projektoru.


    Jedan vatreni vernik je tražio kovčeg u obliku Biblije


    Jedan od neobičnijih zahteva bio je izrada sanduka u obliku šprica!


    Pokojni zidar biće sahranjen u kovčegu u obliku mistrije.


    Za ovaj kovčeg u obliku miša (!) trebalo je uložiti puno truda...


    Kovčeg u obliku orla u letu.


    Nekadašnji radnik će na onaj svet otići sahranjen u sanduku u obliku osnovnog sredstva za rad - čekića.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  2. #82
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti



    Osamnaestogodišnji Finac Ere Karjalainen u subotu je postavio svetski rekord na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u bacanju mobilnih telefona, nadmašivši granicu od 100 metara.

    Karjalainen je na takmičenju u finskom gradu Savonlini bacio telefon 101,46 metara.
    Drugo mesto je zauzeo Južnoafrikanac Džeremi Galop, koji je sa daljinom od 94,97 metara postavio državni rekord.
    Prošlogodišnji pobednik takmičenja Oskari Heinonen je zauzeo treće mesto, sa daljinom od 86,94 metra.

    U ženskoj konkurenciji je trijumfovala domaća takmičarka Neta Karvinen, koja je telefon bacila na daljinu od 42,47 metara, tri metra bolje od zemljakinje Heidi Suhonen.
    Treće mesto je zauzela Belgijanka Liselot Giselink, sa 35,87 metara, javlja DPA.

    izvor: www.novosti.rs

    где си пошла с крмељиве очи

  3. #83
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Neobične vesti

    Ukrali mačku, pa je vratili jer mnogo jede


    Nepoznate osobe u Austriji najpre su ukrale, a zatim vratile skupocenu mačku vlasnici. Trogodišnji mačak Kupidon pripada rasi rakunskih mačaka, vredi skoro 4.000 evra, ali pored toga, jede i do tri puta više od obične mačke.



    Ove mace veće su od kućnih mačaka pa ih nekada nazivaju i "nežnim divovima", a jedu i do tri puta više od "obične" mačke.
    Kupidon je nestao iz kuće svoje vlasnice u austrijskom gradu Landskron, ali se tri nedelje kasnije iznenada pojavio u kući njene ćerke.

    - Kuće su udaljene devet kilometara, i očigledno je da je mačku kidnapovao neko ko poznaje obe vlasnice, inače ne bi znao gde da je vrati - rekla je predstavnica lokalne policije.

    Ona je rekla da je Kupidon sigurno bio ukraden, a nije sam odlutao, jer je po povratku izgledao negovano, uhranjeno, "maženo i paženo", što ne bi bio slučaj da se dve nedelje sam smucao po kraju.

    - Nije isključeno da je osoba koja ga je ukrala znala samo da vredi hiljade evra, a nije znala koliko jede - rekla je vlasnica Stefani Fraj i dodala da je mačak verovatno vraćen jer bi kradljivci bankrotirali da su nastavili da ga hrane.
    Kupidon ima skoro 15 kilograma, jede tri puta više od kućne mačke, i u jednom obroku pojede i po tri konzerve hrane za ljubimce.


    Izvor:24sata.com

  4. #84
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Neobične vesti

    Koja zanimanja piju najviše kafe na poslu?


    Jutarnja kafica je ritual u celom svetu, ali neka zanimanja su sklonija ispijanju velikih količina kave tokom radnog dana... Proverite da li ste i vi među njima!

    Ritual jutarnje kafe proširio se odavno celim svetom, ali s vremenom se ta kafa prilično odužila i traje celi dan. Američki lanac Dunkin' Donuts je u saradnji s portalom "Career Builder" napravio istraživanje potrošnje kave tokom radnog vremena po zanimanjima.

    Uverljivo prvo mesto pripalo je naučnicima i laboratorijskim tehničarima, na drugom mestu su zaposleni u marketingu, treći su administrativni radnici u obrazovanju. Fama o urednicima i piscima kao o velikim potrošačima kafe pokazala se neistinitom, jer su zauzeli tek četvrto mesto.


    Administrativci u zdravstvu došli su do petog mesta, šesti su fizičari, a sedmi zaposleni u restoranima brze hrane. Slede profesori pa socijalni radnici, a top 10 zatvaraju ekonomisti.

    Prema istraživanju, 46 posto zaposlenih Amerikanaca veruje da je konzumiranje kafe tokom radnog vremena dobro za produktivnost, a 61 posto njih popije najmanje dve šoljice.

    Francuzi, za razliku od Amerikanaca, jutarnju kafu piju u svrhe druženja s kolegama, a Britanci potroše 24 minuta radnog vremena na kafu, što u proseku firme košta 490 evra po zaposlenom godišnje.

    Izvor:nadlanu.com

  5. #85
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Neobične vesti

    nači tako mala skvo

    Vernici angažuju golišave plesačice zbog budističkog sveca

    Verski obredi nisu nabijeni erotikom, ali jedna živopisna ceremonija koju izvode budisti u Tajlandu svakako pomera granice. Reč je o izazovnom plesu kojim poštovaoci kulta bramana Čučoka žele da mu se zahvale na ispunjenim željama.
    Budistički ples: Jedna od igračica ispred statua Čučoka

    Fotoreporter agencije "Rojters" zabeležio je jedan takav obred, u kojem oskudno odevene devojke plešu oko statua Čučoka.



    U Tajlandu postoji verovanje da oni koji poštuju ovog bramana u životu mogu da očekuju samo bogatstvo i zdravlje.


    Prema budističkom spisu Vesantara džataka, Čučok je bio pohlepni braman (pripadnik kaste sveštenika, učitelja, pravnika i propovednika darme u Indiji), koji je umro od proždrljivosti kada se iznenada obogatio.


    Statue s njegovim likom često se sreću na Tajlandu.


    Mnogi poštovaoci njegovog kulta unajmljuju plesačice da bi im zahvalili na uslišenim molitvama.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  6. #86
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Neobične vesti

    Izujedao kobru do smrti

    desk - 23. avgust 2012. u 12.47Jedan nepalski seljak, koga je ujela otrovna zmija, osvetio joj se tako što ju je izgrizao do smrti, saopštila je policija.

    Seljanin Mohamed Salmo Mija, obrađivao je zemlju u svom selu 200 kilometara od Katmandua, kada ga je otvorna kobra ujela.

    „Farmer je iz besa ubio belu kobru zubima”, rekao je AFP-u šef lokalne policije Uma Prasad Čatrubedi. „Zmija ga je ujela dok je radio na polju u utorak uveče i on ju je uhvatio i ubio.”

    Muškarac je dobio protivotrov u lokalnoj bolnici i trenutno se oporavlja u svom domu.

    „Bio sam mnogo ljud što me je ujela zmija. Pratio sam zmiju, uhvatio je i izgrizao na smrt”, rekao je 55-godišnji seljak lokalnim medijima. „Mogao sam da je ubijem štapom, ali sam pobesneo i želeo sam da se osvetim pa sam je ubio zubima.”

    Nepal je poznat po otrovnicama i drugim zmijama koje su naročito aktivne tokom zimskog perioda monsuna. Među zmijama je i indijski kameni piton koji može da poraste do dužine od 10 metara i smrtonosna kraljevska kobra.

    Procenjuje se da svake godine u Nepalu bude ujedeno oko 20.000 ljudi i to mahom u Terai niziji na jugu zemlje. Od njih, oko 1.000 umre. (Tanjug)
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  7. #87
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Amerikanka iz Kalifornije, Darlin Flin (57) u svojoj kolekciji čuva 16.400 pari cipela, čime je oborila vlastiti rekord u posedovanju najveće kolekcije obuće na svetu.



    "Kraljica cipela", počela je opsesivno kupovati nakon razvoda 2001. godine. Do 2006. već je posedovala 7.765 pari cipela, što je bilo dovoljno za Ginisovu knjigu rekorda.

    Sada, kada se njena kolekcija, koja vredi oko 500.000 dolara, udvostručila, Darlin će još jednom biti upisana kao svetska rekorderka po broju cipela.

    Amerikanka je toliko opsednuta cipelama da skuplja i nameštaj u obliku cipela, umetnine čija su tema cipele, odeću, čajnike, telefone, posuđe i minijaturne porcelanske figure.

    - Ne znam zašto sam odabrala cipele. Jednostavno ih volim i to se otelo kontroli. Volim da su oko mene, da ih gledam i razmišljam o mojim putovanjima širom sveta - rekla je Flin.

    Jednom je putem sajta "iBej" pokušala da kupiti kuću u obliku cipele, ali je drugi kupac pretekao, prenose američki mediji.

    - Ja bih živela u cipeli pod uslovom da je dovoljno velika da u njoj stanu sve ostale cipele koje posedujem - rekla je Flin.

    izvor: www.blic.rs
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #88
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Svetsko prvenstvo u spremanju specijaliteta od belih bubrega "Mud®ijada - BallCup" biće održano od danas do 2. septembra u Lunjevici kod Gornjeg Milanovca, saopštila je Turistička organizacija Sribije.



    Radni moto manifestacije biće "Belim bubrezima protiv bele kuge", najavili su organizatori, navodeći da manifestaciju organizuje grupa entuzijasta pod imenom "Udruženje građana Ljubomir Erović iz Gornjeg Milanovca".

    Interesovanje iz sveta za ovaj festival je veliko još od prvog festivala koji je održan 2004. godine.



    "Mud®ijada - World Testicle Cooking Championship" se najčešće pojavljivala u svetskim časopisima i emisijama u rubrikama entertainment, exotic food, aphrodisiacs, top world festivals, weird, bizzare, travel, cooking, culinary, pa sve do stručnih sajtova koji se bave energetskim vrednostima belih bubrega.


    Stručnim žirijem kao i prethodne tri godine predsedavaće Amerikanka izraelskog porekla Ana Veksler - pisac, naučnik, film-mejker i veliki zaljubljenik u festivale i putovanja.


    Najava ovogodišnje "Mud®ijade" biće prikazana u okviru popularnog norveškog tok šou programa pod imenom "Senkveld med Thomas og Harald", voditelja koji trenutno snimaju serijal po Evropi pod nazivom "Senkveld vs Europe".


    Jedna od epizoda na njihovoj turneji snimaće se u Gornjem Milanovcu, tačnije Galetovom sokačetu.


    Norveški dvojac popularnih voditelja doći će sa još dve poznate ličnosti iz Norveške, gde će probati specijalitete od belih bubrega specijalno pripremljenih za tu priliku.


    Takođe, od nemačke produkcije koja snima reportaže za zabavnu emisiju "Galileo" najavljeno je prisustvo i učestvovanje na samoj manifestaciji, istaknuto je u saopštenju.

    Organizatori festivala prošle godine su pozvali princa Viljema i Kejt Midlton da budu njihovi gostii isprobaju specijalitete koji im mogu pomoći u stvaranju potomstva.

    izvor: www.blic.rs
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #89
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Skoro 25 godina nakon useljenja u svoju kući, britanski bračni par otkrio je 10 metara dubok srednjovekovni bunar, ispod poda svoje dnevne sobe, na mestu gde im je stajala sofa, preneo je “Telegraf”.

    Kolin Stir i njegova žena Vanesa, iz Plimuta, pitali su se više od dve decenije zašto je pod ispod njihove sofe vlažan, ali tek kad je on otišao u penziju počeo je da istražuje slučaj.

    - Menjao sam gredice u podu, kada sam primetio blago ulegnuće. Delovalo je kao da je stopljeno sa temeljima kuće. Iskopao sam oko 30 centimetara, ali je žena zatražila da zakopam rupu jer smo tada imali troje dece u kući – objašnjava Stir.



    - Oduvek sam želeo da iskopam to mesto i vidim da li me na dnu čeka ćup sa zlatom, pa sam krajem prošle godine, nakon penzionisanja, počeo da radim na tome – navodi on.


    Ulegnuće na podu, kako je otkrio, skrivalo je bunar širok oko 75 centimetara. Stir je kopao tri dana, uz pomoć prijatelja i užeta kojim se služio da ukloni zemlju, kada je otkrio mač.


    - Bio je skriven pod uglom od 45 stepeni i kao da je prosto ispao nekome. Izgleda kao oružje starog seljaka, jer je napravljen od prikucanih komadića metala – naveo je on.


    Stir je stao na iskopanih pet metara dubine. On je postavio sijalicu u iskopinu, a rupu prekriva pločom. Sada pokušava da otkrije starost bunara koji, prema planovima izgradnje, pokazuju da datira iz 16. veka. Prema Stirovom istraživanju, na mestu na kojem je sada njegova kuća, do 1895. bila je šuma, kroz koju je prolazio Drejkov, ili Plimutski kanal. U 16. veku ser Frensis Drejk je izgradio kanal kako bi prenosio vodu od Dartmura do Plimuta.


    - Sviđa mi se bunar, mislim da je fascinantan. Veoleo bih da otkrijem ko je bio ovde pre nas. Imam komad plimutske istorije u svojoj dnevnoj sobi – rekao je Stir.
    Njegova žena, međutim, je manje oduševljena.


    - Mrzim taj bunar. Ali, pretpostavljam da je stvarno nešto neverovatno. Kada budemo prodavali kući samo se nadam da je nećemo morati dati budzašto – rekla je ona.

    izvor: www.blic.rs
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #90
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Neobične vesti

    Dankinja čuvala 200 pacova kao kućne ljubimce!

    Gradska služba za uklanjanje štetočina u danskom gradu Helsingor uništila je u vili jedne starije gospođe preko dvesta pacova, koje je ona hranila i "čuvala kao kućne ljubimce", prenosi lokalni list Helsingor Dagbladet.

    Kada su se prvi pacovi uvukli u vilu kroz jedan otvor iz kanalizacije, vlasnici kuće je bilo žao da ih uništi posle čega su se oni namnožili u ogromnom broju i napravili gnezda u skoro svim prostorijama.

    Uklanjanje pacova i smeća koje je ostalo iza njih u vili u kojoj su bukvalno gmizali na sve strane, trajalo je skoro dva meseca, a iz prostorija je izbačeno pet punih kolica izmeta ovih životinja.

    Izvor:nadlanu.com


  11. #91
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Astronauti Sunita Vilijams i Akihido Hošide spasli su Međunarodnu svemirsku stanicu, koja košta 100 milijardi dolara, uz pomoć četkice za zube koja košta - tri dolara!




    Četkica za zube koja je spasla Međunarodnu svemirsku stanicu

    Problemi su počeli prošle nedelje kada su astronauti pokušali da zamene pokvarenu električnu jedinicu koja napaja stanicu energijom sa solarnih panela. Na stanici postoje četiri takve jedinice, od kojih svaka teži 100 kilograma, a ako samo jedna ne radi, snabdevanje energijom je bitno ograničeno.

    Vilijamsova i Hošide pokušali su da instaliraju novi uređaj 30. avgusta, ali nikako nisu mogli da ga pričvrste za stanicu zbog velike količine metalne strugotine koja se nagomilala na šrafovima. Tokom osmočasovnog boravka u otvorenom svemiru pokušavali su da ih očiste žicom, ali rezultat nije bio zadovoljavajući.


    Međunarodna svemirska stanica

    - Sate smo proveli u skafanderima. Nismo išli ni u toalet, ni na ručak - napisala je Vilijamsova u svom blogu.

    Shvativši da neće daleko odmaći ako ovako nastave, tim astronauta je s kolegama sa Zemlje pokušavao da pronađe rešenje. Ubrzo im je sinula spasonosna ideja: pričvrstili su običnu četkicu za zube za metalnu šipku i tako očistili šrafove.

    Posle četiri sata intenzivnog ribanja, šrafovi su bili potpuno čisti i astronauti su uspešno pričvrstili jedinicu.

    - Izgleda da su ortaci upravo spasili stanicu - javio je radio-vezom Džek Fišer iz centra za kontrolu misije u svemirskom centru u Hjustonu.

    zvor: www.blic.rs



    где си пошла с крмељиве очи

  12. #92
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Kineske četvorke Junlong, Junsijao, Junhan i Junlin krenuli su ove nedelje u prvi razred, a njihova majka se dosetila kako da pomogne učitelju da ih razlikuje.


    Sad nema zabune: Braća sa frizurama u obriku brojeva

    Dečaci iz Šendžena, južna kineska provincija Gvangdong, toliko liče, da ih čak rođeni otac jedva razlikuje, a možete misliti kako su se osećali učitelji kada su ih ugledali u školskoj klupi.

    Zato je majka smislila spasonosno rešenje: Svoj četvorici obrijala je glave u obliku brojeva.


    Bračni par Džijang nema mnogo novca, ali žele da pruže sinovima dobro obrazovanje. Zbog toga braća uče tradicionalnu kinesku kulturu i latinoameričke plesove.

    Jedno je sigurno: kad je u pitanju matematika, biće u prednosti u odnosu na svoje vršnjake.

    izvor: www.blic.rs
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #93
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Slika za koju stručnjaci veruju da ju je naslikao čuveni francuski umetnik Pjer Ogist Renoar, nađena je na buvljoj pijaci, prenosi “Njujork tajms”



    Nju je u Virdžiniji na buvljoj pijaci kupila jedna neimenovana žena zajedno sa kutijom i lutkom drvoseče Pola Banjena i plastičnom figurom krave za samo 50 dolara.


    Slika se kod nje nalazila duže od godinu i po dana zaboravljena na gomili sa raznim stvarima.

    Ženi se dopadao ram slike i odlučila je da ga odvoji od slike, ali ju je njena majka sprečila u tome i rekla joj da je odnese kod stručnjaka da bi utvrdili da li je vredna.


    Njena majka je pomislila da bi to mogla biti Renoarova slika, jer se njegovo ime nalazilo na ramu.


    Stručnjaci iz aukcijske kuće “Potomak” pregledali su sliku i ubrzo zaključili da se radi o Renoarovom “Pejzažu na obalama Sene” i da procenili njenu vrednost na između 75.000 i 100.000 dolara.


    - Čim je vidite znate da je to prava stvara - rekla je En Norton Krejner iz aukcijske kuće.


    Krejnerova je saznala da se slika do 1925. godine nalazila u galeriji Bernajm-Žen u Francuskoj, a kasnije prodata Herbertu Meju, suprugu Sejdi A. Mej, poznate kolekcionarke iz Merilenda.


    Nije jasno kako je ona dospela iz kolekcije gospođe Mej na buvlju pijacu.
    Sadašnja vlasnica slike odlučila je da je proda.


    Slika će se naći na aukciji krajem septembra.

    izvor: www.blic.rs
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #94
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Neobične vesti

    i ja bih ovo

    Zabavni park u Meksiku: Za 20 dolara turisti kao imigranti beže pred lažnim policajcima SAD

    Zastrašujući osećaj bega pred pograničnom policijom SAD, u mrklom mraku i po nepristupačnom terenu, koji su do sada iskusili samo meksički ilegalni imigranti, dostupan je i svakome ko ima 20 dolara u džepu. El Alberto, gradić u unutrašnjosti Meksika, napravio je tematski park u kojem uzbuđenja željni turisti noći provode u jurcanju po nedođiji bežeći pred lažnim američkim policajcima.

    Lažno hapšenje "imigranata"



    U poslednjih osam godina, turisti iz celog sveta posećuju El Alberto kako bi učestvovali u "Noćnoj šetnji", napornom putovanju dužine 12 kilometara kroz 3.000 hektara prostrani Eko Alberto Park. Tura počinje upozorenjem koje lažni krijumčar, koga zovu "kojot", daje turistima navodeći da ih na putu očekuju pauci, zmije, otrovne biljke i nemilosrdni pogranični zvaničnici.




    Skrivanje u šiblju dok ne prođu "policajci"



    Terenska vozila ostavljaju lažne imigrante usred divljine i njihova "golgota" počinje. Vođstvo "kojota" i lažnih poljerosa, ljudi koji prave imigrante prevode u SAD za novac, nije prijatno, pošto se žestoko izdiru na turiste čim ih "uhvati" reflektor pogranične policije.


    Lažni policajci u džipovima jure za turistima, vičući im da stanu, i ispaljujući ćorke iz vatrenog oružja. U pokušaju da pobegnu, turisti moraju da se provlače ispod bodljikave žice, paze da ne udare glavom u neku granu ili se nabodu na kaktus.

    El Alberto je udaljen oko 650 kilometara od granice sa SAD, pa američke policajce glume pripadnici lokalnog indijanskog plemena koji su, kao i ostali stanovnici te oblasti, živeli teško sve do 2004. godine, kada je organizovana prva "Noćna šetnja". Gradić se spasao sa ruba propasti postavši turistička destinacija.

    Organizatori tvrde da je motiv, pored očiglednog ekonomskog, i podizanje svesti o tome kroz kakve muke sve prolaze ilegalni imigranti.


    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  15. #95
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    U celom svetu se sutra, 22. septembra proslavlja rođendan Bilba i Froda Baginsa likova iz romana Tolkinovog romana ''Hobit''.



    Bilbo i Frodo su rođeni istog dana različitih godina - Bilbo 2.890. godine, a Frodo 2.968. godine Trećeg doba i tim povodom obeležava se Tolkinova nedelja, saopšteno je danas iz ''Tuck visiona''.

    Američko udruženje ljubitelja Tolkina prvi put je proglasilo ''Dan Hobita'' i ''Tolkinovu nedelju'' 1978. godine. Tolkinovi fanovi širom sveta tada organizuju zabave i gozbe nalik onim koje su opisane u knjizi.

    Ove godine proslavlja se 75. godišnjica prvog izdanja romana ''Hobit", koji se prvi put pojavio 1937. godine.

    ''Vorner bros'', ''Nju lajn sinema'' i MGM se pridružuju obeležavanju Tolkinove nedelje širom sveta, uz lansiranje dugoočekivanog trejlera za film ''Hobit: Neočekivano putovanje 3D“.


    Prvi film iz trilogije nastale po ugledu na popularno remek delo Dž.R.R. Tolkina, ''Hobit: Neočekivano putovanje" je režirao dobitnik Oskara Piter Džekson, koji je prethodno ekranizovao uspešnu trilogiju ''Gospodar prstenova".


    Film o najčuvenijem pustolovu Srednjeg sveta, "Hobit: Neočekivano putovanje 3D" u naše bioskope dolazi 13. decembra.


    Priča o Hobitima biće ispričana u tri filma - "Hobit: Neočekivano putovanje", "Hobit: Šmaugova pustošenja" i "Hobit: Tamo i ponovo nazad".

    http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Za...-Froda-Baginsa

    где си пошла с крмељиве очи

  16. #96
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Neobične vesti

    Bliznakinje spavale sa preko 350.000 muškaraca


    A kol'ko si ih imala do sad

    Luiz i Martin su bliznakinje i verovatno najpoznatije prostitutke na svetu. Sedmdesetgodišnje Holanđanke otišle su u zasluženu penziju i objavile knjigu o svojim avanturama.
    Među brojnim pikanterijama, priznaju i da su ukupno spavale sa više od 350.000 muškaraca. Sve je počelo jer jednostavno nisu imale novca, a seksualne usluge su počele da pružaju kada su imale 20 i 22 godine.

    Da stvar bude još zanimljivija, predlog da se prostituišu dobile su od prijatelja tadašnjeg Luizinog muža.

    Prostitucijom je prvo počela da se bavi Luiz, što je bila mala porodična tajna koju niko nije odobravao, a Martin joj se pridružila nakon dve godine, kad je saznala čime joj se bavi sestra.

    Nakon 50 godina bogate i ispunjene karijere (), gospođe u godinama otišle su u zasluženu penziju, a njihova priča zabeležena je na filmu "Meet the Fokkens" i u knjizi koja izlazi krajem meseca.
    (trojka.rs)

  17. #97
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Neobične vesti

    Amerikanka Margaret Daning ima 102 godine. Prošle nedelje je saznala da joj je dodeljena puna stipendija za povratak u poslovnu školu, i to skoro 80 godina od kada je poslednji put sedela u klupi.



    U intervjuu za Today.com izjavila je: "Ovo je prilično važan dan za mene. To je bilo potpuno iznenađenje! Jako sam zadovoljna. Imam osećaj kao da sam nagrađena s nekoliko godina viška koje su drugim ljudima uskraćene i stvarno sam srećna što još uvek mogu da živim na ovom svetu".


    Proizvođač automobilske opreme i delova, "The Fram Group" je odlučio da pomogne ovoj aktivnoj baki da se vrati u poslovnu školu Univerziteta u Mičigenu, pošto su videli priču o njenoj apsolutnoj posvećenosti i ljubavi prema starim automobilima. Osim toga, osvojila je i doživotno snabdevanje autodelovima s obzirom na to da još uvek sama menja ulje i delimično popravlja svoje automobile.

    Daningova vozi praktično ceo život. Otac ju je naučio da vozi kada je imala samo osam godina, a pošto je završila srednju školu i upisala se na Univerzitet u Mičigenu, bila je prisiljena da odustane od školovanja da bi se zaposlila i pomogla svojoj majci udovici. Više od 94 godine i dva svetska rata kasnije ona je još uvek aktivan vozač i zaljubljenik u automobile. Sada će se vratiti učenju i studiranju.

    http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Za...poslovnu-skolu
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #98
    Registrovani Član
    Nenad avatar
    Status : Nenad je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 30

    Početno Re: Neobične vesti

    pederima kosti polomljene 2010 parada srama


  19. #99
    Registrovani Član
    Nenad avatar
    Status : Nenad je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 30

    Početno Re: Neobične vesti

    stop jews b 92

  20. #100
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Neobične vesti

    Naučnici najavljuju mutirane GMO krave koje proizvode “gotovo” mleko za bebe



    Na novi projekt genetskog inženjeringa novozelandskih naučnika, koji su najavili proizvodnju mleka za bebe od genetski modifikovanih krava, oštro je reagovao Mike Adams, urednik stranice NaturalNews.com, koji ih je nazvao “Frankennaučnicima”.

    http://bktvnews.com/naucnici-najavlj...mleko-za-bebe/
    Večnost je čista sadašnjost.

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Neobične frizure
    Od DaDole u forumu Fotografija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01-05-2015, 22:52
  2. Neobično o poznatima
    Od DaDole u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22-09-2014, 07:50
  3. Neobični kućni ljubimci
    Od kojica u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 26-02-2014, 09:27
  4. Neobičan nameštaj
    Od kojica u forumu Uređenje doma
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 15-02-2014, 07:23
  5. Neobične životinje
    Od kojica u forumu Biologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05-10-2011, 18:39

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •