Stranica 1 od 11 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 213

Tema: GSP u službi građana

  1. #1
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,107

    Početno GSP u službi građana

    Večeras je moj muž prisustvovao sledećoj sceni: u autobus na našoj liniji na početnoj stanici ulaze dva alkoholisana muškarca. Sedaju, nikog ne diraju ali su onako, pijano bučni i dosadni. Bus kreće, na sledećoj stanici ulaze 2 kontrolorke koje nisu nikome smele da traže karte jer busa na ovoj liniji nije bilo 45 minuta, tj. 2 prethodna polaska se nisu desila, nisu se autobusi pojavili. Prilaze ovoj dvojici, jedino su njih pročitale kao moguće žrtve i počinju da ih maltretiraju i traže karte. To je trajalo, moj muž je počeo da ih snima mobilnim jer i sam ima često neprijatne susrete sa njima i hoće da ima dokaz u rukama. U tom trenutku, vozač gasi motor autobusa, prilazi ovoj dvojici koji i dalje nikoga ne diraju i počinje da ih TUČE!!! Ladno bije ljude. Tada jedna od kontrolorki primećuje da ih neko snima, počinje da viče nešto na mm, na šta joj ovaj odgovara da će još večeras da osvanu na YT. Kako je to spomenuo, tako su se sve troje smirili, i počeli da prete da će da zovu policiju. Ovaj moj kaže ajde, i treba da zovete. Izađoše oni napolje i kao nešto pričaju i telefoniraju. A mm i dalje snima. Kad ga je primetila jedna od njih pokaza mu srednji prst.
    I posle toga, one ostadoše na stanici, vozač je ušao i vozio mirno ko bubica, ova dva pijanca su i dalje bila u svom fazonu...

    Pa ljudi moji da li je ovo moguće?? Da li to znači da smo mi kao putnici ugroženi onog trenutka kad uđemo u vozilo, da mogu da se na nama iživljavaju i kontrolori i vozači? Pa sama sam gomilu puta prisustvovala scenama kad se nakače nekoj ženi ili devojci, kao lešinari, da je rastrgnu... a onda se digne frka kad ih neko negde sačeka pa polomi od batina... onda su jadni naivni i nevini svi. Ne podržavam bilo kakav vid nasilja, ni fizičko ni psihičko, ali ovi su se osilili mnogo...

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: GSP u službi građana

    Čim postavi snimak, oma daj link.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: GSP u službi građana

    Zar ti stvarno misliš da ih neko iz čista mira bije ili zbog neplaćene karte
    Ta goveda i nisu bolja nego za batine...
    p.s, mislio sam na kontrolore
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  4. #4
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: GSP u službi građana

    You tube je majka ... ....

  5. #5
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,107

    Početno Re: GSP u službi građana

    ma nece da ga postavi, jer je blenta u celoj toj frci pritisnuo pogresno dugme i snimak nije sacuvan, ali ovi to ne znaju. ima samo deo kad stoje napolju ali s tim moze da slika.
    zato ja imam snimak vozaca, takodje sa nase linije (nama sve neke ludake daju) kada je sa autobusom skrenuo kod merkatora u goce delceva jureci putnicki automobil, jer se nesto pokacio sa vozecem. Zamislite, sa autobusom skretati sa trase i juriti drugoga... cuvam taj snimak i upotrebicu ga uskoro jer je taj vozac opasnost za putnike...

  6. #6
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: GSP u službi građana


    reci muzu da stavi snimak na yt

    inace, igrom slucaja voz koji nije isao do glave stanice u Beogradu stao je u Topcideru gde sam morala da hvatam trojku do glave.. i naravno nemam gde da kupim kartu (ne, ja ne znam da karta moze da se kupi kod vozacha.. jednostavno ne znam.. posto ne dolazim tako cesto u velegrad..) i sad.. stanicu ispred pre nego sto cu da sidjem.. ulaze kontrolorke.. nadrkane (mogu opusteno tako da kazem). i krecu.. prvo neke navijache, koji su ih iskulirali.. i posle nekog dekicu.. i neki par koji nisu imali kartu.. oni dali lichne karte.. ona nesto popunila.. dala im dokumenta nazad.. i dodje do mene.. (inace tramvaj je pun torbi zato sto su svi koji su izasli iz voza usli). i pita imam li kartu, ja lepo kazem nemam, i kazem da nisam imala gde da uzmem, i da izlazim na narednoj stanici, ali da isto tako nikad se ne svercujem.
    i ona meni kako nemas, sto nisi kupila kod vozacha.. (i ja gledam sad oko mene.. nigde nije pisalo da mogu da je uzmem kod vozaca) reko izvini molim te kako ja to da znam, kad nisam odavde? a pri tom nigde ne pise. i ona tu pocinje da meni trazi dokumenta, ja kazem da nemam, i ona meni saopstava sva ona prava bla bla bla bla bla...staje bus ja izlazim, reko izvini devojko molim te, to jeste tvoj posao, ali to uvek moze ljubaznije da se obavi. i ona silazi.. i nastavlja da se dere na mene kako sam nekulturna, itd.. i kako to da u mom gradu nema gsp reko u mestu od 15 000 stanovnika sa jednom glavnom ulicom ne treba ti ni auto, a ne gsp i ona me kao gleda i kao, prosto ne moze da veruje da nema gsp i ostane ona tu pricajuci nesto meni .. a ja lepo produzim i prosto ne mogu da verujem sta me snaslo..
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  7. #7
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,107

    Početno Re: GSP u službi građana

    Ti si jos imala i srece, obicno se sjate 3 na jednu (redje na jednog, muskih se plase). Najveca je greska dati im povlasticu u ruke, onda mogu da zakeraju i da nece da je vrate. Meni se skoro desilo da udju u mojoj selendri, i traze karte. Ja im pokazem povlasticu ali znam za zez, krene ona da mi je uzme iz ruke, a ja kazem, a a a, samo iz moje ruke i izkezim se. Ona u soku, kaze sta bre? ja kazem to bre, iz moje ruke i nikako drugacije. Kaze imate markicu za prvu zonu a ovo je druga, ja reko` pa sta cemo sad, hocete me strpati u isti kos sa onima koji uopste nemaju kartu? ne ali morate ponistiti jednu kartu od 50 dinara. nemam kartu, nemam 50 dinara, a i da imam mislim da ne bih to uradila... jel mozete sad da produzite? Pokusala je jos nesto da mi drvi, na sta sam samo ledenim glasom zarezala na nju: produzi i ostavi me na miru. Ali su zato neke naivne devojke dale svoje povlastice u ruke, pa su ove nasle neku manu, i izvele ih iz busa da im pisu kazne.

    Najveci strah sad imam od tih idiota da mi dete ne napadnu na tu foru, mada mala zna da se brani, naucila sam je, ali joj je to bespotreban stres, jer i njoj uzimam markicu za prvu zonu, znaci mi svaka usteda, a prevoz nam je takav da ne zasluzuju da ga platimo uopste.

  8. #8
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: GSP u službi građana

    Verujem da ima njih brezobraznih, ali i mi smo..

    Beograđani pojma nemaju koliko imaju jeftin prevoz. U Pirotu je još prošlog
    leta mesečna karta koštala 3 500 din. A gde tamo imaš i da se voziš?
    Prečnik grada sa sve okolnim selima je 10 km.

    Nisam nikada imala problem sa ljudima koji proveravaju karte. Pokažem
    markicu i kažu mi hvala. Čak umeju i strpljivo da sačekaju dok je iskopam
    iz tašne. Ali oni koji neće ni da plate kartu, niti da napuste vozilo umeju baš
    neprijatnu scenu da naprave.

    Pre neko jutro, u autobusu gužva ogromna. Ja stojim sa mojom decom, koja
    više nisu u tom uzrastu da bi neko trebao da im ustane, al teške im torbe.
    Znači puno da bar jedan sedne i drži drugome tašnu. Ulazi kontrola i gospoja
    koja sedi ispred nas krene da se svađa. Nema kartu, a neće napolje. Pa neka
    makar ustane! I tako sam ja nju strpljivo slušala, sve dok u jednom
    trenutku nije kontrolorki rekla da treba da se stidi. A ova mučena kaže, što
    ja da se stidim kada samo radim svoj posao.. valjda bi vi trebali da
    se stidite..
    Pa onda ova grmne.. ja da se stidim.. zašto..
    E tu kojica više nije mogla to da sluša pa joj reče..
    Nego šta, nego ćeš da se stidiš. Da nismo možda mi budale što plaćamo kartu,
    a ti pametna? Uznemiravaš ovolike ljude, umesto da lepo izađeš iz autobusa.
    Ako nećeš da platiš kartu idi peške. Kupi magare...
    i tako.. još svašta nešto sam kazala...posle sam se stidela.. al su deca baš
    bila ponosna na mamu...
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #9
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,171
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: GSP u službi građana

    e,nek si joj rekla
    ponosni,dabome da su ponosni na mamu
    ja te gradske probleme nemam ali pamtim gužve u javnom prevozu iz doba studiranja i nisam nikad imala razlog da se žalim,jer sam voljela da stojim u tramvaju i posmatram ljude,zgrade,vrevu

  10. #10
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: GSP u službi građana

    U principu stvari ne treba generalizovati i neki od onih koji se švercuju a i neki od ridžovana su teške budale .... mada imam utisak da su ridžovane koliko toliko upristojili, za vozače baš to pravilo i ne važi .... Mada stvarno ne mogu da shvatim čoveka od "100 godina" koji se švercuje, opušteno sedi i još se svađa ... to je već vrhunac bezobrazluka ....

  11. #11
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: GSP u službi građana

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Kupi magare...
    :raz_114::raz_114:
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  12. #12
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,107

    Početno Re: GSP u službi građana

    ja mislim da karte jesu skupe za nase uslove, i pojedinacne i markice. kada dodam na to u kakvim krsevima se prevozimo, raspadaju se na pola puta, zapale, dobijem upalu jajnika zimi od hladnoce jer su suplji na sve strane,stojim a pod nogama vidim asfalt, vrata vise na njima, kasne, ne drze se reda voznje... ma jos oni meni da plate da se vozim. i sad ja kao smerni gradjanin treba na to da odgovorim vadjenjem i pokazivanjem povlastice... juce sam bas uzivala igrajuci se sa jednom kontrolorkom, dziberkom, zvace zvaku i seva ocima, usla je u bus u fazonu, sad cu da vam **bem sve po spisku...
    Ja sedela do prozora, muz do mene. A on ih ne podnosi organski, zna kakav je to sljam od ljudi jer je radio pri gsp-u ali u drugoj firmi. On tacno zna gde mu je povlastica ali namerno odugovlaci, i kopa i kopa ova vec pocela da frkce...kaze meni i to jako drsko a gde je vasa, ja rekoh, sta gde je moja? pa karta... a to, cekam da gospodin do mene pokaze svoju, pa cu onda ja, necu da se trpam preko reda i pogledam je nevino trepcuci. Onda je ovaj pokazao pa sam ja pocela da kopam...
    Ma bez milosti prema ovoj vrsti ljudi. Kad promene taj stav sad cu da vas k...m jer ja sam strah i trepet, i kad prestanu da se izivljavaju na iskljucivo zenama i devojkama koje nemaju kartu onda cu mozda promeniti misljenje o njima. do tada su za mene dno. nikada nisam prisustvovala sceni da ponude putniku bez karte da napusti vozilo na sledecoj stanici, sto bi prvo trebalo da urade. odmah se okupe kao lesinari oko zrtve i pocne maltretiranje. pa samo da ih covek polupa nista drugo.

    I jos nesto, bila sam u situaciji da treba da idem na razgovor za posao i da nisam imala prebijene pare u dzepu, da sam morala da se prevezem bez karte... ako covek mora da bira da li ce tog dana kupiti hleb ili platiti kartu koja mu nece biti dovoljna da zavrsi sve sto mora, a nema magare i daleko je 20 km od grada, zar ga treba muciti i osudjivati? Nikada ne znamo zasto neko nema kartu...

  13. #13
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: GSP u službi građana

    Eh, evo da i ja iznesem svoje mišljenje o dragom nam GSP i njegovoj najboljoj drugarici Lasti koja operiše po prigradskom prevozu. Mesečna karta od mene do Beograda i dodatak za korišćenje iste karte u GSP košta 5000 din . Da, dobro ste pročitali...pri tom u Lasti ne postoji kategorija markice za nezaposlene, jer zaboga, ja sedim kod kuće i heklam i kukičam...a kad treba da idem do grada, treba da dam 185 din u jednom pravcu. Znači samo 370 din do Autokomande, pa onda još i da plaćam GSP. To mu dođe, da me svaki odlazak na razgovor za posao košta oko 500 din bar.
    Autobusi na potezu ka Avali su katastrofalni, šuplji, leti smrde, zimi hladno (ajd što preživim smrzavanje u GSP za nekoliko stanica, ali što moram da izigravam nindžu kad idem kući, jer put traje po 50tak minuta). Jedino što moram da priznam je da idu na vreme, za razliku od GSP koji saobraća ovde na 35 min, ali to je samo za putovanje iz hobija i ako nemate nikakvih velikih obaveza u gradu, jer se najčešće desi da negde oko Avale, majstor samo otvori vrata i kaže "Ajd napolje, ne idem dalje".... i onda kao pustolov ideš po nekoliko km do sledeće stanice...
    Tako da, moj sistem vožnje je sledeći: izvadila sam novu ovu BusPlus karticu i kupila markicu GSP-a za nezaposlene za 1100 din. I s tim se vozim i u Lasti i u GSP. I samo čekam da mi neko nešto kaže....dobiće odgovor koji su meni dali...da su sad oni ujedinjeni i da su isti tarifni sistem. Jer, istu tu povlasticu nisam mogla da izvadim dok nisam platilia kaznu u Lasti od pre nekoliko godina.
    A mislim da je i to previše što im plaćam...em stojim do Beograda, em se smrznem/skuvam, izađem čađava i garava, kao da sam u rudnkiku boravila...i za sve to 5000 din...pa mora da se šalite

  14. #14
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: GSP u službi građana

    Tetka ... moje skromno iskustvo u vožnji na tom potezu mi govori da si zaboravila da napomeneš da kako oni majstori vozu po onim avalskim krivinama to je kao da igraš ruski rulet

  15. #15
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: GSP u službi građana

    a da....to sam skroz zaboravila....Sopotski majstor je poseban.....stiže u Beograd za rekordno vreme (Trošarina-Ralja - 28min-35km)

  16. #16
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: GSP u službi građana

    Jednom ja išo sas taj sas harmonikom na sredini, a armunika mu neje baš najstabilnija bila ... pa ja mislim da se u krivinama 30 stepeni zanosila ...

  17. #17
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: GSP u službi građana

    Ne znam zašto neko nema pare za kartu i ne osuđujem to što neko nema.
    Osuđujem bezobraznu raspravu sa ljudima koji samo rade svoj posao i
    uznemiravanje putnika koji su platili kartu.
    I ja sam se švercovala dok sam išla u srednju školu, ali nikada sa stavom
    da ja na to imam puno pravo. Sasvim sam pokunjeno izlazila iz autobusa
    kada me ulove u prevari.

    Drugačiji smo mi u Beogradu. Eto u Pirotu nikada nije ni moglo da se
    švercuje. Ulazi se na poslednja vrata, markica se pokazuje kondukteru
    ili se kupuje karta. Kome je skupo ide peške ili biciklom. Prosek
    nezaposlenosti je daleko veći nego u Beogradu, a prosek plata je manji.
    Večnost je čista sadašnjost.

  18. #18
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: GSP u službi građana

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Jednom ja išo sas taj sas harmonikom na sredini, a armunika mu neje baš najstabilnija bila ... pa ja mislim da se u krivinama 30 stepeni zanosila ...
    ahahhahaha.. da mi kupis onaj sprej za brisanje monitora prsnula sam u njega od smeha

    @topic:
    ne znam sta da vam kazem
    predjite da zivite u manja mesta evo kod mene u gradicu ne treba ni auto
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  19. #19
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: GSP u službi građana

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Jednom ja išo sas taj sas harmonikom na sredini, a armunika mu neje baš najstabilnija bila ... pa ja mislim da se u krivinama 30 stepeni zanosila ...
    cuti, dobro nisi isao po kisi...tad prokisnjava

  20. #20
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: GSP u službi građana

    Citiraj Prvobitno napisano od ribizla Vidi poruku
    ahahhahaha.. da mi kupis onaj sprej za brisanje monitora prsnula sam u njega od smeha

    @topic:
    ne znam sta da vam kazem
    predjite da zivite u manja mesta evo kod mene u gradicu ne treba ni auto

    Pa tetki isto ne treba al ako oće u Belograd ... onda joj treba ... (mada i to mestašce gde bih rekao da živi pripada Belogradu)...

Stranica 1 od 11 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Brza dijeta za svaki tip građe
    Od Пркос u forumu Higijena i Nutricionizam
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 13-01-2016, 21:33
  2. Zeleno građevinarstvo
    Od kojica u forumu Arhitektura i građevinarstvo
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10-12-2015, 17:46
  3. Najljepše građevine u 2013.
    Od DaDole u forumu Arhitektura i građevinarstvo
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 12-03-2014, 21:19
  4. Ističe mandat zaštitniku građana
    Od kojica u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18-07-2012, 16:04
  5. POZIV GRAĐANIMA SRBIJE !!!!!
    Od marabu u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 02-10-2011, 04:58

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •