Rezultati ankete: Nije sve u ljubavi ...nešto je i u lovi ...

Glasači
7. Ne možete glasati u ovoj Anketi.
  • da

    3 42.86%
  • ne

    4 57.14%
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 40

Tema: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

  1. #21
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Niko nikada nije rekao da je novac nevažan,ali sve nevolje koje imamo u životu,lakše se podnose ukoliko ih dijelimo..kroz ljubav koju živimo..i kako smo se mi to voljeli,ako nam je novac bio jabuka razdora

  2. #22
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od Pobegulja Vidi poruku
    kazemo prava ljubav bas zato sto to ona to i jeste, prava. ljudi je cesto mesaju sa nekim prijatnim emocijama i zaljubljenoscu, cak i navikom, a to je vec nesto drugo i desava se cesto da padnu na ispitu zrelosti u situacijama tipa: sirotinja na vrata, ljubav kroz prozor.

    za ovaj primer od Mikili, mogu reci da ako gledam onako usko bas na tu situaciju, da su to dve nezrele mlade osobe,desila im se zaljubljenost, strast, beba, i oni su odlucili da se igraju porodice uz podrsku svojih porodica da parazitiraju. da li ce taj brak/veza opstati ukoliko niko ne pocne da radi, tesko je reci, jer dok ne zaskripi nece se znati da li je to prava ljubav ili zanesenost. od toga sve zavisi.
    opstao fajf..iznela sam ti svoj primer..da nisam pocela da radim,ne bi..

  3. #23
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od mikili Vidi poruku
    opstao fajf..iznela sam ti svoj primer..da nisam pocela da radim,ne bi..
    Mikili, molim te samo mi odgovori: a zbog cega ne bi opstao da nisi pocela da radis?
    mene to zanima, zasto se ljudi razilaze u besparici? zar ce im kao razdvojenima biti bolje u besparici? da li je njihova ljubav toliko `jaka` da su u stanju da voljeno bice ostave zbog toga sto ne radi?
    zar nije lakse sesti, pricati sa partnerom sto inace rade odrasle osobe, zakljuciti da se nesto mora promeniti (a da to ne bude promena bracnog statusa)... nazovite me glupom, ali zaista ne razumem takve odnose.

  4. #24
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Mislim da je u samom pitanju i odgovor ..... tu negde na pola puta, nije sve samo u ljubavi, niti je sva sreća ovog sveta u materijalnom .... ali mislim da je daleko od toga da novac i uopšte situiranost nisu bitni.

  5. #25
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Ljude treba da razdvaja neljubav,a ne nemanje para...uvijek nešto nemamo,uvijek nešto nedostaje,ali kad smo zajedno onda to lakše nosimo i prevazilazimo..dosadna sam sama sebi,ali šta ću kad vjerujem u to

  6. #26
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Nedu za predsednika

  7. #27
    Banovina
    mire avatar
    Status : mire je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 594

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    sve je u lovi...

  8. #28
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od Pobegulja Vidi poruku
    Mikili, molim te samo mi odgovori: a zbog cega ne bi opstao da nisi pocela da radis?
    mene to zanima, zasto se ljudi razilaze u besparici? zar ce im kao razdvojenima biti bolje u besparici? da li je njihova ljubav toliko `jaka` da su u stanju da voljeno bice ostave zbog toga sto ne radi?
    zar nije lakse sesti, pricati sa partnerom sto inace rade odrasle osobe, zakljuciti da se nesto mora promeniti (a da to ne bude promena bracnog statusa)... nazovite me glupom, ali zaista ne razumem takve odnose.
    Znas,kad sagledam sve odgovore i pitanje ispocetka,onda mozda ti i ja to ne shvatamo isto.verujem da ti govoris o nedovoljnoj kolicini novca,koja uzrokuje teskoce,odricanja,snalazenje..tu bi se slozili,da prava ljubav opstaje.Ali ako gledamo zajednicu,kako ti sama rece ,dve nezrele osobe,koje osim ljubavi nemaju nista drugo,po meni izbor je jednostavan.Moraju sazreti,odrasti brzopotezno,ili bar jedna.
    Sto ne bi opstala?Verovatno zato sto sam ja prestala da smatram da je u redu da cekamo mame i tate da nam ujutru donesu novac,sto s tim sto daju novac gubis samostalnost,samopostovanje,sto pocnu svadje,sto pocne ono da u ljutini kazes i sto ne mislis i to lagano ubija ljubav.Gledas tuosobu koju volis u drugom svetlu,ono ruzicasto krene da pada.I dobro da smo to na vreme shvatili i prihvatili se posla..

  9. #29
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Ima nešto što svi zaboravljamo..uvijek tražimo neki izgovor zašto "nema više one ljubavi kao na početku"..pa među silnim izgovorima,i besparica se nađe uvijek pri vrhu te liste..
    evo jedan moj primjer..
    toliko nismo imali,da biste sad plakali kad bih vam pričala..imali smo jednu cigaretu recimo i kafe za pola šolje..i nije nas to razdvojilo..
    fajf ako me izaberu,bićeš moj poslovni tajnik

  10. #30
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    moderna su vremena, ljubav se kupuje.. i kada nema direktne veze, ko je on/ona, sta je i sta radi, igra odlucujucu posrednu ulogu bar kod jednog partnera. a to je vec dovoljno

  11. #31
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od twm Vidi poruku
    moderna su vremena, ljubav se kupuje.. i kada nema direktne veze, ko je on/ona, sta je i sta radi, igra odlucujucu posrednu ulogu bar kod jednog partnera. a to je vec dovoljno
    pa sad...i ranije se jako pazilo da li za bogatog momka ide devojka iz dobrostojeće kuće...a ako baš i nema neki miraz, onda je morala da bude baš lepa...dakle, ljubav kao filosofska kategorija može da ostane na filosofiji....
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #32
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa sad...i ranije se jako pazilo da li za bogatog momka ide devojka iz dobrostojeće kuće...a ako baš i nema neki miraz, onda je morala da bude baš lepa...dakle, ljubav kao filosofska kategorija može da ostane na filosofiji....
    tako je prico

  13. #33
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    ali, da ne budem pogrešno shvaćena - ja u ljubav verujem
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #34
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ali, da ne budem pogrešno shvaćena - ja u ljubav verujem
    normalno, i ja.

  15. #35
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od twm Vidi poruku
    normalno, i ja.
    zaista

  16. #36
    Banovina
    twm avatar
    Status : twm je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Poruke : 1,004

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    zaista
    sumnjas?

  17. #37
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    mislim da je poprilicno nemoguce da ta ljubav, ma koliko jaka bila, opstane u trenucima kad realni problemi pritisnu sa svih strana i kad se ne mogu resiti... mnogo je drugacije kad se ima malo novca i kad se ljudi odricu odredjenih stvari, nego kad se nema uopste... svi tu pocnu drugacije da reaguju, pritisnuti nekim realnim problemima koji traju dugo... i ako nema izlaza na vidiku, normalno je da svako gleda da pobegne iz takve situacije... znaci da nesto tu ne stima... ima poslovica - kad beda udje na vrata, ljubav kroz prozor bezi... ubedjen sam da je to tako... osim kad hju grant muva dzuliju roberts, ili slicno... onda tu ljubav traje do samog kraja.. znaci, bar jos jedno 70 godina posle...
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  18. #38
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    pa ne znam.. gledam nešto ove što imaju puno love.. dva puta godišnje se žene i razvode..

    Jel to znači da imaju puno ljubavi?
    Večnost je čista sadašnjost.

  19. #39
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    pa ne znam.. gledam nešto ove što imaju puno love.. dva puta godišnje se žene i razvode..

    Jel to znači da imaju puno ljubavi?
    ne verujem...ali mislim da ti bogati koje vidimo po štampi ili na e-medijima su ipak mali procenat...razvod košta, to je svakome poznato.
    mislim da procenat razvedenih kod bogatih nije mnogo veći nego kod srednjeg sloja ili siromašnih....a kad pogledaš ko vrši grozna ubistva iz ljubomore ili zbog nasilničkog ponašanja - sve siromašci...gde je tek tu ljubav?
    što se ne razvedu kao ljudi, nego se maltretiraju do smrti?
    neću da kažem da ljubav ima direktne veze s novcem, ali posle nekog vremena može da se desi da se zarađivanje novca stavi u kontekst brige o partneru - što ipak ima veze s ljubavlju.

    dakle, nije sve crno-belo....osim u prošlosti
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #40
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nije sve u ljubavi .... ima nešto i u lovi

    Nije sve u ljubavi, ima nešto i u lovi…

    Bračni savetnici otkrivaju da se većina rasprava među supružnicima vodi oko novca i materijalnih pitanja

    Ponekad, problemi vezani za novac bračne partnere mogu dovesti do niza svađi nakon kojih, ako dođe do sudskog procesa, ostavljaju obe strane u sukobu u stanju zbunjenosti, besa i često na ivici bankrotstva. Čini se da bi u velikom broju slučajeva bračna nevera predstavljala mnogo manji faktor za razvod od finansijske pronevere. Zato se mnogi slažu da bi mnogo bolje bilo kada bi finansijska pitanja u braku mogla biti definisana kroz “svakom svoje”.

    U doba kada žene imaju jednaka prava sa muškarcima, a u pojedinim primerima i veću platu od svojih supružnika, reklo bi se da to više ne bi trebalo da bude slučaj. Dešava se nekada mladim, nezavisnim ženama da ih muževi stave u situaciju da moraju da im odgovaraju za svaki potrošeni dinar. U pitanju je opasna igra moći, u kojoj obe strane pokušavaju da preuzmu kontrolu u vezi i pokore svog partnera.
    Većina parova je u početku srećna zbog činjenice da otvaraju zajednički račun i što novac dobija epitet “mi” i “naš”, ali kad stvari izmaknu kontroli počinju da razmišljaju da je to možda najgora odluka koju su ikada doneli u životu.

    Zato, stručnjaci za bračna pitanja preporučuju da se držite nekoliko pravila kako da uz čist račun opstane i duga ljubav.
    - Razgovarajte o novcu pre nego što se venčate
    - Potrudite se da u brak uđete bez dugova i kredita
    - Zapamtite da vi kao osoba niste vaš novac
    - Zaboravite na osećaj niže vrednosti ukoliko vaš supružnik u nekom trenutku zarađuje više
    - Nikad ne poredite svoju platu sa zaradom svog bračnog druga

    Izvor: telegraf.rs
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Kao nije znao....
    Od Zaga u forumu Srbilend
    Odgovora: 128
    Poslednja poruka: 10-12-2014, 22:33
  2. Snaga nije nasilje
    Od DaDole u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 03-01-2014, 21:15
  3. Nije zgoreg znati
    Od Пркос u forumu Kuhinjske teme
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19-02-2013, 16:24
  4. Nije to za mene! :qq:
    Od Flertusa Cipelic u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 09-05-2011, 11:19
  5. Aspirin nije za prevenciju!
    Od Пркос u forumu Doktorska ordinacija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09-11-2009, 12:41

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •