Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 36

Tema: Ljut(a) sam

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Ljut(a) sam

    Živimo u vremenima kad sve teže žongliramo između obaveza odgajanja djece,sve komplikovanijih međuljudskih odnosa,poslovnih i egzistencijalnih prilika.
    I ljuti smo često,nosimo u sebi kivnost,pa i bijes.
    Bijes je uvijek blokirana želja,to znamo..zna biti i konstruktivan(bijesni ljudi su dizali revolucije),ali govorimo sad o onom segmentu nas koji je svakodnevan i koji nosimo u nama kao tempiranu bombu.
    KAKO se nosimo sa bijesom u sebi?

  2. #2
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Nebrojeno puta smo gledali kako se ispucavaju ljutnje i nagomilani bijes na fizički način..udaranje vreće koja visi u stilu Stalonea Vreća je uvijek zamišljena kao neka osoba .
    Dokazano je da time izbacujemo energiju iz sebe,oslobađamo se stresa,ali i istovremeno da jako štetimo sebi jer u tim trenucima naš adrenalin zapravo podivlja.
    Svi se slažu u jednom,da bijes mora da izađe iz nas..jesu li vreće najbolji način
    Ili je to možda nešto drugo..vježbe disanja

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ljut(a) sam

    ih.. mene teško naljutiti.. nekad mi se čini da sam se ljuta rodila..

    Dobro je da se izbroji do 10 ili do 1000. Kad se umiriš sve se može sagledati
    iz drugog ugla. Mislim da je opasna samo ona ljutnja koja se ponavlja, jer
    može da preraste u ogročenost.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    jeste,ponavljana i učestala ljutnja dovodi do hronične..a ona je najpogubnija za one koji žive sa njom..vječno bijesni iz nekog (ne)opravdanog čistunstva,izopačenosti ili tek same nadrndanosti na sve i svakog oko sebe.
    Disati duboko i brojiti..pokazuje se kao uspješna terapija.
    Najgore je ne izbaciti bijes iz sebe.
    Zaštitimo sebe od svog bijesa,od te destruktivne pošasti!

  5. #5
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Bes izbacim iz sebe ... uvek .... ljutnju znam i da nagomilavam .... najviše što me nervira i ljuti je ljudska glupost, a od svih ljudskih gluposti najviše me nervira MOJA glupost!

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Bes izbacim iz sebe ... uvek .... ljutnju znam i da nagomilavam .... najviše što me nervira i ljuti je ljudska glupost, a od svih ljudskih gluposti najviše me nervira MOJA glupost!
    Kako izbacuješ bijes iz sebe ?

  7. #7
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Ljut(a) sam

    burno .... iliti sve po spisku ali to se dešava samo u slučajevima extremnog nagomilavanja ili kad me neko baš žestoko povredi ... ali sve u granicama verbalnog

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Sve u granicama verbalnog
    to je dobro,ako se ne prelaze granice..a je li neko nekad razbio neki predmet ili nešto drugo u naletu bijesa..naprimjer tanjir u kuhinji

  9. #9
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Šta ste navalili sa tim uzvičnicima! Uznemiravate me!

    Disanje o kome pričaš je ok, samo u slučaju da postoji dobra volja da na izvor ljutnje
    pogledamo još jednom, nekim drugim očima. Ako ćemo i dalje da odmotavamo jedan
    te isti film, samo ćemo pojačati ljutnju, kako god disali.
    Večnost je čista sadašnjost.

  10. #10
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    Sve u granicama verbalnog
    to je dobro,ako se ne prelaze granice..a je li neko nekad razbio neki predmet ili nešto drugo u naletu bijesa..naprimjer tanjir u kuhinji
    Jednom kad sam bio mali deca .... šutnuo sam stolicu i polomio je ... ali to je bilo baš davno ....
    Inače malo u kolima baš ne mogu da se suzdržim od pCovki ... al šta da se radi .... kad nUmu da voze

  11. #11
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Bingo kojice poenta i jeste u dobroj volji..znači,želimo da pomognemo sebi.da sagledamo situaciju mirni i da akumulirani bijes potisnemo na prirodan način

  12. #12
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Mene bes plasi, budi u meni ono najgore

    U besu zaista svasta mogu da izgovorim, razne pretnje, prozivke, osude i u tim trenucima ja zaista tako mislim. Snagom zdravog razuma uspem sebe nekako da smirim, jer shvatam da mi bes skodi zdravlju, ali ne bude bes sasvim izbrisan, neutralisan, izbacen. Uvek negde postoji truncica `utehe` da ce doci maca na vratanca. Ovo kazem zbog toga sto retko sta i ko moze da me dovede u to stanje huje (kako kaze deda od mm), tako da je svaki moj bes rezultat neke nepravde ucinjene meni ili mojim bliznjima.

    Nedavno nas je jedan majstor zeznuo debelo, tj. jos uvek nas zavlaci i zeza, toliko sam bila besna da sam ladno izgovorila recenicu : Ma ne pojavi li se za dva dana, odrobijacu ga. Nije mi bilo dobro koliko sam bila besna, a svesna opet svoje nemoci, svesna da necu zaista ubiti drugo ljudsko bice, ali jednostavno ne znajuci vise sta da mu radim para mi je na usi izlazila. Opasna su ta stanja, ima ljudi koji im se prepuste. Dobro je dok bezbolno po okolinu mozemo taj bes izbaciti iz sebe, smiriti se.

  13. #13
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Ljut(a) sam

    i ti bese strelac fajf,jel?isto tako..umem da planem kao buktinja,i nalupetam svasta..i smirim se za deset minuta,i zao mi posle

  14. #14
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Bijes je jedna od reakcija na neki događaj,ali nije jedina..osoba sa visokom ličnom inteligencijom "duboko će udahnuti i brojati u sebi do deset",dati vremena sebi da razmotri situaciju i odabere najprikladniju reakciju.
    primjer..
    na raskrsnici nas zamalo udari auto koje prolazi na crveno bukvalno,jedva zakočimo da izbjegnemo sudar..psujemo mu sve po redu,diže nam se adrenalin,pod stresom smo..bijesno zalegnemo na sirenu itd..
    ..a pomislimo li u tom trenu da je možda vozač koji nas je zamalo razbio u tom momentu imao srčani napad..ili da su mu javili da mu je dijete završilo u bolnici..ili da je drugi vozač naš brat,prijatelj?

  15. #15
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    Bijes je jedna od reakcija na neki događaj,ali nie jedina..osoba sa visokom ličnom inteligencijom "duboko će udahnuti i brojati u sebi do deset",dati vremena sebi da razmotri situaciju i odabere najprikladniju reakciju.
    primjer..
    na raskrsnici nas zamalo udari auto koje prolazi na crveno bukvalno,jedva zakočimo da izbjegnemo sudar..psujemo mu sve po redu,diže nam se adrenalin,pod stresom smo..bijesno zalegnemo na sirenu itd..
    ..a pomislimo li u tom trenu da je možda vozač koji nas je zamalo razbio u tom momentu imao srčani napad..ili da su mu javili da mu je dijete završilo u bolnici..ili da je drugi vozač naš brat,prijatelj?
    Lepo s ti to sročila, al ja bih da zadržim pravo da mu se mile majke ....

    Inače naćutah i nabrojah se u životu onoliko

  16. #16
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Lepo s ti to sročila, al ja bih da zadržim pravo da mu se mile majke ....

    Inače naćutah i nabrojah se u životu onoliko
    pa,svako može da zadrži to pravo nekada..samo je riječ o tome da ono ne bude konstanta Sandokane..vjerujem da znaš da jednom izgovorena riječ,ne može da se povuče nikad..

  17. #17
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    pa,svako može da zadrži to pravo nekada..samo je riječ o tome da ono ne bude konstanta Sandokane..vjerujem da znaš da jednom izgovorena riječ,ne može da se povuče nikad..
    Znam ja to i te kako dobro .... a vidiš postoje ljudi koji sipaju sve i svašta ko iz rukava i očekuju da se "sutra" ponašaš kao da se ništa nije desilo ..... i onda se čovek zapita, pa ko je tu blesav ovaj što pazi ili ovaj što namiri sebe time što se ispraznio

  18. #18
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Bes!?
    Bes demonstriram samo verbalo... nikad fizicki. (mada sam imala jedan/dva primera u srednjoj kad je bilo i fizicki.. ali to je bash onako kad ti prekipi prekipelo). Ako ipak suzdrzavam bes, imam neopisivu glavobolju koja traje sve dok ne iskuliram..
    Probala brojanje do 10 i nazad.. i sve to.. ali ne ide..
    Puknem.
    Najvise me nervira glupost moja, tudja.. ne bitno. ali me nervira.

    Trpim dugo, cutim dugo, ali kad puknem ... nije dobro
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  19. #19
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Znam ja to i te kako dobro .... a vidiš postoje ljudi koji sipaju sve i svašta ko iz rukava i očekuju da se "sutra" ponašaš kao da se ništa nije desilo ..... i onda se čovek zapita, pa ko je tu blesav ovaj što pazi ili ovaj što namiri sebe time što se ispraznio
    sjajno zapažanje..on se tako "istrese" i zapljusne te svom negativnom energijom,njemu dobro,a tebi još gore..sa nekim ljudima jednostavno moraš tako oštro i na prvu ukoliko ih već ne možemo staviti na ignore..
    mada,kad bi mogao da izmjeriš puls tom "tresaču" vidio bi da je on sebi zapravo nanio više štete neg koristi,da je njemu samo prividno laše..hoda tako i bjesni okolo..i u tom neznanju,uživa u svojoj Pirovoj pobjedi..

  20. #20
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljut(a) sam

    "Ljutnja, ako je ne suzdržimo, često je opasnija za nas od ozljede koja je je izazvala."
    - Seneca

    ljuteći se,definitivno činimo više štete sebi nego objektu naše ljutnje..pa zašto onda ipak dozvoljavamo sebi da budemo ljuti nismo svjesni štetnosti po nas ili jednostavno,ne možemo da se kontolišemo

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •