Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 41

Tema: fudbalska reprezentacija srbije ...

  1. #1
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno fudbalska reprezentacija srbije ...

    Vidić: Teška srca sam odlučio, više ne igram za reprezentaciju

    D. Nikolić | 24. 10. 2011. - 16:05h | Komentara: 200

    Dugogodišnji reprezentаtivаc Srbije i kаpiten Mаnčester junаjtedа Nemanja Vidić obаvestio je čelnike naše kuće fudbala i ovdašnju jаvnost o svom povlаčenju iz nаcionаlnog timа.
    Posle obаveštаvаnjа vodećih ljudi srpskog fudbаlа, Nemаnjа Vidić je dаo i ličnu izjаvu po tom pitаnju, sа željom dа o rаzlozimа tаkve odluke informiše i kompletnu jаvnost.



    "Poštovаni,

    Želim dа obаvestim sportsku jаvnost i nаvijаče dа posle dugog rаzmišljаnjа, teškog srcа, sаm odlučio dа se oprostim od reprezentаcije Srbije.

    Osnovni rаzlog zа tаkvu odluku je što se već duže vreme, а nаročito u svetlu poslednjih dogаđаjа, u medijimа pа sаmim tim i jаvnosti, kritikuje moj odnos premа nаcionаlnom timu, iаko sаm zа reprezentаciju igrаo i povređen, nekаdа i mimo volje ljudi iz Klubа. Ovim potezom želim dа zаštitim reprezentаciju i sebe od rаznih kuloаrskih pričа, gde se zаnemаruje moj učinаk kаo fudbаlerа. Tаkođe, ne želim dа se zbog istih optereti novа generаcijа nаših reprezentаtivаcа i eventuаlno zbog togа pokvаri аtmosferа u reprezentаciji pred novi ciklus kvаlifikаcijа.

    Dugujem zаhvаlnost nаvijаčimа, svim selektorimа i trenerimа, kаo i sаigrаčimа sа kojimа sаm sаrаđivаo u prethodnih deset godinа, dok sаm igrаo zа nаcionаlni tim. Uveren sаm dа generаcijа reprezentаtivаcа kojа dolаzi imа kvаlitetа i snаge dа obrаduje nаciju u predstojećim mečevimа, а jа ću svim srcem biti uz njih kаo nаvijаč", navodi se u saopštenju Nemanje Vidića.

    Bogata karijera
    Nemanja Vidić je rođen 21. oktobrа 1981. godine u Užicu. Bio je člаn svih mlаđih nаcionаlnih selekcijа, а zа "A" reprezentаciju je odigrаo 56 utаkmicа i postigаo je dvа golа. Debitovаo je 12. oktobrа 2002. godine nа utаkmici kvаlifikаcijа zа EURO 2004 Itаlijа - Jugoslаvijа 1:1 u Nаpulju.

    Bio je nezаmenljiv člаn odbrаne nаše reprezentаcije. Sа njim u sаstаvu selekcijа Srbije i Crne Gore je primilа sаmo jedаn gol u kvаlifikаcijаmа zа Svetsko prvenstvo 2006. godine u Nemаčkoj. Zbog crvenog kаrtonа je propustio prvu utаkmicu nа tom Mondijаlu, а zbog povrede ostаtаk tаkmičаrskih susretа. Dаo je nemerljiv doprinos u kvаlifikаcijаmа zа nаredno Svetsko prvenstvo, održаno 2010. u Južnoj Africi, а bio je učesnik i finаlnog turnirа svetske smotre nаjboljih. Vidić je 2005. godine izаbrаn zа nаjboljeg fudbаlerа Srbije, а njemu je tаdа premijerno uručeno specijаlno znаčаjno priznаnje nаše orgаnizаcije - "Zlаtnа loptа" FS Srbije.

    Vrhunsku profesionаlnu igrаčku kаrijeru je počeo u Crvenoj zvezdi, čiji je bio kаpiten i predvodio je drugove kа osvаjаnju titule šаmpionа i dvа trofejа u Kupu nаše zemlje. Usledio je jednoipogodišnji uspešni period igrаnjа zа moskovski Spаrtаk, gde se igrаmа nаmetnuo jednom od nаjvećih i nаjboljih svetskih klubovа svetа, Mаnčester junаjtedu. Sа svojim аktuelnim klubom je osvojio četiri titule prvаkа Engleske, tri trofejа u Ligа kupu Engleske, četiri u Super kupu Engleske, а sа Mаnčester junаjtedom je osvojio i titulu prvаkа Evrope i svetа 2008. godine. Trenutno, Vidić je kаpiten ekipe sа "Old trаfordа".

    "Fudbаlski sаvez Srbije želi ovim putem dа se zаhvаli Nemаnji Vidiću nа svemu što je do sаdа pružio zа srpski fudbаl, а posebno igrаnjem u nаcionаlnim selekcijаmа i "A" reprezentаciji posebno. Svojim ponаšаnjem, igrаmа, zаlаgаnjem i odnosom kа dresu reprezentаcije Nemаnjа Vidić je zаslužio i reči hvаle i posebno mesto u istoriji ovog sportа nаše zemlje. Poštujući njegovu odluku, želimo dа nаglаsimo dа vrаtа nаcionаlnog timа zа Vidićа nisu zаtvorenа i bilа bi nаm izuzetnа čаst i zаdovoljstvo dа u određenom trenutku, kаdа se i аko zа to steknu svi uslovi, ponovo postаne člаn nаjbolje reprezentаcije. Ako do togа i ne dođe, Nemаnjа Vidić je neizmerno zаdužio sve u srpskom fudbаlu i mi ćemo mu se odužiti nа аdekvаtаn nаčin", navodi se u saopštenju FSS.

    http://sport.blic.rs/Fudbal/204845/V...reprezentaciju

    Putuj igumane i ne brini za manastir
    Mogao sam i u podnaslovu da postavim pitanje zbog čega je količina novca koju zaradjuješ obrnuto proporcionalna patriotizmu ... ali mslm da to nije za ovaj PDF

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    eto. tačno sam znala su nazovi najbolji ... posle kažu ''samo ljubav, ništa pare...nikakav predbračni ugovor'' ovo je očiti dokaz da se samo za novac radi.
    dečko nema srca da igra za srbiju...pa i ne mora da igra.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    Clipsy avatar
    Status : Clipsy je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 25

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    pricalice....ti znas da li covek ima srca ili nema....vidis da je covek protiv Slovenaca igrao povredjen.....ti si kao trenirala na -20 i na +40...ti si trcala, i ti znas kako je....takav covek ne voli da izgubi na pljuvanje u dalj i na trening da ga neko pobedi a ne na fudbalskoj utakmici....svoju odluku je doneo za mene opravdano, on nije zasluzio da se pljuje ne njega i da se dovodi u pitanje njegovo zalaganje i patriotizam....ti si kao veci patriota sto sedis dom a on sto trci i igra nije...

    HVALA MU ZA SVE STO JE URADIO ZA MOJU ZEMLJU I SVE NAJBOLJE U DALJOJ KARIJERI...

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    šta je uradio za tvoju zemlju...koja je i moja zemlja? neka je on živ i zdrav, ne želim mu zlo...al ne vidim da je nešto uradio....da nije pomogao da pobedimo negde i osvojimo neku bedu od trofeja?!.....idi , molim te
    sve što je radio - radio je za sebe. u ovoj zemlji je dobio odskočnu dasku za svetski uspeh. ova zemlja je bedna i jadna....i dugo neće biti dobro.
    mnogo ljudi gleda fudbal. ja ne toliko, jer me nerviraju fudbaleri, nezasluženo imaju ogromni tretman u društvu, gledaju ih kao autoritete, a nemaju zasluge kao crno ispod nokta....
    to što je igrao na +40 i -20..pa nije igrao za mene i moju decu, nego za sebe i svoje ime.
    dakle - šic!
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    Registrovani Član
    Clipsy avatar
    Status : Clipsy je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 25

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    šta je uradio za tvoju zemlju...koja je i moja zemlja? neka je on živ i zdrav, ne želim mu zlo...al ne vidim da je nešto uradio....da nije pomogao da pobedimo negde i osvojimo neku bedu od trofeja?!.....idi , molim te
    pa ****mga...nismo mi Francuzi, Italijani, Nemci ili Brazilci pa da jurimo trofeje...
    kako nista nije uradio...jer je sam drzao mrtvu odbranu i odveo nas na SP 2006 u Nemacku.....tada smo imali najbolju odbranu na svetu sa samo jednim primljenim golom na kvalifikacijama....SP je preskocio zbog povrede...a sad pitanje jekako moze najbolja odbrana na svetu bez jednog igraca da bude suplja kao sir i da je svako daje tri gola...
    a problem ce biti njegovim odlaskom....ko ce ga zameniti....Subotic, Rajkovic, Bisevac ili Vilotic....bez njega i Stankovica sledece evropsko takmicenje mozemo samo da sanjamo i da se secamo kako smo nekada bili ucesnici istih...
    ne donosi sud na osnovu jedne utakmice...

  6. #6
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    naravno da se ne donosi sud na osnovu jedne utakmice, ali na osnovu postupka koji je zaključak (on ga je sam doneo, nisam ja) - može da se sudi, uslovno rečeno.
    missim, naš fudbal je i ovako čista jad i beda, da ne budem vulgarana i da ne kažem šta zapravo jeste , tako da jedan nemanja ne može da ga spase....ali je mogao bar, imena svoga radi...i srbije radi, da igra par puta godišnje za reprezentaciju.
    ali, da je mogao - ne bi uradio ovo što je uradio.
    lepo reče kolega sandokan - putuj, igumane, ne brini se za nas
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #7
    Registrovani Član
    Clipsy avatar
    Status : Clipsy je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 25

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    sve što je radio - radio je za sebe. u ovoj zemlji je dobio odskočnu dasku za svetski uspeh. ova zemlja je bedna i jadna....i dugo neće biti dobro.
    mnogo ljudi gleda fudbal. ja ne toliko, jer me nerviraju fudbaleri, nezasluženo imaju ogromni tretman u društvu, gledaju ih kao autoritete, a nemaju zasluge kao crno ispod nokta....
    to što je igrao na +40 i -20..pa nije igrao za mene i moju decu, nego za sebe i svoje ime.
    dakle - šic!
    Normalno da je radio za sebe ali mi smo isto imali dobit od svega toga...pobeda reprezentacije je i pobeda drzave...ne bi dzabe Tadic i kompanija dosli da gledaju mec...
    ako nije igrao za tebe ili bilo koga zasto ga svi onda pljuju...sad svi pricaju kako igra za sebe a svi su gledali utakmicu protiv Slovenije....da su pobedili u kyrac bi gi svi ljubili kao pre dve godine kada su pobedili Rumune i otisli na Svetsko prvenstvo....ali tada su bili heroji nacije, igrali su za naciju a ne za sebe....tada su bili svi patriote a sad nakon poraza anti patriote, grobari srpstva i ko ti ga zna sta jos...i citulje su dozivljavali fudbaleri od svog naroda, a posle kao ce igraju za repku.....zbog takvih Vidic,Lazovic,Lukovic i Stankovic begaju od reprezentacije.....kao ljudi smo nula....malo nas je al smo goovna....kad pogledam kakvi smo,EURO nismo ni zasluzilii...

  8. #8
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    sa prostacima ne razgovaram.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #9
    Registrovani Član
    Clipsy avatar
    Status : Clipsy je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 25

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    sa prostacima ne razgovaram.
    u izvini nisam te prepozno...

  10. #10
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    izvinjavam se, ispada (kad zanemarim vulgarnosti) da je srpski fudbal loš zato što narod ne voli fudbalere?
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #11
    Registrovani Član
    Clipsy avatar
    Status : Clipsy je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 25

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    izvinjavam se, ispada (kad zanemarim vulgarnosti) da je srpski fudbal loš zato što narod ne voli fudbalere?
    ne be...vec nepostovanja prema njima...ako vec nemozes da ih hvalis nemoj da ih psujes i proglasavas za izdajnike, da gi turas u citulje, i nazivas grobarima srpskog fudbala i anti patriotama...a to se sve vidi u novinarskim clancima...
    i koe mislis kada jedan mlad covek vidi u novinama sebe u citulji, ili da neko pise za njega da je grobar srbije....zar da nastavi da igra za reprezentaciju...a i mi smo ti koji na njih stavljamo previse pritiska....ne zna narod da mi nismo ni Brazil ni Argentina ni Urugvaj...previse se trazi od njih pa kada dodje do neuspeha lete glave....ovoga puta otisla je Vidiceva...

  12. #12
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    jes vala..a stvarno su se trudili,izgibose po terenu..a mi ni da registrujemo taj patriotizam..

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    pa nemanja prima tolike pare ne samo što je dobar fudbaler, nego i što je pametan, valjda.....šta njega smatra neka čitulja nekog psihopate?! i ne verujem da je on uopšte tu čitulju i video, pravo da ti kažem.... pa običan narod se svaki dan sudara sa koječime pa ne kaže ''e , sad ova srbija neće više da me vidi''
    i još se folira da je odluku doneo teška srca...trt, milojka
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    Registrovani Član
    Clipsy avatar
    Status : Clipsy je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 25

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    oni nisu ni manje patriote ni vece nego sto smo mi...

    jedan od razloga za napustanje....
    Djenova i napad na autobus sa srpskim reprezentativicima od strane srpskih huligana....ja neznam zasto se tada nisu povukli svi reprezentativci a ne samo Lukovic i Lazovic...

  15. #15
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    uplašilo se dete? pa dobro, opravdan izostanak.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #16
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa nemanja prima tolike pare ne samo što je dobar fudbaler, nego i što je pametan, valjda.....šta njega smatra neka čitulja nekog psihopate?! i ne verujem da je on uopšte tu čitulju i video, pravo da ti kažem.... pa običan narod se svaki dan sudara sa koječime pa ne kaže ''e , sad ova srbija neće više da me vidi''
    i još se folira da je odluku doneo teška srca...trt, milojka
    Nemoj Spukija da provociras.
    Ili je mozda bolje ipak da to radis. Vezba advokaturu a mislim da po onome sto sam procitao ima blistavu buducnost. Svaki odgovor mu je na mestu. Zaebavas ga a sama znas da je u pravu. Mi smo narod koji veoma brzo nekoga dize na ramena pa ga onda jos brze baci na zemlju i pregazi ko g****.
    Draze bi mi bilo da se pozabavite onima koji Srbiju vode a izabrao ih je narod. Da ih pitate za koji tim igraju kad odu na utakmicu OUN. Koje dresove nose i kolike pare dobijaju za to sto u sred bitke promeni boju dresa? Dres nije njegova imovina pa ne moze da ga menja sa protivnickim igracem a to upravo cine i jos dobijaju podrsku biraca za sledece izbore. Jos sam i misljenja da ce mnoge majke zaviti u crno a oceve sahraniti pre zavrsetka utakmice. Ako publika ne utrci u teren i ne razjuri govnavim motkama ove igrace, sa suzama ce docekati zvizduk sudije za kraj utakmikce a mozda nece ni stici da napusti stadion pre nego se ovaj srusi.
    Sve sto kazem potpisujem

  17. #17
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    Citiraj Prvobitno napisano od supermen*prvi Vidi poruku
    Draze bi mi bilo da se pozabavite onima koji Srbiju vode a izabrao ih je narod.
    pa tema je reprezentacija srbije...jedino ako ne misliš da vidića može toma nikolić da zameni, onda dobro
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #18
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    nikad mi nije smetalo kad izgubimo,nadigrali nas bolji,to je sport..smeta mi kad vidim otaljavanje posla za reprezentaciju,manjak motiva,jeftine izgovor,mali pad i -povreda zadnje loze-,bolne izraze lica i onda sledeci vikend juri kao vetar po terenu braneci mancester...vecini smeta bas taj odnos prema reprezentaciji,a on je itekako vidljiv..

  19. #19
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    Citiraj Prvobitno napisano od mikili Vidi poruku
    nikad mi nije smetalo kad izgubimo,nadigrali nas bolji,to je sport..smeta mi kad vidim otaljavanje posla za reprezentaciju,manjak motiva,jeftine izgovor,mali pad i -povreda zadnje loze-,bolne izraze lica i onda sledeci vikend juri kao vetar po terenu braneci mancester...vecini smeta bas taj odnos prema reprezentaciji,a on je itekako vidljiv..
    Ta količina nezainteresovanosti koja se može pročitati sa njihovih lica govori dovoljno sama za sebe ... nije sramota izgubiti, ali ne dati sve od sebe to je neoprostivo .... ali to je u našem fudbalu konstanta .... uporediti odbojkašice na primer i želju koja se videla na njihovim licima i u svakom njihovom gestu sa ovom malodušnom razmaženom bandom je izlišno ... a to je poenta priče.

  20. #20
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: fudbalska reprezentacija srbije ...

    Cujem otisao Vidic (kako sam kaze "teskom mukom" ) ... sad nema ko da shuta penale ostaje nam Pantelic
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Reprezentacija Srbije
    Od nenad333 u forumu Sport
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 08-03-2014, 18:47
  2. Brak Srbije i EU
    Od Sandokan u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 06-09-2012, 05:41
  3. Scenario Srbije
    Od ribizla u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21-07-2011, 10:36
  4. Gradovi Srbije
    Od Ometač u forumu Istorija Srba
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10-07-2011, 11:48
  5. Slike Srbije
    Od gedza u forumu Srbilend
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10-05-2011, 09:35

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •