Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Deca mlađa od dve godine ne bi smela da gledaju televiziju

  1. #1
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Deca mlađa od dve godine ne bi smela da gledaju televiziju

    Deca mlađa od dve godine ne bi smela da gledaju televiziju



    Deca mlađa od dve godine ne bi smela da gledaju televiziju, jer između ostalog, to može da odgodi sposobnost da nauče da govore u odgovarajućem uzrastu, upozoravaju američki pedijatri.

    Bez televizora će bebe pre naučiti da govore

    Uprkos tome što mnogi roditelji smatraju da je sigurno da deca gledaju televiziju zahvaljujući programima za decu, Američko udruženje pedijatara smatra da bi umesto gledanja televizije roditelji trebalo da podstiču decu da igraju interaktivne igre i da se zabavljaju sami, a ne da se oslanjaju na televiziju, prenosi “Bild”.

    Osim što savetuju da mala deca ne treba da gledaju televiziju stručnjaci ističu i da nije preporučljivo ni da roditelji gledaju televiziju kada su deca u blizini.

    http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Ve...aju-televiziju

    Šta ste Vi radili po ovom pitanju ... Mislim da je ovo nemoguća misija, mada naravno da to treba svesti na najmanju meru , a ako već i gledaju nešto da to bude iole dečijeg karaktera ...

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Deca mlađa od dve godine ne bi smela da gledaju televiziju

    Ne znam kakvi se to genijalci rađaju u Ameriki, ali ova naša prosečna deca, u tom uzrastu,
    nisu u stanju da održe pažnju duže od deset minuta, čak ni kada im odviješ ton do daske i
    kada je na programu najšareniji Nodi na svetu.

    Tek posle treće ili četvrte godine nastupa opasnost od dužeg sedenja i gledanja u TV.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Deca mlađa od dve godine ne bi smela da gledaju televiziju

    Pa ja se skroz slazem sa ovim. Lagala bih kad bih rekla da moji nisu gledal tiv do druge godine, ali sam se trudila da to bude sto manje. Nikola nije, istina, njega tv ni crtaci nisu dugo zanimali. Vera je volela da gleda nodija... Ja sam praktikovala da, kad joj vec dajem da gleda, da to bude odabir sa dvd-ja...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  4. #4
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Deca mlađa od dve godine ne bi smela da gledaju televiziju

    da vam ispricam anegdotu vezanu za mog brata. kad je bio mali, neke 3-4 godine je imao, obozavao je strumpfove, toliko ih je voleo da je napamet naucio svaku epizodu, bili su sinhronizovani, mogao je bez tona da gleda i da zna sta ko od njih kaze.

    ostavila ga jednom mama kod svoje kume, koja je radila i zivela u nemackoj, i imala je strumfove sinhronizovane na nemacki jezik. pustila ona deci video kasetu, sede klinci i gledaju, kad moj brat poce da sinhronizuje na srpskom. kuma u neverici, odmah za telefon, kumo, pa ovo tvoje dete zna nemacki, zeno, pa jel ti to znas?? evo prevodi mojima strumfove...
    mami je pozlilo od smeha, objasnila joj je da mali zivi uz strumfove i da sve zna napamet. misterija resena :raz_114:

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Deca mlađa od dve godine ne bi smela da gledaju televiziju

    bravo za batu..

    Moji su uvek gledali tv onoliko koliko su oni hteli, jeli slatkiša koliko su hteli, sedeli za kompom koliko su hteli..
    i ne preteraše... zabrane kod dece izazivaju samo suprotan efekat.. postaju željni...

    Verujem da za vid nije dobro da dugo gledaju u TV i da nije dobro za fizički razvoj.
    Što se pričanja tiče, budite bez brige. Deca i strani jezik nauče gledajući TV.
    Večnost je čista sadašnjost.

Slične teme

  1. Je li vaš mozak mlađi ili stariji od vas ?!
    Od Bisernica u forumu Svaštara
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 27-09-2018, 12:09
  2. Deca koja gledaju scene seksa ranije gube nevinost
    Od Sagacity u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 30-07-2015, 14:20
  3. Ove godine ću....
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 11-01-2015, 20:30
  4. pseće godine
    Od DaDole u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10-11-2013, 14:45
  5. Deca!
    Od Man u forumu You Tube
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24-06-2013, 13:48

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •