Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 38

Tema: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

  1. #1
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Vip mobile je pobednik prvog i najvećeg nezavisnog testa srpske mobilne mreže čiji je organizator Connect magazin. Sertifikat za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji uručen je Darku Parunu, CTO Vip mobile na događaju za medije koji je danas održan u Beogradu.

    “Izuzetno smo zadovoljni rezultatima prvog nezavisnog merenja i objektivnim prikazom poređenja kvaliteta mreža i usluga koje danas pružaju mobilni operateri u Srbiji. Zahvalio bih se svima koji su uključeni u projekat izgradnje Vip mreže, pre svega od samog početka izuzetno posvećenim zaposlenima, našem osnivaču Telekom Austrija Grupi koja je verovala u naš tim. Za manje od 5 godina od dobijanja licence uspeli smo da stvorimo kvalitetnu mrežu i usluge. Naši korisnici prepoznali su taj kvalitet i ponuđene brzine prenosa podataka, čemu svedoči podatak da naš ukupan Internet saobraćaj raste gotovo 20% svakog meseca. Naša HSPA+ mreža u ovom trenutku pokriva 58% populacije i sve gradove sa više od 20.000 stanovnika. “- izjavio je Darko Parun povodom osvajanja ovog značajnog priznanja.


    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    nisam shvatila koji je faktor taj ''connect'' magazin, pa da dodeljuje nagrade?
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    mnogo volem VIP i necem ih menjam ovi ostali su bre zli, udarila im slava u glavu

  4. #4
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    nisam shvatila koji je faktor taj ''connect'' magazin, pa da dodeljuje nagrade?

    Pa iskreno, nemam pojma kako to funkcionise, verovatno dobiju dozvolu za testiranje, od RATEL-a pa na osnovu toga..
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  5. #5
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    Pa iskreno, nemam pojma kako to funkcionise, verovatno dobiju dozvolu za testiranje, od RATEL-a pa na osnovu toga..
    pa znači samo pare vrte gde burgija neće...nemam ništa protiv vip-a, ali su mi ovakve stvari uvek izgledale kao naručene, pogotvo što se ne zna ko je taj koji procenjuje kvalitet...što bi se reklo - nije dovoljno transparentno.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #6
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Svako može da napravi takmičenje, otkud sad pa ratel u celoj priči
    Testiraju onako kako oni žele...
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  7. #7
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    Svako može da napravi takmičenje, otkud sad pa ratel u celoj priči
    Testiraju onako kako oni žele...
    Ja lepo sam naglasila da pretpostavljam, ne znam kako funkcionise testiranje. No, sigurno da postoje validni parametri koji se koriste za testiranje.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  8. #8
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    pa daj neki link da čitamo kako su to testirali, koga su još testirali i tako...
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #9
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    pa to je isto kao sto rts za sebe kaze da je najgledanija tv stanica, a isto to kaze i tv pink za sebe... kako to
    ali ja sam stvarno promenila sve tri mreze, i ostala u VIPu, bas sam prezadovoljna.

  10. #10
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    http://mi2design.com/mobile/?tag=magazin
    Ovo sam nasla na googletu
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  11. #11
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Citiraj Prvobitno napisano od Pobegulja Vidi poruku
    pa to je isto kao sto rts za sebe kaze da je najgledanija tv stanica, a isto to kaze i tv pink za sebe... kako to
    ali ja sam stvarno promenila sve tri mreze, i ostala u VIPu, bas sam prezadovoljna.
    ne kažem da vip ne valja od 4 postpejda, 2 su vipova u našem domaćinstvu...dakle, zadovoljna sam uslugama. samo pitam koliko je validno to dodeljivanje nagrade samom sebi, jer mi na to liči.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #12
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Testiranje je važan deo aktivnosti časopisa connect, a godišnji test mreža mobilnih operatera svakako budi najviše interesovanja. Kompanija P3 Communications je ključni faktor u ovim merenjima.

    Testovi uređaja su svakako zanimljivi, a connect laboratorije su čuvene u svetu. Međutim, kada treba izaći na teren, stvari se komplikuju, oprema postaje još složenija i skuplja, a sama procedura merenja zahteva veoma pažljivo planiranje. Iskustvo koje ima kompanija P3 Communications iskazuje se i u višegodišnjim merenjima performansi mreža mobilnih operatera u Nemačkoj, Austriji i Švajcarskoj koje ova firma radi za časopis connect.

    P3 je nastao kao udruženje inženjera (P3 Ingenieurgesellschaft) 1996. godine, ali se kompanija brzo razvila pokrivši razne oblasti inženjerskog delovanja, pa je danas čine razni segmenti: P3 automotive GmbH, P3 systems GmbH, P3 north america Inc., P3 aviation GmbH, P3 digital services GmbH, P3 ingénieurs SAS, P3 India Pvt. Ltd. Nama je najzanimljiviji njen deo P3 Communications koji se bavi tehničkim i strateškim konsaltingom, optimizacijom procesa, optimizacijom mreže i servisa, planiranjem i projektovanjem i… testiranjem.

    P3 Communications je aktivan od 2001. godine, a stručnost i reputacija ubrzano su otvorili filijale ove kompanije. Tako ćete ih naći u gradovima Aachen, Berlin, Ulm, Reading, Beograd, Rome, Madrid, Paris, Bangalore, Delaware, Detroit, Denver, Dubai, New Jersey.

    Namerno smo naglasili Beograd, jer ovdašnja P3 Communications poslovnica radi od februara 2009. godine i ima 55 zaposlenih od kojih su 45 inženjeri koji su prošli veoma strog P3 trening u Ahenu, a svi rade pod veoma strogim ugovorom koji reguliše prava pristupa podacima između kompanije P3 i njenih klijenata. Za relativno kratko vreme, beogradska ekipa se nametnula kao idealno rešenje za rad sa klijentima iz Jugoistočne Evrope, Bliskog Istoka, Severne Afrike…

    Merna procedura i oprema neće se razlikovati od one koju P3 Communications inače primenjuje u ostalim zemljama kada testiraju mreže za časopis connect. Nas su najviše impresionirala merna vozila (Mercedesi) sa mernom opremom koja se koriste u ovakvim prilikama.

    Sa rekovima punim PC-ja, mrežnih skenera, telefona i modema, ali i sa dodatnim napajanjem za sve to, ova vozila će u januaru prolaziti ulicama Beograda, Novog Sada, Niša i Kragujevca i meriti performanse mreže domaćih mobilnih operatera, a nakon toga, sledi još teži zadatak obrade i tumačenja dobijenih rezultata.


    - Čime se meri

    P3 Communication ima standardizovanu mernu proceduru u kojoj se upotrebljavaju PC računari standardnih konfiguracija, skeneri rnomiranog proizvođača Rohde&Schwarz, data modemi iz ponude mobilnih operatera i mobilni telefoni Samsung SGH-U800.

    Za pristup, biraju se serveri locirani u zemlji u kojoj se merenje obavlja, sa dovoljnim protokom podataka da (bandwith) da podrže najveće teoretske brzine. Sva merenja se obavljaju sa in-house razvijenim aplikacijama i aplikacijama Rohde&Schwarz. Aplikacije su napravljene u skladu sa poslednjim ETSI specifikacijama. Za prvo testiranje mobilnih mreža u Srbiji obaviće se ukupno oko 70 sati efektivnog merenja svih servisa.



    - Gde će biti sprovedena merenja

    Planirana merenja obuhvatiće četiri najveća grada u Srbiji: Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac. Sa ovakvim izborom gradova, biće pokriveno preko 25% populacije Srbije. Tokom 10 dana merenja očekuje se oko 1.300 govornih poziva. Broj sekvenci za data servise zavisi od performansi samih mobilnih mreža, ali je očekivani broj preko 1.000 po servisu. Obim merenja unutar gradova je proporcijalan broju stanovnika, ali će u svakom gradu merenja obuhvatiti bar jedan ceo dan.

    U svakom gradu izvodi se miks drivetest-stationary merenja (merenja u pokretu i u mirovanju) u odnosu 50%-50%. Poseban način merenja biće primenjen u „zonama od interesa“ u koje spadaju poslovni centri, železnička stanica, šoping centri, turističke odrednice i slična područja sa frekventnijom posetom. Unutar „zone od interesa“ primenjuje se „nomadski pristup“ – vrše se tri merenja od po 20 minuta na tri različite tačke unutar zone. Nakon merenja, vrši se agregacija svih merenja (pokretnih i stacionarnih) jedne zone interesa.

    Dodatno, pored merenja u gradovima, biće obavljena i merenja u pokretu na putevima između mernih gradova.

    - Šta obuhvataju merenja

    Uopšteno, merenja će obuhvatiti govorni i data saobraćaj. Kada je u pitanju telefoniranje, meriće se govorni pozivi (odlazni i dolazni) ka fiksnoj telefonskoj mreži i neće biti premeravanja saobraćaja između operatera.

    U merenja servisa za prenos podatak spada:

    · HTTP download mp3 fajla od 3 MB koji simulira skidanje muzike sa interneta.

    · FTP upload 1MB jpg fajl koji simulira upload slike.

    · HTTP browsing – standardno surfovanje ka tri razlicite web stranice (Copernicus.htm je standardna ETSI stranica za testiranje, hostovana na P3 Communications serveru) i dve najčešće otvarane stranice u našoj zemlji. Još uvek nije tačno definisano za koje dve stranice ćemo se opredeliti, ali kao pogodni kandidati za figurišu facebook, blic.rs i b92.net.

    · IMAP – primanje 5 mailova, jedan mail sa attachment-om od 2 MB

    · SMTP – slanje jednog maila sa attachment-om od 1MB

    Merenja će biti obavljena u januaru, a tačan datum početka merenja ćemo objaviti u januarskom izdanju časopisa connect koje će biti u prodaji od 20. decembra 2010. godine.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  13. #13
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Citiraj Prvobitno napisano od Pobegulja Vidi poruku
    pa to je isto kao sto rts za sebe kaze da je najgledanija tv stanica, a isto to kaze i tv pink za sebe... kako to
    ali ja sam stvarno promenila sve tri mreze, i ostala u VIPu, bas sam prezadovoljna.
    Pa nije to Vip rekao za sebe , nego casopis koji se bavi izmedju ostalog i mobilnim mrezama
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  14. #14
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    e, onaj članak je ok sad mi je jasnije o čemu se radi.
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #15
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    pa dobro, svi znamo kako to funkcionise, ne mora da znaci da je ovde to slucaj, ali ... narucis rezultate, platis ih i eto najbolji si
    ali bez obzira na sve to, ko je koga, zasto i kako testirao, ocenio i procenio ja dokle god sam zadovoljna uslugom, a zaista jesam i bez nekih pisanih dokaza o kvalitetu usluge, ne obazirem se na ostalo.

  16. #16
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    samo da vam reknem (znam da ce Fajf sad da me zadavi ), ali vip koristi predajnike i mreze telenora od skoro...sa telekomom vise ne saradjuju...tako da obrni okreni svi su isti (ovi su broj 1, oni su u pametnoj mrezi, telekom je davno izgubljeno celjade koje se nigde ne svrstava)

  17. #17
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Citiraj Prvobitno napisano od tetka Vidi poruku
    samo da vam reknem (znam da ce Fajf sad da me zadavi ), ali vip koristi predajnike i mreze telenora od skoro...sa telekomom vise ne saradjuju...tako da obrni okreni svi su isti (ovi su broj 1, oni su u pametnoj mrezi, telekom je davno izgubljeno celjade koje se nigde ne svrstava)
    Vip koristi telenor repetitore jos od proslog leta, to nije nikakva tajna i to se zove nacionalni roming. Ti repetitori se koriste samo na lokacijama na kojim vip nema svoje bazne stanice.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  18. #18
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    pa onda se ne mozete hvaliti da ste broj 1

  19. #19
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Citiraj Prvobitno napisano od tetka Vidi poruku
    pa onda se ne mozete hvaliti da ste broj 1
    Dakle, proccitajte postove. Niej se vip hvalio, nego je to resenje testiranja connect magazina.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  20. #20
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: Vip nagrađen sertifikatom za broj 1 mobilnu mrežu u Srbiji

    Svejedno...i taj koji je izdao resenje, valjda je prvo trebao da ustanovi da vip ne pokriva 100% teritoriju, pa onda da izda resenje da su broj 1....tako da, svako naruci za sebe i svi su najbolji....kao sto se i Telenor hvali internetom od 21mb/s...samo ne znam gde...na Marsu mozda.....

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Izracunaj broj mobilnog...
    Od Lilu u forumu Svaštara
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 24-05-2013, 19:51
  2. Broj životne staze
    Od Cruz u forumu Veštine predviđanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12-04-2012, 23:16
  3. Duhovni broj
    Od Cruz u forumu Veštine predviđanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12-04-2012, 22:15
  4. Numerologija / vaš lični broj
    Od Vragolanka u forumu Veštine predviđanja
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 20-03-2012, 13:56
  5. Politicar broj jedan
    Od sani u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06-11-2010, 21:59

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •