Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

  1. #1
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Nekada davno, pisala su se ljubavna pisma. Kasnije su došli telefoni, pa mejlovi, mobilni telefoni i SMS poruke, i na rukom pisana romantična pisma se zaboravilo. A ona su i dalje lepa kao što su i nekad bila.

    Neko bi mogao reći da su telefoni, mejlovi, SMS poruke praktičniji, i bio bi u pravu. Problem s tom logikom je što ljubav nema mnogo veze s praktičnim. Komunikacija preko kompjutera i telefona (fiksnih i mobilnih) može dosta doprineti vašoj vezi, i može i tu, zavisno od načina upotrebe, da bude romantike, ali rukom pisana pisma su ličnija, zahtevaju više truda i romantičnija su.

    Ne kažemo da se treba odreći tehnologije, vratiti u srednji vek i kao glavno sredstvo osvetljenja koristiti sveće, ali može da bude jako lepo povremeno voljenoj osobi napisati ljubavno pismo. To je veoma ličan i romantičan gest, nešto što može jako da prija, bez obzira na to koliko ste dugo (ili kratko) u vezi. Takođe, ljubavna pisma pokazuju i uložen priličan trud, naročito danas, kad sve više ljudi kao da zaboravlja kako se uopšte nešto piše rukom.

    To nije sve. Razgovor telefonom traje pa se završi, mejlove i SMS poruke nakon nekog vremena obrišete ili ih zatrpaju druge poruke. Ljubavna pisma su nešto što ostaje (pod pretpostavkom da ih ne bacite), to nisu samo slova na ekranu, već papir koji možete držati u ruci, svesni da je taj isti papir držala i voljena osoba, i sopstvenom rukom nešto lepo i nežno na njemu napisala.

    Ima onih koji stvarno nisu tip za ovakvu vrstu komunikacije, mada je to nešto što ne možete znati dok ne probate. A definitivno jeste nešto što vredi probati, makar vam se i činilo previše starinski (starinski uopšte ne mora da znači loše) - ako vam se ne dopadne i ništa vam ne znači, s tim je bar lako prekinuti, niste ni na kakvom gubitku, a moglo bi i da se svidi i vama i voljenoj osobi, i da vam to postane još jedan način za razmenu nežnosti.
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #2
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    kao knjige i elektronske knjige... zna se sta je vece uzivanje.... svako od nas ima poneko takvo pismo koje ili cuva u izvornom obliku ili ga cuva u glavi....

  3. #3
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    nemoj me ...
    naravno da imam... u glavi, hrpu pisama dok sam čekala vojnika da se vrati iz vojske ... sem pisama, samo tel... a razgovor sa ajdovščinom je koštao ko svetog Petra kajgana, cela kevina plata, umalo da me pošalje tamo da me ovaj izdržava.
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  4. #4
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    ..eh, a ja imam jedno neprocitano od pre..pa hmm, 25 godina

    a zasto je ostalo neprocitano...
    pa igrom slucaja nije nikad uruceno meni, dao ga je jedan momak (valjda bese ljubav na prvi pogled..) jednom mom drugaru, jer nije imao hrabrosti meni da ga preda..uz napomenu..''predaj Toj i Toj g-djici"..ali kad prodje zurka..
    i tako taj drugar zaboravi da mi ga preda, u medjuvremenu izgubili kontakte..da bi se slucajno jednom sreli u pozoristu i on kaze za to pismo.. ..i da ga cuva..i da ga je otvorio da ga procita ..i da ce mi ga proslediti..
    i tako se opet jednom sreli nedavno ..i opet se povede prica o pismu koje on cuva sad vec 25 godina..

    a autor pisma za mene je i dalje nepoznat..nemam pojma ko mi ga je uputio


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  5. #5
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    idi kod borke pa kad ga iscitate napisace mozda drugi deo knjige ybt... zene...

  6. #6
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    [quote author=marlon link=topic=536.msg9587#msg9587 date=1255541095]
    idi kod borke pa kad ga iscitate napisace mozda drugi deo knjige ybt... zene...
    [/quote]

    pa cek prvo da naVatam Vladu da mi da pismo da ga ja procitam..

    a covek racunao..ajd udadoh se ja mlada, neposredno posle te zurke..pa veli,i sta ce mi ljubavna pisma


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  7. #7
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    ima to sarma i lepote ma koliko moze da bude potresno...mislim naleteti na tako nesto iz mladosti... i jos ako je dovelo do ruznog spleta dogadjaja....
    sad se setih malo je off... jedan lik posle drugog sv rata nas poznati neuropsihijatar se da kazem "razisao" sa svojom devojkom a bila ljubav nenormalna kaka moze da bidne jel su mislili oboje da je onaj drugi poginuo samo zahvaljujuci takvim pismima od nekih trecih lica...i sad on se posle ozenio dobio dvoje deca ona isto.... i jednog dana posle desetak godina sretnu se slucajno u gradu i sok.... nije nedelju dana proslo, oboje se razveli i vencali.... to je iskrena i prava ljubav... ko na filmu....

  8. #8
    Registrovani Član
    bleja avatar
    Status : bleja je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 399

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    imam pesme, price, neke su mi poklanjali cak i uramljene, sta reci...
    Budi slobodan kao i kap vode, koja se u pari slobodno penje u neznane visine, i u ledu ponovo pada u neznane dubine. Njen je dom, kao i dom atmosfere, sve dokle zemljin magnetizam dopire, zasto si ti suzio dom svoga zivota? I zgnjecio ga izmedju dva plota, jednog rodjenja i jedne smrti?

  9. #9
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    ako se nakanim napisacu ono pravo ljubavno pismo da placete u kompletu...sve....

  10. #10
    Registrovani Član
    Dusala avatar
    Status : Dusala je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Srbija brale
    Poruke : 2,420
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    :raz_054: nemoj jer ja cu ti onda ovde napisati sva pisma koja cuvam pa ces ti suze roniti.... boze jos ih sve cuvam... :raz_058:

  11. #11
    Registrovani Član
    Sandra avatar
    Status : Sandra je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 419

    Početno Re: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Jao, sad se setih svog prvog ljubavnog pisma koje sam dobila...Bilo je od jednog dečka iz Zagreba (Goran, ako se dobro sećam...)...upoznali smo se na moru, ja pred kraj osnovne, on nešto stariji...čist platonizam....
    No, počinjalo je sa ''Aloha, princezo....'' (iscrtano svakakvim srcima, leptirićima i koječime...ma preslatko...A tekst ipak zreo i ozbiljan, čak i za te mlade godine....)
    Nikada mu nisam odgovorila, a pre par godina sam ga u selidbi i izgubila i jako mi je žao zbog toga...

    Kasnije sam volela i sama da ih pišem, pa je onda to prestalo negde kada sam se prvi put udala....što znači nekih 10-15 godina pauze....

    Moje poslednje rukom napisano pismo bilo je poslato neke 2005. godine i obzirom da je iniciralo čitavu buru dešavanja u mom životu, biće objavljeno u knjižici koju pišem
    ...ako i ona ikada bude bila objavljena...

    A primiti ili napisati ljubavno pismo u današnje vreme...ne znam...bilo bi jako čudno, u najmanju ruku....

  12. #12
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Ooooo kakva sam ja ljubaFna pisma pisala vojniku svome Bože, pa to je bio red suza red poljubaca

  13. #13
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Odg: Одг: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Citiraj Prvobitno napisano od sis L Vidi poruku
    Ooooo kakva sam ja ljubaFna pisma pisala vojniku svome Bože, pa to je bio red suza red poljubaca
    E to je ljubav tako i treba da se radi uvek i zauvek
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  14. #14
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    a kupovala sam one komplete pisama sa slikama zaljubljenih parova, još ih čuvam a on, štekara odgovori mi u nekom smotuljku, sklepanom od nekih masnih stranica tv novosti koje glume koverat

  15. #15
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Odg: Одг: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Citiraj Prvobitno napisano od sis L Vidi poruku
    a kupovala sam one komplete pisama sa slikama zaljubljenih parova, još ih čuvam a on, štekara odgovori mi u nekom smotuljku, sklepanom od nekih masnih stranica tv novosti koje glume koverat
    I to je ljubav Fajf, nemoj tako, samo mi muškarci nemamo smisla za takve stvari u većini slučajeva
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  16. #16
    Registrovani Član
    Keti avatar
    Status : Keti je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Poruke : 14,457

    Početno Одг: Odg: Одг: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Pa ugasi cigaretu, malo dublje zađi i koncentriši se i reči će se same pojaviti
    It's all love skoro sve
    ljubavno pismo se nepise ovde tj.kucka,nego na papiru

  17. #17
    Registrovani Član
    sudjenik avatar
    Status : sudjenik je odsutan
    Registrovan : Oct 2012
    Pol:
    Poruke : 335

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    ako se nakanim napisacu ono pravo ljubavno pismo da placete u kompletu...sve....
    nemoj brate marlone... nikada ... nijednoj da pises... nisu zasluzile.

  18. #18
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Ja sam sigurna da sam zasluzila, ali me jednostavno ne interesuju tudja ljubavna pisma, niti patetika, niti da "placem", niti ikakve "spanske serije". Kratko i jasno, ne interesuje me tudj (pa ni tvoj) zivot, osim ako neko ne zeli neki savet.

    @ tema

    Nikad nisam umela da pisem ljubavna pisma, a dopisivala sam se i uopste receno, volim ih. Volim ih i preko interneta, ali olovka ili bolje reci mastilo, imaju "svoj sjaj"...sasvim drugaciji od ovog.

    Mogu reci da sam dobar deo svog zivota provela u pisanju pisama....ali ne umem da se "izrazim ljubavno" niti sam to praktikovala. Kad i "nanjusim" da neko tako pocinje meni da pise (osim jednog izuzetka, komicnog, ali to je zaista izuzetak), ja se povucem (imala sam i ja doduse jedan komican izuzetak). Ali divim se ljudima koji to umeju i koji su tome uzivali, blago njima. Ja, igrom slucaja, eto nisam.

    Dakle, kod mene je uvek bila ljubav "oci u oci", pa cak ni telefon ne "obozavam" u tim stvarima osim za dogovor.


  19. #19
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,110
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Nisu me promijenila moderna vremena i dalje čuvam sva pisma,uredno poredane uspomene sa oznakama vremena i nekih tako malih,velikih ljubavi i zanosa..čuvam ih od zaborava samo jer su dio mene..a desi se da i danas napišem ponešto jer i dalje volim olovku

  20. #20
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,110
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Odg: Ljubavno pismo za voljenu osobu...

    Citiraj Prvobitno napisano od DaDole Vidi poruku
    Nisu me promijenila moderna vremena i dalje čuvam sva pisma,uredno poredane uspomene sa oznakama vremena i nekih tako malih,velikih ljubavi i zanosa..čuvam ih od zaborava samo jer su dio mene..a desi se da i danas napišem ponešto jer i dalje volim olovku
    ti si Nedo,staromodna

Slične teme

  1. Opiši smajlijem osobu iznad
    Od Tanja u forumu Forumske Igre
    Odgovora: 1279
    Poslednja poruka: 20-08-2020, 13:09
  2. zagrlite osobu iznad...
    Od Klu u forumu Forumske Igre
    Odgovora: 318
    Poslednja poruka: 10-04-2020, 23:06
  3. Pitajte osobu ispod/iznad
    Od paculjkica u forumu Forumske Igre
    Odgovora: 216
    Poslednja poruka: 05-05-2015, 13:26
  4. Banujte osobu iznad
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 26-01-2015, 19:49
  5. opisite osobu iznad...
    Od rile_nezni_oblak u forumu Svaštara
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19-02-2012, 09:07

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •