Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 51 od 51

Tema: Mitarstva

  1. #41
    Banovina
    Sleepwalker avatar
    Status : Sleepwalker je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 108

    Početno Re: Mitarstva

    Mosti iz starog egipta jos nisu istrulile,cak ni meso,tako da to nije neka misterija,a za miris...svako moze premazati malo necim mirisljavim.Zivimo u svetu prevara.

  2. #42

    Početno Re: Mitarstva

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    Razlika izmedju ateiste i vernika je u jednoj reci. U veri. Ja verujem. Mnogo toga nije dokazano, ali eto primera... Ko je ikad dokazao i objasnio zasto se Sveti oganj spusta samo na pravoslavni praznik? Kako? Zasto mosti mirisu? Zasto ne trule? Mislim ima toliko toga... Ja biram da verujem.
    Nisam ateista, a nisam ni vernik SPC. Niko nije objasnio, zato što ni sami nemaju objašnjenje. Da li je prvo počeo da se spušta Sveti oganj, pa je tek taj dan proglašen za praznik, ili obrnuto? Nisam pomirisao mošti, tako da to ne mogu ni da potvrdim, ni da opvrgnem. To oko truljenja se može ispitati, hemijskim eksperimentima, ali crkva to zasigurno neće dozvoliti, uzimanje uzoraka. I ja biram da verujem, ali i biram u šta ću da verujem, a u šta ne.
    I kako možemo biti sigurni da nema oproštenja, nijedan se nije vratio da nam potvrdi da mu je oprošteno, odnosno nije.
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  3. #43
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Mitarstva

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    Nisam ateista, a nisam ni vernik SPC. Niko nije objasnio, zato što ni sami nemaju objašnjenje. Da li je prvo počeo da se spušta Sveti oganj, pa je tek taj dan proglašen za praznik, ili obrnuto? Nisam pomirisao mošti, tako da to ne mogu ni da potvrdim, ni da opvrgnem. To oko truljenja se može ispitati, hemijskim eksperimentima, ali crkva to zasigurno neće dozvoliti, uzimanje uzoraka. I ja biram da verujem, ali i biram u šta ću da verujem, a u šta ne.
    I kako možemo biti sigurni da nema oproštenja, nijedan se nije vratio da nam potvrdi da mu je oprošteno, odnosno nije.
    Mare, ovo nije tema na kojoj cemo raspravljati o licnim stvarima, kao sto je verovanje u nesto. Ti biras, ja biram. Ovo je tema o verovanju Pravoslavne crve u mitarstva. U koje, takodje verujem. Ti ne moras, mozes sobodno da zaobidjes ovu temu i da pises na temi one vere u koju verujes.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  4. #44
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Mitarstva

    Citiraj Prvobitno napisano od Sleepwalker Vidi poruku
    Mosti iz starog egipta jos nisu istrulile,cak ni meso,tako da to nije neka misterija,a za miris...svako moze premazati malo necim mirisljavim.Zivimo u svetu prevara.
    Za mene su sasvim dovoljna svedocenja na hiljade i hiljade ljudi koji su se izlecili molitvama pored mostiju. Tako da, opet ne skrecemo sa teme, molim vas da se drzimo mitasrtava a ne dokazivanja oko vere.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  5. #45

    Početno Re: Mitarstva

    Dobro, neću više pisati.
    Samo, ovo bi trebala biti diskusija, a ne kopiranje tekstova o temi koja je već utvrđena.
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  6. #46
    Banovina
    Sleepwalker avatar
    Status : Sleepwalker je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 108

    Početno Re: Mitarstva

    Imam objansjenje i za to,i nema nikakve veze sa religijom,ali sa verom ima.Elem,da ne spamujem.

  7. #47
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Mitarstva

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    Dobro, neću više pisati.
    Samo, ovo bi trebala biti diskusija, a ne kopiranje tekstova o temi koja je već utvrđena.
    Diskusija o mitrarstvima a ne o dokazivanju vere u ista. Ja sam pisala ono, sto je utvrdjeno u Pravodlavlju o mitarstvima, a ne zelim da se ubedjujem sa bilo kime da li je to realno ili nije...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  8. #48
    Banovina
    Sleepwalker avatar
    Status : Sleepwalker je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 108

    Početno Re: Mitarstva

    A zasto ne o dokazivanju?Ako je vec tema nazvana Mitarstva,treba da obuhvata sve vezano za njih.Inzce,sta,treba da otvaramo novu temu,zvanu dokazi za postojanje mitarstava?

  9. #49
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Mitarstva

    Citiraj Prvobitno napisano od Sleepwalker Vidi poruku
    A zasto ne o dokazivanju?Ako je vec tema nazvana Mitarstva,treba da obuhvata sve vezano za njih.Inzce,sta,treba da otvaramo novu temu,zvanu dokazi za postojanje mitarstava?
    Ne, povela se prica o mostima, skrecemo sa teme, kao i o dokazivanju mog verovanja u sve ovo. Trazite cinjenice? Nema ih. Ovo se temelji na zitijima Svetih, na javljnju mrtvih koji su prosli kroz mitasrtva, sto sam ja i napomenula.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  10. #50
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Mitarstva

    U Novom Zavetu nema utemeljenja za ovakva verovanja, medjutim u pravoslavnoj doktrini ovo je vec utemeljeno.

    Ne znam sta da mislim o tome, ali logicno je da se mora izvrsiti neko 'prociscavanje" - ko ce da ide u Raj, a ko u pakao.... mada se jezim i od same te pomisli, ali bolje je misliti i na to nego misliti da ce se lako naci opravdanje za sveki tvoj greh.

    Osim toga, kako je svestenik meni objasnio, ne mora se neko moliti svaki dan jer mozda neko i ne zna za to,nego se zato zove pop na 40 dana da zajedno sa rodbinom i prijateljima se pomoli za pokojnika.

    (Sto bi prakticno znacilo da ako se neko ipak moli za pokojnika svaki dan, svestenik na 40 dana nije ni potreban, ali to je samo moj zakljucak, ne znam zvanicno tumacenje crkve jer nisam stigla da pitam i to).


  11. #51
    Registrovani Član
    Malisic Milan avatar
    Status : Malisic Milan je odsutan
    Registrovan : Jan 2014
    Pol:
    Poruke : 15

    Početno Odg: Mitarstva

    Hm, sećam se da zbog blažene Teodore i mitarstava nisam mogao najmanje dve noći da spavam.Strašna knjiga.Ne daje baš puno nade.Koliko se sećam ni ona sama nije mogla preći, nego joj je neki svetac pozajmio malo svojih dobrih dela, ili šta već, zaboravio sam.Sada znam da kroz to ne moram prolaziti...Zašto je inače Hristos umro na krstu za sve naše grehe, ako bi smo mi onda morali prolaziti kroz neka mitarstva? To je Evanđelje(radosna vest), da nas Gospod toliko voli da je umro za nas, da isplati svu našu krivicu, i sve naše grehe.Naše je da to prihvatimo...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •