Stranica 1 od 10 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 192

Tema: Nakit

  1. #1
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Smile Nakit


    Nakit je definitivno izuzetno važan element stila svake žene.
    On ga dopunjuje, osvežava i definiše..





    Kakav vi nakit volite?


    Prstenje




    Prsten je veoma važan i simboličan komad nakita.

    Značio je status u najširem smilu reči i bivao i ostao značajan komad nakita u svakom stilu odevanja.
    Osnovno pravilo je da prsten ne bude preveliki )širok) za dužinu vaših prstiju i da sa druge strane ne bude u toj količini multipliciran na vašim šakama da bi se stekao utisak da vas je neko "okovao" zlatom, srebrom ili nekim drugim metalom.

    Prsten na srednjem prstu ne sme biti premali jer će skratiti proporciju šake. U raznim odevnim kombinacijama dozvoljeno je da nosite različito prstenje. Tako uz šareni džemper nemojte nositi i šareni prsten ili komad koji je suviše eksluzivan u materijalu jer ćete ga pojeftiniti.

    Ako imate puf rukave ili čipku i ukrase na odeći birajte jednostavno i svedeno prstenje jer ćete inače izgledati prekićeni. Kod svedenih formi odeće igrajte se sa interesantnim i upečatljivim komadima jer ćete samo jednim gestom ruke pokazati stil.




  2. #2
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Nakit

    Ja sam operisana od ljubavi prema nakitu... volim da vidim na zeni lep komad nakita, ali kada je zaista sa stilom nosen, ali od kad znam za sebe ne volim nakit na sebi, ni bizuteriju ni zlato,ni bilo sta drugo... Valjda je za to krivo ponasanje drugarica, kasnije koleginica koje su mahom nakit nosile kao stvar prestiza a ne kao modni detalj, onako sa stilom... zato imam averziju prema nakitu.

  3. #3
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajf Vidi poruku
    Ja sam operisana od ljubavi prema nakitu... volim da vidim na zeni lep komad nakita, ali kada je zaista sa stilom nosen, ali od kad znam za sebe ne volim nakit na sebi, ni bizuteriju ni zlato,ni bilo sta drugo... Valjda je za to krivo ponasanje drugarica, kasnije koleginica koje su mahom nakit nosile kao stvar prestiza a ne kao modni detalj, onako sa stilom... zato imam averziju prema nakitu.
    Razumem te potpuno šta si htela reći

    Ja iskreno obožavam belo zlato,srebro i retko nešto od plastike i džidža bidža...volim i bižuteriju al da se to slaže i ima smisla..

    Ovako mi se nešto dopalo od srebra:ovaj prsten i mindjušice




  4. #4
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit

    Minđuše





    Viseće minđuše -

    nose se pre svega kada imate otvorenu liniju ramenog dela i dekoltea i to najbolje u slučaju da dekolte formira slovo "V" jer na taj način izdužuje vašu bistu i daje smisao minđušama.



    -Takođe, ovakve komade nosite i na rol kragnu ili visoka kopčanja uz vrat.


    Nikako ih nemojte nositi na košulje visoke raskopčane kragne, bogate kragne sa vezom ili u kombinaciji sa ogrlicom jer će se izgubiti pored minđuša. Viseće minđuše mogu biti sjajan primer sofisticiranosti ali i manifestacija neukusa. U viseće minđuše spada niz modela od kojih se u poslednje vreme najčešće nosio model "chandelier" minđuše. Kod ovih minđuša na primer, gotovo bez izuzetka, zaboravite na ogrlice.


    Okrugle minđuše
    -kada su velike, po pravilu bolje izgledaju ako su srebrne.




    Dimenzija minđuša zavisi od dužine vašeg vrata i ako volite velike alke neka one budu na razdaljini od najmanje 2 cm od vaše ramene kosti. Male alke mogu biti urađene u zlatu, srebru, platini i predstavljaju jedan od prvih modela o kojima se zna. Pri izboru ovih modela vodite računa da vam pravilno leže na ušnoj školjci i da budu adekvatne vašoj odevnoj kombinaciji. Podjednako dobro izledaju u skoro svim svojim verzijama, s tim što treba uvek imati u vidu da moraju da budu dobro uklopljene u dimenziji i formi .


    Male ili tačkaste minđuše su vrlo sofisticiran izbor.




    Mogu biti od plementih metala, ukrašene cirkonima, dijamantima ili biserima. One su nešto što svaka žena treba da ima, jer spadaju u klasične komade koji će se u odnosu na vaš stil sjajno uklopiti i dati notu glamura i stila pre svega svakodnevnim kombinacijama ali i večernjim izlascima.


    Ovde su dozvoljena i mešanja srebra i zlata, bisera i dijamanata u meri koja neće narušiti harmoniju kruga koje ovaj model obrazuje na vašoj ušnoj školjci.








  5. #5
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit

    Etno nakit



    Etno nakit je često pravljen od sirovih materijala, poluobrađenog metala, patiniranog srebra i poludragog kamena koji nije tretiran ni na koji poseban način.

    Ako ste ljubitelj ovakvog nakita on će najbolje stajati na neutralnim tonovima poput bež, bele ili na tonovima braon. Ovakvi komadi su deo tradicije koji traže da budu stavljeni u prvi plan, a ne u kontekst kostima. Izbegavajte da uz ovakav nakit nosite upadljivo štampane materijale, jer se neće znati gde počinje nakit, a gde odevni predmet.

  6. #6
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit




    Narukvice i grivne: Banana Republic, Vivre, Bangle Bangle i Etername.

  7. #7
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit

    Istorija nakita slavne Indije



    Slavna istorija zemlje Indije uticala je na svaki aspekat života tamošnjih ljudi.

    Nakit je ostao integralni deo svakodnevnice Indusa. Dakle, raznolika istorija Indije imala je uticaj i na stil nakita kojim se i dan danas ukrašavaju. Bili biste iznenađeni kada biste čuli da istorija indijskog nakita seže duboko u prošlost, da je sastavni deo svakodnevice najvećeg dela Indije skoro 5000 godina.

    Od praistorije, Indusi su imali tu strast za ukrašavanjem svog tela srebrom, zlatom, dragim kamenjem.
    Indijski nakit varira u stilovima i dizajnu u skladu sa različitim područjima ove zemlje. Svaka regija ima nakit njoj svojstven i takav ne možete pronaći nigde drugde.

    Na primer, izuzetni filgranski radovi zlatu jedinstveni su za Oris i Andra Pradeš,Minakari,emajlirani nakit, popularan je u Radžastanu, a Delhi po Kundan-svadbenom nakitu.



    Nakit Indije ima najrazličitije šare u različitim stilovima i dizajnu za skoro svaki deo tela. U davna vremena, ljudi su imali običaj da lepotu svog vrata istaknu ogrlicom, da se ukrašavaju prstenjem i narukvicama za nogu pravljenim od neobrađenog kamena i metala.


    Nakit Indije ima najrazličitije šare u različitim stilovima i dizajnu za skoro svaki deo tela.

    U davna vremena, ljudi su imali običaj da lepotu svog vrata istaknu ogrlicom, da se ukrašavaju prstenjem i narukvicama za nogu pravljenim od neobrađenog kamena i metala. Kako je vreme odmicalo, stekli su znanje na polju poliranja metala kao što su zlato i srebro, a naučili su i kako da razlikuju poludrago od dragog kamenja. Mnogi vladari, bogati kraljevi, nosili su nakit kako bi izgledali kao Bogovi.
    Svaki mali ili veliki komad ukrasa, od prstena, minđuša, narukvica do ogrlica, narukvica za nogu i krune, bio je napravljen od plemenitih metala ili dragog kamena.

    Tokom mnogo proteklih godina, Indijom su vladala mnoga carstva. Sva ona su na stilove nakita ostavila neizbrisiv trag. Mogulsko carstvo je dalo svoj prepoznatljivi stil kada je u pitanju korišćenje dragog kamenja i neverovatnih rezbarskih radova, dinastija Rajput imala je svoj emajlirani nakit itd. Čak i danas, u modernom svetu prepunom noviteta, tradicionalni stil indijskog nakita je obično izbor većine kupaca. Na savremenom indijskom tržištu postoji spoj tradicionalnog i modernog nakita od zlata i srebra, ukrašenog raskošnim dragim kamenjem, ali on retko kada uspeva da zaintrigira kupce.

    izvor:odsjaj.com



  8. #8
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit



    Biserna ogrlica

    Aksesoari su način da kažete nešto o sebi. Spoj starog i novog. Snop bisera upleten tih uz vaš vrat, daće dodatnu dozu ženstvenosti, i odlično će stajati uz šampanj korset haljinu

  9. #9
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit

    Ogrlice u obliku okovratnika su novi hit.

    Ovo je modni detalj koji ćete svakako željeti da imate. Ogrlice, koje će učini I
    najjednostavniju odjevnu kombinaciju glamuroznom, vratile su na jesenje piste brojne modne kuće
    od Giambattiste Vallija do Louisa Vuittona. Popularno nazvan Petar Pan okovratnik ukrašen je perlama i svjetlucavim kamenčićima, a Lanvin, Isaac Mizrahi i Louis Vuitton otišli su korak dalje i umjesto
    klasičnih okovratnika izradili su blještave ogrlice-okovratnike.








  10. #10
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit


  11. #11
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Nakit

    U principu samo nezan (nenapadan) a i to vise leti nego zimi.


  12. #12
    lilasta
    Lilu avatar
    Status : Lilu je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Mighty jungle...
    Poruke : 4,442
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nakit

    od nakita - samo muskarci... dakle, bez nakita
    Proleteri svih zemalja, ujedinite se!

  13. #13
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Nakit

    Ne volim mnogo nakita na sebi...ali leti ponekad i pomalo, da...



  14. #14
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nakit

    E ja baš volim žuto zlato, bižuteriju baš i ne ali imam neke komade.
    I volem minđuše Toga imam više nego što je normalno, od najčudnijih do sasvim običnih alki. I tako mi svejedno da li je to leto ili zima, kinđurim se kako mi volja a ne kakvo je vreme napolju
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  15. #15
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit


  16. #16
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit





  17. #17
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit




  18. #18
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit


  19. #19
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit




  20. #20
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nakit




Stranica 1 od 10 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Modni trend...nakit...i jos stosta...
    Od Пркос u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 23-03-2012, 17:33

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •