Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Poštanska štedionica - vaša iskustva

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Poštanska štedionica - vaša iskustva

    Kakva su vaša iskustva sa Poštanskom štedionicom? Da li im verujete?

    Mene specijalno nervira onaj bajati mesečni izveštaj koji šalju na kućnu adresu.
    Nije ga moguće otkazati, a košta 140 dinara.
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Poštanska štedionica - vaša iskustva

    kad vidim koliki je red ispred poštanske štedionice svaki dan, meni je odmah muka.
    hvala ti bouže pa nisam nikad imala posla sa njima.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Poštanska štedionica - vaša iskustva

    Nikada ne ulazim u minus. A jednom mi se desilo da sam na računu imala, recimo,
    sto dinara, a oni mi poslali izveštaj koji je koštao 120 i odem u minus. Pa mi blokiraju
    račun i posle naplate da odblokiraju. Al ne može da se odblokira odmah, nego
    sam čekala par dana.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Poštanska štedionica - vaša iskustva

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Nikada ne ulazim u minus. A jednom mi se desilo da sam na računu imala, recimo,
    sto dinara, a oni mi poslali izveštaj koji je koštao 120 i odem u minus. Pa mi blokiraju
    račun i posle naplate da odblokiraju. Al ne može da se odblokira odmah, nego
    sam čekala par dana.
    pa što ne otvoriš račun u nekoj ''normalnoj'' banci?
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Poštanska štedionica - vaša iskustva

    Poštanska štedionica je pre svega ''stara kuća'', što bi se reklo narodski...Među prvima su imali softverska rešenja za elektrosnko poslovanje...Da su bili dobro organizovani (a kadar su imali), mogli su ''daleko da doguraju''....
    Još uvek daju dosta čekova (to drugi ne rade), i iznosi kredita koje daju jesu mali, ali su sa solidnim uslovima..I ništa to nije tako loše...Kome ne treba neki veći kredit, ili neke specijalne kartice, nema potrebe da napušta Štedionicu..A zašto, zato što i druge banke naplaćuju sve i svašta....Održavanje tekućih računa se kreće i do 500,00 din...Bilo bi sada bezobrazno da se transparentno govori o cenama usluga..Ali sve se može videti na njihovim sajtovima...
    Slanje izveštaja koji snosi trošak od 140 din. nije neki...E sada samo ne znam, da li Štedionica daje mogućnost elektonskog izveštaja, a to je za ''džaba'' to bi trebalo proveriti (moguće je da ima i na njihovom sajtu informacija o tome, treba pogledati)..., jer bi u tom slučaju izbegal i trošak od tih 140 din...Treba proveriti...
    Što se tiče dozvoljenog minusa...Pa na sličan način se ponašaju i ostale banke..Svaki prelaz preko dozvoljenog minusa je blokiranje računa i naplata ''odblokade''...

  6. #6
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Poštanska štedionica - vaša iskustva

    opekla sam se par puta sa uplatama telefona ili kredita,uplata legne na racun na koji sam uplatila sa zakasnjenjem od par dana,pa mi se obije o glavu..kod njih samo ako moram..

  7. #7
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Poštanska štedionica - vaša iskustva

    Uh, pa jedno je uplata računa za struju, telefon, a sasvim drugo imati tekući račun kod Poštanske...
    Tema je zanimljiva...Znači, svaka banka naplaćuje svoje usluge i ništa nije džabe...Nekima su provizije veće, a nekima manje...
    Najbolja solucija je da račune za telefon, info itd. uplaćuješ sama, odnosno da budeš sama svoj bankar...Banke nude home-banking, tako da iz fotelje sve plaćaš, ne ideš u Poštu i izbegneš sve te silne redove, a uz to ti usluga uplate bude nekih 10-20 tak dinara...A sama uplata u Pošti ne može biti manja od 30 din...Na primer...
    Takođe, rate za kredite koje imate u drugim bankama, ne treba plaćati preko šaltera u Pošti, već u bankama kod kojih ste uzeli kredit, jer novac leže istog dana kada vršite i uplatu...
    Ako to radite u Pošti, onda je uplata ''legla'' tek narednog dana...Znači, to je pravilo....
    Ali što se tiče samog računa u Pošti i troškovi koje on nosi, nije on ništa ni veći nego u drugim bankama...Čak je i manji..
    Eto, možda neko sazna i nešto korisno...Nikad se ne zna...A ja sam bila raspoložena za priču... Ništa lično ili ne znam šta...

  8. #8
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Poštanska štedionica - vaša iskustva

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa što ne otvoriš račun u nekoj ''normalnoj'' banci?
    ja bih najradije da nemam nikakva posla sa bankama.. kredite i minuse ne tražim..
    al eto država je odredila da od moje plate mora još ljudi da živi, pa mi ne dozvoljavaju
    da platu primam na ruke...
    Večnost je čista sadašnjost.

Slične teme

  1. Iskustva sa polaganja vozačkog ispita
    Od kojica u forumu Automobilizam
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 25-06-2016, 18:59
  2. Iskustva sa misionarima
    Od kojica u forumu Religija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 09-12-2011, 08:41
  3. Travnjak - iskustva i saveti
    Od kojica u forumu Moja Bašta
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 04-10-2011, 21:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •