Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 31 od 31

Tema: Patološko laganje

  1. #21
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Patolosko laganje

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    što danas svaki post završavaš ovo rečenicom?
    da ..bas se pitam..i navodnici u prethodnom iskazu, ..''odlicno''!
    a ono kojice sto si opisala u tvom postu i za tvoje laganje u periodu detinjstva, ..ja to ne bih nazvala patoloskim laganjem, to je samo detinja zelja da figuru oca napravi savrsenim po svojoj meri i zelji..nista vise..
    patolosko laganje ne prolazi samo po sebi...to je boljka i mislim da se ne leci nikako...mozda nekim psihoterapijama..ne znam..


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  2. #22
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Patolosko laganje

    Pričalice, nemam pojma ko je pisao to pod navodnicima. Pokupila sam negde neke citate.

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    da ..bas se pitam..i navodnici u prethodnom iskazu, ..''odlicno''!
    a ono kojice sto si opisala u tvom postu i za tvoje laganje u periodu detinjstva, ..ja to ne bih nazvala patoloskim laganjem, to je samo detinja zelja da figuru oca napravi savrsenim po svojoj meri i zelji..nista vise..
    patolosko laganje ne prolazi samo po sebi...to je boljka i mislim da se ne leci nikako...mozda nekim psihoterapijama..ne znam..
    Ništa ne dolazi samo po sebi. Za sve postoji uzrok.
    Neko boji oca drugačijim bojama, neko sebe, neko čitav svet.
    Neko pre ili kasnije shvati da ga to vodi u sve dublju patnju, a neko nikada.
    Nije to nikakva opasna boljka. Leči se odrastanjem.

  3. #23
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Patolosko laganje

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Pričalice, nemam pojma ko je pisao to pod navodnicima. Pokupila sam negde neke citate.



    Ništa ne dolazi samo po sebi. Za sve postoji uzrok.
    Neko boji oca drugačijim bojama, neko sebe, neko čitav svet.
    Neko pre ili kasnije shvati da ga to vodi u sve dublju patnju, a neko nikada.
    Nije to nikakva opasna boljka. Leči se odrastanjem.

    Ne mislim tako, jer kako onda objasnjavas da je to u stvari pojava koja je najvidljivija medju odraslom populacijom? Da li nikad odrasli nisu? Mozda. Ipak je to dublji psiholoski poremecaj.
    Laganje kod dece uglavnom nema patolosku podlogu, u nekim fazama je sasvim normalno tj kako kazes deo je odrastanja.
    Poslednje uređivanje od sani : 28-03-2010 at 16:19


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Patolosko laganje

    Citiraj Prvobitno napisano od sani Vidi poruku
    Ne mislim tako, jer kako onda objasnjavas da je to u stvari pojava koja je najvidljivija medju odraslom populacijom? Da li nikad odrasli nisu? Mozda. Ipak je to dublji psiholoski poremecaj.
    Laganje kod dece uglavnom nema patolosku podlogu, u nekim fazama je sasvim normalno tj kako kazes deo je odrastanja.
    Pa baš tako mislim. Nisu odrasli.
    Al ja sam i tako sasvim nestručna.. samo nagađam...

  5. #25
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Patolosko laganje

    da li je prećutkivanje (ne zaboravljanje da se nešto kaže) - laganje?
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #26
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Patolosko laganje

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    da li je prećutkivanje (ne zaboravljanje da se nešto kaže) - laganje?
    Nije uvek. Treba odrediti i vreme i mesto da nešto kažeš.

    sve je sivo...

  7. #27
    Registrovani Član
    spavalica01 avatar
    Status : spavalica01 je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Poruke : 1

    Početno Re: Patološko laganje

    Imam brata koji je poceo da laze jos s` prvim naletom puberteta.laganje je postajalo sve cesce i lazi sve vece…Sada je ozenjen ima troje dece,ne ume da sklopi recenicu a da u njoj nema brdo lazi i sto je naj gore i sam veruje u njih.Tu prici nije kraj,zena mu ima isti problem-sto znaci da jos podsticu jedno drugo cak i kada sami izmedju sebe razgovaraju.Ona ima problem i sa uzimanjem tudjih stvari ne bitno gde je nesto mora da strpa u dzep ili tasnu(bilo u radnji ili kod prijatelja rodbine…)Bitno joj da napravi i neku stetu nekom malu ili vecu nije vazno cak ni posledice te stete nisu bitne to je uvek nasmeje????
    Jako brinem za njih pogotovo sto naj starije dete pocinje da pokazuje slicne znake u ponasanju…sta da ucinim??
    Unapred hvala.

  8. #28
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Patološko laganje

    Ček prvo da razmislim dal da ti poverujem.
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #29
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Patološko laganje

    Citiraj Prvobitno napisano od spavalica01 Vidi poruku
    Imam brata koji je poceo da laze jos s` prvim naletom puberteta.laganje je postajalo sve cesce i lazi sve vece…Sada je ozenjen ima troje dece,ne ume da sklopi recenicu a da u njoj nema brdo lazi i sto je naj gore i sam veruje u njih.Tu prici nije kraj,zena mu ima isti problem-sto znaci da jos podsticu jedno drugo cak i kada sami izmedju sebe razgovaraju.Ona ima problem i sa uzimanjem tudjih stvari ne bitno gde je nesto mora da strpa u dzep ili tasnu(bilo u radnji ili kod prijatelja rodbine…)Bitno joj da napravi i neku stetu nekom malu ili vecu nije vazno cak ni posledice te stete nisu bitne to je uvek nasmeje????
    Jako brinem za njih pogotovo sto naj starije dete pocinje da pokazuje slicne znake u ponasanju…sta da ucinim??
    Unapred hvala.
    Pa ništa, sad ćemo mi lepo da razglabamo godinu dana na forumu o tome, i sve će da se reši
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  10. #30
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Patološko laganje

    Svaka patologija,pa i patologija laži ima svoje uzroke i oni je produkuju na način da oboljela osoba gubi dodir sa realnošću i stvara jednu drugu sliku svijeta koji postoji samo u njenoj glavi.
    Riječ je o bolesti kojoj je potrebno duže liječenje od strane stručne osobe.
    Godinama poznajem jednu ženu koja je upravo patološki lažov,međutim njene laži su benigne i zapravo produkt njenih neostvarenih želja i tužne mašte..
    Sasvim je svejedno da li osoba laže(dobroćudno ili maligno) ili izmišlja jer to je ,kao i san i snivanje,zapravo samo njena podsvijest ( a to je najveća enigma).
    Svejedno je kad vam priđe neko i kaže kako je sanjao nešto (što je stvarno sanjao) ili kad kaže kako je vidio nešto(što je izmislio)..
    ..svejedno je u smislu da se samo psihoanalizom može odgonetnuti stvarna struktura osobe i njeni eventualni problemi.

  11. #31
    Registrovani Član
    Nikita123 avatar
    Status : Nikita123 je odsutan
    Registrovan : Jun 2015
    Pol:
    Poruke : 1

    Početno Odg: Patološko laganje

    Moj suprug laže i to uvek pod izgovorom da bi mene "zastitio". Ceo svoj bračni staž živim kao jedna od junakinja iz knjige Sindi Seldon, pokušavajući da rešim neke od njegovih "misterija". Uglavnom se vezuju za finansije, dugove,krediti, pozajmic...konačno saznam istinu, on negira, izmišlja još više, viče, i još dublje se "zakopava". Iako smo bili par puta na ivici razvoda, ne vredi, on i dalje ide po svome, kao da ga to ni malo nije "pomerilo". Izgubio je prijatelje, rodbinu, baš iz tih razloga što stalno nekom mešto obeća pa ne uradi, izmišlja i prolongira. Nedavno sam mu u telefonu (sasvim sluučajno, jer je uvek zaključan) pročitala poruku u kojoj sam jedino videla da je u pitanju žensak osoba i da se pominju neke ženske gaćice, poruka je nestala. Na moje insistiranje, rekao je da je ta osoba bolesna i da navodno muva njegovog kolegu, a da njemu šalje lascivne poruke, tek onako Da skratim, na kraju ih je izbrisao jer nije želeo da ja vidim koliko je ta osoba "bolesna" Iako 99% znam dqa me nije prevario, nego je samo sigurno samo flertovao, nije mi svejedno...I taman kad pomislim- to je to, sve je "priznao", opet neka nova laž ispliva i opet me bezobrazno izaziva...Ipak, boli sve to Kao da ne shvata šta radi od sebe i svoje porodice (do koje mu je stalo, znam to).

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •