Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Evolucija ili kreacija

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Evolucija ili kreacija

    Koju teoriju podržavate i zašto?


    Bez tuče molim.
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Evolucija ili kreacija

    evolucija
    zato što boga nema.

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Evolucija ili kreacija

    Nedavno sam gledala neku emisiju o Hristovom pokrovu. Naučnici su dobili dozvolu da
    ga ispitaju, pa čak i da secnu jedan ćoškić kako bi utvrdili starost pokrova. Na veliku
    žalost vernika, a sreću naučnika, analize su pokazale da je pokrov nastao hiljadu godina
    nakon Hristove smrti. I to je bio kraj ispitivanja. Nauka kazala i to je amin.
    Međutim, vernici nisu verovali naučnicima. Što je ovima bilo jako smešno, neke je
    čak dovodilo i do besa.
    E, onda je jedan bračni par nastupio sa pretpostavkom da je taj delić platna koji je
    analiziran, popravljen hiljadu četrsto i neke godine, te da su zapravo analizirana vlakna
    iz dva vremenska razdoblja, što je dovelo do takvih rezultata. I u početku su larmali
    i na njihovu tezu. ''Ko su sad pa oni. Nisu ljudi od nauke i šta oni znaju.'' Ali se na kraju
    ispostavi da je njihova pretpostavka bila tačna.

    Nisam ni naučnik ni vernik, ali mi je ova priča jako interesantna. Zanimljivo mi je to
    što je u ovom slučaju zaslepljenost verom dovela do istine, a zaslepljenost naukom
    do pogrešnih rezultala.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Evolucija ili kreacija

    Religija je nastala na pukotinama nauke. Odnosno, na svim mestima gde nauka nije imala dokaza, nastala je religija. Bez obzira na to, što se nauka bavi istraživanjima i što koristi racionalno razmatranje sa svim matematičkim metodama zasnovanim na empirijskim saznanjima, ipak nije pronašla odgovor na sve.

    Recimo da sam neko ko balansira između evolucije i kreacionizma. Zašto ? Recimo da nauka još uvek ''natuca'' o problemu bermudskog trougla...

  5. #5
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Evolucija ili kreacija

    nauka nije svemoćna, ne može sve da objasni ...postoje događaji koji su se desili i koji su tajna. može se reći da su Tajna i za običan svet i za naučnike.
    zašto?
    zato što verujem da ni ne treba sve da bude objašnjeno činjenicama.
    često gledam emisije koje se bave istraživanjima vezanim za vreme u kome je živeo Hristos i sve su mi pomalo ''tanke'' upravo zbog atmosfere traganja za suvim podacima.
    prosto mi je smešno kad vidim sve one grdne arheologe i istoričare kako bazaju po galilejskom kamenjaru, prevrćući stene i tražeći ostatke nečega što je odavno izgubljeno za ljudsko oko.
    iluzorno je očekivati da podaci posle 2 milenijuma zaista postoje u svom materijalnom obliku, to pod jedan.
    a pod dva, zaista mislim da ljudima neće nikad biti dato da dođu do činjenica koje su naučno validne i kojima bi objasnili čitav niz događaja za koje se vezuje nastanak hrišćanstva.
    zašto?
    pa zato...ako ljudi nisu u stanju da veruju dušom (koja je takođe naučno sumnjiva), onda i ne treba da imaju čvrsti materijalni dokaz o Hristovom Vaskrsenju. za mene je sasvim dovoljna činjenica da je Hristos živeo, a sve ostalo je verovanje.
    kome verovanje nije dovoljno, uzalud će trošiti vreme na traganje za dokazima. mislim da smo, kao ljudi, jednostavno stvoreni ili da verujemo ili da sumnjamo.
    na svakome od nas stoji izbor da čini šta mu više ''odgovara''.
    где си пошла с крмељиве очи

Članovi koji su pročitali ovu temu: 1

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •