Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Slika o sebi

  1. #1
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Slika o sebi

    Mnogi predstavu o sebi imaju samo na osnovu slike u ogledalu i zato često imaju utisak da su stariji,
    deblji,nedovoljno privlačni.Većina bi želela da bar jednom vidi sebe kroz pogled drugih da bi saznali kako ih okolina doživljava.Najčešće se predstava o sebi gradi prema jutarnjoj slici u ogledalu na kojoj često sebi izgledamo kao tuđa osoba,i kad s vremena na vreme pogledamo neki video snimak, jedva možemo da poverujemo da su izrazi lica,pokreti tela i glas zaista naši.
    Zašto sebe doživljavamo drugačije od onoga što jesmo,kakva je vaša slika u jutarnjem ogledalu?
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Slika o sebi

    Au što ti je teško ovo pitanje.

    Pa ja imam neku sliku iz, možda jutarnjeg, ogledala od pre desetak godina.
    I ta slika mi se toliko dopala, da uopšte ne želim da je menjam.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Slika o sebi

    Da mi je neko postavio ovako pitanje pre jedno 10 godina, svašta bih rekla za sebe. No, sada sam mnogo starija i dosta toga sam radila na sebi...Pre svega, da zavolim sebe. Jer ako ne zavolimo sebe, ne možemo očekivati ni drugi da nas zavole...A zavoleti sebe, i nije baš tako lako..., jer smo u startu ubacili u glavu raznorazne predsasude i modele koji su nam na neki način merodavni.
    Ne bih ništa menjala u svom izgledu i dopadam se sebi ovakva kakva sam.Volela bih da skinem jedno 2kg, ali mi nisu višak...Čisto, da budem malo vitkija. Ali mi to ne stvara neko nezadovoljstvo ili ne znam šta...
    Što se tiče okoline i toga, kako me baš oni vide...pa i ne hajem baš za to..osim ako su u pitanju neki moji pravi prijatelji do čijeg mišljenja mi je stalo...
    Ono što se trudim i radim na tome, je da promenim neke stvari u sebi. Pre svega rezervisan odnos prema ljudima i tako još ponešto..., kao naprimer prividna gordost...Hoću da kažem, da sam tih nekih mana svesna i želim da ih se rešim...

  4. #4
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Slika o sebi

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Mnogi predstavu o sebi imaju samo na osnovu slike u ogledalu i zato često imaju utisak da su stariji,
    deblji,nedovoljno privlačni.Većina bi želela da bar jednom vidi sebe kroz pogled drugih da bi saznali kako ih okolina doživljava.Najčešće se predstava o sebi gradi prema jutarnjoj slici u ogledalu na kojoj često sebi izgledamo kao tuđa osoba,i kad s vremena na vreme pogledamo neki video snimak, jedva možemo da poverujemo da su izrazi lica,pokreti tela i glas zaista naši.
    Zašto sebe doživljavamo drugačije od onoga što jesmo,kakva je vaša slika u jutarnjem ogledalu?
    To je zbog što su nam oči tu de jesu, pa sebe vidimo drugačije, a u ogledalu se vidimo naopako.
    E kad se vidimo na nekom video snimku, to je ono što jeste. A i glas čujemo drugačije. Pa šta
    znam.. živele su generacije i generacije ljudi, a da uopšte nisu imali prilike da sebe vide ili čuju
    od spolja.. što znači da se može živeti i tako...
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Slika o sebi

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da mi je neko postavio ovako pitanje pre jedno 10 godina, svašta bih rekla za sebe. No, sada sam mnogo starija i dosta toga sam radila na sebi...Pre svega, da zavolim sebe. Jer ako ne zavolimo sebe, ne možemo očekivati ni drugi da nas zavole...A zavoleti sebe, i nije baš tako lako..., jer smo u startu ubacili u glavu raznorazne predsasude i modele koji su nam na neki način merodavni.
    Ne bih ništa menjala u svom izgledu i dopadam se sebi ovakva kakva sam.Volela bih da skinem jedno 2kg, ali mi nisu višak...Čisto, da budem malo vitkija. Ali mi to ne stvara neko nezadovoljstvo ili ne znam šta...
    Što se tiče okoline i toga, kako me baš oni vide...pa i ne hajem baš za to..osim ako su u pitanju neki moji pravi prijatelji do čijeg mišljenja mi je stalo...
    Ono što se trudim i radim na tome, je da promenim neke stvari u sebi. Pre svega rezervisan odnos prema ljudima i tako još ponešto..., kao naprimer prividna gordost...Hoću da kažem, da sam tih nekih mana svesna i želim da ih se rešim...
    Pa jeste. To što menjaš u sebi, na neki način čini tvoj život kvalitetnijim i lepšim.
    Ne volim uzaludan trud, a to popravljanje nečega čemu je suđeno da propadne,
    mi baš deluje kao uzaludan posao. Utrošiš silnu energiju, vreme i novac i na kraju
    se opet deformišeš.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Slika o sebi

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    To je zbog što su nam oči tu de jesu, pa sebe vidimo drugačije, a u ogledalu se vidimo naopako.
    E kad se vidimo na nekom video snimku, to je ono što jeste. A i glas čujemo drugačije. Pa šta
    znam.. živele su generacije i generacije ljudi, a da uopšte nisu imali prilike da sebe vide ili čuju
    od spolja.. što znači da se može živeti i tako...
    Pa da, tada se svest o svom izgledu i utisku koji ostavlja na druge formirao na osnovu tuđih mišljena...
    Oduvek je vladalo interesovanje o sopstvenom izgledu i o tome kakav utisak ostavljamo na druge...Tako je i Narcis ''propao'', zbog prevelike zaljubljenosti u sebe i svoj izgled ogledajući se u reci...
    Ma oduvek su se ljudi ''ogledali''...I oduvek je to nekako bilo bitno...A to kako sebe vidimo ili doživljavamo, zavisi od našeg samopouzdanja...

  7. #7
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Slika o sebi

    Slika je važna,posebno kad je riječ o unutrašnjem ogledalu jer za ovo vanjsko svi nađemo vremena da budemo kritični ili samodopadljivi..često zapravo zaboravimo da naše unutrašnje stanje i zadovoljstvo reflektuje tu sliku iznutra prema van.
    Jedna sam od onih žena koje mnogo pridaju svom vanjskom izgledu,ali pouzdano znam da to nisam ja..bar ne na onaj suštinski način.
    Za tom JA koje vidim u ogledalu,okrenuće se muškarac..ali to nisam ja već moja spoljašnjost..za onom istinskom JA se neće okrenuti niko jer je nevidljiva,a moja je..to je moje istinsko ogledalo i ako me ono zadovolji,sasvim je svejedno da li ću taj dan dobiti kompliment

  8. #8
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Slika o sebi

    Moooje mišljenje je da je predstava koju imamo o sebi neka vrsta mozaika proživljenih i trenutnih emocija.
    Sve su nas nosili,mazili,umirivali,bili smo u prilici da osetimo strah,neko je čak preživeo i ozbiljne traume,i svi ti doživljaji su "odštampali" svoj znak na onome što smo postali,na onome što smo mi danas i samim tim na neki način "obojili" stav koji imamo prema sebi. U suštini mi sebe ne vidimo onakvim kakvi jesmo,već onakvim kako smo voljeni ili maltretirani.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  9. #9
    Registrovani Član
    Obešenjak avatar
    Status : Obešenjak je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : :blenta:
    Poruke : 847

    Početno Re: Slika o sebi

    Svakog dana u svakome pogledu sve više i više napredujem...

    Svakog dana u svakome pogledu sve više i više napredujem...

    Svakog dana u svakome pogledu sve više i više napredujem...
    I smile when I 'm angry.
    I cheat and I lie.
    I do what I have to do
    To get by.
    But I know what is wrong,
    And I know what is right.
    And I'd die for the truth
    In My Secret Life.

Slične teme

  1. Slika dana
    Od Пркос u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 518
    Poslednja poruka: 21-07-2021, 14:21
  2. Slika moje boje
    Od Bisernica u forumu Romantika
    Odgovora: 828
    Poslednja poruka: 11-09-2020, 00:29
  3. slika za moju dušu...
    Od naki u forumu Fotografija
    Odgovora: 722
    Poslednja poruka: 14-04-2020, 18:04
  4. Neverovatna slika galaksije
    Od PRCKO u forumu Prirodne pojave
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30-04-2011, 19:29
  5. Slika na portalu
    Od Lilu u forumu Primedbe i predlozi u vezi rada foruma
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 03-11-2009, 16:48

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •