Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 150

Tema: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

  1. #101
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Citiraj Prvobitno napisano od ledena kraljica Vidi poruku
    nema razlike između muških i ženskih po ovom pitanju.
    slažem se, samo nisam nikad čula ženu da kaže ''nije mi to ništa značilo''...u tom kontekstu sam napisala prethodni post.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #102
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    slažem se, samo nisam nikad čula ženu da kaže ''nije mi to ništa značilo''...u tom kontekstu sam napisala prethodni post.
    oćeš da čuješ?

  3. #103
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Citiraj Prvobitno napisano od ledena kraljica Vidi poruku
    oćeš da čuješ?
    pusti me na miru da živim u iluzijama
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #104
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Ovo nije tema o prevari,zaista..ali ja se velikim delom slazem sa onim sto je napisao vrach..nije pacenik/ca ako je oprostena prevara.da se razumemo,ne mislim na nezrele osobe kojima je svakodnevno potrebno potvrdjivaje,koji ne mogu da zive bez -trofeja- sa strane.Mislim na osobe kojima se to dogodi..i da ma koliko to izgledalo cudno,njima zaista to nista ne znaci.Cesto je to signal da u tom braku,vezi, postoji dublji razlog zbog kojeg se to desilo.To moze da bude osecaj zanemarenosti,usamljenosti,nesigurnosti,ostanak ili duzi vremenski period bez posla,udaljavanje partnera,zahladjenje u odnosima..i dok onaj drugi ne primecuje nista,mozda pod teretom svakodnevnih obaveza,poklope se kockice da mu u tom trenutku jedna osoba da bas ono sto mu treba..to moze da bude pet minuta paznje,osmeh,slusanje,osecaj bliskosti koji rezultuje samo seksom.Najcesce se i priznaje prevara pod osecanjem krivice,zbog savesti,zbog osecaja da je ucinjena nepravda onom drugom.I onaj drugi,koji ima dovoljno ljubavi,razumevanja,mudrosti,oprostice.Jer nije lako prekinuti jednu dugogodisnju zajednicu,vezanu raznim lepim i ruznim stvarima,zbog nekoliko trenutaka slabosti.Niti potrebno.Potrebno je puno razgovora,iskrenog,puno zelje za nastavkom zajednickog zivota,puno razumevanja i prihvatanja i sopstvene krivice da bi se oprostilo.Ako jos kod onog koji je to uradio,vidite divljenje,osetite iskreno kajanje,vidite ljubav i strah da ce vas izgubiti,shvatate da niste ni pacenik/ca vec velika osoba.

  5. #105
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    ne znam, mikili...ne slažem se.
    znam nekoliko žena koje praštaju svojim muževima ''izlete'' i one nekako uvek budu ubeđene da su super, da se to neće više desiti i tako...pa se uvek desi opet i opet, dok on ne omatori toliko da samo sedi kući i gunđa na tu svoju ''divnu, veliku osobu''.
    praštanje takvih stvari je, po meni, isto kao i praštanje fizičkog zlostavljanja...a da ne pričam kako se sve to odražava na decu, ako postoje u zajednici.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #106
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    to sam i naglasila prico..nisam mislila na one neiskrene,kojima je to kao -dobar dan-...takvi varaju bilo kakvu da imaju pored sebeali opet..to je samo moje vidjenje,ja imam takav stav,deo moje licnosti,vaspitanja,ponasanja..ja jednostavno niti pitam niti me zanima,a i on isto

  7. #107
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    pa dobro...drugo je kako su pojedinačno uređeni partnerski odnosi.
    reče ti da tema nije prevara. tačno, nije...ali jeste neki specijalan slučaj ''ne mogu bez tebe, a teško mi sa tobom'' i realno su retki civilizovani partnerski odnosi tipa koji navodiš u svom postu.
    stvarno mislim da su užasno retki.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #108
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    znači.
    i da ne ceni sebe.
    nema tu šta da se razume, nismo životinje. bilo emotivno potkovano, ili jok, nebitno. čak bi imala više 'razumevanja' kada je u pitanju emotivni lapsus.
    Ne bih rekao da si u pravu, ljubav je život i kao i život, ljubav je puna preokreta i nepredviđenih situacija, ne može se gledati kruto, jer onda će se desiti da kada ne budemo u stanju da ispoštujemo svoje rigidne stavove, da uskočimo.

    Mene konkretno više boli da se neko koga svojim smatram zaljubi u nekog drugog i pokloni mu pažnju i emocije za koje ja smatram da su neprikosnoveno moje, zakucane za mene kao ekser u dasku, a sam poolni odnos nije strašan, ukoliko osoba koju volim nije to učinila iz emotivnih pobuda.
    Da razjasnim, ne kažem da bih posle takvog čina-prevare imao nameru da tolerišem dalju komunikaciju između to dvoje ljudi, i preko toga ne bih prešao, ali ako bi se to završilo na tome i ako ne bi postala ustaljena praksa tipa, Znaš dragi sinoć sam se kresala s jednim a preksinoć s nekim drugim, to bi bilo malčice hevi.

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    iju
    kako bre omakne čoveče?
    ti ono reče da imaš tri banke?
    Jašta, imam tri i po banke, i imao sam dosta rigidne stavove o životu, ljubavi, posmatrao svet crno belo, ali te život uvek demantuje i nauči da što si stariji, iše si spremniji na kompromise, tj, mene je naučio da budem skloniji kompromisima, kako bih živeo sa što manje emotivnih ozleda.

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa eto....muški vole da banalizuju fizičku prevaru, rečima ''da im to ništa ne znači''. ako im ne znači, što rade to, onda? meni je to nelogično...a posle tu očiglednu laž treba žena da prašta (ili partnerka, svejedno) - poništavajući zdravu logiku.
    ma idi bre.
    Čisto da te obavestim, muškarci i žene varaju u podjednakoj meri, tako da bih svaku generalizaciju tipa muškarci neverni, a žene sede kući i "vezu goblene", smatrao čistom predrasudom
    Antiheroj

  9. #109
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Citiraj Prvobitno napisano od Bledoliki_Vrach Vidi poruku

    Čisto da te obavestim, muškarci i žene varaju u podjednakoj meri, tako da bih svaku generalizaciju tipa muškarci neverni, a žene sede kući i "vezu goblene", smatrao čistom predrasudom
    pa jes...ja sam baš mala pa ne znam šta se dešava. čisto da te obavestim da nisam klinka....i da to što pričaš nije pola-pola. nikad bilo, niti će biti.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #110
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Gde napisah da si mala?
    Aha, sa kim onda varaju muškarci te svoje žene?
    Sa gumenim lutkama?
    Antiheroj

  11. #111
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    ma da...
    ne varaju ih sa gumenim lutkama...nego sa slobodnim ženama ...sam znaš da žena ima više nego muškaraca i da muški baš mogu da biraju, a žene baš i ne.
    i neću sad o statistici, stvarno.
    nema veze ni sa čim.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #112
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Slažem se tu s pojedinima da bih lakše oprostila emotivnu prevaru, nego fizičku. Tj lakše bih prešla preko toga, lakše bih razumela, nema tu šta da se prašta pa jeeee opet se volimo. Mislim da stvari nikad više ne mogu biti iste, kad tad bi se to spomenulo, u nekoj svađi nabilo na nos, kome to treba i kakav je to život.A i opet odosmo šest kilometara od teme
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  13. #113
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    imala ovakav odnos...
    uzasno mi nedostaje... a da se vratimo jedno drugom udala bih se za njega on je moj ideal

  14. #114
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    imala ovakav odnos...
    uzasno mi nedostaje... a da se vratimo jedno drugom udala bih se za njega on je moj ideal
    udala bi se za njega? zašto?
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #115
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    @pričalica
    Ima dosta zapostavljenih žena koje nemaju hrabrosti da preseku, pa im je lakše da varaju. Isto vazi i za muškarce.
    Antiheroj

  16. #116
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Citiraj Prvobitno napisano od Bledoliki_Vrach Vidi poruku
    @pričalica
    Ima dosta zapostavljenih žena koje nemaju hrabrosti da preseku, pa im je lakše da varaju. Isto vazi i za muškarce.
    ne sećam se da sam čula da je muž varao ženu sa nekom udatom majke mi.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #117
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Citiraj Prvobitno napisano od Bledoliki_Vrach Vidi poruku
    Ne bih rekao da si u pravu, ljubav je život i kao i život, ljubav je puna preokreta i nepredviđenih situacija, ne može se gledati kruto, jer onda će se desiti da kada ne budemo u stanju da ispoštujemo svoje rigidne stavove, da uskočimo.

    Mene konkretno više boli da se neko koga svojim smatram zaljubi u nekog drugog i pokloni mu pažnju i emocije za koje ja smatram da su neprikosnoveno moje, zakucane za mene kao ekser u dasku, a sam poolni odnos nije strašan, ukoliko osoba koju volim nije to učinila iz emotivnih pobuda.
    Da razjasnim, ne kažem da bih posle takvog čina-prevare imao nameru da tolerišem dalju komunikaciju između to dvoje ljudi, i preko toga ne bih prešao, ali ako bi se to završilo na tome i ako ne bi postala ustaljena praksa tipa, Znaš dragi sinoć sam se kresala s jednim a preksinoć s nekim drugim, to bi bilo malčice hevi.
    baš zbog toga, nekih se kriterijuma, principa i stavova moramo držati... da ne spominjem opet momenat gde sebe zgaziš zbog toga što se njemu desila 'nepredviđenja situacija'.
    nemem pojma šta podrazumevaš pod 'rigidnim stavom'... samo kažem da treba držati do sebe.
    ne verujem da se to desi bilo kome u momentu, da nije svestan šta ga je snašlo.
    daj mi samo jedan dobar razlog da oprostim. ako ti je do nekoga stalo, nećeš ga prevariti sa prvom na koja ti raširi noge... ili hoćeš?

    ne mogu bilo koga da smatram svojim. tu je prva i osnovna razlika između nas.
    drugo... ako se zaljubi u drugu, ovo sa mnom je davno prestalo da postoji.
    ode ti u krajnosti... tvrdim da ako to uradi jednom, uradiće opet... ako je to radila tebi, radiće i onom sa kim te je prevarila, kontaš?
    takve stvari se ne dešavaju tek tako... varaju ljudi kojima u postojećoj vezi, braku nešto debelo ne štima i oni kojima je to neki vid samodokazivanja. trećeg nema.
    takvi se sa problemima ne suočavaju, ne rešavaju ih, već žmure na njih. isto važi za one koji praštaju.

  18. #118
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    Citiraj Prvobitno napisano od ledena kraljica Vidi poruku
    takve stvari se ne dešavaju tek tako... varaju ljudi kojima u postojećoj vezi, braku nešto debelo ne štima i oni kojima je to neki vid samodokazivanja. trećeg nema.
    ti si, jeco, tvrd pregovarač
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #119
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    ako ćemo tražiti izgovore i opravdanja na drugoj strani, isto mi je kao da žmirkam.
    onda ću bar da žmurim do kraja i neću videti ništa.
    ako sam tako odlučila... samo, ja tako nešto nikada ne bi odlučila, niti bih se pomirila sa takvim odnosom.

  20. #120
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Volim te, a ne znam šta ću sa tobom...

    To da li bi neko oprostio takav postupak ne zavisi od nečega što je odlučio ranije, onako hipotetički, pre nego se tako nešto u životu desi. To je nešto što radiš ili ne onda kada se to desi, i kao sudija, meriš svaku reč, svaku i najsitniju emociju, šta dobijaš, šta gubiš, bukvalno sve. Zato napisah ono za rigidne stavove, jer je to situacija koja te dovodi u stanje duha koje nije uobičajeno, te ne možemo unapred konkretno odgovoriti na pitanje bismo li oprostili ili ne. Hipotetički, svi bismo mi odgurnuli tog "zlikovca/zlu ženu" međutim, u datom momentu, pitanje je šta bi ko uradio i na šta bi sve pristao.
    @Pričalica
    Ja sam čuo, osim toga ta varijanta je, uslovno rečeno, najsigurnija, jer niko neće zbog povređene sujete obavestiti muža/ženu svog ljubavnika/ljubavnice, zato što i za njega postoji identičan rizik.
    Antiheroj

Stranica 6 od 8 PrviPrvi ... 45678 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Sa tobom ....u mislima...i na kraj sveta...
    Od Пркос u forumu Romantika
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 28-04-2016, 15:53
  2. Medvedev: Znam koliko je vanzemaljaca na Zemlji
    Od PRCKO u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 09-12-2012, 13:16
  3. Sanjam...jer,jos uvek,sanjati znam!
    Od Ona jedna u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26-06-2012, 22:58
  4. Ne brini, znam šta radim
    Od kojica u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27-02-2012, 11:10
  5. Ma ne znam ti ja to
    Od Sarmica u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 03-01-2012, 06:05

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •