Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kapi za nos - ovisnost

  1. #1
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Kapi za nos - ovisnost

    Ako neko moze da mi pomogne savetom, puno bi mi znacilo. Znam da kapi za nos ne treba koristiti duze od 5 dana, kako pise na vecini pakovanja. Medjutim mm je hronicno zapusenog nosa i bez kapi ne moze da dise. Evo vec tri meseca kupuje kapi, sve moguce je isprobao. Pravila sam mu neke domace od sleza, pa neke od luka, pa sa propolisom ali njemu to ne radi posao, covek je navucen na farmaceutske kapi. Ja vise ne znam sta da radim sa njim. Polako mi puca film, i ozbiljno mi ide na zivce sve to. Kod lekara naravno nece da ide jer on ZNA da mu lekar nece pomoci. Teram ga da se inhalira, jednom me poslusao, kaze posle toga jos gore... Ubedjujem ga da mu je pola problema u glavi, i onda se skoro posvadjamo. Ima panican strah od gusenja kad mu je nos zapusen i ne moze da dise stalno na usta. Znaci tri meseca neprekidnog koriscenja kapi...
    Ljudi pomagajte

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    potpuno ga razumem, jer i ja patim od zapušenog nosa tokom alergija.
    takođe, naučila sam da zaista kapi ne smeju da se koriste duže nego što je napisano, jer se izazivaju kontraefekat. dakle, treba da vidi zašto mu se nos zapušava....kod mene je uzrok alergija.
    kod njega?
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    Njega je ovo `napalo` letos kada je premesten u kancelariju gde jedan kolega terorise klimom njih sestoro, napolju pakao a klima hladi na 17 za pingvine dusu dalo. I tada je poceo da smrcka, zaleci se malo preko vikenda kod kuce, ali dzabe kad ih ovaj unistava sve klimom 5 dana po 8 sati, a niko nece da se zali jer je covek srcani bolesnik, imao infarkt, smeta mu vrucina... i svi bolesni oko njega i ukoceni. I tada je pocelo to sa nosom i kapima, a posto je to svakodnevna situacija jednostavno nije prestajalo. I tako se navukao na kapi i unistio sluzokozu nosa verovatno i ko zna sta jos poremetio. Nije nikad imao alergije tako da mislim da kod njega to nije u pitanju. Ali da neko vidi tu kolekciju kapi za nos koje on vuce u torbici sa sobom, ne bi verovao rodjenim ocima.

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    ne bi trebalo to tako da radi.
    ne znam tačno šta da preporučim, ali znam da kad osetim da počinjem da budem zavisna od kapljica - jednostavno ih ne koristim. znam da će da mi bude teško 2-3 dana..ali posle se nos otpuši.
    za to vreme koristim nek sasvim bezazlene ''otpušivače'' na bazi eukaliptusa koji se namažu ispod nozdrva i jako su efikasne - mislim da mogu da se kupe u apoteci. to je nekada bila dobro poznata vikova mast, a sad ne znam kako se zove...nisam to odavno koristila.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    Čitam i mislim da je najbolje da ode kod specijaliste za uho grlo i nos na prvom mestu,
    pa da se nakon razgovora i kompletnog opisa problema čuje njegovo mišljenje.
    Postoji način da se problem reši i sa one psihološke strane ,jer ako sam mogla da razumem ,on se vezao za flašicu
    i kapaljku ,pa u tom slučaju u tu flašicu od kapi ,sipati fiziološki rastvor ,koji je sam po sebi slan NaCl 0,9 % i koristi
    se kao inhalaciona podloga ,a inače je to prirodni sastav ljudske ćelije ,pa se može koristiti kao kapi za nos neograničeno dugo.
    Pri tom će imati i efekat ! Otpušavat će nos i imati utisak (psihološki) kako koristi kapi,jer očito on ne veruje ni u jedan drugi lek osim onog u flašici.
    Ono što svakako nije zanemariv deo rešenja problema je promena radnog prostora ,ako treba i uz zvanično mišljenje lekara medicine rada !!
    Jer sve što uradi ,a ne reši se uzroka - džaba rad.
    Može da koristi i inhalacioni stick - lako se upotrebljava ,pročišćava nozdrve i godi ,a opet ima i ono drugo dejstvo jer stvara utisak da se nešto stavlja u nos.



    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  6. #6
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    Hvala ti prico, potrazicu nesto takvo u apoteci, secam se te vikove masti, mama je nju koristila svaki put kad smo brat i ja bolesni, imala je bas jak i prodoran miris. Moram ga skinuti sa kapi Ako uspem, napisacu knjigu Lak nacin da ostavite kapi.

  7. #7
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Bisernica Vidi poruku

    Jer sve što uradi ,a ne reši se uzroka - džaba rad.
    Može da koristi i inhalacioni stick - lako se upotrebljava ,pročišćava nozdrve i godi ,a opet ima i ono drugo dejstvo jer stvara utisak da se nešto stavlja u nos.
    1. uzrok da se otkloni, tako je
    2. inhalacioni stik - eeee...nemam pojma da to sad ima. znam da je meni pomagala ta vikova mast.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #8
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    Hvala i tebi Biso, ali nazalost fizioloski rastvor mu vise ne pomaze, jeste jedno vreme ali ovo je uzelo maha. Pokusacu da nadjem stik inhalator ili neku tu jaku mast. Promena radnog prostora je neizvodljiva u njegovoj firmi. Njegov kolega koji ima epilepsiju vodio je dvogodisnju bitku, prosao gomilu komisija da bi ga sklonili sa saltera tek kada je direktor prisustvovao sceni kad je dobio napad...tako da ovog mog sto smrce kapi ne bi udostojili ni razgovora na tu temu...

  9. #9
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    Pa nisam baš sigurna da problem nije rešiv koleginice .
    Zna se kolika je propisana temperatura u radnim prostorijama ,
    i kako se koristi klima .Postoji način da se to reši ,ne samo promenom radnog prostora ,već i
    uređenjem uslova za rad u istom prostoru.Znam da je to teško i mučno ,ali vredi - zdravlje je najvažnije.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  10. #10
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kapi za nos - ovisnost

    najmučnije je da preživi tih par dana bez kapljica, a uz nešto drugo što mu olakšava disanje...onda će videti da je moguće bez njih.
    где си пошла с крмељиве очи

Slične teme

  1. Kapi UMA !
    Od Bisernica u forumu Književnost i filozofska misao
    Odgovora: 496
    Poslednja poruka: 02-11-2020, 06:33
  2. Ljubavna ovisnost
    Od DaDole u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 16-10-2013, 18:47

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •