Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Anonimusi napali srpske sajtove!

  1. #1
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Cool Anonimusi napali srpske sajtove!

    Hakerska grupa "Anonimus" napala sajt Demokratske stranke i to opštinskog odbora Vračar.
    Poručuju da žele da iskažu svoje nezadovoljstvo zbog stanja u Srbiji.

    Na sajtu vračarskog odobra DS-a ostavljena je fotografija pripadnika pokreta Anonimus i poruka u kojoj se između ostalog navodi: "Mi spremamo hranu. Mi raznosimo đubre. Mi radimo u fabrici. Mi čuvamo miran san. Mi smo legija! Mi ne opraštamo!! Mi ne zaboravljamo!!! Mi smo Anonimus."

    Anonimusi su jutros hakovali i sajt novosadskog odbora Lige socijaldemokrata Vojvodine, ali je taj sajt ponovo u funkciji. U poruci koja se vidi na sajtu, domaći Anonimus dodatno objašnjavaju svoj potez:



    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  2. #2
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Anonimusi napali srpske sajtove!

    Anonimusi oborili sajt Sokoja
    http://www.sokoj.rs/


    Hakeri potpisani kao "Anonimusi" oborili su u petak ujutru sajt Sokoja, organizacije muzičkih autora Srbije (www.sokoj.rs)

    Kad posetioci udju na glavnu stranu sajta zatekne ih beli ekran sa porukom hakerske grupe koja počinje rečima "Dragi autori i gradjani Srbije, dobar dan, mi smo Sokojevići".

    U tekstu se omalovažavajuće govori o poslovanju i delovanju Sokoja, a na kraju je poruka: "Kopiranje je akt pokazivanja ljubavi. Molimo vas da kopirate i delite materijal sa ovog sajta. Mi spremamo hranu. Mi raznosimo djubre. Mi radimo u fabrici. Mi čuvamo miran san. Mi smo legija! Mi ne opraštamo! Mi ne zaboravljamo! Mi smo Anonimusi".

    Osim glavne strane sajta, ostatak Sokojeve veb stranice funkcioniše.

    Vlada Srbije je u četvrtak usvojila predlog izmene Zakona o autorskim pravima kojim se "muzički dinar" ukida za zanatlije, dok će ostalima taj namet biti umanjen tri puta.
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #3
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Anonimusi napali srpske sajtove!

    NISU TOLIKO MOĆNI
    Anoymousi ipak neće rušiti cijeli internet!


    Nakon što su svjetski mediji prenijeli vijest kako je skupina Anonymous najavila da će, u znak protesta protiv zakona o zaštiti autorskih prava SOPA, WallStreeta, bankara te neodgovornih svjetskih vođa, potpuno ugasiti internet 31. ožujka, ti navodi su demantirani.


    U akciji Operation Global Blackout Anonymousi su prema natpisima namjeravali srušiti 13 DNS središnjih servera u
    svijetu, što bi uzrokovalo nedostupnost interneta.

    Međutim, na svom Twitter profilu demantirali su akciju te naveli kako bi ona bila teško izvediva. S njihovom tvrdnjom složio se i internetski stručnjak Robert Graham koji je naglasio da DDoS napad ne bi bio učinkovit protiv 13 glavnih internetskih servera zbog brzine rekacije nadležnih servera.

    Graham je još dodao kako bi veći učinak postiglo 'paraliziranje' Googlea, Twittera ili Facebooka.

    Agencija Vlm|Danas.hr
    19.02.2012.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Slične teme

  1. Vijesti iz Republike Srpske
    Od DaDole u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 601
    Poslednja poruka: 22-04-2019, 08:13
  2. Feljton-ANATOMIJA SRPSKE DUŠE
    Od Пркос u forumu Srbilend
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 21-03-2012, 10:33
  3. srpske rodoljubive
    Od sani u forumu Muzika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03-10-2011, 22:40
  4. Sve srpske prevare!!!
    Od Man u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15-11-2010, 19:51
  5. Srpske kraljevske dinastije
    Od Пркос u forumu Istorija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12-07-2010, 20:26

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •