Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 59 od 59

Tema: naša mala clinica veterinaria ...

  1. #41
    Registrovani Član
    Čarapica avatar
    Status : Čarapica je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 1,577

    Početno Re: naša mala clinica veterinaria ...

    zatvorila sam ga u garazu da oladi malo

  2. #42
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: naša mala clinica veterinaria ...

    a da mu nabavis curu ? koja je u teranju?

  3. #43
    Registrovani Član
    Čarapica avatar
    Status : Čarapica je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 1,577

    Početno Re: naša mala clinica veterinaria ...

    Citiraj Prvobitno napisano od naki Vidi poruku
    a da mu nabavis curu ? koja je u teranju?

    samo jos to da pocnem da im ugadjam

  4. #44
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: naša mala clinica veterinaria ...

    ima macak potrebe...moras ga razumeti

  5. #45
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: naša mala clinica veterinaria ...

    Citiraj Prvobitno napisano od Čarapica Vidi poruku
    samo jos to da pocnem da im ugadjam
    pa muči se ovako
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #46
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: naša mala clinica veterinaria ...

    e naki, da pitam...nema veze sa ljubimcima ali ima sa životinjama. što kod nas, u srbiji, nema kokošaka koje nose bela jaja to je sorta lenghorn ili tako nešto
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #47
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: naša mala clinica veterinaria ...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    e naki, da pitam...nema veze sa ljubimcima ali ima sa životinjama. što kod nas, u srbiji, nema kokošaka koje nose bela jaja to je sorta lenghorn ili tako nešto
    prico, ja sam tek sada videla pitanje , kada sam nesto vrsljala po temi...
    izvini , molim te...
    dakle, u pravu si, leghorn kokoske nose jaja sa belom ljuskom, ali one kad nas, nisu u sirokoj proizvodnji. Moze se naci na sajmovima i slicnim manifestacijama, ali nisam videla da ih ima u proizvodnji konzumnih jaja.
    U masovnoj proizvodnji, za konzumna jaja, koriste se rase tipa Lohman Brown, Hisex Brown (crvene koke nosilje).
    plotarius transpareticus

  8. #48
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    Odavno je poznato da životinje, a naročito psi, obolijevaju od istih bolesti kao i ljudi, pa stoga kućni ljubimci mogu oboljeti i od najrasprostranjenije bolesti 21. vijeka - depresije.
    Najčešće se, prema riječima veterinara, ona javlja ako su ostali bez vlasnika ili druge životinje sa kojom su dijelili životni prostor.

    Kako bi ukazali na problem i ponudili vlasnicima rješenje, naučnici su nedavno objavili listu simptoma na osnovu kojih se mogu prepoznati prvi znakovi depresije, koja se, baš kao i kod ljudi, može uspješno izliječiti.
    Prvi i najčešći simptom jeste drastično smanjen apetit, jer depresivni ljubimci jedu rjeđe i količinski mnogo manje nego inače. Također, dešava se i da odbijaju vodu, ali se "najbolji prijatelji" usljed tuge i potištenosti mogu i naglo ugojiti, pa je o svakoj promjeni u načinu ishrane potrebno konsultovati veterinara.


  9. #49
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    ZBOG DEPRESIJE NEĆE DA SE KUPAJU

    Iako su mačke poznate kao najveće čistunice u svijetu životinja, ukoliko su anksiozne, tužne i depresivne, mogu potpuno prestati da se kupaju i održavaju ličnu higijenu. Naravno, reakcija na nezadovoljstvo može biti i potpuno suprotna, pa se dešavalo da se mačke toliko kupaju da izazovu infekciju kože zbog iritacije. Ukoliko pas ili mačka grebu i uništavaju stvari po kući, to također može biti znak prikrivenog nezadovoljstva i stresa, baš kao i odbijanje da obavljaju nuždu na mjestima na kojima to obično čine. To je karakteristično za depresivne mačke koje više ne koriste posip, već svoje fiziološke potrebe obavljaju svuda po stanu.

    Navodimo primjer kada je jedan šarplaninac ljeti anksiozan, jer mu vrućine nikako ne prijaju. On tada odbija da jede, često i da pije i ne podnosi kupanje. Pomažu mu tako što uključe klimu, maze ga i tepaju mu, pa ljetnu depresiju tako savladava. Onu drugu, ljubavnu pak, liječi malo teže. Kada se prije nekoliko mjeseci "upoznao" sa jednom ženkom u parku, po povratku kući cvilio je, zavijao, a narednih nekoliko dana dugo je spavao i slabije jeo. Reaguju na sve baš kao i ljudi, ali pažnja je uvijek najbolji lijek, savjetuju veterinari.
    Ukoliko su tužni zbog gubitka drage osobe, smrti druge životinje sa kojom su odrasli ili zbog velike promjene, kao što je promjena životnog prostora ili nagla promjena klime, jasni znaci bolesti mogu biti i letargija, spavanje koje traje duže nego obično, skrivanje i povlačenje u sebe, kao i prenaglašen strah od napuštanja, koji se manifestuje tako što ljubimac više ne želi da ostaje sam kod kuće.

    Gubitak želje za igrom i maženjem, prema riječima veterinara, najbolje se liječi tako što ćete sa svojim ljubimcem provoditi što više vremena, igrati se sa njim, izvoditi ga u šetnje i maziti ga.

    SEDATIVI, PA ČAK I HOMEOPATIJA

    U ekstremnim slučajevima, veterinari depresivnim životinjama mogu propisati i sedative. Sve češće se uvode i moderni načini liječenja, kao što je aromaterapija, pa čak i homeopatija za životinje.

  10. #50
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    U slučaju nezgode: Kako da svom psu pružite prvu pomoć

    Nezgode se često dešavaju, pa je korisno da vlasnici nauče tehnike kojima bi održali ljubimca u životu pre nego što stignu kod veterinara. Procedura je slična kao i kod ljudi, ali se postupak prve pomoći razlikuje. Ovo su ključnih pet koraka.


  11. #51
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    1. Proverite puls i disanje
    Puls se proverava na tri ključna mesta. Stavite kažiprst i srednji prst ispod zgloba na šapama psa, kao i na unutrašnji deo butine kako biste napiplali arteriju, ispod zgloba ili na mestu gde se spajaju levi lakat i grudni koš.

  12. #52
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    2. Potražite druge upozoravajuće znakove
    Proverite da li su desni u usne normalne boje ili dobijaju sivu boju. Proverite da li su zenice proširene i da li reaguju na svetlost.
    3. Veštačko disanje
    Kod malih pasa, stavite svoja usta preko njuške i usnog otvora i uduvajte vazduh. Kod velikih pasa položite usta preko njuške i uduvajte vazduh.

  13. #53
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    4. Hajmlihov zahvat
    Ukoliko vazduh koji uduvavate ne može da prođe kroz respiratorne organe, disajni putevi su možda blokirani. Okrenite psa naglavačke, tako da njegova leđa budu pripijena uz vaš grudni koš. Obgrlite rukama psa i stegnite šake malo ispod grudnog koša. Obema rukama pet puta snažno potisnite abdomen, a zatim proverite da li se u ustima nalazi to što je blokiralo disajne puteve. Ako nađete predmet, uradite još dva puta veštačko disanje.

  14. #54
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    5. Ukoliko nema pulsa, počnite sa masažom srca
    Postavite psa na desni bok, a zatim postavite šake jednu preko druge preko rebara gde se spajaju lakat i grudi, počnite da pritiskajte grudi. Ukoliko pas ima puls ne raditi ovaj postupak. Kod malih pasa (ali i kod mačaka) ispod 13 kilograma, na svaka pet pritiska uraditi jedan udah, a dubina pritiska treba da bude izmađu 1.5 i 2.5 centimetara. Kod srednjih i većih pasa težine od 13 do 40 kilograma, takođe, na pet pet pritiska uraditi jedan udah, s tim da dubina pritiska mora biti između 2,5 i 7 centimetara. Kod velikih pasa težine preko 40 kilograma, na deset pritisaka dubine između 2,5 i 7 centimetara uraditi udah.
    Proceduru treba ponoviti i porveravati puls na nekoliko minuta. Nastavite postupak oživlajvanja dok ljubimac ne dobije puls. Sa oživljavanjem stati nakon 20 minuta

  15. #55
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    Moj pas se stalno češe, koji je uzrok?

    Poštovani, imam problem s malim američkim staffordom koji se stalno češe. Ima kratku dlaku i nikako ne uspijevam pronaći buhe ili neke parazite a jako me brine to češkanje.
    Uzroci mogu biti različiti, a najbolje je posjetiti veterinara

    Poštovana,
    Na Vaše pitanje je nemoguće dati odgovor! Mogućih uzroka zbog kojih bi se Vaš pas češao je jako puno, stoga preporučam pregled kod veterinara.
    Pas ima rane zbog kojih se stalno češe, zašto se se rane uopće pojavile?

    Poštovani, imam njemačkog ovčara staroga tri godine. U posljednje vrijeme počela se zbog rane češati po leđima i zubima. Stavljali smo joj bivacin prašak i sad su nastale kraste, ali meni to još uvijek izgleda ružno. Ne znam zbog čega su se uopće pojavile te rane. Molim vas vaše mišljenje.
    Buhe su uzrok ranica kod pasa

    Poštovani,
    Promjene koje su nastale na koži Vašeg psa tipične su za problem vezan za buhe i prepune paraanalne vrećice. Psa i prostor potrebno je istretirati protiv buha (preporučio bih Fypryst ili Frontline spray za psa i Biokill spray za prostor). Tretiranje treba ponoviti nekoliko puta sa razmacima od mjesec dana. Paraanalne vrećice također bih trebalo provjeriti za što bih preporučio posjet veterinaru.

    Mačka se promijenila, je li u pitanju trauma?

    Mačka mi je već dva dana slaba, ništa joj se ne radi, a bila je vesela ponekad čak i previše. Jede malo, zjenice su joj raširene i stalno spava. Koji je uzrok tome, je li u pitanju vrijeme ili stres? Prije nekoliko dana uplašila se stroja za sječu drva jer imamo radove u dvorištu. Otad je postala čudna.
    Stres može izazivati promjene, ali simptomi upućuju i na ozbiljnije bolesti

    Poštovani,
    Takvo ponašanje može biti povezano sa stresom, no da bi to potvrdili odnosno isključili bolest potreban je pregled. Stoga savjetujem Vam da macu odvedete na pregled jer malaksalost, proširene zjenice i ostali simptomi koje ste naveli mogu upućivati i na neke ozbiljne bolesti.


    Zašto mačka ima različito raširene zjenice?

    Poštovani, primijetila sam kako moja mačka stara pet mjeseci ima različito raširene zjenice. Zjenica na desnom oku je više raširena od zjenice na lijevom oku. Nisam primijetila ikakve smetnje, ali bih ipak htjela saznati o čemu se radi. Nadam se da čete mi odgovoriti. Unaprijed hvala.
    To je posljedica Hornerovog sindroma koji nastaje zbog upale srednjeg uha

    Poštovana,
    Pojava koju opisujete naziva se anizokorija. Uzroci za anizokoriju su različiti i mnogobrojni tako npr. anizokorija se javlja kod: unilateralne atrofije irisa, glaukoma, okulomotorne i parasimpatičke ozljede živca, disautonomije, kod jake unilateralne bolesti mrežnice, uveitisa, sinehija (priraslica) Hornerovog sindroma, upotrebe miotičkih kapi i trovanja organofosfornim spojevima. U Vašem slučaju s obzirom na njezinu dob vjerojatno se radi o Hornerovom sindromu (najčešći razlog je upala srednjeg uha) pa obzirom da druge simptome niste opazili savjetovao bih Vam posjet veterinaru.

  16. #56
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    Kujica je bezvoljna, povraća i slini

    Poštovani, imam mješanku haskija i njemačkog ovčara. Posljednja dva tjedna samo stalno kod veterinara jer je bezvoljna. Prvih pet dana je povraćala i stalno slini, ali sad je to stalo. Čim se stanje poboljša, opet se stvari vrate na staro, osim povraćanja. To traje već dva tjedna. Povišenu temperaturu nema, ali je dva puta bila na infuziji. Dva puta smo je vodili na vađenje krvi, nalazi su bili uredni, ali RTG je pokazao kako je želudac ispunjen plinovima. Cijelo vrijeme se svega boji, a prije nije bila takva. Zanima me o čemu se točno radi.
    Najbolje je posjetiti veterinara

    Poštovana,
    Na Vaše pitanje mi je teško odgovoriti na ovaj način, jednostavno nedostaje puno informacija (npr. koliko je stara, kakva je i koliko česta stolica, dali uzima hranu i ostali podaci vezani uz hranjenje i povraćanje, neurološki status itd.) na osnovu kojih bi Vam mogao dati adekvatno mišljenje. Ne znam gdje se nalazite no ako ste u Zagrebu slobodno me posjetite ili u koliko niste, možemo se čuti telefonom.
    Moj pas se u snu pretvara kao da siše majčino mlijeko

    Poštovani, imam mužjaka labradora koji je star godinu i mjesec dana. Jako je živahan i drag kao velika beba. Zanima me je li normalno da moj pas još uvijek dok spava zamišlja da sisa majčino mlijeko? Često ga čujemo kako siše. Također, kako da zaustavimo abnormalno linjanje? Stalno mu otpadaju dlake, pa me zanima postoje li vitamini koji bi mogli pomoći? Unaprijed hvala.
    Refleks sisanje nije razlog za brigu

    Poštovani,
    Refleks sisanja može ostati kao navika u kasnijoj dobi te Vas to ne treba zabrinjavati. Što se tiče ispadanja dlake sad smo u sezoni linjanja, stoga sasvim je normalno da pojačano otpušta dlaku. Ukoliko se na Vašem psu pojavljuju područja bez dlaka, crvenilo ili perutanje kože trebali bi obaviti veterinarski pregled. Za njegu kože i dlačnog pokrivača savjetovao bih Vam korištenja ribljeg ulja u hrani (npr. lososovo ulje).

  17. #57
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    Kujica se stalno češe, ne pomažu ni ogrlica ni šamponi protiv parazita

    Poštovani, imam američkog koker španijela, kujica je uredno cijepljenja i očišćena od nametnika, međutim stalno se češe, gricka i liže. Zaštićena je fypristom plus ogrlicom, a prije stavljanja zaštite okupali smo je šamponom protiv parazita. Jede Fine Care Losos i dodajem joj ulje lososa za dlaku, ali češanje ne prestaje. Čak sam i cijeli stan nekoliko puta špricala biokilom jer je i mene počelo nešto gristi i to po trbuhu. Vise ne znam što da radim, a analke su prazne. Lijepi pozdrav.

    Rat protiv buha traje nekoliko mjeseci

    Poštovani,
    Klimatski uvjeti ove godine izrazito pogoduju parazitima osobito buhama koje su se pretvorile u pravu pošast, stoga postoji mogućnost da Vam je koja promakla. Rat protiv buha traje nekoliko mjeseci (4-5 mj.), redovitim tretiranjem životinje i prostora svakih mjesec dana i svakodnevnim usisavanjem. Ukoliko pak na psu ne nalazite niti jednu buhu ili izmet od buhe savjetovao bih Vam ponovni veterinarski pregled jer osim buha postoje drugi ektoparaziti, razna gljivična i druga kožna oboljenja (preosjetljivost na hranu, alergijske reakcije) koja mogu uzrokovati intenzivan svrbež


    Pas stalno piški po kući, kako riješiti taj problem?

    Poštovani, prije skoro dvije godine usvojili smo teško ranjenog psa iz azila. Procjenjuje se da je u to vrijeme imao oko godinu i pol. U trenutku dolaska Vorija u kuću već smo imali jednu stariju tibetsku terijerku. U kuću iz azila je Vorija donio moj sin.
    Naš problem je u tome da Vori piški po kući i jede izmet kada moj sin ode iz kuće. Početkom godine sin i drugi pas su bili odsutni mjesec dana pa iako je puno duže ostajao sam, ni jedan dan nije ništa napravio po kući.
    Pokušali smo ga kažnjavati (njuškica u to mjesto i potjeramo ga "u kut"), kupila sam sva moguća sredstva za uklanjanje mirisa, ostavljamo balkon i terasu otvorenima, ali ništa ne pomaže. Malo smo iznervirani i svaki puta sa strahom ulazimo u kuću jer ponekad se popiški i na 5-6 mjesta (nikada puno, svega par kapi). Bili bismo vam zahvalni kada biste imali neki dobar i učinkovit savjet kako da riješimo ovaj problem. S poštovanjem.
    Za to je krivo teritorijalno ponašanje

    Poštovani,
    Ovo što Vi opisujete izgleda kao da se u vašoj kući vodi "miran rat" između dva psa. Naime i jedenje izmeta i zapišavanje odnosno markiranje spada u normalno teritorijalno ponašanje. Iz tog razloga dok nije bilo drugog psa Vori se nije osjećao ugroženim i nije imao potrebu obilježavati svoji teritoriji (sve je bilo njegovo). Problem je malo kompleksnije prirode te Vam savjetujem da se obratite nekom centru koji se bavi problemima u ponašanju pasa.




  18. #58
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: naša mala clinica veterinaria ...

    Čim pas ostane sam u stanu, uništava sve oko sebe

    Poštovani, sredinom lipnja ove godine sam udomila maltezericu staru dvije godine. Navodno je živjela s jednim čovjekom koji je umro, a obitelj nije mogla brinuti o njoj pa su je poklonili. Ja sam je uzela iz "četvrte ruke". Pas se lijepo uklopio u obitelj i sve je u savršenom redu dok smo doma.
    Problem nastane kad psa ostavimo samog. Onda zavija, reži, laje, grize vrata, trga zavjese (jučer je otkinula karnišu sa zida i raščupala svu zavjesu), grize cipele, glođe vrata, kvake…I to tako sve dok ne dođemo doma. Problem je utoliko veći što živimo u stambenoj zgradi i strpljenje susjeda je pri kraju.
    Ne vidim izlaz iz te situacije jer ja i suprug radimo, a djeca idu u školu. Ne možemo tolerirati toliku štetu, a ne bi htjeli eutanazirati psa jer smo ga svi zavoljeli. Ne znam je li takvo ponašanje posljedica gubitka gazde, strah od samoće ili nešto treće. O prijašnjem životu i ponašanju ne znam puno niti mogu koga pitati jer nemam podatke o prijašnjem vlasniku. Molim vas za pomoć.
    Sindrom samoće kriv je za ovaj problem

    Poštovani,

    Vaš pas pokazuje znakove "sindroma samoće", problem se može riješiti no postupak će biti dugotrajan stoga Vam preporučujem da se obratite nekom centru koji se bavi problemima u ponašanju pasa i edukacijom vlasnika. Za prvu ruku bilo bi dobro kad bi ste psa mogli fizički umoriti prije nego što ostane sam, zatim zatvoriti ga u neku prostoriju gdje ne može napraviti puno štete i osigurati da u takvoj prostoriji ima puno njemu zanimljivih predmeta koji će zaokupiti njegovu pažnju (goveđu kost, posebne igračke koje možete napuniti sirom, poslasticama od mesa i sličnim, posebnim igračkama iz koje poslastice ispadaju kad ih pas pomiče šapom ili njuškom - zabavljat će se satima pokušavajući doći do hrane). Također dok ste kod kuće što više se igrajte s njim, naučite psa da se igra svojim igračkama i uvijek ga jako hvalite kada vidite da je uzeo neku od njih i da se njom igra (na taj mu način pokazujete da ste zadovoljni njegovim ponašanjem i da ga odobravate, čime to ponašanje potičete).

  19. #59
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: naša mala clinica veterinaria ...



    Najslađi pogled: Što nam psi žele poručiti kada nagnu glavu u stranu?

    Pitate se što nam psi žele poručiti kada naginju glavu u stranu? Američki stručnjak za pse Stanley Coren tvrdi da takvo pseće ponašanje ima veze sa sposobnošću psa da pokaže empatiju,odnosno suosjećanje.
    "Da suosjeća s vama i razumije vašu ljutnju, pas će pokazati tako što će nagnuti glavu na stranu"
    Psi nevjerojatno dobro čitaju i reagiraju na ljudski govor tijela i glas. Kada očitavate psu 'bukvicu' jer je pojeo nešto što nije smio, on će upiti sve što mu govorite bez obzira na to što se bukvalna poruka izgubi negdje u prijevodu. Da suosjeća s vama i razumije vašu ljutnju, pas će pokazati tako što će nagnuti glavu na stranu. Isto vrijedi i kada psa hvalite zbog nečega samo što, u tom slučaju, reagira na pozitivne riječi.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Slične teme

  1. Mala crna haljina veciti trend
    Od Ciciban u forumu Modni kutak
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 21-10-2015, 09:14
  2. Mala svetla - gluposti
    Od Man u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 06-02-2015, 13:07
  3. Naš Kuvar (Mala Enciklopedija Kulinarstva) - Kolači
    Od Moonster u forumu Poslastičarski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 01-08-2011, 18:23
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24-07-2011, 15:44
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24-07-2011, 14:48

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •