Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Nega noktiju

  1. #1
    Registrovani Član
    Pčelica avatar
    Status : Pčelica je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : iznad cvetnih polja
    Poruke : 245

    Početno Nega noktiju

    Kažu da bismo povremeno trebali držati nokte u mlakom maslinovom ulju u koje je dodato par kapi limuna.
    Kažu da to ojačava nokte i hrani zanoktice.

    Kako negujete svoje nokte?

  2. #2
    Registrovani Član
    sani avatar
    Status : sani je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Novi Sad
    Poruke : 1,810
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Odg: Nega noktiju

    Moji su katastrofa..meki i nikakvi
    valjda i zbog prirode posla, stekla sam naviku da ih rezem kratko,tako da sam ceo zivot mogla samo da sanjam o elegantnim i divno oblikovanim noktima.


    Pijem da utopim tugu, al' prokleta stvar naučila da pliva.

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Odg: Nega noktiju

    ništa posebno...ne grickam ih, ali ih redovno ''održavam'', turpijam, mažem nekim uljem i tako...ne izgledaju loše.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Nega noktiju

    ja imam pojacavanje na noktima i redovno ih sredjujem i idem na manikir
    moji brzo pucaju i lome sa pa moram da ih pojacavam

  5. #5
    Registrovani Član
    Pile avatar
    Status : Pile je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Poruke : 99

    Početno Re: Nega noktiju

    idem kod manikira

  6. #6
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nega noktiju

    turpijam i lakiram cesto... tako se manje lome...
    sama ih sredjujem i dobri su...

  7. #7
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Nega noktiju



    moji su
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  8. #8
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Nega noktiju

    poznata mi valkira

  9. #9
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega noktiju

    Nikake nokte nemam,listaju se,pucaju grozni su

  10. #10
    Registrovani Član
    Waterfall avatar
    Status : Waterfall je odsutan
    Registrovan : Oct 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 361

    Početno Re: Nega noktiju

    I jel zna neko proveren preparat protiv pucanja, listanja noktiju?
    *Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, daj mi hrabrosti da promenim ono što mogu da promenim, a najviše mi daj pameti da razlikujem prvo od drugog.

  11. #11
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega noktiju

    Citiraj Prvobitno napisano od Waterfall Vidi poruku
    I jel zna neko proveren preparat protiv pucanja, listanja noktiju?
    Ja stvarno imam veoma loše nokte, napisala sam već gore. Listaju se, pucaju nema šanse da mogu da ih pustim...zainatila sam se dvaput da ću da ih dovedem u red kako umem i znam, prvi put probala sa Dikla kremom za jačanje noktiju (imaš u Liliju), mazala sam svako veče sigurno dva meseca i nisu mi nokti nikad lepši bili ...i ta lepota je trajala neko vreme i ja batalim mazanje ....sledeći put kad sam se zainatila isto to sam radila, isti rezultati....dakle Dikla u mom slučaju koristi, kako ostalima ne znam...samo mi je to mackanje noktiju svako veče nešto mnogo opterećujuće
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  12. #12
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega noktiju

    Kako do čvrstih noktiju koji se ne listaju





    Ako želite da imati lepe i negovane ruke i nokte morate da se pridržavate jednostavnih pravila.




    Baš kao i vašoj koži, i vašim noktima potrebna je nega i hidratacija. Gubitak vlažnosti umanjiće elastičnost noktiju, pa će doći do pucanja, ljuštenja i listanja.

    1. Ishrana

    Kroz ishranu unesite dovoljno vitamina i minerala posebno sumpora (beli i crni luk, mahunarke) biotina (pečurke, šargarepa, banana) i kalcijuma (pasulj, sir, suve smokve). Postoje i dodaci ishrani koji sadrže vitamine i minerale potrebne organizmu, pa tako i vašim noktima.

    2. Loše navike

    Grickanje noktiju je ružna i loša navika kako za vaše zdravlje tako i za vaše nokte. Ali, i guljenje starih slojeva laka šteti noktima. Alp želite da imate lepe nokte kontrolišite svoje ponašanje.

    3. Zaštita


    Prilikom obavljanja kućanih poslova zaštitite vaše ruke. Ne zaboravite da stavite gumene rukavice kako vam hemikalije ne bi oštetile kožu i nokte.

    4. Nega

    Ne zaboravite na negu kožice oko noktiju. U posudicu sipajte bademovo ili maslinovo ulje i umočite nokte nekoliko minuta, a zatim blazinicom natopljenom uljem masirajte nokte i vrhove prstiju.

    5. Proizvodi

    Odstranjivači laka za nokte najčešće sadrže sastojke poput formaldehida, toluena i acetona koji isušuju nokte. Bolje odaberite uljani odstranjivač laka bez acetona.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  13. #13
    Registrovani Član
    Waterfall avatar
    Status : Waterfall je odsutan
    Registrovan : Oct 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 361

    Početno Re: Nega noktiju

    Sarmice,
    hvala ti, probacu
    *Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, daj mi hrabrosti da promenim ono što mogu da promenim, a najviše mi daj pameti da razlikujem prvo od drugog.

  14. #14
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,108
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nega noktiju

    dikla je definitivno veoma dobar izbor,posebno ako se kombinuje sa lakom za nokte alessandro koji se nanosi svaki dan po jedan sloj,i tako tri dana..četvrti dan se skida i opet ispočetka..
    dikla se nanosi neprestalno,a naveče je dobro nanijeti deblji sloj ili zamijeniti ga maslinovim uljem(u tom slučaju se stavljaju pamučne rukavice)

  15. #15
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega noktiju

    I ja sam više dosadna sa YR, ali takođe Vernis Brillantissime lak za nokte čini čuda za...noktebar moje fino dolaze K sebi
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Nega noktiju

    Negovana žena, koja drži do sebe i svog izgleda, trebalo bi uvek da ima i lepo sređene nokte. Zbog toga je poželjno da se estetski manikir radi bar jednom nedeljno, bilo u salonu ili u kućnoj varijanti. U poslednje vreme veoma je popularno geliranje noktiju, nadogradnja tipsama, izlivanje noktiju pomoću kalupa ili samo ojačavanje gelom.

    Za većinu žena najbolja tehnika je ona koja će im omogućiti da imaju lepe nokte i da nemaju mnogo obaveza oko njih. Zbog toga je trenutno možda i najpopularnija gel tehnika kojom, osim lepo oblikovanih noktiju, dobijate i mogućnost da birate boje, razne crteže po noktima, cirkone, stikere, šljokice i razne varijante frenč manikira.

    Međutim, ova tehnika i te kako može da ošteti nokte, ali i kožu ruku. Sa njom naizgled dobijate lepe nokte, ali da li se pitate šta se dešava ispod tipsi ili gelova?

    * Vremenom nokti postaju krti, listaju se, a osim toga nokatna ploča može i da boli ili da peče kada se stavi u UV lampu kojom se obavlja polimerizacija, odnosno vezivanje gela za nokatnu ploču.

    * Nedavno su pokrenuta i brojna istraživanja o štetnosti geliranja noktiju koja su pokazala prisustvo štetnih hemikalija u gelovima. Tehnika koja bi navodno trebalo da zaštiti krte nokte, ojača ih i spreči njihovo listanje, posle izvesnog vremena daje potpuno suprotan efekat.

    * Gel i UV zraci kojima se izlažu nokti i ruke mogu da prouzrokuju i starenje kože na rukama i hiperpigmentaciju, odnosno pojavu pega. S obzirom na to da su gelovi koji se koriste puni hemikalija često dolazi i do pojave kontaktnog dermatitisa, lomljenja i listanja noktiju, ali i alergija.

    * Gelirani nokti idealno su mesto za razvoj gljivica i bakterija, a nisu retki i ekcemi na rukama. Kada se radi priprema nokti se turpijaju, nokatna ploča se stanjuje, tu se zadržava voda i kada se stavi gel, koji ništa ne propušta, voda teže isparava. Tako se stvara sredina koja je veoma vlažna i idealna za razvoj patogenih bakterija i gljivica, koje se ne mogu izlečiti sve dok se ne skine gel. I kada uđe vazduh između nokta i gela, takođe se stvara pogodno mesto za razvoj gljivica.

    * Posle čestog geliranja prirodan nokat je istanjen, može da promeni boju jer "ne diše“, ali i da se izdeformiše od turpijanja...

    Zbog toga je tehniku geliranja najbolje koristiti samo u izuzetnim prilikama. Kada se odlučite da gelirate nokte obavezno pre toga nanesite na ruke kremu za sunčanje kako biste smanjili štetni uticaj UV zraka lampe za gel.

    A kada skinete gel važno je da što pre oporavite nokatnu ploču. Za početak trebalo bi da skratite nokte, a zatim da ih negujete preparatima, posebno uljima za jačanje nokatne ploče, za brži rast i oporavak zanoktica. Bitno je da nokatnu ploču i kožu oko nje dovoljno izhidrirate i nauljite blagom masažom. Dok oporavljate nokatnu ploču ne stavljajte lakove, jer preparati za negu neće imati efekta.

    izvor: www.novosti.rs


    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Nega noktiju

    ovo gore napisano je apsolutno tačno sve je to lepo i krasno, imati sređene nokte 3 nedelje, ali kako se lako unište nokti a teško oporave...uff, zaista to treba raditi samo povremeno

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Nega noktiju

    moram da priznam da nisam nikad ''radila'' nokte, samo u domaćoj radinosti...al ova starija to radi otpilike 6 godina jednom mesečno....i vidim da je počela da se žali. trenutno odmara nokte i čim se probudi - pokazaću joj ovaj text
    где си пошла с крмељиве очи

Slične teme

  1. Nega lica
    Od sani u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 166
    Poslednja poruka: 27-02-2014, 21:01
  2. Anti age nega
    Od Waterfall u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23-06-2013, 10:39
  3. Nega kose
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 21-06-2013, 10:33
  4. Saznajte koje opasnosti vrebaju iza veštačkih noktiju
    Od Пркос u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15-05-2012, 10:17
  5. Nega noktiju
    Od Ma'at u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 19-01-2012, 14:18

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •