Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 22

Tema: Raj ili nesto drugo...?

  1. #1
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Raj ili nesto drugo...?

    Sta mislite da li bi se svet pretvorio u bolje mesto za zivot kada bi ga zene vodile?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #2
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    tek bi onda nastao haos
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  3. #3
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    zbrkenzi totalni...
    bolje dogovor zena i muskaraca
    plotarius transpareticus

  4. #4
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Sta mislite da li bi se svet pretvorio u bolje mesto za zivot kada bi ga zene vodile?
    Radim i sa ženama i muškarcima i poznajem i jednu i drugu stranu. Sa muškarcima bolje funkcionišem, lakše se dogovorim, ne smeta mu moja nova garderoba, frizura, ne ogovara bar ne u tolikoj meri kao žene...Nisu toliko zavisni i ljubomorni kao što to žene znaju biti, nemaju toliko kompleksa za samopotvrđivanjem...i manje su umišljeni...U principu slažem se i sa jednom i drugom stranom, ali sa muškim svetom mi je lakše...

    Ali ako pričamo o nekoj emotivnoj strani, niko te bolje neće razumeti kao žena i dati ti prave topline. Žena ume biti dobra podrška, može biti i mila i draga na način na koji to nijedan muškarac ne ume...Ali ipak ne mogu da zamislim kako bi to bilo da samo žene vladaju svetom...to me već podseća na amazonke...
    A opet, kada bi samo muškarci vladali, bilo bi nekako surovo i hladno....Ipak se tu mora umešati i neke ''mekše'' energije...

    I kada se sve smućka, zaključak je da su muškarac i žena neraskidiva veza koja deluje samo kada su udruženi.

  5. #5
    Registrovani Član
    burning violin avatar
    Status : burning violin je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Poruke : 1,737

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Sujetne smo mnooogo, ne znam kako bi to islo.
    Uostalom, uloga vrata nije mala.
    ...I've been putting out fire with gasoline

  6. #6
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    kad se osvrnem i pogledam kako je to islo kroz istoriju interesantno je da su zene koje su bile na vlasti u sebi razvile svoju musku stranu, tj. skoro da su se identifikovale sa muskarcima... ne kazem da nisu bile zenstvene, vec da su im se pogledi i stavovi promenili, pa su vodile zemlju kojom su vladale u rat na primer..

    moje pitanje se odnosilo bas na to, da li bi se propagirao mir u svetu, da li bi se glad iskorenila, da li bi svet postao humaniji ako bi zene imale vlast u svojim rukama.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  7. #7
    Registrovani Član
    burning violin avatar
    Status : burning violin je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Poruke : 1,737

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Mislim da ne, jer ne predstavlja vlast samo prvi covek/zena, vec i klika oko njih tako da bi i one prihvatile dosta tudjih stavova jer to naprosto tako ide, takav je 'pos'o'.
    A drugo, nemaju zene tapiju na humanost, ljudskost. Primer jedna Katarina Medici.
    ...I've been putting out fire with gasoline

  8. #8
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    da, ali ako je lider dovoljno cvrst u svojim stavovima, moze i da se izbori za nesto bolje. neke zene imaju tu cvrstinu, neke ne; one koje je imaju cim se dokopaju vlasti menjaju plocu i pocinju da pevaju diktatorsku pesmu... znaci od vizije boljeg sveta nista...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  9. #9
    Registrovani Član
    burning violin avatar
    Status : burning violin je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Poruke : 1,737

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Nebitno od pola, prozlili smo se. Meni vizija zazvuci gotovo nemoguce. Sorry, Cruzi
    ...I've been putting out fire with gasoline

  10. #10
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    pa i meni, nego sam nesto citala, pa mi palo na pamet da pitam i vas..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  11. #11
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Sta mislite da li bi se svet pretvorio u bolje mesto za zivot kada bi ga zene vodile?
    Zavisi kakve zene, imas zenskih zlotvora koje su cak i gore od muskaraca a neka plemenita i humana tesko da bi na vlast mogla i doci.Takve obicno nisu vlastoljubive.
    Ali jesam za to da zene mnogo vise ucestvuju u vlasti, kad bi odnos u vlasti sa muskrcima bio pola-pola to bi bilo fer.
    Svakako bi se zene fokusirale na resavanje nekih pitanja koja muskarci zanemaruju.

  12. #12
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    da... a pitanje je koliko bi u tome uspele..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  13. #13
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Ih bre, većina je žena je i ovako zakukuljena zamumuljena, umeju da smisle svakojake pakosti, još ako bi osetile malo moći ode sve u .....
    Tako da je moj konačan odgovor NE ...žene nikako ne bi trebale da vode svet ili štatijaznam šta već pitate...to bi bio opšti haos
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  14. #14
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    gde god su vodile zemlju pokazale su se uspesne..pocev od indire gandi,golde meir, preko margaret tacer do sadasnje angele merkel..mislim da svet funkcionise po ustaljenim pravilima,njime vlada novac i interes i da ne bi bio ni gori ni bolji..

  15. #15
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,182
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Prvi čovjek ili Prva žena nema tu neke velike razlike budući da on(a) sam po sebi ne rješava ništa jer su sistemi ti koji su sklopljeni bilo u demokatskim ili nekim drugim uređenjima na način da ne vlada Jedan.
    Ukoliko se i dogodi da se Prvi(a) "otme" pa se svekolikoj javnosti čini da su posebni i drugačiji,da su nosioci samopregornih i revolucionarnih ideja,malo ko opstane sem ukoliko nije ipak samo nečija maroneta.
    A da su žene suptilnije i emotivnije,jesu..samo takve obično ne izdrže na tronu

  16. #16
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    Prvi čovjek ili Prva žena nema tu neke velike razlike budući da on(a) sam po sebi ne rješava ništa jer su sistemi ti koji su sklopljeni bilo u demokatskim ili nekim drugim uređenjima na način da ne vlada Jedan.
    Ukoliko se i dogodi da se Prvi(a) "otme" pa se svekolikoj javnosti čini da su posebni i drugačiji,da su nosioci samopregornih i revolucionarnih ideja,malo ko opstane sem ukoliko nije ipak samo nečija maroneta.
    A da su žene suptilnije i emotivnije,jesu..samo takve obično ne izdrže na tronu
    a one koje se i zadrze prihvataju celicna pravila koja vladaju, tako da zakljucujem da pol nema veze sa tim...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  17. #17
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    to zavisi od ličnosti ne od pola

  18. #18
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    A ko vam reko da žene ne vode svet.
    Večnost je čista sadašnjost.

  19. #19
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    zene nisu stigle da vode svet, jer su imale pametnijeg posla.
    if you open your mind too much your brain will fall out

  20. #20
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Raj ili nesto drugo...?

    Dokle god žene vaspitavaju decu, one i vladaju svetom.
    Večnost je čista sadašnjost.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Mene nesto drma ...
    Od Ciciban u forumu Romantika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30-12-2019, 10:14
  2. Ljubomora??? ili nesto drugo ......
    Od Ciciban u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 31-01-2015, 13:14
  3. Svasta nesto u slikama...
    Od Slowpoke Rodriguez u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29-06-2011, 19:27
  4. Naša planeta dobija "drugo sunce"
    Od Пркос u forumu Prirodne pojave
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22-01-2011, 15:39
  5. E ovako nesto nisam nikada cula...cep od bureta moze i da ubije...
    Od Пркос u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08-11-2010, 15:33

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •