Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Poslovi preko raspusta...

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Poslovi preko raspusta...

    Koji poslovi su najbolje plaćeni?

    Koju omladinsku zadrugu bi preporučili, a koju ne?
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    nemam pojma o tome, a volela bih da znam nešto....nikad nisam uspela ove moje da ubedim da zarade dinar na taj način.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Joj...ja nesto nisam za studentske poslove. Radila sam ih, za minimalac, nekad sam radila dnevno i 13-14 sati za nista bukvalno,i takvi poslovi ne znam...nisu za mene. Mozda sam razmazena ( a nisam ) ali to ume tako mentalno da te degradira. Pre svega kad si student daju ti poslove tipa cistatica, konobarica itd sto nemam nisa protiv ali...radis ko konj, za nikakve pare, pritom te celo vreme svako ponizava,zajebava, i jesam rekla ponizava? dobro,mozda su samo moji poslovi biti takvog tipa ( radila sam u kazinu izmedju ostalog ) pa zbog toga imam takvo iskustvo. Provodis cele dane sa probisvetima,ulicarima i ljudima koji imaju samo srednju ( jer na takvim studentskim poslovima tipa konobar, cistacica itd ti nadredjeni i ljudi okolo nece biti ugladjeni intelektualci ) kojima je dopusteno sve da ti kazu,i svasta da ti rade, da ti dobacuju,zaj.ebavaju,i ti sve to moras da trpis zbog tamo nekih para....to da sam podredjena ( ne hijerarhijski,nisam sujetna vec inace ) drugim ljudima... Ja sam rekla: ako mi trebaju pare,trudicu se da ih zaradim na koji god nacin sama mogu,kao individualac, da se snadjem nekako jer to da budem u podredjenom polozaju i da ljudi mogu samnom sta hoce i da mi kazu i da mi dobace.....nikad,nikad vise.
    U tih par meseci sto sam radila studentske poslove meni je samopouzdanje palo na cistu nulu.

    I saljite decu ili neka oni sami rade ali na kratko,verujte mi,takvi poslovi,nisu okruzenje koje vasoj deci mentalno prija i koje ce ih nauciti nekim visim vrednostima. Naprotiv.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    ova naša mlađa hoće nešto da radi preko leta. baš me zanima šta će.
    znam da neće preko zadruge, jer je izbor poslova stvarno bezveze. mislim da će se raspitati preko drugarica i drugova da radi nešto što nisu najniži poslovi na lestvici. poenta je ne samo da se zaradi novac, nego i da nauči nešto kroz taj posao...pored odgovornosti koju svaki posao nosi sa sobom.
    poenta je takođe u tome da oseti da je deo firme, a ne da je neko nipodaštava jer je došla da radi posao koji niko neće da radi.
    dakle, dok sama ne nađe nešto, neću da je teram.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    @Raisa

    uu.. kakva si ti intelektualna gromada.. nisam znala
    a i rečnik ti je baš prefinjen...

    Nadam se da će moja deca biti malo glupša.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ova naša mlađa hoće nešto da radi preko leta. baš me zanima šta će.
    znam da neće preko zadruge, jer je izbor poslova stvarno bezveze. mislim da će se raspitati preko drugarica i drugova da radi nešto što nisu najniži poslovi na lestvici. poenta je ne samo da se zaradi novac, nego i da nauči nešto kroz taj posao...pored odgovornosti koju svaki posao nosi sa sobom.
    poenta je takođe u tome da oseti da je deo firme, a ne da je neko nipodaštava jer je došla da radi posao koji niko neće da radi.
    dakle, dok sama ne nađe nešto, neću da je teram.
    A koliko ona ima godina?
    Ako ide u srednju skolu,nazalost,tesko da joj nece dodeliti posao koji niko nece da radi i gde je nipodostavaju. Imala sam i ja takve zamisli, pride jos plus zbog toga sto je moja struka vezana za gomilu tih poslovapa sam se nadala necem lepsem ali,lepo mi je moj otac ( sada pokojni ) rekao da ne vidim jasno stvari,pogotovo kad su u pitanju ljudi sa kojima si okruzen,i bio je u pravu. A naglasio mi je da najvece zablude imam jer zivim u uverenju da cu ja upoznati ljude razlicitog miljea ,interesantni,sa kojima mozes da pricas,i lepo mi je rekao ''imaces posla sa stokom ii bices okruzena stokom koja ni srednju zavrsila pa ti vidi kako ce ti to divno okruzenje biti''. No ne,ja terala po svom,terala,i eto mi.
    Ovo se posebno odnosi na konobarisanje ( onaj ko ne studira hotelijerstvo ili nemaiskustva kao konobar ni slucajno,ponavljam ni slucajno ne sme ovaj posao da radi sad preko leta,tako da upozori kcerku na to ) vrlo,vrlo,vrlo gadna stvar. Ja sam imala neku idealizovanu viziju da ces radom u kaficu posebno na moru steci nova iskustva,upoznati nove ljude....ma kakvi.. Radis krvnicki preko leta,ako si zensko trpeces svasta, i moze biti opasno, gomila pijanih i starijih i mladjih, i opet, mogu da ti celu noc dobacuju,da te ponizavaju,vredjaju,da pokusavaju da te vataju, da...da ne pominjem sta sve moras da trpis, za crkavicu i jos plus na svako njihovo ponizavanje treba da odgovoris sa smeskom..a mogu i nasilni da budu,ja sam imala takav slucaj. I ponavljam,najgore je sto ti sve sto ti dobacuju i kazu moras da gutas.

    Nisu svi kafici ovakvi,ni nenormalni,ali niko nije uracunljiv preko leta. Doduse, u Crnoj Gori su recimo plate jako dobre,bas zato jer je to krvnicki posao, 500 evra na noc ja mislim da mozes da uzmes.

    Uglavnom ako je jos u srednjoj nece joj dati nikakv posao gde ce se moci osetiti ''delom firme'' kako kazes,i to je tuzno. Neka nadje neki finiji posao tipa rad u butiku, ili ako bas zeli, neka ide na more u hotel da radi. Mada,i tu nece primiti tek tako bilo koga ali,moze da pokusa,ja sam zamalo upala u jedan odlican hotel u Crnoj Gori, nisam imala iskustva sa radom u hotelu, i bio je jako dobar hotel, 5 zvezdica, jako luksuzan, nazvala,pitala da li su im potrebni radnici preko leta,po pravilu jesu,pitala imaju mesta za 4 drugarice i mene rekli su da imaju,lakse je tamo upasti nego sto se misli.
    I bude po pravilu odlicno, radi se 3 ili 4 nedelje koliko gazda kaze da si potreban, dobijes hranu i smestaj u hotelu,mada znam da je roditeljima tesko jako da puste decu tek tako u drugu drzavu.


    Ili neka bude promoterka za neki market, da radi u butiku, moze da radi i na nekoj televiziji, znam da je jedna moja drugarica jos u srednjoj skoli radila za neku televiziju,ne emisije i slicno vec eto tako pisala neke krace clanke, bila pomalo njihov potrcko,sama dosla i trazila posao.

    Nikako konobarisanje ,cistacica, pranje sudja ( i to sam radila ) i slicni poslovi koje nudi studentska zadruga jer veruj mi.... to nije okruzenje,i to nisu ni ljudi,sa kojima dete treba da bude okruzeno ( posebno ne okruzeno 7 i vise sati,koliko se inace rade ti krvnicki poslovi ) . Moja poznanica je radila kao krupije i jedno vece nasao je da se izdrkava nad njom jedan....pa ne znam ni kako da ga nazovem, i samo zato jer je za njegov ukus bila previse spora krenuo je da se dere na nju iz cistog mira i usput rekao '' ma ti bre ne radis nista ti sviras mom k.urcu nap.usi se'' .
    I zamisli ti sto takvih likova na jednom mestu,i svaki da ti se ovako obraca.,i mnogo gore.
    U kaficima ti je otprilike takva atmosfera, i zamisli neko dete okruzeno po 10 sati sa takvima, treba da bude okruzena uspesnim,pozitivnim ljudima a ne takvim gorilama.

    U kaficu sam radila,i to u jako dobrom kaficu,i ista stvar. samo ne od strane gostiju toliko,vec od osoblja. Nama je sefica sanka bila zena od nekh 45 godina mozda,koja je ceo zivot radila u tom kaficu ,nije nikad napredovala do neke vise pozicije, ima zavrsenu srednju,radi tamo ceo zivot kao sefica sanka. Zena je bila toliko ogorcena, zajedljiva,mrzovoljna,svadjalacki nastrojena, prosta, tipa ti radis svoje i ona progovara '' jao, moj ( taj i taj ) rekao mi je,kad ulazi u moju pi.....cku da je to kao crni tunel ''
    i sad ti to da slusas po cele dane,i ne samo nju vec sve zene te tamo su tako pricale,pa,izludeo bi.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  7. #7
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    u avgustu puni 19 godina.
    znam da neće da bude konobarca, čistačica i kafe kuvarica.
    posao u butiku možda, ali misim da bi najviše gotovila neki posao na grafičkom sređivanju tekstova, jer joj je to struka iz srednje... a taj posao možda i može da se nađe.
    kažem, neka odluči sama. novac nije prioritet, nego više neki režim ''zaposlene osobe''.

    p.s. raisa, tvoje detaljisanje šta je ko rekao ponekad stvarno prelazi granice ukusa.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #8
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    To detaljisanje sam morala da dodam da bi ljudi dobili utisak kakva su ta mesta. Jer ovako,neko moze da pretpostavi da sam ja neka razmazena kojoj je mozda zasmetalo sto me neko pogresno pogledao ili grublje se obratilo.
    Ljudi moraju znati istinu,pa sad ako ta istina nije prijatna da necije usi,takva je kakva je. Ja necu ulepsavati poslove koji se ne daju ulepsavati.


    To za sredjivanje tekstova zvuci kao super stvar,pogotovo jer kazes da joj je to struka, nema nista lepse nego kad mozes da se uvuces u ono za sta si specijalizovan i da je kreativno.
    Uglavnom neka bude neki posoa gde ce biti okruzena ljudima koji joj odgovaraju,koji su intelektualci, od kojih moze dosta stvari da nauci i koji su obrazovani ( jer cim si obrazovan odmah se smanjuju sanse da se ponasas,a i pricas,kao ovi koje sam navela ) a ne da bude neko naivan kao ja i misli da ce na tim rmbackim poslovima steci bilo kakva dobra iskustva.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  9. #9
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    A imam par drugarica kojima sam morala tako graficki da prenosim stvari,jer drugacije nisu shvatale niti ej dopiralo do njih. Kad sam im lepo ponavljala, losa su okruzenja na takvim mestima ,nemojte,one su mislile da ja preterujem,pa su neke videle i same,a nekima sam morala ovakve stvari da pricam,da bi ih zgadila,jer izgleda jedino ako ih zgadim cu uspeti da im razbijem neke naivne iluzije koje imaju i da ih odvratim od toga,jer ako pokusam finije,kao da me ne cuju. I naravno,zato sto nikako ne zelim nikome,da dozivi neke stvari koje sam ja morala da radim.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  10. #10
    Registrovani Član
    kmečalica avatar
    Status : kmečalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Lokacija : ma, tu sam !
    Poruke : 84

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    sve se ja slažem s tobom, samo mislim da ne treba da budeš toliko izričita. nekome i običan posao mnogo znači.

  11. #11
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Ova moja hoce da ide na neki brod da radi 8 meseci sa deckom... kako bre da je pustim u nepoznato, nisu mi dovoljna iskustva po forumima vezana za agencije koje to organizuju niti iskustva ljudi koji su to prosli i zadovoljni su...

  12. #12
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Moj kraj je poznat po malinama i kupinama. Ovde se sezonci uvek traže mada je to stvarno krvnički posao. Biti na suncu od svitanja do sumraka, nikako nije zanimljivo. Ali nije loše plaćeno...Zavisi...

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajf Vidi poruku
    Ova moja hoce da ide na neki brod da radi 8 meseci sa deckom... kako bre da je pustim u nepoznato, nisu mi dovoljna iskustva po forumima vezana za agencije koje to organizuju niti iskustva ljudi koji su to prosli i zadovoljni su...
    od naših dobrih prijatelja ćerka je išla na kruzer, i to sa svojih 27 godina...kaže da joj nikad gore u životu nije bilo. terali su je da radi svašta, spavala je u kabini sa još 3 ili 4 ženske osobe (koje su se bavile khm khm zante već....), a hrana koju su imali je bila daleko ispod hrane na koju su navikla naša deca (i po kvalitetu i po količini). toliko je stresova doživela za tih ne znam koliko meseci, da i dan danas ima problem sa imunitetom. inače je završila španski jezik, pa je htela malo da vidi sveta ... bilo bi smešno da nije očajno tužno.
    a sin našeg kuma je postradao sa naprsnućem pršljena blizu floride - samo su ga istovarili - ni zdravstvenog osiguranja ni ništa.....kum i bivša mu žena su se baš dobro pomučili da ga onako nepokretnog prebace u srbiju
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Ispricacu joj ovo prico, mada od cele te price je dele pare i po poslednjim informacijama, koje mi sad bas prenosi, fale joj i godine, minimum je 21, a ona ima tek malo vise od 19, a na sve to ta agencija trazi oko 2000e za svoje usluge... uzas. Nikad mi se nisu dopadale takve kombinacije, nije to za svakoga.

  15. #15
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    slobodno joj reci.
    to je naoko primamljiva zarada, ali to nema blage veze sa zdravim mozgom....pogotovo kad su u pitanju naša deca, koja su naučila na određeni komoditet i poštovanje.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #16
    Registrovani Član
    Sultanija Hurem avatar
    Status : Sultanija Hurem je odsutan
    Registrovan : Jun 2012
    Pol:
    Lokacija : Srbija
    Poruke : 177

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Ne mogu ni odrasli ljudi sa zavrsenim fakultetom da nadju posao,a ne tinejdzeri...
    To mi je bas bezveze...u Americi i Nemackoj mladi imaju poslove,zaradjuju za sebe,a kod nas samo te omladinske zadruge i ko zna kako one i rade..

  17. #17
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Danas je pocela da radi. Juce je otisla u butik u kome je radila pre dve godine i iz cista mira dobila otkaz, jer su tamo radnice bukvalno potrosni materijal, imaju ih u velikom broju jer ima puno posla, a ne prijavljuju ih i onda zbog inspekcije vrlo cesto ih menjaju. Gazdarica je pitala Da li smo se razisli u svadji ili sporazumno (hahaha) ova rekla sporazumno sta drugo da kaze i tako je eto danas prvi dan otisla da radi. Da spoji jul i avgust, i eto parica za letovanje. Radi se crnacki, nekad posle 9 moraju da ostanu da prisivaju etikete na novopristiglu robu, da je broje, rasporedjuju... niko ih ne pita ni da li ste gladne ni imate li prevoz do kuce... a ostane se nekad i do 2-3 nocu. Ali posto bezuspesno vec 3 meseca konkurise na razne oglase i nista nije upalilo, setila se ovog butika i neka je, izdrzace toliko da uzme 2 plate, pa nek se malo odmori dok ne pocnu obaveze na fakultetu. Toliko mi je zao tih devojaka, bas ih maltretiraju i zloupotrebljavaju

  18. #18
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    где си пошла с крмељиве очи

  19. #19
    Registrovani Član
    Vent avatar
    Status : Vent je odsutan
    Registrovan : Jul 2012
    Pol:
    Poruke : 16

    Početno Re: Poslovi preko raspusta...

    Studenti bi mogli da probaju sa drzanjem casova osnovcima, blizi su ucenicima sto se tice objasnjavanja gradiva, a i ne kosta toliko kao kod profesora.

Slične teme

  1. Kućni poslovi - Šta sam danas uradila
    Od kojica u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 225
    Poslednja poruka: 13-09-2014, 19:43
  2. Muški poslovi
    Od DaDole u forumu Fotografija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 26-02-2014, 21:27
  3. Kućni poslovi - Šta sam danas uradio
    Od kojica u forumu Muška soba
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 24-06-2013, 12:59
  4. Preko Male Krsne
    Od kojica u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 20-09-2012, 06:26
  5. Muški... ili ženski poslovi?
    Od NCF u forumu Muška soba
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 10-11-2010, 07:23

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •