Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 37

Tema: Šta je to: položaj muškarca?

  1. #1
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Šta je to: položaj muškarca?

    Dragi citaoci i pisci
    pred vama je pitanje ako ne veka a ono pitanje stoleca:
    Sta je to: polozaj muskarca.
    Ako dopustite sebi da razmislite o tom pitanju makar koji sekund, ostacete zaprepasceni njegovom jednostavnoscu a spektakularnoscu. Pitanje koje je ljudima vekovima pred nosom a niko se do sada nije pozabavio njime :prcko . Sta je to: polozaj muskarca.
    Do ideje je doslo kao i do svakog velikog otkrica sasvim slicajno, bavila sam se pitanjem feminizma. Pokusaj odgonetanja te pojave me je stavio u pitanje : sta podrazumeva polozaj zene. Reci iskreno sve ono sto se podrazumeva zenskim, ne okolisati no nabrojiti ono sto se vekovima smatralo zenskim i sto je sacinjavalo zenski polozaj. Feminizam kao pokret koji je usmeren, mozda izmedju ostalog, a mozda bez tog izmedju ostalog, usmeren na pokusaj transformacije tog polozaja, menjanje tog polozaja. Ali, kad se pogleda nepristrasno, ko god to pokusavao da menje, cime god prekrivao unutrasnje slojeve, malo kopanja, sasvim malo duvanja u prasinu i pocinje d aizviruje sve ono sto se zove zenski polozaj. E, pa kada ej tako jasan zenski polozaj, bez obzira da li hteli ili ne govoriti o njemu, onda definitivno postoji i muski polozaj.
    Ali o muskom mi zaista nije bilo tako lako iskopati gradjevinu. Mnogo sam bahata a stra me da je stvar mozda previse stara, da sta ne ostetim, te se nadam pomoci strucnjaka. Sta je to : polozaj muskarca.
    Znacaj pitanja je i vise nego ogroman, to je valjda svima jasno, meni jeste.
    Evo detalja :

    1. sta bi naveli kao ono sto sacinjava polozaj muskarca?
    2. u kojim situacijama, za sta smatrate da govori o pokusaju odbijanja polozaja muskarca?
    3. za sta bi rekli da manifestuje odbijanje polozaja muskarca?
    4. vase licne asocijacije na datu temu
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  2. #2
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    moja asocijacija na tgemu je ta...polozaj muskarca zavisi od moje trenutne inspiracije

  3. #3
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=misticlady link=topic=666.msg11625#msg11625 date=1257274656]
    moja asocijacija na tgemu je ta...polozaj muskarca zavisi od moje trenutne inspiracije
    [/quote]
    :raz_114: pa lepo
    a prve tri stavke?
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  4. #4
    Registrovani Član
    Alexanna avatar
    Status : Alexanna je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 132

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=misticlady link=topic=666.msg11625#msg11625 date=1257274656]
    moja asocijacija na tgemu je ta...polozaj muskarca zavisi od moje trenutne inspiracije
    [/quote]

    onda bolje da ga nema

  5. #5
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=Alexanna link=topic=666.msg11627#msg11627 date=1257275142]
    [quote author=misticlady link=topic=666.msg11625#msg11625 date=1257274656]
    moja asocijacija na tgemu je ta...polozaj muskarca zavisi od moje trenutne inspiracije
    [/quote]

    onda bolje da ga nema
    [/quote]
    ocemo da ustanovimo koji je njegov polozaj,
    pomagaj :raz_097:
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  6. #6
    Registrovani Član
    Dusala avatar
    Status : Dusala je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Lokacija : Srbija brale
    Poruke : 2,420
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    :raz_081: :raz_081: :raz_081: sve zemske odgovaraju ki muski ccccc dokle smo dosli a muski utekli :raz_012:

  7. #7
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=Dusala link=topic=666.msg11630#msg11630 date=1257275364]
    :raz_081: :raz_081: :raz_081: sve zemske odgovaraju ki muski ccccc dokle smo dosli a muski utekli :raz_012:
    [/quote]
    polako
    ovo jeste tema na kojoj oni treba da daju pun doprinos, da nam oci otvore, jer mi ocito muski polozaj vise ne vidimo
    ali, treba im vremena da se otrezne od zaprepastenja
    Pitanje ove teme svakom ko ume da razmislja zada prvo jedan ne blagi sok koji moze da potraje. Nadajmo se da ce uskoro da im bude bolje i da ce nam ispricati o cemu se radi.
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  8. #8
    Registrovani Član
    antoniusss avatar
    Status : antoniusss je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Sremska Mitrovica
    Poruke : 69

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    Položaj muškarca može biti:
    1.gornji
    2.donji
    3.levi bočni
    4.desni bočni
    5. obrnuti gornji (69)
    6.obrnuti donji :raz_116:
    Toliko od mene ako neko zna bolje da objasni neka izvoli...
    Điđi-Miđi ili Smrt

  9. #9
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=antoniusss link=topic=666.msg12412#msg12412 date=1257681352]
    Položaj muškarca može biti:
    1.gornji
    2.donji
    3.levi bočni
    4.desni bočni
    5. obrnuti gornji (69)
    6.obrnuti donji :raz_116:
    Toliko od mene ako neko zna bolje da objasni neka izvoli...
    [/quote]
    mi smo zene malo priglupe
    kako doci do tih polozaja ?
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  10. #10
    Registrovani Član
    Jesenjin avatar
    Status : Jesenjin je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Poruke : 27

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    Ma, iza je iza.....

  11. #11
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=vuk link=topic=666.msg12975#msg12975 date=1257877027]
    Ma, iza je iza.....
    [/quote] :raz_114:
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  12. #12
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    To je kataklizma muske svesti usled nedostatka mamice i mamine supice i u pedesetoj godini-sami sebi nisu sposobni da stvore i porade na svom polozaju vec zavisnost od rodjenja traje do smrti-ako se snadju uz neciju podrsku onda je ok-ako ne celog zivota moraju da se slepaju-ulagiju i zavaravaju sami sebe da su sami sebe postavili na mesto koje im pripada.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  13. #13
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=Пркос link=topic=666.msg18303#msg18303 date=1263028468]
    To je kataklizma muske svesti usled nedostatka mamice i mamine supice i u pedesetoj godini-sami sebi nisu sposobni da stvore i porade na svom polozaju vec zavisnost od rodjenja traje do smrti-ako se snadju uz neciju podrsku onda je ok-ako ne celog zivota moraju da se slepaju-ulagiju i zavaravaju sami sebe da su sami sebe postavili na mesto koje im pripada.
    [/quote]

    Draga Prkos, upravo su me takve da nazovem price i dovele do doticne teme.
    Covek, muskarac koji bi mnogim zenama bio ko kec na desetku, kom bi mnogo rado kuvale supicu samo da se malo naslone na njegovu rukicu; taj biva prozivan da ne zna sam sebi da kuva. I kako to ide. Ako se zamislim u ulozi muskarca, prosto trazim svoj polozaj. Ocu da hodam ko musko i da resavam muske stvari, da me puste na miru da.... Ja cu da branim... Samo oni koji su ziveli u porodicama bez muskarca znaju da nije samo rec o fizickoj zastiti, to sto tu postoji muskarac stiti tu porodicu na svaki moguci nacin... I to verovatno samo po sebi jeste odredjeni napor kada se obavlja kako treba.
    I sad, necu da idem u drugu krajnost, da ispadne da su zene krive za sve i td., to ne, ni najmanje
    NEgo, verovatno bi svako trebao da uziva u svom polozaju, zena u svom i muskarac u svom.
    Zena da uziva u tom sto kuva supicu a muskarac u tom sto je zastita...
    Ali, izgleda da treba znati svoj polozaj, neke stvari su se danas izgubile da se znaju po prirodi, kao da ljudi treba da uce ono sto se nekada znalo i podrazumevalo.

    zaboravite ovo sto sam lupala. Praznici su, pilo se i jelo svasta
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  14. #14
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    Ma meni se cini da je citava stvar u ekonomiji. Lako bi muskarci izasli na kraj sa svim tim, pogotovo sa zenama, nego ne mogu da ostvare normalnu samostalnost normalnim putem. U danasnej vreme ajde ostvari nesto!
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  15. #15
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    politika, ekonomija
    e stvarno to jeste problem, u tome je problem
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  16. #16
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    Petro moja,dete moje,kaze jedna narodna-dje si vidio magarca sedog-te tako cu se ja osloniti na tu narodnu i malo sa tobom uci u divan o temi koja nije nimalo laka.Problem je doista kompleksan ali krecemo sa argumentima i za i protiv,tj sa uzrocima i posledicama.
    Da krenemo od hormona kao uzrocnika mnogih nepravedno rasporedjenih po polovima.Mozda i estrogen i progesteron ne dozvoljavaju zenama da budu slabije od muskaraca u smislu snage uma i srca te ga nekako valjda rasporede i na oblasti vijuga uma i na oblasti srca .
    A muskarci sa svojim testoteronom imaju samo vijugu snage, moci,ega i plodnostii sve to pakuju u ambalazu-muskarac.A podstrekac tih vijuga kod muskaraca je uglavnom zena-tj majka.
    E sad je problem sto to podstrekivanje predugo traje te tako i stvaraju zavisnost.Zene vrlo rano znaju da se drznu i da se otimaju od zavisnosti ,te zure u samostalnost i uzimaju svoje zivote u svoje ruke i vrlo hrabro cak i za promasaje nose svoj teret na ledjima-rekla bih cak i zivotinjski hrabro.I neverovatno i tako nekada osakacene pogresnim odlukama traze svoje mesto u drustvu i pod kapom zemaljskom.Nije li to podvig.
    A sad krenimo sa muskarcem koji se tek kada krene u vojsku odvaja od porodice i vec tada dozivljava stres i prvo potapanje ladja.Trauma.Sazaljenje i razumevanje porodice prvi pogresan korak na prvom testu muskosti.E Posle vojske dolazi posao i zenidba(svakako je redosled bio nekada normalniji i takav).I opet nailaze na bedeme koji su kao Popokatepetl u njihovim ocima-i sto je jos gore precutno traze pomoc od majke za koju taj Popokatepetl izgleda kao jedno manje brdasce poput nase Avale koju ce majka laganim trcecim korakom odraditi za svoga sina.A sin ce strpljivo cekati jer zna da ga majka nece izneveriti.

    E sad Petro moja moram prekinuti ali cu nastaviti sa svoim apsolviranjem,ne tvrdim da je uvek tako ,ali u vecini primera jeste-sto mi neako moj zivotni staz pokazao kao cinjenicu koja se ne moze negirati.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  17. #17
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    Al ste ga zakomplikovale
    Hajde da dodam nekoliko suvislih po mom mišljenju,a ne mora biti da jesu.
    Nije pitanje šta je položaj i gde je položaj muškarca ili žene.Za mene je prevashodno pitanje koje svaka jedinka ljudskog roda,dakle čovek,postavlja sam sebi i na osnovu odgovora koji dobije,tako i postupa.Ko sam ja ?! Šta želim od sebe ? Šta želim od drugih ?Šta zavisi od mene,i kakav odnos imam prema onome što ne zavisi od mene?Šta drugi očekuju od mene?U čemu je sadržana moja vrednost? Šta su vrednosti koje cenim i ističem u sebi i šta cenim kod drugih ?
    Da ne pretvorim odgovor u pitanja......a ima ih još.Ovo su neka od onihkoja postavljam sebi i na njih tražim odgovore.U zavisnosti od odgovora je i moje pozicioniranje,odnosno,mesto koje zaslužujem.
    Nije lako objasniti ili dati kompetentan odgovor na pitanje koje si postavila,a ne ući u rizik da napravim grešku,jer nisam muškarac da bih mogla odgovarati empirijski,a ne bih da lažem pa da kažem da je lako *obuti cipele muškarca*,pa tako biti bar blizu istini.Ali....iz mog ugla,položaj muškarca danas u našem društvu nije ni malo lak,iz više razloga.
    Jedan od prvih je činjenica da su malobrojniji u odnosu na žene,pa samim tim i više traženi,s jedne strane,a sa druge,ženska populacija je do te mere izgubila predstavu o tome šta znači feminizam,i u tolikoj meri ga izvitoperila,da muškarcu nije ni malo lako da izabere ono što mu odgovara,naravno pod uslovom da ima dobro definisane ,normalne standarde.
    Drugi problem koji uslovljava položaj muškarca danas,je činjenica da se starosna granica *omladinca/omladinke*,pomerila i ona je danas 33 godine (tliestli,što bi rekli neki ).To je posledica decenijskog lošeg ekonomskog položaja većine porodica u društvu i ima tendenciju održavanja i čak blagog rasta ,rekla bih.Tu bih se složila sa Prkos....."muškarci stvaraju zakone,ali žene radjaju muškarce"....da parafraziram malo,žene su te koje stvaraju muškarce onakvima kakvi jesu,posledično stanje vaspitanja,a i ne samo vaspitanja,već vekovne potrebe majki da svoje sinove što duže održe *pod suknjom*.(da se ne shvati pogrešno).
    Žensko dete se od rodjenja smatra tudjim i ne polaže se previše pažnje izuzev u onom smislu da se što pre osamostali za rad,pomoć,uslugu negovateljice i sve ono što se podrazumeva pod rodnom ulogom žene.Retki su slučajevi da ženska deca ostanu tako dugo *maze*kao što to zna biti slučaj sa neslednikom porodičnog imena! Još ,ako je reč o bogatim roditeljima,onda je u većini slučajeva izvitoperenost u tom pravcu neverovatna.Potreba da se sinu sve i uvek i na vreme servira na tacni,pravi od takvog muškarca zavisnika.
    Sleća stvar je tradicija i nametnuta uloga ,u kojoj je muškarac taj koji MORA da obezbedi egzistenciju,kako sebi tako i porodici.U nekim društvima čak,smatra se nesposobnim i lošim onaj muškarac koji nije sposoban obezbediti lagodan život ženi ideci (primer Turske).
    U današnje vreme,egzistencijalni problem sa psihološkog aspekta,jače pogadja muškarce nego žene.Oni to teže podnose,a što je podnošenje teže,to su problemi koji iz toga proizilaze veći.Najveći je taj da se nezadovoljstvo koje se javlja,manifestuje kroz agresiju i autodestrukciju (nasilje,alkoholizam,hod po ivici zakona,itd....).Ukoliko se desi još i takva situacija da je žena ta koja obezbedjuje minimum funkcionisanja porodici,onda je problem još teže podnošljiv.
    S druge strane ,pak...ima i onih muškaraca,koji su na ovaj ili onaj način obezbedili egzistenciju i u okviru tog napora(manjeg ili većeg,u zavisnosti kakve su bile polazne osnove,i da li je u pitanju plod rada ili švindleraja),shvatili sopstveno samopouzdanje kao dovoljan razlog da ne dozvoljavaju nikakvo ispoljavanje ženske ličnosti,te se tako ponašaju kao despoti,kako u sopstvenoj porodici,tako i u okruženju.Ima i onih ,koji su ogorčenost zbog činjenice da nisu priznati i poželjni kao ljudi,već kao parajlije,kod žena pogotovu,postavili sebe u položaj nesmiljenih ženomrzaca,da od drveta često ne vide šumu.
    Pitanje seksualnosti je na kraju rekla bih najbolnije kada su u pitanju muškarci,posebno ako ih zadesi ono treće *plakanje*....a mislim da sve veći broj njih pati od istog,ne svojom krivicom.Jednostavno,fiziološki problem nastaje kao posledica stresnog života,ili nekih drugih faktora koji na to utiču,psihološki ponajprije.Ukoliko se taj problem manifestuje,tada dolazi do raspada sistema,i mali broj je onih koji znaju nesvesno(još manji broj onih koji to rade svesno) primeniti princip pozitivne seksualne transmutacije.Postoje oni koji su u tim godinama najproduktivniji i duhovno i fizički,ali mahom se kod većine ovo pretvori u samosažaljenje iz kojeg proizadju druge vrste problema.
    Ukoliko se još desi da u ovom stanju počnu gajiti iluziju da vrede onoliko koliko mogu zadovoljiti ženu,onda je smak sveta neminovan,i iz navedenih razloga,a ima ih još toliko da bi se čitava knjiga mogla napisati,položaj muškarca je danas zaista nezavidan.
    Da ne dodajem činjenicu da su biološki manje izdržljivi iako se smatraju jačim polom.Lakše podležu bolestima modernog društva,nezaštićeni hormonima tipa estrogena,lakše i brže obolevaju od srčanih obolenja,zbog stresnog i neurednog života,a i neumerenosti u jelu i piću,doživlajvaju infarkte kako srca tako i mozga....o malignitetima i da ne govorim.
    Nije lako biti muškarac danas,ma šta ko o tome mislio,a velikim delom je taj položaj odredjen u smislu olakšanja ili otežanja i ponašanjem i stavovima žena.
    Ono što bih na kraju samo dodala....i to bi bio moj stav generalno,ono što sam navela na početku .
    Položaj i jednog i drugog zavisi od partnerstva,odnosno od toga koliko su muškarac i žena sposobni da se usklade i podele ,kako prava tako i obaveze u okviru dogovora i kompromisa koji mora biti zasnovan na medjusobnom poštovanju i uvažavanju,podršci i podsticaju i svesti o tome da su i jedno i drugo ravnopravni i nezamenljivi deo društva.
    To da li će baš svaki muškarac kuvati supicu,ili će žena uneti naramak drva,za mene je nebitno.Poznajem veliki broj muškaraca koji znaju skuvati i jela koja su zahtevnija i od supice
    O tome koliko su oboje važni u vaspitanju dece i formiranju njihove ličnosti usmerene u pozitivnom pravcu,ne želim ni govoriti.!!
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 02:58

  18. #18
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    Čitajući vas rasplakah se nad položajem muškarca...

    Ono što bih na kraju samo dodala....i to bi bio moj stav generalno,ono što sam navela na početku .
    Položaj i jednog i drugog zavisi od partnerstva,odnosno od toga koliko su muškarac i žena sposobni da se usklade i podele ,kako prava tako i obaveze u okviru dogovora i kompromisa koji mora biti zasnovan na medjusobnom poštovanju i uvažavanju,podršci i podsticaju i svesti o tome da su i jedno i drugo ravnopravni i nezamenljivi deo društva.
    To da li će baš svaki muškarac kuvati supicu,ili će žena uneti naramak drva,za mene je nebitno.Poznajem veliki broj muškaraca koji znaju skuvati i jela koja su zahtevnija i od supice [img alt=]http://../Smileys/SMAJLI/lol.gif[/img]
    O tome koliko su oboje važni u vaspitanju dece i formiranju njihove ličnosti usmerene u pozitivnom pravcu,ne želim ni govoriti.!!
    Bravo!

    Ima tu još jedna meni nejasna stvar ... svaki deseti muškarac u Srbiji ide na epilaciju. Zašto njima smeta njihova maljavost ako ženama ne smeta (bar ne ženama u mom okruženju) ... pa i da smeta, zbog čega se odriču nečeg što je na neki način odraz muškosti?


    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  19. #19
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=Пркос link=topic=666.msg18325#msg18325 date=1263042101]
    Petro moja,dete moje,kaze jedna narodna-dje si vidio magarca sedog-te tako cu se ja osloniti na tu narodnu i malo sa tobom uci u divan o temi koja nije nimalo laka.Problem je doista kompleksan ali krecemo sa argumentima i za i protiv,tj sa uzrocima i posledicama.
    Da krenemo od hormona kao uzrocnika mnogih nepravedno rasporedjenih po polovima.Mozda i estrogen i progesteron ne dozvoljavaju zenama da budu slabije od muskaraca u smislu snage uma i srca te ga nekako valjda rasporede i na oblasti vijuga uma i na oblasti srca .
    A muskarci sa svojim testoteronom imaju samo vijugu snage, moci,ega i plodnostii sve to pakuju u ambalazu-muskarac.A podstrekac tih vijuga kod muskaraca je uglavnom zena-tj majka.
    E sad je problem sto to podstrekivanje predugo traje te tako i stvaraju zavisnost.Zene vrlo rano znaju da se drznu i da se otimaju od zavisnosti ,te zure u samostalnost i uzimaju svoje zivote u svoje ruke i vrlo hrabro cak i za promasaje nose svoj teret na ledjima-rekla bih cak i zivotinjski hrabro.I neverovatno i tako nekada osakacene pogresnim odlukama traze svoje mesto u drustvu i pod kapom zemaljskom.Nije li to podvig.
    A sad krenimo sa muskarcem koji se tek kada krene u vojsku odvaja od porodice i vec tada dozivljava stres i prvo potapanje ladja.Trauma.Sazaljenje i razumevanje porodice prvi pogresan korak na prvom testu muskosti.E Posle vojske dolazi posao i zenidba(svakako je redosled bio nekada normalniji i takav).I opet nailaze na bedeme koji su kao Popokatepetl u njihovim ocima-i sto je jos gore precutno traze pomoc od majke za koju taj Popokatepetl izgleda kao jedno manje brdasce poput nase Avale koju ce majka laganim trcecim korakom odraditi za svoga sina.A sin ce strpljivo cekati jer zna da ga majka nece izneveriti.

    E sad Petro moja moram prekinuti ali cu nastaviti sa svoim apsolviranjem,ne tvrdim da je uvek tako ,ali u vecini primera jeste-sto mi neako moj zivotni staz pokazao kao cinjenicu koja se ne moze negirati.
    [/quote]

    Zene veoma cesto postavljaju stvar iz ugla "ono sto je pravedno", "kako bi trebalo biti",
    one oce stvar da postave iz ugla "dobrote"
    Medjutim, ko je to u prirodi dobar.
    Naravski da onaj ko je mocniji, jaci, snazniji, onaj kome je priroda dala da je jaci, on oce da diktira pravila
    medjutim, u polozaju musko zensko, to tako ne moze
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  20. #20
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Sta je to: polozaj muskarca

    [quote author=petrana link=topic=666.msg18364#msg18364 date=1263060277]
    Zene veoma cesto postavljaju stvar iz ugla "ono sto je pravedno", "kako bi trebalo biti",
    one oce stvar da postave iz ugla "dobrote"
    Medjutim, ko je to u prirodi dobar.
    Naravski da onaj ko je mocniji, jaci, snazniji, onaj kome je priroda dala da je jaci, on oce da diktira pravila
    medjutim, u polozaju musko zensko, to tako ne moze

    [/quote]

    Petro ,nije veruj kako bi trebalo biti vec kako je pravo stanje sad,stvarnost .Istina.Imam i musko i zensko u kuci i samo realno sagledavam stvari-bez da mrsim i zanovetam.Kratko i jasno-muskarci su nezainteresovani i za sopstveni zivot-zele da imaju sopstvenog dizajnera pa makar to u pocetku bila majka,kasnije devojka,zatim zena i na kraju deca.To je to veruj.
    Tek kada shvate da su zakasnili u zivotu sa bitnim stvarima,traze krivca u drugima i pocnu da se koprcaju i traze svoje mesto koje im pripada.E tad su vec za onu veliku gerijatrijsku nosu i kvit.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Seksipilnost muškarca
    Od DaDole u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 137
    Poslednja poruka: 21-10-2020, 21:09
  2. CIA NIJE zloupotrebila službeni položaj!
    Od Милан Ђурковић u forumu Vesti - Hronika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11-12-2014, 10:49
  3. Šta žene žele od muškarca?
    Od Sarmica u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 19-06-2012, 20:59
  4. Dva i po muškarca
    Od PRCKO u forumu TV
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30-09-2011, 20:02
  5. Kakav ste tip muškarca?
    Od Lilu u forumu Muška soba
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03-02-2011, 23:00

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •