Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Da li se radujete

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,141
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Da li se radujete

    Da li se još uvijek radujete sitnicama,da li vam osmijeh ukrasi lice ponekad usput,u prolazu,sasvim slučajno..Da li vremena u kojima živimo otimaju iz nas radovanje onim malim stvarima koje čine život

  2. #2
    Registrovani Član
    mrav avatar
    Status : mrav je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 7,546

    Početno Re: Da li se radujete

    svaki dan
    omnia praeclara rara

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,141
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li se radujete

    Lijepo mravak Život ,svakodnevne obaveze i jurnjave ljudi sve više shvataju ozbiljno čak preozbiljno..i u tom se gubi radovanje..sve dok primjećujemo i radujemo se..živi smo
    Sjećam se jednog teškog perioda u životu za koji sad mogu da kažem da ga pamtim između ostalog i baš po tome što se nisam ničemu radovala,ništa primjećivala..pored mene su prolazile male,a tako dohvatne radosti koje me nisu doticale..
    i onda jednog jutra,pamtim bio je kraj februara..pošla sam na posao i na parkingu zastala..odnekud je dopirao cvrkut ptice i ja sam se nasmiješila jer sam ga primijetila..
    Koliko su mala radovanja važna

  4. #4
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li se radujete

    za nekoga je osmeh sve, za namcore nista

    znaci mi sitnice, umeju bas da me obraduju i ulepsaju dan.. ko u tome ne ume da uziva, ne zna sta je lepota zivljenja
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li se radujete

    Citiraj Prvobitno napisano od mrav Vidi poruku
    svaki dan
    atomski mrav..

    ja nešto ne verujem da je ovaj život stvoren za radovanje..
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,141
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li se radujete

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    za nekoga je osmeh sve, za namcore nista

    znaci mi sitnice, umeju bas da me obraduju i ulepsaju dan.. ko u tome ne ume da uziva, ne zna sta je lepota zivljenja
    lijepo i sasvim pametno cruz
    ljudi se sve manje raduju,sve manje vide da mogu da uživaju u sasvim običnim stvarima,sasvim dohvatljivim i dovoljnim..za trenutke,na trenutke

  7. #7
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li se radujete

    cak i kada te pritisnu nedace i tesko ti je treba pronaci ono sto te raduje, makar to bio i cvrkut ptica, miris pokosene trave ili neki lep glas... da nije toga, davno bih klonula
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,141
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li se radujete

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    atomski mrav..

    ja nešto ne verujem da je ovaj život stvoren za radovanje..
    ali,to nije tema koj'ce Da li se povremeno,ponekad (ob)raduješ nekim malim,sporednim i generalno nebitnim stvarima koje učine da se osjećaš bolje

  9. #9
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,106

    Početno Re: Da li se radujete

    Da, za divno cudo, kako zivim, jos uvek umem da se osmehnem spontano, onako iz duse, da se radujem nekim sitnicama, koje neko ne bi udostojio pomena
    Kada setam ulicom, jedan nevini deciji pogled iz kolica koja mi dolaze u susret ume da mi izazove osmeh i lep osecaj, pticice koje odrzavaju ravnotezu na tananim grancicama mlade breze, vrane koje kreste kao sumanute u jednom siprazju, nekoga iritiraju, a mene nasmeju, razaznajem tu nize i vise tonove krestanja i uvek to vezem sa nekom slikom u glavi i uopste mi ne smetaju, pogled na coveka koji mazi svog psa sa puno ljubavi ucini me srecnom jer znam kakvih monstruma ima, ma sve sto mi govori Ima nade za nas, nije bas sve otislo po zlu, cini me srecnom i `dopuni mi bateriju`.

  10. #10
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,141
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li se radujete

    babsi..to je upijanje života u naše sivilo koje poprimi boju radovanja
    naše mentalno zdravlje prosto iziskuje tako male,a opet tako velike detalje koji su oko nas..ali,ako se vozimo kao koferi,ako ne posmatramo i ne osluškujemo zvukove,boje i mirise svesprisutnostosti tolikih oblika življenja,onda smo loši prema sebi

  11. #11
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,141
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Da li se radujete

    Šta zaista pokreće radost u nama..da li je to nešto spolja ili iznutra ili je to spoj nas sa nama i sa vanjskim svijetom..bilo kako bilo,vjerujem da ljudi koji se raduju imaju mnogo više da daju i da prime..duša im je mlađa..i nekako,najljepši je čovjek na čijem se licu može vidjeti radost..
    Možemo li se radovati kao nekad..ili smo se toliko promijenili da sve rjeđe ponesemo radost na usnama,u srcima..
    Postoji ipak,mislim,način da sebe obradujemo i ako nam nije do toga..mislimo li isto

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •