Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 77

Tema: Platonska ljubav

  1. #41
    Registrovani Član
    Zolton avatar
    Status : Zolton je odsutan
    Registrovan : Jul 2011
    Pol:
    Lokacija : Leskovac
    Poruke : 2,034
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Platonska ljubav

    Ko je izgoreo a ko nije ili jos gori... treba sve osetiti na svojoj kozi pa onda pricati...

  2. #42
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Re: Platonska ljubav

    Osetićemo svasta na svojoj koži , i lepo i ružno ali se ipak svi trudimo da izbegnemo nedaće bilo koje veste one bile.Zato netreba tražiti nevolje jer će
    ionako one doći same.Netreba vući đavola za rep ,jer "Svet je ovaj tiran tiraninu a kamoli duši blagorodnoj".Individualno je koliki plamen neko može da izdrži i koliki plamen želi ,ali sigurno netreba SAGORETI I UGLJENISATI SE jer onda od te priče koju ti pominješ nema ništa .Iz tog razloga samo pominjem TIHU VATRU , a svako neka izabere po svojoj želji koliko tiha ili burna ona treba da bude.

  3. #43
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Re: Platonska ljubav

    Sagacity kaže :Za mene je platonska ljubav beg od neke realnosti...i potpuno je u pravu , beg je od NEKE realnosti ali kakve .Ubeđen sam da je od one NAJGORE REALNOSTI udaljavanje ili BEG i nije kukavičluk nego hrabrost i prodor u nešto bolje za šta treba dosta strpljenja i izvestan blagi stepen
    kontrole .Prosto rečeno sve se dešava kao i drugima samo postoji taj prodor u novo i čistije ,nešto što ti daje veru i nadu .Pa šta tu ima loše ,VERA ,
    LJUBAV I NADA , TRI STVARI KOJE SU NAM NEOPHODNE ,i bez kojih možemo biti neko vreme a onda vegetiramo ,spuštamo se u sekundarnu emotivnu
    sferu i nadamo se i borimo , neko više a neko manje , da to popravimo .Preporučujem da se malo pročita i moj 100%-tni istomišljenik ,Zvezdana Pisarević koju ne reklamiram jer jednostavno neznam ni ko je ni šta je.Samo sam njene reči pročitao i shvatio da su to i moje reči od A do Š.

  4. #44
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Platonska ljubav

    Opušteno Drago. Ti si rekao svoje mišljenje, drugi ljudi svoje i to je to...ovo je forum i ne bi bilo interesantno da svi isto mislimo. Da isto mislimo, forum ne bi ni posotjao...
    Naravno, nekim ljudima platonska ljubav odgovara. Na taj način se dopunjuju. Ja nisam taj tip...Svoj stav sam rekla u ranijim postovima...Ali eto...malo diskutujemo i malo činimo temu interesantniom...Zato smo tu, da malo razmenimo mišljenja...

  5. #45
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Re: Platonska ljubav

    Neke reči paraju uši ,u ovom slučaju oči jer ih čitam pa moram da ti odgovorim, jer sve drugo što si rekla je živa istina. Naime "Na taj način se dopunjuju " nezgodno zvuči jer Pl. LJ nije dopuna, ona je neophodna .Svaka majka Pl-ski voli svoje dete i ta LJ nije dopuna već je praznina ogromna za svaku ženu koja nemože da ima dete, iz bilo kog razloga. Taj bol i ta praznina vremenom jenjava ali je na početku vrlo bolno. Takva je LJ sestre prema bratu i dece prema roditeljima i ona NIJE NIKAKVA DOPUNA. Mlada si i bez dovoljno životnog iskustva ali ćeš ako bog da iskusiti i taj drugi put "kojim se ređe ide". Imao sam oko 20 godina kada sam znao da to nije dopuna mada su se mnogi detalji mozaika tek kasnije sklapali. Ne tvrdim da je PL LJ ideal i da ne maštamo o nečem još boljem ali IDEALNO ne postoji i verujem da je PL LJ jedan veliki korak napred ka idealnom.

  6. #46
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Re: Platonska ljubav

    Picola : To je najplemenitija ljubav jer u njoj nema bas nimalo "racunice". Cesto je istovetna sa drugarstvom.

    SJAJNO , mudra Picola. U jednoj sažetoj misli je mnogo toga rečeno.

  7. #47
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Platonska ljubav

    Platonska ljubav često je vrlo zrela ljubav, a povezanost na emocionalnom nivou koja može trajati celog života.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #48
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Odg: Platonska ljubav

    Ne voli majka planktonski svoje dete.
    Dete se voli majčinskom ljubavlju. A planktonski mogu da volim samo nekog dasu
    kome ne mogu da oprostim, ali iz nekog razloga ne mogu da budem sa njim.
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #49
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Platonska ljubav

    platonska je neostvarena ljubav..ona na daljinu ili ona koja je tu,ali se ne može u potpunosti ostvariti iz bilo kojeg razloga..ili ne može da se ostvari ili nećemo da je ostvarujemo

  10. #50
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Platonska ljubav

    Naravno da majka voli majčinskom ljubavlju ali je ta ljubav najbliža platonskoj ,bliža od svih drugih.One se ne mogu porediti jer su naprosto suštinski drugačije ali istovremano i vrlo slične po svojoj božanskoj uzvišenosti. Dosežu visine koje može da dosegne još samo ljubav sestre prema bratu.

  11. #51
    Registrovani Član
    slonce avatar
    Status : slonce je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Poruke : 445
    Tekstova u blogu : 4

    Početno Odg: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Opevana je u mnogim pesmama kao ona koja budi najjace emocije, iako do fizickog kontakta ne dolazi, odnosno nije prezivljena. Sta mislite, ima li platonska ljubav jacinu vecu od one koju ste delili sa partnerom? Moze li zaista da ispuni celo vase bice cak i onda kada je neuzvracena? Moze li se poistovetiti sa obozavanjem?
    utopistichne verzije padaju pred dokolenkom...na kolena

  12. #52
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Odg: Platonska ljubav

    U zrelim godinama ona ne moze da traje dugo...propada ako se ne konkretizuje.

    U mladosti itekako moze.


  13. #53
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Platonska ljubav

    ma kakva platonska ljubav... tako sam samo volela Limala i Sajmona kao klinka Neću kao matora žena sad naći neki objekat obožavanja i biti srećna zbog toga a da me taj neko ne zarezuje ni 5% ili da mi daje lažnu nadu jer mu imponuje da ga neko obožava

  14. #54
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Одг: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Nensi Vidi poruku
    ma kakva platonska ljubav... tako sam samo volela Limala i Sajmona kao klinka Neću kao matora žena sad naći neki objekat obožavanja i biti srećna zbog toga a da me taj neko ne zarezuje ni 5% ili da mi daje lažnu nadu jer mu imponuje da ga neko obožava
    muškarci često vole da budu predmet obožavanja
    za žene nešto nisam sigurna
    a vezano za temu mišljenja sam da platonsko uvijek nosi nedodirljivo i sklono je mladim i nejasnim godinama..kao rani radovi

  15. #55
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Platonska ljubav

    Nensi, ako kažemo LJubav valjda mislimo na obostrana osećanja. Ako nisu takva onda je to Želja i Čežnja. Tada to nije LJUBAV , barem nije ona prava kakvu svi želimo.Neko često,neko ređe a neko vrlo retko. Tokom celog života je lako a nekad teško Obožavati nekoga. U mladosti je veća verovatnoća da bude uzvraćeno a kasnije je to već teže. Mislim da treba verovati da je takva ljubav Prekretnica u čovekovom putovanju kroz prostor i vreme i da jedino ona može da popravi mnogo toga ružnog što nam se dešava ne našom krivicom.

  16. #56
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: Platonska ljubav

    Meni tek sad ništa nije jasno ljubav uopšte ne podrazumeva obostrana osećanja... čini mi se

  17. #57
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od drago64 Vidi poruku
    Nensi, ako kažemo LJubav valjda mislimo na obostrana osećanja. Ako nisu takva onda je to Želja i Čežnja. Tada to nije LJUBAV , barem nije ona prava kakvu svi želimo.Neko često,neko ređe a neko vrlo retko. Tokom celog života je lako a nekad teško Obožavati nekoga. U mladosti je veća verovatnoća da bude uzvraćeno a kasnije je to već teže. Mislim da treba verovati da je takva ljubav Prekretnica u čovekovom putovanju kroz prostor i vreme i da jedino ona može da popravi mnogo toga ružnog što nam se dešava ne našom krivicom.

    zašto misliš da je kasnije teže..zar Uzvraćeno zna da broji godine

  18. #58
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Platonska ljubav

    Mudra Picola,Platonska LJ nije strast ,ona je uzvišena i donosi harmoniju u ovom nesavršenom svetu. Ona je jedina SAVRŠENA ali zato što je takva teško se uklapa i ima začkoljicu koju treba prevazići jer teško je očekivati da u svemu što poznajemo i čega smo svesni nema ama baš ništa Savršeno osim Platonske LJubavi.Ona jeste Savršena ali nije Potpuna na izvestan način i to je ta kvakica ali u sklopu sa Potpunom i Nesavršenom LJubavlju imamo JEDINU dobitnu kombinaciju, po mom skromnom mišljenju.Ako ne verujemo u SAVRŠENOST ljubavi u šta onda možemo da verujemo?

  19. #59
    Banovina
    drago64 avatar
    Status : drago64 je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Lokacija : BGD Vračar
    Poruke : 101

    Početno Odg: Platonska ljubav

    Krasiva, sve je teže sa godinama ,to je neko opšte pravilo ali nije apsolutno jer je uglavnom sve relativno kada su emocije u pitanju.To je valjda ta igra koja život čini interesantnijim,kažu neki,mada ja više volim malo jednostavnije stvari jer sam ubeđen da mi kao vrsta suviše komplikujemo i sebi i drugima.Neke sitnice se mogu iskomplikovati samo u svrhu da krupnije i bitnije stvari učinimo boljim.Dosta je primera za to kako u sferi emocija tako i u drugim oblastima.
    Sviđa mi se što si napisala ali Platonska nosi nedodirljivo u telesnom smislu ali opet ne apsolutno ali zato donosi VRLO,VRLO dodirljivo u emotivnoj sferi što je nekad jako bitno,NEOPHODNO I NEZAMENJIVO.Govorim o prosečnom ljudskom biću a nikako o nekom ekstremumu čak ni u blagoj formi.Mislim isključivo o zdravoj i normalnoj osobi jer nisam sklon da razmišljam o bilo kakvoj devijaciji jer smo bombardovani time pa o tome samo treba znati onoliko koliko nam treba da nebi napravili pogrešan korak,naročito onaj koji je teško ispraviti.

  20. #60
    Registrovani Član
    Čarapica avatar
    Status : Čarapica je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 1,577

    Početno Odg: Platonska ljubav

    hocu i ja tu platonsku ljubav

    usput pozdrav svima koje nisam dugo vidjela

Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. kad ljubav zaboli...
    Od rile_nezni_oblak u forumu Muška soba
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20-08-2015, 22:49
  2. Ljubav bez rizika
    Od DaDole u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18-03-2014, 11:17
  3. Ljubav, sta je to?
    Od Zolton u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 07-02-2014, 21:07
  4. A šta je to prava ljubav ? :hm:
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29-07-2013, 13:41
  5. Ljubav i opsesija
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 01-04-2012, 00:07

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •