Stranica 1 od 4 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 77

Tema: Platonska ljubav

  1. #1
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Platonska ljubav

    Opevana je u mnogim pesmama kao ona koja budi najjace emocije, iako do fizickog kontakta ne dolazi, odnosno nije prezivljena. Sta mislite, ima li platonska ljubav jacinu vecu od one koju ste delili sa partnerom? Moze li zaista da ispuni celo vase bice cak i onda kada je neuzvracena? Moze li se poistovetiti sa obozavanjem?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #2
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Platonska ljubav

    Ne poznavam tog platona
    al priču volem
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #3
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Platonska ljubav

    aha izgleda da sam ubola zicu )))
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Platonska ljubav

    i meni se neko platonski svidža
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Platonska ljubav

    neko bi rekao da je platonska ljubav isto sto i zaljubljenost, ali nije, zaljubljenost bude i prodje ili se pretvori u nesto dublje, a platonska ljubav moze da traje i traje i ispuni te celog, jednostavno od tog nekog napravis svoju muzu, postaje ti inspiracija, motiv za dalje zivljenje...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  6. #6
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Opevana je u mnogim pesmama kao ona koja budi najjace emocije, iako do fizickog kontakta ne dolazi, odnosno nije prezivljena. Sta mislite, ima li platonska ljubav jacinu vecu od one koju ste delili sa partnerom? Moze li zaista da ispuni celo vase bice cak i onda kada je neuzvracena? Moze li se poistovetiti sa obozavanjem?
    Platonska ljubav je zaljubljenost u fikciju. Pre svega, tu se usmeravaju emocije u nešto što smo zamislili i nešto što smo mistifikovali. Neke osobe se takvom ljubavlju (ako se to uopšte zove ljubav) dopunjuju, a opet neke se potpuno tim osećajem ispunjuju.

    Za mene platonska ljubav nema smisla. Ja brate volim samo ono što je opipljivo, što mogu da pipnem... Volim osobu koju mogu da doživim na pravi način, a ne da izgrađujem neki fiktivni i nestvaran svet sa njom. Mislim da je platosnka ljubav za neke maštovite ljude. Ja nisam tako maštovita. Kod mene takva maštovitost ne prolazi...

    Možda je neki pesnik opisao platonsku ljubav kao nešto savršeno , ali mi svi znamo da su pesnici uglavnom boemi..Moguće je da su u nekom svom kreativnom zanosu opisivali platonsku ljubav kao uzvišenu...

  7. #7
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Platonska ljubav

    nema ništa uzvišenog u boemiji
    izvinjavam se što kvarim temu upadicom.

    inače, platonska ljubav može da ispunjava ako je je ''objekt'' ljubavi nedostupan i to potpuno. ljubav je ljubav, šta tu ima...ako te čini boljim čovekom, neka onda bude i platonska...
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #8
    Registrovani Član
    Hidden avatar
    Status : Hidden je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 1,023

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Opevana je u mnogim pesmama kao ona koja budi najjace emocije, iako do fizickog kontakta ne dolazi, odnosno nije prezivljena. Sta mislite, ima li platonska ljubav jacinu vecu od one koju ste delili sa partnerom? Moze li zaista da ispuni celo vase bice cak i onda kada je neuzvracena? Moze li se poistovetiti sa obozavanjem?
    Preživljena je, ali bez fizičkog kontakta. Bazira se na duhovnoj i emotivnoj povezanosti.

    Mada ne vidim zašto bi neko forsirao takvu vrstu odnosa. Meni je to kao ljubav između dva prijatelja.

  9. #9
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Hidden Vidi poruku
    Mada ne vidim zašto bi neko forsirao takvu vrstu odnosa. Meni je to kao ljubav između dva prijatelja.
    Za mene je platonska ljubav kao nešto što stoji na ''stand by''...Došlo se do nekog nivoa emocija i dalje od toga se ne želi. A ne želi da se realizuje u stvarnosti, jer je uljuškana na krilima mistike i savršenstva. Možda čak i strah da se takav osećaj ne može ni održati ako se realizuje zajedno sa fizičkim kontaktom.
    Ako se isključi neko ''paljenje i eroCke'' priče između dvoje, onda to i jeste prijateljska ljubav...

  10. #10
    Registrovani Član
    Hidden avatar
    Status : Hidden je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 1,023

    Početno Re: Platonska ljubav

    E da, slažem se sa tobom.

    Možda smo svi mi u nekom trenutku voleli platonski nekog. Onako sa pristojne udaljenosti, maštali o njemu i idealizovali ga. A lepota ideala i jeste u nemogućnsti realizacije.

    Platonska ljubav me još asocira i na neprihvatanje poraza. Kada ne možemo da imamo nekog, onda mi to u svojim glavama definišemo kao čistu i neuprljanu ljubav.

    Ruku na srce, rado bismo je 'uprljali', no nemamo mogućnosti, pa je lakše nazvati je platonskom, nego propuštenom prilikom.

  11. #11
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Hidden Vidi poruku
    Ruku na srce, rado bismo je 'uprljali', no nemamo mogućnosti, pa je lakše nazvati je platonskom, nego propuštenom prilikom.
    U pravu si Hidden..Samo bih ja radije da propustim takvu priliku, nego da se ''zamlaćujem'' i tabam u mestu..
    Naravno, ima ljudi kojima to odgovara. Na taj način se dopunjuju. Nismo svi isti..

  12. #12
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    neko bi rekao da je platonska ljubav isto sto i zaljubljenost, ali nije, zaljubljenost bude i prodje ili se pretvori u nesto dublje, a platonska ljubav moze da traje i traje i ispuni te celog, jednostavno od tog nekog napravis svoju muzu, postaje ti inspiracija, motiv za dalje zivljenje...
    Moze. To je najplemenitija ljubav jer u njoj nema bas nimalo "racunice". Cesto je istovetna sa drugarstvom.


  13. #13
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Hidden Vidi poruku
    E da, slažem se sa tobom.

    Možda smo svi mi u nekom trenutku voleli platonski nekog. Onako sa pristojne udaljenosti, maštali o njemu i idealizovali ga. A lepota ideala i jeste u nemogućnsti realizacije.

    Platonska ljubav me još asocira i na neprihvatanje poraza. Kada ne možemo da imamo nekog, onda mi to u svojim glavama definišemo kao čistu i neuprljanu ljubav.

    Ruku na srce, rado bismo je 'uprljali', no nemamo mogućnosti, pa je lakše nazvati je platonskom, nego propuštenom prilikom.
    istina boli
    if you open your mind too much your brain will fall out

  14. #14
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Platonska ljubav

    STREPNJA

    Ne, nemoj mi prici! Hocu izdaleka
    da volim i zelim oka tvoja dva.
    Jer sreca je lepa samo dok se ceka,
    dok od sebe samo nagovestaj da.

    Ne, nemoj mi prici! Ima vise drazi
    ova slatka strepnja, cekanje i stra'.
    Sve je mnogo lepse donde dok se trazi,
    o cemu se samo tek po slutnji zna.

    Ne, nemoj mi prici! Nasto to, i cemu?
    Izdaleka samo sve k'o zvezda sja;
    izdaleka samo divimo se svemu.
    Ne, nek' mi ne pridju oka tvoja dva.

    Desanka Maksimovic



    Ništa na ovom svetu nije ni blizu lepoti koju ima u našoj mašti. Ponekad mi se
    čini da naša mašta i nema veze sa ovim svetom. To su sećanja na neki drugi
    svet.

    Platonska ljubav je čisto duhovna i sama sebi dovoljna. Ne dajemo ništa, ne
    tražimo ništa, a dobijamo mnogo. Dobijamo snagu da ujutru otvorimo oči
    i započnemo dan, razlog da budemo bolja osoba..
    Večnost je čista sadašnjost.

  15. #15
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku

    Platonska ljubav je čisto duhovna i sama sebi dovoljna. Ne dajemo ništa, ne
    tražimo ništa, a dobijamo mnogo. Dobijamo snagu da ujutru otvorimo oči
    i započnemo dan, razlog da budemo bolja osoba..
    jeste kojice, potpuno se slazem
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  16. #16
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Hidden Vidi poruku
    E da, slažem se sa tobom.

    Možda smo svi mi u nekom trenutku voleli platonski nekog. Onako sa pristojne udaljenosti, maštali o njemu i idealizovali ga. A lepota ideala i jeste u nemogućnsti realizacije.

    Platonska ljubav me još asocira i na neprihvatanje poraza. Kada ne možemo da imamo nekog, onda mi to u svojim glavama definišemo kao čistu i neuprljanu ljubav.

    Ruku na srce, rado bismo je 'uprljali', no nemamo mogućnosti, pa je lakše nazvati je platonskom, nego propuštenom prilikom.
    Kakvo mudro devojce
    Ciji potpis?

  17. #17
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Platonska ljubav

    „Al ljubav nam bila je jača od ljubavi mnogih
    Što stariji bili neg mi -
    I mudriji mnogo neg mi -
    I niti anđeli, gore na nebu,
    Ni podmorski demoni zli
    Ne mogu mi razdvojiti dušu od duše
    Lijepe Annabel Lee.“

    Annabel Lee (Edgar Alan Poe)
    Ciji potpis?

  18. #18
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Platonska ljubav

    "Osiromaseni" oblik zrele ljubavi koja najcesce traje celi zivot .
    Ciji potpis?

  19. #19
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Platonska ljubav

    Citiraj Prvobitno napisano od Ciciban Vidi poruku
    "Osiromaseni" oblik zrele ljubavi koja najcesce traje celi zivot .
    Slažem se, jer predugo gajim jednu takvu ljubav. Najbolji smo prijatelji i sada sam zadovoljna takvim statusom. Bilo je trenutaka kada je on želeo više, pa ja, i tako u krug, ali uvek je postojala prepreka -pitanje " Šta ako sada budemo zajedno, danas sutra se posvađamo i onda ne možemo da budemo prijatelji?".

    I ne smatram da je minus što sam sa njim otvorenija nego sa svojim parnerom-kad imam vezu. Ionako nemam neku pravu prijateljicu..dovoljno mi je što njemu mogu reći sve, a to misli i on..znam više nego njegova porodica, ex žena..

    Taj naš odnos nazvala bih - prijateljstvo satkano od ljubavi i međusobnog poverenja i trajaće sve dok smo živi.

    Naglašavam ovo da će trajati do kraja života jer u mnoge ljude mogu da se razočaram, ali on ne može da me razočara, ne mogu da budem ljuta na njega.

    Jedini "minus" tog prijateljstva možda mogu da osete osobe sa kojima smo u vezi, jer ne mogu da poveruju da je to platonska ljubav - samo ogromno prijateljstvo i da ima mesta i za druge osobe. Dajemo naravno tu slobodu jedno drugome jer fizički nismo bliski i ne želimo da sputavamo jedno drugo.
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

  20. #20
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Platonska ljubav

    Pa ja sam u nekom od prethodnih postova i naglasila da je platonska ljubav mistifikacija nekog odnosa...Stavljanje takve ''platonske ljubavi'' na neko posebno mesto kao uzvišeno...
    Strah od razočarenja, bolje rečeno..Šta ako veza ne bude uspela, a mi se tako lepo razumemo?

Stranica 1 od 4 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. kad ljubav zaboli...
    Od rile_nezni_oblak u forumu Muška soba
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20-08-2015, 22:49
  2. Ljubav bez rizika
    Od DaDole u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18-03-2014, 11:17
  3. Ljubav, sta je to?
    Od Zolton u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 07-02-2014, 21:07
  4. A šta je to prava ljubav ? :hm:
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29-07-2013, 13:41
  5. Ljubav i opsesija
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 01-04-2012, 00:07

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •