Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kriza identiteta

  1. #1
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Kriza identiteta





    Znate li vi sta je kriza identiteta i kako se prepoznaje?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #2
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Kriza identiteta

    ja imam krizu identiteta el sam manijak el šta sam
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  3. #3
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Kriza identiteta

    da pokusamo da rasvetlimo tu dilemu
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #4
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Kriza identiteta

    Često sami sebi postavljamo pitanje za ovu našu zatečenost u životu..ko sam Ja?
    Tražimo niti prepoznatljivosti,jedinstvenosti,individualnosti dakle i u tom traženju smo prečesto skloni definisanju i samodefinisanju..Posebno u prelomnim situacijama našeg života,u separacijama i bolnim trenucima kad očekujemo da naš identitet bude to rame na koje se možemo osloniti i zaplakati..nerijetko shvatimo da je to,između ostalog,i kriza identiteta..
    Želimo da se u krizi oslonim na sebe,prirodno je zar ne..ali,ako smo u krizi identiteta nemamo na šta da se oslonimo..
    problem je ,po mom mišljenju,u definisanju..zašto bismo uopšte trebali da definišemo i mistifikujemo šta smo i ko smo,na koji način jesmo,ukoliko smo osviješteni do mjere da sami sebe poznajemo..

  5. #5
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Kriza identiteta

    ako sebe ne poznajemo, ako se identifikujemo sa drugima, a ne sa samim sobom, ako pokleknemo pred problemima, to je po meni kriza identiteta...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Kriza identiteta

    jeste ,i to je..kad postanemo dio mase,dio određene skupine u kojoj se gubi identitet..to je generalno i problem šire društvene zajednice,kao kolektivna odgovornost..Zamisli,kad kažu "Oni su krivi"..iza toga ne stoji ime i prezime,ne stoji individua..već nekoliko ličnosti u određenoj skupini ljudi koji nemaju svoj stav,svoje mišljenje..već ono zajedničko..stav mase u kom je njima najbezbrižnije jer ne treba da stanu ni iza čega..jer su zaštićeni..
    .a svaka individua mora da stane iza svojih riječi i svog (ne)djela..sama,bez aplauza i kolektiviteta

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Kriza identiteta

    Gledala sam neku emisiju o Piteru Selersu, koji je ostao poznat kao inspektor Kluzo.
    Pred kraj života snimio je film, koji ja nažalost nisam pogledala, o krizi identiteta.
    Čitavog života glumio je neke druge ljude i u jednom trenutku se zapitao, ko je on
    zapravo. I to pitanje je nastavilo da ga muči do kraja života. Nije uspeo da nađe
    nikoga. Volela bih da pogledam taj film.

    A ja se pitam.. ko je taj ko je tražio nekoga..
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,133
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Kriza identiteta

    Podsjetila si me kojice na jednog čovjeka koji je glumac u pozorištu već 30-tak godina..jednom prilikom mi je pričao ovako:
    "Znaš,uđem u lik i tako stotinama puta..na kraju,više ne znam kako da izađem"
    Prva asocijacija koju sam imala je baš to..ko je u njemu tražio tog nekoga

Slične teme

  1. Kriza srednjeg doba
    Od Cruz u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 30-06-2012, 13:52

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •