Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Zamrzavanje hrane

  1. #1
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Zamrzavanje hrane

    Evo, vezano za jucerasnji razgovor sa pricalicom, da objasnim kako zamrzavam plavi patlidzan i tikvice. Ranijih godina sam ih ljustila i sekla na kolutove, ali sam taj postupak promenila, pa ih sada kupim kad su bas "mlade", dobro ih operem i onako cele sa korom zaledim. Kad zelim da ih spremim, pustim ih da se poluodlede i onda secem za pohovanje ili dinstanje i to je to.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    i zajedno sa korom ih pripremaš?
    logično mi je da će dobro da se održe sa korom, ali sam navikla da (osim retkih jela sa tikvicama gde ne ljuštim koru) uglavnom je skidam. kako se na poluodleđenoj tikvici skida kora
    zar neće da se razgnjecavi?
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    nece, jer nije potpuno odledjena, lako se ljusti i tikvica i plavi patlidzan

    kad krene sezona ti probaj, ako ti se dopadne, eto resenja za zimu
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #4
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    Super tema Ovo za tikvice me je odusevilo, jer svake godine ih toliko imam, da u jednom trenutku ne znam sta cu sa njima. Zamrznem ih i bacim ih posle jer se razbljuckaju skroz. Ove godine cu da uradim ovako kao Cruz
    Inace, ako medju vama ima ljubitelja pomfrita, evo kako ja to radim. Onaj smrznuti u prodavnici lupa po usima koliko je skup. Uzmem par kg krompira, ocistim, isecem na onoj seckalici za pomfrit i po 2-3 sake spustam na minut-dva u kljucalu vodu. Ocedim, ohladim i spakujem u kese i pravac zamrzivac. Posle toga, klasicna priprema. U vrelo ulje i to je to.
    Mene je spasilo. Sat vremena posla, velika usteda i ja zadovoljna.

  5. #5
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    odlicno babsi, hvala
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  6. #6
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    sve je to super kad imate klasilčne zamrzivače. kod mene je onaj mali zamrzivač iznad frižidera i tu uglavnom napakujem pečenu ili svežu papriku i malo mirođije da imam za grašak tokom zime.
    zato spremam dosta zimnice po teglama.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #7
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    ja ne znam kako bih prezivela bez zamrzivaca.. kad sam se preselila, posto zamrzivaca nije bilo u stanu, ja sam kupila novi, mali od 100L, inace ne znam kako bih...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  8. #8
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    I ja imam taj mali od 100 l, veci mi i ne treba, ne bih imala para da ga napunim Ovaj zadovoljava nase potrebe, stane tu 10ak kg mesa, povrce, ponekad neka kutija sa viskom nekog jela koje se moze zamrzavati...

    Kako me je pre dve godine zeznula komsinica. Berem ja boraniju i ona stala pored ograde i pita me kako je zamrzavam. Ja joj kazem da je operem, ocistim, isecem i onda malo u kljucalu vodu pa u zamrzivac. Kaze ona, ja to samo operem i tako zamrznem, da vidis kako bude lepa...nemoj se gnjaviti da je baris... I ja je poslusam i unistim jedno 5kg boranije... toliko je gadna bila, nije se dala skuvati kad sam je posle vadila za rucak, ma uzas. Od tada ja nju ipak na moj nacin pripremam za zamrzivac.

  9. #9
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    treba je malo blansirati pre stavljanja u zamrzivac...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  10. #10
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Zamrzavanje hrane

    sećam se da je i moja mama blanširala boraniju.
    pored malog zamrzivača, meni je problem što moji neće da jedu odmrznute proizvode, ali ovaj savet je sasvim ok za mene...s obzirom na intoleranciju na hranu i sve što to prati.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #11
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Zamrzavanje hrane

    Jagode

    Kada zamrzavate jagode, poredjajte ih na posluzavnik i ostavite u frizideru 3 sata, a tek nakon toga ih stavite u kese, tako se nece zalepiti jedna za drugu.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

Slične teme

  1. Način pripreme hrane
    Od kojica u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17-10-2016, 20:40
  2. Za ili protiv genetski modifikovane hrane?
    Od kojica u forumu Srbilend
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 03-01-2013, 19:42
  3. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14-07-2011, 09:02
  4. Slaganje hrane i vina
    Od Пркос u forumu Razna pića
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03-12-2009, 10:41

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •