Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 58

Tema: Posesivnost

  1. #21
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Sa druge strane, ako osoba nije ni malo ljubomorna, onda ništa u vezi ne valja, ovo ja pričam iz vlastitog iskustva
    E moj šinko... nije tako...
    Prava ljubav, u kojoj su dvoje sigurni jedno u drugo...briše svaku ljubomoru..U maloj dozi je normalna.....Ali vremenom kada nastane prava ljubav, kada se dvoje sažive i kada jedno drugo poznaju...ljubomore nema..Provereno....

    Evo šta kažu lekari...Psiholog Srećko Lazić....

    ''Ljubomora nije pokazatelj nečije ljubavi kako bi to voleli da istaknu njeni eksponenti.Naprotiv, ona je dokaz odsustva ljubavi. Tamo gde je ljubomora, nema ljubavi, a po svoj prilici nije je nikad ni bilo. Osnovno svojstvo ljubavi je negovanje i podsticanje drugog ljudskog bića.''

  2. #22
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    E moj šinko... nije tako...
    Prava ljubav, u kojoj su dvoje sigurni jedno u drugo...briše svaku ljubomoru..U maloj dozi je normalna.....Ali vremenom kada nastane prava ljubav, kada se dvoje sažive i kada jedno drugo poznaju...ljubomore nema..Provereno....

    Evo šta kažu lekari...Psiholog Srećko Lazić....

    ''Ljubomora nije pokazatelj nečije ljubavi kako bi to voleli da istaknu njeni eksponenti.Naprotiv, ona je dokaz odsustva ljubavi. Tamo gde je ljubomora, nema ljubavi, a po svoj prilici nije je nikad ni bilo. Osnovno svojstvo ljubavi je negovanje i podsticanje drugog ljudskog bića.''
    E moja cveto nije tako

    Ja i pričam o to maloj dozi ljubomore koja bi trebalo da postoji, jer ako je neko mrtav 'ladan oko toga da li je neko sa njim ili ne, nema tu ničega, a kamoli ljubavi....provereno
    Mogu se oni saživeti jedno sa drugim koliko god hoćeš, ali nikako im ne može bit svejedno da li su zajedno ili ne, ili da im bude svejedeno da jedno napusti ono drugo zbog nekog trećeg, nema od te priče ništa, bez obzira na broj godina koliko veza traje.
    Ako se tako desi, to nije siguirnost, već ravnodušnost potpuna, i tu je pacijent (čitaj veza) odavno mrtav i može se samo konstatovati smrt i zapisati vreme

    A za psihologe se zna, da nemaju pojma.....
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  3. #23
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    A za psihologe se zna, da nemaju pojma.....
    Kada nekome veruješ i kada si u nekoga stekao poverenje i kada je neko u tebe stekao poverenje, ljubomori nema mesta. Može je biti na početku nekog odnosa, ali vremenom kada osobe postanu bliske, kada izgrade nivo poverenja, tada i ljubomora iščezava.
    Ljubomora nastaje kao nesigurnost u nekoga, a ustvari je pre svega nesigurnost u sebe. Izaziva je strah od ostavljanja....

    Obično, ako je jedna osoba ljubomorna po prirodi, povlači i drugu osobu. Ljubomora sa najpre javlja u vezama koje su strasne, jake, sa puno naboja..ali nažalost uvek kratko traju...U velikom procentu je baš u takvim vezama prisutna ljubomora.

    Posesivnost nastaje iz razloga kada neko previše voli osobu i nikome je neda..Jednostavno, toliko je gotivi da ne bi mogao da živi bez nje. Tada je strah od ostavljanja toliko veliki, da osoba može ugušiti partnera u vezi totalno...

  4. #24
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Posesivnost

    Ja obozavam kad mi ona kaze "moj si", svojata me i umereno je ljubomorna, bas me briga sta ce psiholozi na to reci znam da mi na taj nacin ona pokazuje ljubav i pripadnost i ja uzivam u tome.

  5. #25
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Wolf, ljubav se ne pokazuje samo ljubomorom. Neko ti može reći ''moj si'',a da te voli svim srcem...bez da ima ljubomore..
    Zašto bi neko bio ljubomoran na mene, ako je siguran u mene? Zašto bi neka žena bila ljubomorna na tebe ako je sigurna u tebe?
    Ne podnosim ''igre ljubomore''...odnosno, kada si sa muškarcem, koji ti sam priča priče i na taj način podstiče ljubomoru...Isto to mogu raditi i žene..

  6. #26
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Posesivnost

    Ja ne mogu da verujem da ti nikad nisi bila ljubomorna i kako ti mislis da neko moze biti siguran u tebe?
    Nije ljubav nepromenljiva kategorija.

  7. #27
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Jesam jednom...Škorpija je u pitanju..a oni su poznati po tome što ti ''nabijaju'' pritisak...Inače, ne funkcionišem u nekoj tenziji...Da budem sa nekim, a da mislim šta on misli..i gde li je sada i sa kim je..I koju li šmeka..? Ja u takvoj vezi nemam šta da tražim.
    Biti u vezi sa nekim, a razmišljati konstantno sa kim li je i šta radi...mislim da nema veće robije..

    Pa ne poznaješ me, pa ne možeš ni znati kako taj neko može biti siguran...
    A ljubav ne mora biti promenljiva kategorija. Sve zavisi kako shvataš ljubav. Ako je doživljavaš, kao još jednu u nizu...onda jeste..promenljiva je kategorija...

  8. #28
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Posesivnost

    O premudra, nisi ti jos nagazila na lud kamen.

  9. #29
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Kada nekome veruješ i kada si u nekoga stekao poverenje i kada je neko u tebe stekao poverenje, ljubomori nema mesta. Može je biti na početku nekog odnosa, ali vremenom kada osobe postanu bliske, kada izgrade nivo poverenja, tada i ljubomora iščezava.
    Ljubomora nastaje kao nesigurnost u nekoga, a ustvari je pre svega nesigurnost u sebe. Izaziva je strah od ostavljanja....
    Tada nema ljubomore, ali se definitivno javlja posesivnost, nema šanse da je nekome ma koliko koga voleo svejedno kada se radi o osobi koju neko voli...

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Obično, ako je jedna osoba ljubomorna po prirodi, povlači i drugu osobu. Ljubomora sa najpre javlja u vezama koje su strasne, jake, sa puno naboja..ali nažalost uvek kratko traju...U velikom procentu je baš u takvim vezama prisutna ljubomora.
    Ne, ne mora da povuče drugu osobu, ljubomora se može suzbiti i čak eliminisati, ali samo vremenom i ukazanim ogromnim poverenjem u osobu koju neko voli, samo na taj način, samo što to ne uspeva baš svima....obično nema direktne i otvorene komunikacije, pa sve pukne....
    Naravno zavisi i od ponašanja osobe do koje je nekome stalo, uzajamno mogu to da reše, ako zaista žele, inače ne.

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Posesivnost nastaje iz razloga kada neko previše voli osobu i nikome je neda..Jednostavno, toliko je gotivi da ne bi mogao da živi bez nje. Tada je strah od ostavljanja toliko veliki, da osoba može ugušiti partnera u vezi totalno...
    Posesivnost nastaje u prvom gornjem slučaju koji si navela
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  10. #30
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Ma kakav ''ludi kamen'' Wolf...Ja treba da udarim u stenu...pa da se pokrenem...Kamičke preskačem očas posla...

  11. #31
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Posesivnost

    Da udaris u stenu bogme tako da te istrese iz gaca.

  12. #32
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ne, ne mora da povuče drugu osobu, ljubomora se može suzbiti i čak eliminisati, ali samo vremenom i ukazanim ogromnim poverenjem u osobu koju neko voli, samo na taj način, samo što to ne uspeva baš svima....obično nema direktne i otvorene komunikacije, pa sve pukne....
    Upravo to...Direktan kontakt..otvoren odnos...otvorena komunikacija, najbolji je put da se suzbije ljubomora...Samo tako i mogu da funkcionišem ''otvorenih karata'' i iskrenošću...

    Inače, ne slažem se sa tobom.Ako je jedan od partnera ljubomoran, automatski uvlači i drugog partnera u to...

  13. #33
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Da udaris u stenu bogme tako da te istrese iz gaca.
    Teško da to meni može da se desi Wolf...Kod mene racio igra veliku ulogu..O svemu dobro razmislim pre nego što odlučim da li da se upustim u nešto ili ne...Možda to tebi suludo zvuči...ali tako je kada se o meni radi....


    Postoji li lek za posesivnost? Kako se od toga odbraniti, a da se neki odnos ne dovede pod znak pitanja?
    Osim u ljubavi, gde se posesivnost još može primetiti ?

  14. #34
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Upravo to...Direktan kontakt..otvoren odnos...otvorena komunikacija, najbolji je put da se suzbije ljubomora...Samo tako i mogu da funkcionišem ''otvorenih karata'' i iskrenošću...

    Inače, ne slažem se sa tobom.Ako je jedan od partnera ljubomoran, automatski uvlači i drugog partnera u to...
    Da, samo ne videh još nigde tu otvorenu komunikaciju, nigde, da se igra potpuno otvorenih karata po baš svim pitanjima, i kada jedna strana igra tako druga obično zezne stvar, tako da toga nema više, provereno.

    Naravno da se ne slažeš sa mnom, šta je još novo
    Ne, zavisi od partnera i njegove stabilnosti, ako je druga strana i ljubomorna, ali ako joj se daju svi argumenti i situacija podesi tako da nema nikakav razlog ada bude ljubomorna, onda se sve to polako može eliminisati i svesti na jedan sasvim ok odnos, mada za to treba vremena, što retko ko uloži danas, danas se sve u startu čim malo zapne otpiše i rešena stvar. Nekada mislim da je to možda i najbolje rešenje....
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  15. #35
    Registrovani Član
    Hidden avatar
    Status : Hidden je odsutan
    Registrovan : Feb 2012
    Pol:
    Poruke : 1,023

    Početno Re: Posesivnost

    Posesivnost nastaje iz razloga kada neko previše voli osobu i nikome je neda..Jednostavno, toliko je gotivi da ne bi mogao da živi bez nje. Tada je strah od ostavljanja toliko veliki, da osoba može ugušiti partnera u vezi totalno...
    Sago, posesivnost nastaje kad neko istripuje da postoji nešto čega nema. Strah da mu neko drugi ugrozi vezu, brak i status u vezi, ali neopravdani strah. A to što neko nikome ne da, to može da okači mačku o rep. Ako neko želi da ode ili da vara, tu pomoći nema.

  16. #36
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Da, samo ne videh još nigde tu otvorenu komunikaciju, nigde, da se igra potpuno otvorenih karata po baš svim pitanjima, i kada jedna strana igra tako druga obično zezne stvar, tako da toga nema više, provereno.
    Pa polako...Ima vremena da sretneš osobu, koja na otvorenost, uzvraća otvorenošću...
    Ja sam i rekla, da ljubomore može biti na početku...dok se dvoje ne upoznaju...Naravno uvek ta ljubomora može biti prisutna u nekim novim situacijama, ali ne na takav način da pravi tenziju, već na način da neku stvar prokomentarišeš kroz zez.
    Inače, da budem u vezi u kojoj je nivo ljubomore takav, da ja mislim sa kim je, šta radi, koga petlja i da se opterećujem sa tim..To nije priča u kojoj bih ja bila..Ne volim da uništavam sebe, niti bih ikada nekog tako uništavala, da stalno nešto sumnja...

  17. #37
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Hidden Vidi poruku
    Sago, posesivnost nastaje kad neko istripuje da postoji nešto čega nema. Strah da mu neko drugi ugrozi vezu, brak i status u vezi, ali neopravdani strah. A to što neko nikome ne da, to može da okači mačku o rep. Ako neko želi da ode ili da vara, tu pomoći nema.
    Slažem se Hidden...

  18. #38
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Pa polako...Ima vremena da sretneš osobu, koja na otvorenost, uzvraća otvorenošću...

    Hvala, ali ne hvala, prob'o jednom i nikada više i to je bilo previše
    Postoje drugi modeli koji se mogu preuzeti

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Ja sam i rekla, da ljubomore može biti na početku...dok se dvoje ne upoznaju...Naravno uvek ta ljubomora može biti prisutna u nekim novim situacijama, ali ne na takav način da pravi tenziju, već na način da neku stvar prokomentarišeš kroz zez.
    Ali je uvek prisutna, pa makar kroz zezanje

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Inače, da budem u vezi u kojoj je nivo ljubomore takav, da ja mislim sa kim je, šta radi, koga petlja i da se opterećujem sa tim..To nije priča u kojoj bih ja bila..Ne volim da uništavam sebe, niti bih ikada nekog tako uništavala, da stalno nešto sumnja...
    To sve zavisi od njihovog ponašanja, jedno prema drugome
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  19. #39
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Citiraj Prvobitno napisano od Hidden Vidi poruku
    Sago, posesivnost nastaje kad neko istripuje da postoji nešto čega nema. Strah da mu neko drugi ugrozi vezu, brak i status u vezi, ali neopravdani strah. A to što neko nikome ne da, to može da okači mačku o rep. Ako neko želi da ode ili da vara, tu pomoći nema.
    Slažem se Hidden...
    Ajde da i ja smotam jedan joint sa vama, kada se već dimi
    Samo se u travu razumete
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  20. #40
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Posesivnost

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Posesivnost se može odnositi i na veza koje nisu ljubavno romantičnog karaktera.
    Mene moja drugarica neće prevariti sa dečkom.. ali mora da se zna da je ona
    prvo mene upoznala i da je ja duže znam i najbolje od svih i ona je moja..
    Ovo mene zanima..Kada se posesivnost još može pojaviti..i primetiti...
    Kako se odražava u prijateljstvu?
    Družite se sa nekim, ali vam bude krivo što se taj neko druži i sa još nekim, a vi želite da se druži samo sa vama? Jel' i to isto posesivnost?

Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •