Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 53 od 53

Tema: mobilni operateri

  1. #41
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: mobilni operateri

    Оператери могу да мењају цене пакета


    И поред великог броја притужби корисника на потез „Теленора” који је недавно самовољно мењао пакете, надлежни су одлучили да оператери који овако поступају не крше закон.

    Како сазнаје „Потрошач”, на састанку представника Министарства трговине и телекомуникација и сва три мобилна оператера, чији је повод био управо случај „Теленор”, одлучено је да овај, као и сваки други оператер може, уколико је то уговором предвидео, да измени и цене и тарифне пакете који је корисник већ изабрао. Кориснику се оставља могућност да у таквој ситуацији раскине уговор, али само уколико су битно измењени услови под којима је он закључен.

    Поставља се, међутим, питање шта уопште оператери, а шта корисници подразумевају под битним изменама уговора. За правнике дилеме нема – цена јесте битан елемент уговора и уколико се она промени, друга страна, односно корисник има права да тај уговор и раскине. То им, како кажу, гарантује Закон о облигационим односима.

    Да ли и друга два оператера, „Телеком” и ВИП, намеравају да наставе праксу „Теленора” и шта они подразумевају под битним елементима уговора?
    – У овом тренутку не планирамо повећање цена наших постпејд пакета. Битне измене услова су промене уговора којима се значајно мењају обавезе корисника према оператеру. У складу са Законом о електронским комуникацијама, у случају измене или допуне општих услова, наше претплатнике обавештавамо најмање месец дана унапред на погодан начин о овој намери. Претплатник има право да по пријему овог обавештења раскине претплатнички однос без обавезе плаћања трошкова у вези са раскидом, ако се најављеним једностраним изменама битно мењају услови под којима је претплатнички однос закључен, на начин на који није на корист претплатника, а нарочито у погледу спецификације услуга (садржај пакета услуга) и услова за коришћење услуга у вези са понуђеним промотивним погодностима – рекли су у ВИП-у, док из „Теленора” поручују да не планирају нова поскупљења постпејд пакета.

    Што се тиче „Телекома”, они кажу да од формирања актуелне постпејд понуде у својој мобилној телефонији, нису мењали цену пакета као ни количину бесплатног саобраћаја која је на располагању корисницима.

    – Битним изменама услова уговора можемо сматрати све промене одредби које у одређеној мери мењају услове које су уговорне стране потписале. Важно је напоменути да смо о свим променама дужни да обавестимо кориснике на нашој Интернет страници. По претплатничком уговору који се закључује са корисницима, „Телеком” има право да мења ценовник својих услуга, укључујући цене услуга из уговора, при чему је „Телеком” дужан да о тим променама обавести корисника месец дана унапред, објављивањем обавештења на веб страни. Корисник у таквој ситуацији, уколико жели, може да поднесе захтев за раскид уговора у року који је уговором прописан, а почевши од тренутка обавештења корисника путем званичног сајта – наводе у „Телекому”.

    У министарству потврђују то исто. Кажу да је оператер дужан да о условима уговора и ценама, као и о свим њиховим изменама унапред обавести претплатнике и да их достави Републичкој агенцији за електронске комуникације.

    – Оператер је дужан да претплатника најмање месец дана раније обавести на погодан начин о намери једностране измене услова уговора, као и о праву претплатника на раскид уговора пре истека периода на који је закључен. Претплатник има право да по пријему обавештења, раскине уговор без обавезе плаћања трошкова у вези са раскидом, ако се најављеним једностраним изменама битно мењају услови под којима је уговор закључен и на начин који није на корист претплатника – закључују у Министарству трговине и телекомуникација.

    http://www.politika.rs/rubrike/potro...paketa.sr.html
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #42
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: mobilni operateri

    Citiraj Prvobitno napisano od причалица Vidi poruku
    ма, сређено је сад....њихова грешка, али ништа без помоћи пријатеља

    изгледа да није сређено
    данас сам нашла њихово писмо у сандучету. елем, кажу како ће да ме туже ако у року од 15 дана не уплатим 1952 дин или тако нешто...ил ће да ме предају некој агенцији за утеривање дугова...ал ако сам већ уплатила те паре, да се не секирам и ако имам неки од 3 врсте пакета да врћем и имовину вип-а назад....
    па зар не знају који пакет имам, тј. који сам имала до септембра месеца
    ма баш ме бриге. платићу, нећу да имам више посла с лоповима.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #43
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: mobilni operateri

    Nikad kod njih nije sređeno ako nije na njihovu koristi

    LOPOVI!
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  4. #44
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Odg: mobilni operateri

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    Problem je do drndoida niko ljudima ne objasni da je on bolesno vezan za net, i ukoliko korisnik sam ne podesi vrstu konekcije, kao i način konektovanja ode net.
    па не знам сад да ли стоји ова тврдња у потпуности....лелемоод има хтц са дрндоидом афкорс и никад му рачун није мањи него у претходних годину дана

    ал да су лопови - јесу
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #45
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: mobilni operateri

    Sad te nisam ništa razumeo
    Tvrdnja da drndoid ne može da funkcioniše bez neta, kao i da ko to ne želi mora ručno da to podesi... i opet ne može biti siguran da se neće mob sam kačiti na net stoji, i potvrđena je kako od korisnika tako i od proizvođača i mobilnih operatera.
    Uostalom, to i jeste primarna funkcija drndoida...

    U kakvoj je to korelaciji sa lelemodom i njegovim računima nemam pojam
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  6. #46
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: mobilni operateri

    па што тврдиш да ко има дрндоид - мора да плаћа рачун већи него се нада...а ово ми је пример из прве руке да није баш увек тако
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #47
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,534
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Odg: mobilni operateri

    Pročitaj opet polako
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  8. #48
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Odg: mobilni operateri

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    Pročitaj opet polako
    објаснићеш ми кад се видимо
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #49
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: mobilni operateri

    Citiraj Prvobitno napisano od причалица Vidi poruku
    платићу, нећу да имам више посла с лоповима.
    послушала сам фајфицин савет, написала сам ономад писамце рателу...и данас ме зову из вип-а и кажу да је све сређено маму им.
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #50
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Одг: mobilni operateri

    e pričo baš mi je drago da je uspelo to se bre osililo, i pucaju baš na to da će ljudi da prihvate to zdravo za gotovo, da negoduju ali će ipak na kraju platiti, ali malo su se prešli tu. Za divno čudo da neko radi svoj posao konačno. Ali evo imam i primer mog možda zeta, kome se drndoid sam nakačio na net i napravio baš lep račun. Žalio se i on ratelu, ali ovog puta nije upalilo, vip je ratelu prosledio listing njegovih poziva i kačenja na net i ovi su to samo klincu poslali u koverti i vipov odgovor koji je on već imao, jer se prvo žalio vipu... tako da takve reklamacije izgleda ne rešavaju u našu korist, ali neka... bar neke ipak reše kako treba

  11. #51
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: mobilni operateri

    право да речем, мислила сам да неће одговорити...јер какви су мобилни оператери - мора да у рателу цркавају од посла...ипак, касам видела јуче 0601234 на дисплеју, срце ми се обрадовало
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #52
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: mobilni operateri

    e, priča ima nastavak
    prekjuče u sandučetu nađem pismo od agencije za naplatu potraživanja ''mellon'', gde mi pišu svašta za moj rođeni novac.
    a juče dobijem pismo od ''ratel''-a gde mi kažu da je moj prigovor pozitivno rešen sa priloženim pismom iz vip-a, u kom me oslobađaju svih potraživanja. eto.
    samo, ne znam da li je neko ''mellon'' obavestio da nisam više materijal za njih
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #53
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Odg: mobilni operateri

    Jako im je sitnim fontom kucan onaj ugovor, ono ni lupom ne može da se pročita, ali volela bih da vidim da li u njemu negde piše da smo mi saglasni da VIP naše lične podatke prosleđuje kojekakvim uterivačkim agencijama

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Slične teme

  1. Vaš mobilni?
    Od Man u forumu Mobilna sokoćala
    Odgovora: 172
    Poslednja poruka: 09-09-2020, 23:28
  2. Kako vam vrišti mobilni?
    Od Man u forumu Mobilna sokoćala
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 08-09-2020, 21:45
  3. Mi i mobilni telefon
    Od Rosa u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12-01-2014, 12:16
  4. Mobilni telefoni ipak ubijaju pčele
    Od Ometač u forumu Ekologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14-10-2011, 07:49
  5. vip mobilni internet
    Od mica u forumu Surferski kutak
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 12-08-2011, 17:45

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •