Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Zanimljivosti i saveti...

  1. #1
    Registrovani Član
    Taska avatar
    Status : Taska je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Srbija
    Poruke : 966

    Početno Zanimljivosti i saveti...

    Svaki savjet dobro dodje....


    Kako da sačuvate namirnice u ostavi

    Zimnica
    Držite je na mračnom mestu. Otvorenu teglu možete tri nedelje da čuvate u frižideru.

    Masline
    Zatvorene tegle držite u ostavi, a otvorene u frižideru (najduže dve nedelje).

    Pekmezi
    U ostavi mogu da se drže i duže od godinu dana.

    Žitarice i mahunarke
    Držite ih u hermetički zatvorenim posudama na suvom i mračnom mestu. Rok trajanja im je godinu dana.

    Maslinovo ulje
    Najbolje ćete ga sačuvati u flaši od tamnog stakla na suvom i mračnom mestu. Ne treba da stoji duže od godinu dana.

    Šećer
    Najbolje je da stoji na suvom, u kutiji koja se ne zatvara hermetički.

    Med
    Treba da stoji u dobro zatvorenoj tegli na mračnom mestu.

    Testenina
    Držite ja u hermetički zatvorenim posudama na suvom mestu. Ako je bez jaja, može da se čuva godinu dana. Ako sadrži jaja, onda je pojedite u roku od mesec-dva.

    Pirinač
    Pirinač treba staviti u ambalažu koja propušta vazduh (recimo, u kesicu od jute). Ovako čuvan pirinač može da traje godinu dana pa i duže. Integralni pirinač ima kraći rok trajanja.



  2. #2
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Zanimljivosti i saveti...

    Trikovi za efektnu trpezu: Mala škola dekoracije Uživanje u hrani biće potpunije ako jelo lepo servirate i znalački dekorišete. Za to vam nije potrebno mnogo truda, dovoljno je samo malo mašte. Vežbajte svakog dana, kako biste u svečanim prilikama zasenili svoje goste.


    Paradajz kao činijica
    Paradajz dobro ohladite u frižideru, pa oštrim nožem isecite deo oko drške i izvadite meso i semenke. Dobićete lepu korpicu u kojoj možete da služite bareni pirinač sa komadićima praziluka ili rusku salatu. Korpice od paradajza ukrasiće i najjednostavniju trpezu.




    Piletina i povrće
    Rolovana piletina izgledaće neodoljivo ako je garnirate zelenom salatom, paradajzom ili žutim paprikama. Po obodu tanjira nakapajte
    malo kečapa.

    Ukrasite šnicle
    Šnicle poslužite s krupno sečenim barenim krompirom, kolutovima limuna i paprika, kriškama paradajza i rendanom šargarepom. Po obodu tanjira pospite listiće seckanog peršuna, pa će komad bezličnog mesa izgledati znatno privlačnije. Povrće uz hladno predjelo Hladno predjelo izgledaće mnogo lepše ako ga dekorišete povrćem. Po obodima velikog tanjira poređajte isečenu šunku ili pečenicu, a u sredinu stavite čeri paradajz, kolutove krastavaca, režnjeve paprika i listove peršuna.

    Neodoljivi vitaminski miks

    Na tacnu prvo poređajte listove kelja, pa ih prekrijte celim rotkvicama, kolutovima žute paprike, šargarepom isečenom na trake, kockama belog sira i dobićete prelepu salatu
    punu vitamina
    .
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  3. #3
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zanimljivosti i saveti...

    Škorpija - najljuća feferona



    ALBUKERKI - Postoje mnogobrojne vrste super ljutih feferona, a postoji i "škorpija", pakleno ljuta papričica koja usta pretvara u vulkansko grotlo.Puno ime ove papričice nalik loptici za golf je "Trinidad Moruga Scorpion" i njen "ujed" je zaista škorpionski.
    Stručnjaci Instituta za proučavanje čili papričica na Univerzitetu Nju Meksika proglasili su nedavno njenu vrstu za "najljuću" na svetu.

    "Škorpija" ima više od 1,5 miliona Skorvilovih jedinica, a pojedini njeni primerci mogu da dostignu čak i dva miliona Skorvilovih jedinica. Poređenja radi, klasični Tabasko sos ima od 2.500 do 5.000 ovih jedinica koje služe za merenje ljutine.

    "Kada zagrizete papričicu, ne čini vam se ništa posebno, a zatim ljutina počinje da raste i raste i tada postaje gadno", kazao je za AP Pol Bosland, stručnjak za feferone i direktor Instituta za čili papričice, dodajući da su ljudi koji su je brali morali da navlače po nekoliko pari gumenih rukavica.
    Dosadašnji rekord u ljutini, držala je indijska papričica But Džolokija.

    Izvor: novosti.rs
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #4
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti i saveti...

    nek ide pod zanimljivosti
    pravljenje kupusa u dekorativne svrhe...neverovatno

    https://www.facebook.com/ludisvet.or...5283136534577/

  5. #5
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Zanimljivosti i saveti...

    Pravila sam med od maslačka.
    Pokojna baba je to uvek pravila a mi, unučići, smo ga obožavali. I tako ja dođoh na ideju da povedem decu na neku livadu da uberemo dovoljno maslačka, bar za pokušaj meda...ukusom je ispao divan, pravi livadski med, samo gustinom baš nisam zadovoljna, ne znam zbog čega se nije zgusnuo, jer sam ga kuvala i duže nego što nalaže recept...pokušaću opet, po nekom drugom receptu samo zbog gustine, nadam se da će mi uspeti u potpunosti
    svi saveti su dobrodošli
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Одг: Odg: Zanimljivosti i saveti...

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Pravila sam med od maslačka.
    Pokojna baba je to uvek pravila a mi, unučići, smo ga obožavali. I tako ja dođoh na ideju da povedem decu na neku livadu da uberemo dovoljno maslačka, bar za pokušaj meda...ukusom je ispao divan, pravi livadski med, samo gustinom baš nisam zadovoljna, ne znam zbog čega se nije zgusnuo, jer sam ga kuvala i duže nego što nalaže recept...pokušaću opet, po nekom drugom receptu samo zbog gustine, nadam se da će mi uspeti u potpunosti
    svi saveti su dobrodošli
    Ja svake godine pravim,ali bez gustina

    200 žutih cvjetova maslačka zalijem hladnom vodom i ostavim da stoje 24 sata.Sutradan ih dobro ocijedim,al da ne polomim cvjetove,zalijem litrom vodom i kuham oko 2 sata na jako laganoj vatri..povremeno promiješam i to je to
    Onda ih dobro procijedim,ubacim 1,2 kg šećera i lagano kuham još oko sat vremena.
    Smjesa se zgusne ako ostane još da odstoji..oko pola sata i dodam 1 kašiku vode i 2 limuna onako na kriške narezana..
    obićno se smjesa i tad razrijedi,ali nastavim kuhanje još malo do pola sata jer tek kad se ohladi,sve se to dobro zgusne.
    maslačak da oližeš

  7. #7
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Zanimljivosti i saveti...

    i ja sam ovako pravila otprilike
    300 cvetova-1kg šećera-sok od jednog limuna
    rekla mi jedna baka da odložim na hladno i tamno mesto da će vremenom dobiti na gustini, pa ću tako i napraviti
    ako deca ne pojedu pre nego što ga odložim
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

Slične teme

  1. Korisni saveti
    Od Sarmica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 22-09-2016, 19:32
  2. Uređenje bašte - saveti
    Od kojica u forumu Moja Bašta
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02-08-2016, 09:28
  3. Korisni saveti
    Od Feelgood u forumu Sam svoj majstor - uradi sam
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 15-02-2015, 21:36
  4. Korisni saveti
    Od Пркос u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 28-12-2011, 13:47
  5. Travnjak - iskustva i saveti
    Od kojica u forumu Moja Bašta
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 04-10-2011, 21:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •