Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 24

Tema: Verujete li u sudbinu ?

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Verujete li u sudbinu ?

    Verujete li u sudbinu ?
    Da li je sudbina nastala iz nemoći da nešto sami promenimo ili je sudbina deo naše predrasude ?
    Da li se ona može menjati ili ne ?
    Da li spadate u one ljude koji su se prepustili sudbini ?

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Verujem u kamu.. prepustila se ili ne, to mi je što mi je...
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Sudbina je, prema narodnom verovanju, sila koja određuje život svakog pojedinca i od koje se ne može umaći. Sudbina je ono što je nekom predodređeno, pogotovo najznačajniji događaji u životu, uključujući čas i način smrti. Događaji koje čoveka snalaze smatraju mu se dosuđenim, a ono željeno koje i pored uloženog truda ostaje neostvareno, smatra se nesuđenim.

    Ovo je definicija sudbine sa vikipedije. Definitvno ne verujem u sudbinu definisanu na ovaj način...niti definisanu na bilo koji drugi način. Čvrsto verujem da je čovek kovač svoje sreće, a pošto nije religiozna tema, ne bih Boga da pominjem.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Ne mogu da kažem ni da verujem ni da ne verujem u sudbinu...Ima nešto..na šta ne mogu da utičem, ma šta neko rekao. Mislim da su ljudi izmislili sudbinu da bi mogli da opravdaju svoju nemoć u nekim situacijama. Tako se bolje osećaju, kada krivca za ono što ne mogu realizovati pripišu nečem višem.

    Neke stvari se ne mogu izbeći pa i sve da hoćemo...Recimo kada sam imala saobraćajku, to jutro sam išla u obližnju prodavnicu po doručak kao i svako jutro u isto vreme. Ali samo to jutro je prodavačica koja inače nije nešto bila ljubazna, toliko bila fina prema meni, da je preskočila bar 5 ljudi ispred mene i prvo mene uslužila da ne čekam. Za tih deset minuta sam krenula ranije na posao..I tih deseet minuta je promenilo mnogo toga...

    I pored gužve na putu ja sam i dalje bila u prednosti sa vremenom...I upravo ta prednost je bila i moj nedostatak. Naišao je auto iz suprotnog smera koji je u momentu ulaska u krivinu ''dobio skije''...imali smo direktan udes. Gledala sam smrti u oči..Videla sam kako ide pravo na mene..Sa desne strane je bila stena, sa leve su prolazili auti..Gledala sam smrti u oči. Posle toga je naleteo još jedan auto na mene itd...
    Da li sam mogla da utičem na takvu situaciju ?
    Da li je to moja sudbina ?
    To su stvari koje je teško objasniti...

  5. #5
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Verujete li u sudbinu ?
    Da li je sudbina nastala iz nemoći da nešto sami promenimo ili je sudbina deo naše predrasude ?
    Da li se ona može menjati ili ne ?
    Da li spadate u one ljude koji su se prepustili sudbini ?
    Ne, to ne postoji.
    Sudbina je nastala kao posledica ljudske nemoći i nesposobnosti da utiču na određene događaje, tako da je sudbina prihvatljivo objašnjenje, tačnije laž.
    Sve se može menjati, uvek, samo su neke stvari teže, a neke lakše promenjive, skoro da ne postoji ono što je apsolutna konstanta u životu.
    Ne, sve sam određujem, osim stvari koje su još uvek biološka neminovnost, kao što je starenje i smrt.
    Za sada.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  6. #6
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Ne znam da li si pročitao ovo prethodno što sam napisala. Zar misliš da sam ja želela da učestvujem u toj saobraćajci ? Ja sam želela da je izbegnem, ali nisam na to mogla da utičem. Pri tome, ne govorim o povredama. Njih apstrakujem. Već govorim o činjenici da tu situaciju nisam mogla da izbegnem sve i da sam htela. Krila nisam imala, inače rado bih to preletela. I nije lako kada vidiš da je auto dobilo ubrzanje i hita ka tebi. I ti vidiš da ne može da te promaši nikako, a nemaš rešenje.

    Na mnoge situacije možemo uticati, ali na neki splet okolnosti ne. Da sam na primer išla i to jutro na posao u običajeno vreme, možda bih taj udes i izbegla.

    Ne mislim da se treba prepustiti sudbini. Čovek živi život i koristi sve mogućnosti da utiče na njega na način na koji želi. Mnoge stvari se ne ostvare onako kako smo zamislili i hteli. Kada čovek ne može ostvariti ono što želi, on se može danima nervirati...ali džaba....ne ide pa ne ide. Ne treba da odustane od svojih snova, ali ne treba ni previše da se troši. Upravo iz tog razloga što postoje okolnosti na koje čovek ne može uticati, kao i na neke događaje, čovek je svoje nerviranje zbog toga prebacio na sudbinu...Odnosno, u tom delu se oseća nemoćno...

  7. #7
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Ne znam da li si pročitao ovo prethodno što sam napisala. Zar misliš da sam ja želela da učestvujem u toj saobraćajci ? Ja sam želela da je izbegnem, ali nisam na to mogla da utičem. Pri tome, ne govorim o povredama. Njih apstrakujem. Već govorim o činjenici da tu situaciju nisam mogla da izbegnem sve i da sam htela. Krila nisam imala, inače rado bih to preletela. I nije lako kada vidiš da je auto dobilo ubrzanje i hita ka tebi. I ti vidiš da ne može da te promaši nikako, a nemaš rešenje.

     
    Na mnoge situacije možemo uticati, ali na neki splet okolnosti ne. Da sam na primer išla i to jutro na posao u običajeno vreme, možda bih taj udes i izbegla.

    Ne mislim da se treba prepustiti sudbini. Čovek živi život i koristi sve mogućnosti da utiče na njega na način na koji želi. Mnoge stvari se ne ostvare onako kako smo zamislili i hteli. Kada čovek ne može ostvariti ono što želi, on se može danima nervirati...ali džaba....ne ide pa ne ide. Ne treba da odustane od svojih snova, ali ne treba ni previše da se troši. Upravo iz tog razloga što postoje okolnosti na koje čovek ne može uticati, kao i na neke događaje, čovek je svoje nerviranje zbog toga prebacio na sudbinu...Odnosno, u tom delu se oseća nemoćno...
    Pročitao sam, naravno.
    Radi se o čistoj statističkoj verovatnoći i to o više njih koje su se kod tebe poklopile tako kako su se poklopile da se desi to što se desilo.
    U xy situacija samo za centimetar, a nekada i za milimetar, doslovno sam izbegao neke posledice kao što je invaliditet ili smrt.
    Tako da mi je statistika u tom smislu i predobro poznata.
    Da si to jutro propustila druge i sačekala svoj red, da si ostala malo duže, da si zakasnila tokom odlaska na posao, da si.....ali nisi.
    Jednostavno se tako poklopilo, a onda kada se poklopilo posledice su bile takve kakve jesu.
    Šta može da se učini ? Nešto ipak može, da se pretpostavi da će pre ili kasnije da dođe do takvoga scenarija, pa da se preduzmu sve moguće mere da kada do toga dođe, da posledica ili ne bude ili da budu minimalne.
    Jer nije isto u udesu učestvovati sa golfom ili sa Hummerom, u tom slučaju veličina i jačina su itekako bitni, to znam i iz iskustva jer sam jednom i ja učestvovao greškom vozača u sličnoj situaciji. Tako da ta "sudbina" ne postoji, već samo naša spremnost ili nespremnost da se spremimo za određene situacije, koje će se možda desiti, a možda se nikada neće desiti.
    Ja u svakom slučaju volim da uvek budem spreman, na sve...
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  8. #8
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Misliš da svako može da ima Hummer ?
    I misliš da se na svaku situaciju može reagovati? Onda si ti ''Superman''...

    Kada te nešto hoće, možeš ići i blindiranim autom...tu ne možeš ništa izbeći...Naravno, meni je lakše da mislim da na sve ja mogu uticati. ...Za mnoge stvari je neophodno da se ''kockice'' poklope...

  9. #9
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Misliš da svako može da ima Hummer ?
    I misliš da se na svaku situaciju može reagovati? Onda si ti ''Superman''...

    Kada te nešto hoće, možeš ići i blindiranim autom...tu ne možeš ništa izbeći...Naravno, meni je lakše da mislim da na sve ja mogu uticati. ...Za mnoge stvari je neophodno da se ''kockice'' poklope...
    Ne mora Hummer, može i Puh i Grand Cherokee..itd., opcija uvek ima, ako se hoće.
    A ako baš ništa ne može, može sporije da se vozi.
    Ne, ali se za 99% situacija uključujući i te navedene može biti spreman, nemam tu šta da mislim, u vožnji sam prošao sve, malo toga ima, ako ima uopšte da nisam prošao i još uvek sam živ. Sudbina ? Ne, samo priprema, ništa više od toga.
    Isto kao što mi se nikada nije i neće mi se desiti da mi se auto na sred puta u nekoj nedođiji pokvari, jer je uvek servisiran, posebno pred putovanja na duže relacije, tako da je sve samo stvar spremnosti na neke stvari. Ništa više od toga.
    Kada te nešto "hoće" neka bude onda kako biti "mora", ako ćemo tako gledati, ali nije isto biti u blindiranom vozilu i u onome kome je karoserija od aluminijuma, ogromna je razlika. Pa kako god da se kockice poklope, onaj koji je mislio na to i preduzeo nešto u tom pogledu da se zaštiti, taj će sigurno bolje proći, nego neko ko veruje da mu "sudbina" kroji život.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  10. #10
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Verujete li u sudbinu ?
    Da li je sudbina nastala iz nemoći da nešto sami promenimo ili je sudbina deo naše predrasude ?
    Da li se ona može menjati ili ne ?
    Da li spadate u one ljude koji su se prepustili sudbini ?
    Verujem u sebe i svoju moc da menjam ono sto silno zelim.
    Sudbine se ljudi sete tek kad im lose stvari uplove u zivot. Pa nju krive za svoje brodolome
    Promeniti se moze sve, ama bas sve, samo ako postoji dovoljno volje i spremnosti za to.
    Dakle, spadam u ljude koji konce zivota plete svojim prstima.
    plotarius transpareticus

  11. #11
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Ja stvarno ne znam o čemu ti pričaš...Pogledaj koje si aute nabrojao ? Po tebi svako ko ima skupocen auto je besmrtan ? Ne ide to tako.

    Drugo, nisam ni ja vozila brzo. Čak sam usporila koliko je bilo moguće. Bilo je zimsko vreme, klizavo. Čovek je naišao u krivini i u krivini je prešao na moju stranu. Sudar je bio direktan...Posle toga naišao je još jedan auto...Kako misliš da se to moglo izbeći, ako je sa moje desne strane bila stena, a sa leve prolaze auti. Do tih auta je opet betonska ograda?

    Znači, pričam o situaciji koja nije uobičajena. A koju nisam mogla da izbegnem. U tom momentu sam uspela da izbacim auto iz brzine, što bi se retko ko u tom momentu setio i ublažila udar...To je bio maksimum koji sam mogla u datom trenutku.

    Iz takve situacije čovek je mogao da se izvuče samo da je imao krila. Ne razumem o kakvoj spremnosti pričaš ?
    Kakav god auto da sam imala, ne bih mogla izbeći udes...

    Neću se vrteti oko moje priče, jer imam ih još...ali kada čovek ne prođe nešto, ne može da oseti ono o čemu pričam...

  12. #12
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Ja stvarno ne znam o čemu ti pričaš...Pogledaj koje si aute nabrojao ? Po tebi svako ko ima skupocen auto je besmrtan ? Ne ide to tako.
    Ma jok, ne ide.
    Savski venac, ukrštanje tramvajske pruge i ceste, prijatelj mi je tada bio na mestu suvozača u Audiju A6, pre nekoliko godina, direktan bočni udarac tramvaja u automobil, vozaču slomljena ruka, njemu ništa, malo ugruvan zbog udarca u bočni vazdušni jastuk i to je to.
    Da je bio golf šta misliš kako bi se završilo ?
    Niko nije besmrtan, ali ima veće šanse da preživi, a ako ima posledica, onda da budu blaže, ako je automobil kvalitetniji.


    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Drugo, nisam ni ja vozila brzo. Čak sam usporila koliko je bilo moguće. Bilo je zimsko vreme, klizavo. Čovek je naišao u krivini i u krivini je prešao na moju stranu. Sudar je bio direktan...Posle toga naišao je još jedan auto...Kako misliš da se to moglo izbeći, ako je sa moje desne strane bila stena, a sa leve prolaze auti. Do tih auta je opet betonska ograda?
    Duži automobil, veća "zona gužvanja", air bag, pojas, da je tvrd na branicima, jak kočioni sistem, "mek" volan, karoserija od čelika, a ne aluminijuma...itd, sve to utiče na konačan ishod takve situacije. Ako već nisi mogla izbeći, mogla si se za to pripremiti.

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Znači, pričam o situaciji koja nije uobičajena. A koju nisam mogla da izbegnem. U tom momentu sam uspela da izbacim auto iz brzine, što bi se retko ko u tom momentu setio i ublažila udar...To je bio maksimum koji sam mogla u datom trenutku.

    Iz takve situacije čovek je mogao da se ivzuče samo da je imao krila. Ne razumem o kakvoj spremnosti pričaš ?
    Kakav god auto da sam imala, ne bih mogla izbeći udes...

    Neću se vrteti oko moje priče, jer imam ih još...ali kada čovek ne prođe nešto, ne može da oseti ono o čemu pričam...
    Ne bi ga mogla izbeći, ali bi posledice bile drugačije, o tome pričam.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  13. #13
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ne bi ga mogla izbeći, ali bi posledice bile drugačije, o tome pričam.
    Da, da sam imala neki džip ili tako nešto..Ali nisam imala...Mislim da u Srbiji te aute vozi veoma mali procenat ljudi...Ok je ne verovati u sudbinu...Nisam ni ja tu baš neki vernik, ali nije OK pričati o ljudskim mogućnostima. Ne mogu svi imati auto koji su bezbedni i skupoceni. Tako da po tvome...''svi ćemo izginuti''...
    Glupo je mene osuđivati što nisam imala Hummer ili neki ne znam kakav atuo...To je stvarno smešno...Bar meni...

  14. #14
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da, da sam imala neki džip ili tako nešto..Ali nisam imala...Mislim da u Srbiji te aute vozi veoma mali procenat ljudi...Ok je ne verovati u sudbinu...Nisam ni ja tu baš neki vernik, ali nije OK pričati o ljudskim mogućnostima. Ne mogu svi imati auto koji su bezbedni i skupoceni. Tako da po tvome...''svi ćemo izginuti''...
    Glupo je mene osuđivati što nisam imala Hummer ili neki ne znam kakav atuo...To je stvarno smešno...Bar meni...
    Joj bre
    Ajmo redom

    Ok, nisi imala, desilo se što se desilo, bilo jednom ne ponovilo ti se više ikada u bilo kom obliku i na bilo koji način.
    Nisu svi automobili baš toliko skupoceni, koliko neko misli da jesu, i daleko od toga da će "svi izginuti", samo pričamo o tome da čovek koliko god može treba da pazi na sebe i da računa na određene rizike koji mogu, ali i ne moraju nikada da mu se dogode.
    Niko te ne osuđuje, ne znam otkuda to izvuče ?
    Moje je mišljenje, da se možemo za skoro sve na neki način, koliko toliko pripremiti i na taj način ublažiti ili potpuno eliminisati posledice nekoga negativnog događaja. Druga stvar je što ljudi namerno idu logikom "neće se to meni desiti" pa izostave svesno neke stvari koje mogu sami da urade da sebe zaštite, ovde ne mislim na tebe, već na opštu populaciju.
    Tako se na primer, menjaju samo prednji kočioni diskovi, i nekada samo jedan, ulje za motor kada postane crno, umesto filtera stavi se traktorski filter za ulje, prednje gume se prepumpaju u odnosu na zadnje, potpuno protiv pravila, to su samo neki od primera gde pojedine osobe svesno same sebi smanjuju šanse u slučaju da do određenog događaja dođe. Po onoj čuvenoj:"Neće se to meni desiti",a kada se desi....
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  15. #15
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    ne postoji sudbina a i samo se najpokvareniji pozivaju na sudbinu kada odrade nesto prljavo

    postoji uslovljenost a ona je iznutra kod svakog od nas...ko kad krenes od danteovog limba pa se spustas sve dublje i dublje. pa kad dodjes na pola skontas....

  16. #16
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    ne postoji sudbina a i samo se najpokvareniji pozivaju na sudbinu kada odrade nesto prljavo

    postoji uslovljenost a ona je iznutra kod svakog od nas...ko kad krenes od danteovog limba pa se spustas sve dublje i dublje. pa kad dodjes na pola skontas....
    pa pozelis i da vidis sta ima na dnu
    plotarius transpareticus

  17. #17
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od naki Vidi poruku
    pa pozelis i da vidis sta ima na dnu
    onaj ko dosegne svoje dno moze ko alhemicar da menja sve sta god pozeli... veruj na rec.

  18. #18
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    ne postoji sudbina

  19. #19
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    onaj ko dosegne svoje dno moze ko alhemicar da menja sve sta god pozeli... veruj na rec.
    Ovo ti verujem potpuno.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  20. #20
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Verujete li u sudbinu ?

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    onaj ko dosegne svoje dno moze ko alhemicar da menja sve sta god pozeli... veruj na rec.
    znam vrlo dobro
    plotarius transpareticus

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Muški komplimenti-koliko im verujete ?
    Od Sagacity u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 27-08-2016, 20:54
  2. Da li verujete u ljubav na prvi pogled?
    Od kojica u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 21-12-2013, 07:34
  3. Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 23-12-2012, 23:13
  4. Da li verujete u SMS nagradne igre?
    Od Пркос u forumu Svaštara
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21-10-2010, 16:55

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •