Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 54

Tema: HELMUT NEWTON

  1. #21
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    hvala Marlone...zaista su lepe fotografije...
    ali priznajem da si me malo iznenadio izborom,
    ocekivala sam fotografiju neke raskosne crnke...


  2. #22
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    [size=11px][img width=480 height=480]http://img43.imageshack.us/img43/3297/davidlynchisabellarosse.jpg[/img][/size]

  3. #23
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  4. #24
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    u umetnosti nema preferencijala ninulice... samo suva estetika... sve ostalo je nebitno.


  5. #25
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  6. #26
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    u umetnosti nema preferencijala ninulice... samo suva estetika... sve ostalo je nebitno.
    dok gledam ova remek dela fotografije...
    ne znam da li je veca umetnost fotografija sama po sebi ili zensko telo...
    neodvojivo!!!

  7. #27
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    vako a?...


  8. #28
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    ali i ovo ima velike drazi....



  9. #29
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  10. #30
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    Odlaska iz nacističke Nemačke Helmut Newton seća se kao krstarenja Mediteranom, kad je „zaglavio sa udatom tridesetogodišnjakinjom“. I još dodaje: „Morate shvatiti da je za nas Jevreje taj brod bio rajsko ostrvo, jer nas konačno niko nije mogao povrediti. Svako veče smo plesali, napijali se i vodili ljubav. Ja sam oduvek sedamnaestogodišnje devojčice smatrao manje uzbudljivim od starijih žena: glamuroznih, sofisticiranih i punih seksepila.“ Pet dolara koje je imao pristigavši u Singapur odmah je potrošio u bordelu, objašnjavajući kasnije da mu je lični osećaj za finansije uvek govorio kako nema razlike između: imati pet dolara u džepu i biti bez prebijene pare.

    Profesionalnoj karijeri posvetio se tek posle Drugog svetskog rata, s australijskim državljanstvom, kao običan fotografski zanatlija. Budući vlasnik fotografskog ateljea u Melburnu snimao je venčanja i izrađivao portrete za dokumente, a tek povremeno fotografisao je i za modne žurnale i kataloge.



  11. #31
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  12. #32
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  13. #33
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  14. #34
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    U Helmutovom privatnom životu ovo je izuzetno važno razdoblje, pre svega zbog susreta sa glumicom June Brown (kasnije fotografom, koja je radila pod pseudonimom Alice Spring), kojom se, uprkos promiskuitetnoj prirodi i vrlo liberalnim pogledima na ljubav i seks, venčava i ostaje u uspešnom braku do kraja života. Kako partnerstvo može da funkcioniše i pored specifičnosti profesija, hedonističkog pristupa životu, ljubavnih afera, izmišljenih ili ne, Helmut Newton kaže: „Ja sam feminista. Ukoliko posao u inostranstvu završim ranije nego što je bilo planirano, uvek pozovem June s aerodroma. Nikada nisam želeo da je iznenadim. Nedavno sam zamolio June da mi potraži naočare. Pitala me je da li sme da pogleda po mojim džepovima. Smatram da je to jedino ispravno, čak i posle pedest i četiri godine braka.”

    Od 1957. godine, kad je stigao u London i potpisao ugovor za englesko izdanje revije Vogue, gde su ga podržavali legendarni Cecil Beaton i Norman Parkinson, može se govoriti o odlučujućem preokretu, koji je svoju potvrdu dobio preseljenjem u Pariz (1957) i radom za niz vodećih modnih časopisa, kao i druženjem sa Jeanloupom Sieffom, Frankom Horvatom, Marcom Hispardom i mnogim drugim fotografima. Od tada je to onaj Newton koji je, neizbrisivo upisan u istoriju fotografije, izoblikovao nedvosmisleno prepoznatljiv fotografski stil, a ujedno je sa Guyem Bourdinom revolucionirao paradigmu modne fotografije i, iz ciklusa u ciklus, iznenađivao svojim originalnim dosetkama, šokantnim mizanscenima i iskričavim, (samo)ironičnim ponašanjem duhovitog provokatora koji svesno hoda po ivici s koje bi lako mogao da sklizne, a on u tom izazivanju beskonačno uživa i svojim majstorstvom uvek iznova očarava posmatrača.



  15. #35
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  16. #36
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  17. #37
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  18. #38
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON

    Fotografije Helmuta Newtona pokazuju koliko je obožavao svoje modele. Talentovane, nesputane, senzualne, žene su u njegovom delu simbol želje. Newton ne fotografiše žene, zavodnice, lezbijke, ljubavnice i ljubavnike, ne fotografiše nagu kožu ili odeću koja ih skriva, u tim likovima on ovaploćuje želju u idealnoj projekciji. Njegovi modeli uhvaćeni su u situacijama koje možemo odrediti kao trenutne, a šta će se dogoditi u sledećem trenutku mora da smisli svaki posmatrač sam. Ono što ti snimci zaista poručuju jeste diktat stila.
    Na česta pitanja novinara o tipu žena koje preferira, odgovarao bi: „Zavisi – moj ukus je podložan promenama tokom vremena. U svakoj dekadi ženska tela izgledala su drugačije, razlikovala su se. Danas na celoj planeti svi izgledaju isto: u patikama i džinsu.”



    „Njegov radikalni rez u fotografsko polje imao je dalekosežne posledice. Pojam modne fotografije transcendirao je uvođenjem erotičkih elemenata u kontekst reprezentacije. Ono što Newton, u stvari, kroz celokupan opus artikuliše jeste sama ideja erotizma, užitak kroz želju, koji postaje vrhunski užitak upravo zbog toga što je fizički neostvariv.“ (Helmut Newton Sex and Landscapes Philippe Garner, Taschen, IPS, Mamut)

    Koliko je njegova fantazija oslobođena konvencionalnih stega, ovaploćena u fotografiji, svedoči saradnje sa Playboyem:

    „Bio sam saradnik časopisa Playboy dvadesetak godina. Moje fotografije su se čak i njima činile previše riskantnim za objavljivanje. U jednom trenutku su me zamolili: ‘Molim te uradi nešto za nas… ali ništa tako nastrano kao što radiš za francuski Vogue’.”


  19. #39
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


  20. #40
    Registrovani Član
    Ninani avatar
    Status : Ninani je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 741

    Početno Odg: HELMUT NEWTON


Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •