Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: 1000 zašto, 1000 zato ?

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno 1000 zašto, 1000 zato ?

    Da li ste bili radoznali kada ste bili dete i vaše roditelje dovodili u neprijatnu situaciju sa pitanjima koja su bila nezgodna za objašnjenje?
    Ili imate decu koja su vas svašta pitala, a vi stalno izmišljali nešto novo i drugačije, da bi na bilo koji način odgovorili njihovoj znatiželji ?
    Da li smatrate da deci treba o svemu pričati i reći iskreno značenje svake reči i pojma još dok su mali ili mislite da treba da dođe vreme za neke odgovore ?


  2. #2
    Registrovani Član
    Padalica avatar
    Status : Padalica je odsutan
    Registrovan : May 2012
    Pol:
    Poruke : 8,977
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    radoznala jesam bila ali se ne secam da sam roditelje davila...uglavnom smo ko sundjeri upijali price starihih devojcica, sestara i slicno
    znam da sam imala bisere kad nesto nacujem od tih starijih, ja to u svojoj glavi konstruisem pa obavezno lupim kuci i to kad su neki gosti tu. Verovatno sam mislila da time pokazem kako sam velika i skoro odrasla i znam da je majka crvenila vise puta pred gostima

    deci teba govoriti ali smatram da im treba reci onda kada smatramo da ce to i razumeti
    pravo vreme ne postoji, zavisi od zrelosti dece i naravno, prilagodjavanju istine njihovim godinama.
    Ali i tu postoji caka koliko su roditelji svesni pravih godine i stepena zrelosti svoje dece? ...dok ih mi posmatramo jos uvek kao decu, oni su vec uveliko rasirili krila
    ne znam..nema pravila

  3. #3
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    Moji su bili jako strogi i dan danas su takvi. Nikada mi nisu branili da izlazim do kasno, da imam neko svoje društvo itd...Ali poverenje, iskrenost i ponašanje su bili primat.
    Međutim i pored toga, brat i ja smo svašta nešto pitali...Jedno od mojih pitanja je bilo kako sam se rodila...Odgovor je bio na pupak...
    Brat je pitao kao jako mali, kad će da mu poraste brada kao tati, ne može više da čeka..
    Nemam svoju decu, ali bratova deca su me stvarno svašta pitala, a valjda su imala više slobode...da me sa svim i svačim ''dave'' i davala sam im odgovore u skladu sa njihovim uzrastom. Mislim da su deca ipak previše mala da bi sve razumela...

  4. #4
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    Nikad nisam postavljala nezgodna pitanja roditeljima....valjda sam instinktivno znala sta ih ljuti u slicnim prilikama ili da se neprijatno osecaju.

    Kasnije medjutim u skoli, saznala sam sve sto je trebalo jednom detetu, a kasnije u pubertetu vec i nije bio problem da pitam, zapravo nisam ni imala potrebe da pitam, mama mi je sve sama govorila, malo po malo i u situacijama.


  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    meni mama bolje da nije odgovarala na pitanja..

    A moji su pitali svašta. Stariji je imao posebno nezgodna pitanja do neke
    sedme godine. Mislila sam da ću da izludim. Odakle je došao, kako je sve
    nastalo, ko je prvu učiteljicu naučio svemu...
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    ko je prvu učiteljicu naučio svemu...
    :raz_114::raz_114:

    @tema
    ne sećam se
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    a mama mi je odgovarala ovako...

    - Bog je mrtav. Koliko se ratova vodilo do sada, mora da su ga ubili.

    - Muškarci. Ima neki da te dovati i upropasti, ne budeš li vodila računa.
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,111
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    Kad sam bila mala pitala sam baku kako tamo neki čiko govori jezik koji ne razumijem?(bio neki Nijemac)
    a ona jadna ne zna da objasni..pa ja kažem:
    "A sigurno se treba isčupati ovaj jezik i kupiti taj njegov pa staviti" i dugo sam bauljala selom da se raspitam di se može kupiti jezik

  9. #9
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    sećam se da nikad nisam pitala moju majku ništa, ali ...ona je uvek sve sama pričala...i što treba i što ne treba i što mi se sviđa i što mi se ne sviđa....sve je to trpala u moju glavu i moje tada malešno srce...i sad je moje srce puno svega i svačega....a o glavi da ne pričam
    i zbog toga nisam nikad deci pričala ništa što sam smatrala da je nasrtanje na njih i njihovu intimu. uvek sam čekala da pitaju ili da daju znak da ih nešto zanima, pa smo onda polako odmotavale ''temu''.
    mislim, sve to zavisi mnogo od toga kakav je temperament i deteta i roditelja.
    znam samo da nisam želela (a i dalje ne želim) da deci gradim neke iluzije, ali ne želim ni da im rušim lepe predstave o nečemu. život će to svakako jako dobro da odradi ako bude trebalo.
    što se tiče ovih običnih, enciklopedijskih znanja - trudila sam se da uvek imaju informaciju o svemu što ih zanima...i to informaciju koja će ima dati jasnu predstavu o onome što su pitale. nadam se da im nisam bila dosadna u vezi toga
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #10
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,104

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    Slabo pamtim svoja pitanja, mozda i nisam bila neko radoznalo dete
    Secam se da sam jedne godine zapela kao mutava da mi mama objasni ko je Bozic Bata i kako izgleda Cak sam insistirala da me ostavi budnu da virim iz kreveta kad on svrati da ubaci nesto u carapu ili cizmicu u prozoru, jadna bas sam je na muke stavljala Jedno od redovnih pitanja je bilo kako nastaju bebe, kako sam se rodila i sta je sarena laza (za to je sama kriva sto mi je govorila da ce mi kupiti sarenu lazu kad ode u prodavnicu) i vise se nicega ne mogu setiti, za sada.

  11. #11
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    sve su nas s tom šarenom lažom varali
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: 1000 zašto, 1000 zato ?

    ma, verovatno su i njih....mada stvarno nešto ne mogu da se setim da je moja mjaka koristila tu šarenu lažu ...tata je više upotrebljavao taj izraz.
    i sad, posle 100 godina, potpuno i razumem zašto - uvek je odgovor na naše krajnje glupo pitanje ''a šta ćeš da nam kupiš?'' bio taj ''šarenu lažu''.
    i posle, kad smo bili stasali, nije hteo kod nas da razvija ni malo tu varijantu potrošačkog...ali je zato mama sve to nadoknađivala 200 na 100
    где си пошла с крмељиве очи

Slične teme

  1. 101 zato
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 29-02-2012, 08:01
  2. Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 22-02-2010, 17:42

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •