Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 42

Tema: Zadovoljna sobom

  1. #1
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Zadovoljna sobom

    O komplikovanosti ženske slike o sebi,puno toga je rečeno..uvijek smo samokritični više nego što bismo trebali da budemo..da li je broj ili oblik nečega zaista ono što nas čini nezadovoljnom ili nesretnom.
    Pišimo ovdje o onom što nas čini zadovoljnom sobom..
    Zaboravimo na fizičke "nedostatke",sitne nepravilnosti i asimetrije i napišimo ono po čemu jesmo ispunjeni

  2. #2
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Evo,da se i ja izjasnim Ponekad kad pomislim kako mi fali ovo ili ono..pogledam sebe očima onih koji me vole i istog trenutka zaboravim na neku od tih gluposti..

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Naravno,postoje i savjeti oko nas gdje god se okrenemo..možemo da ih ignorišemo ili da možda obratimo pažnju na neke, naizgled blesave i trivijalne rečenice..pa evo nešto ovako:
    1. PAZITE NA VLASTITE POTREBE
    Iskreno sretni mogu biti samo oni koji poštuju vlastite potrebe i sami sebe shvaćaju ozbiljno, a to počinje od malih stvari, primjerice kad ste umorni, trebate se odmoriti.

    Radije uronite u opuštajuću kupku, a spremanje stana ostavite za neki drugi dan, idite ranije u krevet. Pazeći na vlastite potrebe ne postajete egoista, već je to jedini način da ostanete zdravi i smireni.

    2. RAZGOVARAJTE S PRIJATELJIMA
    Istraživanja pokazuju da tko razgovara i tko se povjerava bliskim osobama, bezbolnije savladava teška životna razdoblja i bolje izlazi na kraj sa stresom.

    Kako bismo se bolje osjećali u svojoj koži, potrebna nam je potvrda i priznanje drugih. Pozitivne reakcije drugih čine nas sretnim.

    3. BUDITE ISKRENI
    Male laži svima nama mogu olakšati život. Ali, kada raspravljate o važnim stvarima, recite zaista što mislite.

    Iako nije uvijek lako biti potpuno iskren, isplati se! Okolina će vas cijeniti kao osobu u koju se može pouzdati. Osim toga, predivan je osjećaj imati uvijek mirnu savjest!

    4. NAPRAVITE NEŠTO LUCKASTO
    Povremeno sebi dajte oduška, učinite nešto što se možda ne čini razumnim, jer takva sitna veselja i zadovoljstva život čine puno šarenijim i veselijim.

    Usred tjedna otvorite šampanjac i nazdravite sa svojim partnerom, kupite cipele iako znate da ih nećete često nositi, ili zapjevajte pred svima. Mali izleti iz svakodnevnog sivila su melem za dušu.

  4. #4
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    5. BUDITE ODVAŽNI
    Mislite li kako niste sposobni učiniti nešto što bi vas razveselilo, to ne samo da je velika šteta nego vas dugoročno čini nesretnima.

    Želite li održati kratak, duhovit govor? Učinite to, jer Što se loše može dogoditi? Jedino ako se odvažite i upustite u izazove, osjetit će te sladak okus uspjeha! Ako vaš mali govor i ne bude savršen, možete biti ponosni na sebe jer ste barem pokušali.

    6. UŽIVAJTE U ŽIVOTU
    Priuštite sebi ono što volite: ukusnu hranu, lijepu odjeću, prespavano poslijepodne ili dobar provod do jutra.

    Neka i ljubav dobije mjesto koje zaslužuje! Dajte partneru do znanja što volite, mazite se što češće.

    7. ŽUDNJA ZA SAVRŠENSTVOM
    Najveći kamen spoticanja na putu do prave sreće je želja da sve bude savršeno: u kući, na poslu ili u odgoju djece.

    Žudnja za savršenstvom dugoročno oduzima životnu energiju. Dobro je davati sve od sebe, ali negdje treba postaviti granicu.
    8. VJERUJTE U SNOVE
    Tko u životu ima neke ciljeve, snove, želje i nade, sve oko sebe doživljava uzbudljivim te lakše obavlja postavljene zadatke.

    Sanjajte što više i zamišljajte sve ono što biste željeli da bude. Ako je ikako moguće, ne budite skromni jer vi zaslužujete najbolje.

  5. #5
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Ma jes, i ne izgovaram takve stvari naglas pa ću baš ovde da izjavim premijerno
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Ma jes, i ne izgovaram takve stvari naglas pa ću baš ovde da izjavim premijerno
    šteta mogla si da postuješ

  7. #7
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    ima ovde dovoljno narcisa, neće tema ostati zapostavljena
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  8. #8
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Evo ga jedan ''narcis''....
    Pa zadovoljna sam sobom...
    Ni fizički izgled nije ono što nas čini, ako nema samopouzdanja koji će taj fizički izgled da iznese. E sad, da li bih pravila neke korekcije kod sebe ? Uvek se može razmišljati na taj način, da ti fali ovo ili ono, ili imaš viška tu i tu...Ali čemu? OK da se ponekad iznerviraš kada nešto obučeš pa nisi sasvim zadovoljna, ali to ne treba da pređe u neku ''patnju'' za idealnim.
    Ono što baca u senku sva ta sitna nezadovoljstva je zdravlje. Najbitnije je da si zdrav i da se dobro osećaš....
    Što se tiče nekog ličnog uspeha...Mogu mnogo više...Tu baš i nisam toliko zadovoljna...Ali polako...ima vremena...

  9. #9
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Bolje da ne govorim o tome kakav stav imam prema stalnoj potrebi nekih ljudi za hvalisanjem
    Mada po meni,hvalisavci su u najvećoj meri želji pažnje i pre svega željni potvrde..
    Istinski jaki ljudi,svesni toga ko su i šta su, nikad nemaju potrebu za tim,ne treba im potvrda ni publika da aplaudira..
    Najlepše od svega je da neko drugi kaže nešto lepo o tebi,ali ne pred tobom-jer se to može onda dovesti u pitanje..
    Ne znam kakve komplekse treba da imam pa da javno hvalim i govorim o sebi..ne znam..ali toga je sve više i više

  10. #10
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    A Saga jedva dočekala vaku temu:raz_114:
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  11. #11
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    pa zadovoljna sam.. to je jenda baš lepa soba u kojoj provodim veći deo dana..
    Večnost je čista sadašnjost.

  12. #12
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zadovoljna sobom



    @tema
    Evo ja ću da kažem nešto ozbiljno na zadatu temu. Uglavnom nisam zadovoljna ničim, kao i većina žena. Ima dana kada sam sebi lepa, ali ništa preterano, a ostalih 360 ogledalo i ja nismo najbolji prijatelji.Nekad sam mršava, nekad sam debela, nekad mi je kosa kao slama ponekad se i smiri...da mi je još koji par očiju, sigurno bi stanje bilo bolje A s one druge strane, da mogu da se vratim jedno 15 godina unazad, znam da bih dosta toga drugačije uradila.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  13. #13
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Pa da nastavim... (napokon jedna tema na kojoj mogu da se hvalim do mile volje...)...

    Danas sam baš zadovoljna sobom. Bila sam pametna, rečita, direktna i odmerena i sve će biti kako sam zamislila ( da ne kažem, po mome...)..
    E doduše nisam zadovoljna izborom garderobe za današnji dan, mogla sam bolje izgledati... ali šta ću...ne mogu biti baš savršena..dovoljno je što sam zadovoljna sobom...

  14. #14
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    možeš ti i bolje
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  15. #15
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    tema nije osmišljena za hvalisanje a kamoli na dnevnom nivou,za to ima Svaštara i neka tema gdje možemo do mile volje pisati Šta sam danas obukla

  16. #16
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    o cemu ovde pricate?

    steta sto nema kraljice , ali naci se ko da je zameni @ tema : nisam ic , stefa me gura s kompa posle cu da e hvalim
    Ciji potpis?

  17. #17
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Citiraj Prvobitno napisano od Krasiva Vidi poruku
    tema nije osmišljena za hvalisanje a kamoli na dnevnom nivou,za to ima Svaštara i neka tema gdje možemo do mile volje pisati Šta sam danas obukla
    Ma obriši moj post. Vidiš da se malo šalim. Obriši svaki post koji se ne odnosi na temu...

  18. #18
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Citiraj Prvobitno napisano od mala skvo Vidi poruku
    pa zadovoljna sam.. to je jenda baš lepa soba u kojoj provodim veći deo dana..
    :raz_114: Jeste, postoji grupa : "ko nije zadovoljan sobom nek ide u predsoblje!"

    Na fizičkom planu sam zadovoljna :andjelica: Mislim nisam supermodel ali i ne moram to da budem
    Dovoljno je da mi drugi kažu da sam kao da se nisam porađala, ma šta ću bolje.
    A na ovom unutrašnjem , pa svi mi težimo da budemo zadovoljni. Ako imamo neke probleme trudimo se da ih rešimo, ako nam nešto fali trudimo se da to dobijemo, sve u cilju da budemo srećni. Nekima je to teže da ostvare, drugima je lakše da se opuste u životu, da više uživaju, da se malo nerviraju... Ma o tome kako biti srećan se može napisati ceo roman.
    Zavisi to naše zadovoljstvo i od nekih neostvarenih želja ali tu je presudna sposobnosti i želja da to ostvarimo...Na primer , jedino sam da kažem nezadovoljna sobom što nisam postala uspešna poslovna žena i onda kad pomislim na neka zanimanja verovatno da bi mi posle par dana od stresa otpala sva kosa sa glave .. Tako da podsvest radi za mene, trudi se da budem zadovoljna sobom , naći će već neki način Želje se ipak menjaju tokom života.

  19. #19
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,150
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Baš sam zadovoljna sobom Mogu da obrišem post
    ali,da ne bih spamovala ono što mi je sad palo na pamet je naizgled vrlo jednostavno..Kad smo zadovoljni?Kad osjetimo zadovoljstvo i nasmiješimo se sebi

  20. #20
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,107

    Početno Re: Zadovoljna sobom

    Zadovoljna sam sobom kada usrecim nekoga koga volim, kada uradim nesto za sta sigurno znam da je pun pogodak i lepo iznenadjenje, onda se osetim zadovoljno, ispunjeno i imam osmeh ili kada uspem bilo sta sto zelim i naumim da ostvarim, e tada sam garantovano zadovoljna, ma sta god to bilo... od nekog malenog kucnog posla, do nekog krupnijeg, ili nesto uradjeno na potpuno drugom polju...

Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Sam sa sobom
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 02-09-2014, 19:25
  2. Šta će ti muž, venčaj se sa sobom!
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 05-04-2012, 16:05
  3. Seks sa samim sobom-isprobati ili ne?
    Od Kovač u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04-07-2011, 22:15
  4. Krst koji nosite sa sobom
    Od kojica u forumu Religija
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 14-06-2011, 21:21

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •