Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Akolohol i cigarete opasniji od ekstazija i LSD-a

  1. #1
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Akolohol i cigarete opasniji od ekstazija i LSD-a

    Akolohol i cigarete opasniji od ekstazija i LSD-a

    Nepravedno i veštačko odvajanje alkohola i duvana od ilegalnih droga neke je naučnike podstaklo da porede štetno dejstvo ovih legalnih s ilegalnim drogama. Ekstazi, LSD i kanabis manje su štetni od alkohola i cigareta?

    Zloupotreba kanabisa stvara relativno mali rizik od psihičkih oboljenja u odnosu na to koliko pušača cigareta oboli od raka pluća smatra David Nutt, predsednik Savetodavnog veća za zlouporabu droga koji se zalaže za to da duvan ( pušenje cigareta) i alkohol budu rangirani po opasnosti kao i ilegalne droge.

    Nut je objasnio da alkohol zauzima peto mesto po štetnosti odmah iza kokaina, heroina, barbiturata i metadona, dok bi, po njegovom mišljenu duvan morao biti na itekako visokom devetom mestu ispred kanabisa, LSD-a i ekstazija.

    "Niko ne želi reći da droge nisu štetne. Kritično je samo pitanje gde je koja od njih na listi štetnosti. Trebalo bi otvoriti diskusiju o onome što je dokazano te o tome za što su zakoni o opijatima i da li ispunjavaju svoju svrhu," smatra Nutt i dodaje kako treba prihvatiti da mladi vole eksperimentirati s drogama, (opijati su njima izazov), kao i nekim drugim potencijalno opasnim aktivnostima te da ih u tom krucijalnom razdoblju treba zaštititi na sve moguće načine.

    Nutt se zalaže za to da se osiguraju tačne, precizne i verodostojne informacije te da se s plašenjem mladih neće apsolutno ništa postići.

    Profesor David Nutt sa Univerziteta u Bristolu i njegove kolege predložile su novu klasifikaciju za štetne supstance, utemeljenu na stvarnom riziku za društvo. Među 10 najopasnijih supstanci našli su se alkohol i duvan. Evo njihove liste:

    1. heroin
    2. kokain
    3. barbiturati
    4. ulični metadon
    5. alkohol
    6. ketamin
    7. benzodiazepin
    8. amfetamini
    9. duvan
    10. buprenorfini
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Odg: Akolohol i cigarete opasniji od ekstazija i LSD-a

    znači, kombinacija alkohola i cigareta je haos?
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    Kovač avatar
    Status : Kovač je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Pol:
    Lokacija : Periferija...
    Poruke : 1,188
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Akolohol i cigarete opasniji od ekstazija i LSD-a

    Ne znam da li za svoje sadašnje zdravstvene probleme da krivim alkohol,ali kažu da može biti uzročnik i hipertenzije i dijabetesa.
    Poznajem ljude koji su mnogo,mnogo više pili od mene,i još uvek piju pa nemaju ni procenat problema koje ja imam.
    Tako da ipak mislim da sve najviše zavisi od samog organizma,genetskih predispozicija,i....sudbine.
    A cigaru nisam u životu zapalio.

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Akolohol i cigarete opasniji od ekstazija i LSD-a

    eh, ja ponovo počela da pušim...ali ne u kući (nikad i nisam, ne volim da me deca gledaju sa cigaretom).....a alkohol, naravno, umereno i to je to.
    imam hroničnu bolest - hipotirozu, ali ne vidim da je ona vezana za alkohol i cigarete...možda jeste za lsd, ali nisam imala čast da se upoznam sa istim.
    где си пошла с крмељиве очи

Slične teme

  1. DA LI CIGARETE ZAISTA IZAZIVAJU RAK PLUĆA?
    Od Пркос u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30-07-2015, 23:30
  2. Cigarete ili net ????.......
    Od Ciciban u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25-02-2015, 12:00
  3. Cigarete samo na recept?
    Od ribizla u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10-10-2011, 10:00

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •