Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 93

Tema: Palačinke-slane-slatke

  1. #1
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Red face Palačinke-slane-slatke

    Češke pogačice od palačinki


    Potrebno je:

    * 12 palačinki (recept za palačinke)
    * 300 gr mlevenog mesa
    * 2 kriške hleba
    * 2 jajeta
    * 1 glavica crnog luka
    * so i biber
    * 200 ml kisele pavlake
    * mleko
    * 30 gr kačkavalja

    Na ulju proržite sitno iseckani crni luk,pa dodajte mleveno meso i prodinstajte. Kada je izdinstano,sklonite na stranu pa u to dodajte izgnječeni hleb (koji ste pre toga potopili u mleku i ocedili), 1 jaje i začinite po ukusu.

    Pečene palačinke podeliti u dve grupe po 6 palačinki.Stavite jednu palačinku, pa sa okruglom modlom blago pritisnute da obeležite krugove gde ćete kasnije da stavljate fil (slika 1). Na svaki krug naneti po kašičicu fila i rasporediti (slika 2). Preko stavite sledeću palačinku (slika 3) pa na istom mestu kao i na donjoj palačinki stavljajte fil. Tako radite sve do završne šeste palačinke na koju ne ide fil. Sa okruglom modlom vaditi pogačice (slika 4).
    Ponovite postupak i sa drugih šest palačinki.

    Pogačice prebacite na pleh obložen papirom za pečenje.

    Kiselu pavlaku i jaje umutite pa prelite preko pogačica.

    Pecite u zagrejanoj rerni na 200 °C oko 10 minuta ili dok ne porumene.
    Pečene pogačice servirajte na tanjir, a onda pospite sa izrendanim kačkavaljem.

    Okrajke od palačinki nemojte da bacate, već ih upotrebite za neku pitu ili supu. Ja sam napravila mini pitu sa pavlakom,jajima i sirom.

    Češke pogačice nama su odlično išle uz kečap i jogurt )
    Prijatno !
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  2. #2
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    Američke čokoladne palačinke

    Kada sam u maju bila u Mekedoniji kupila sam slatku pavlaku koja se zove Hopla, koju i inače uvek kupujem kada sam dole. Pošto mi je ostao ceo jedna litar a za par dana opet idem za MK i odnoviću zalihe, rešila sam da napravim domaći mascarpone. Kada sam po receptu u slatku pavlaku dodala limun, pavlaka se momentalno pretvorila u gustu granulastu smesu. Bila sam malo iznenađena, jer mi se to nikad nije desilo sa pavlakama koje sam do sada kupovala. Nastavila sam da radim dalje po receptu, tj. pokrila sam šerpicu sa rastegljivom folijom i ostavila da se ohladi pre stavljanja u frižider. Nakon 24 h kada sam je izvadila iz frižidera i kada sam po receptu trebala da je preručim na ceđenje koje bi po pravilu trajalo još 24 h, nisam imala šta da cedim. Nakon samo 24 h sam dobila čak 900 gr mascarpone sira koji nije bio toliko gladak kao predhodni, ali se prilikom mućenja a i jela te granulice i ne osete.
    Ako vam se desi upravo ovo što i meni u pripremi mascarpone sira, nemojte da se uplašite, već da znate da u njegovoj pripremi mnogo zavisi koja se pavlaka koristi. Kao i u svemu,tako i u ovome sve ima svoje prednosti a i mane

    Potrebno je:

    • 250 ml mleka
      220 gr brašna
      1 jaje
      2 kašičice šećera
      1/2 kašičice soli
      1 vanilin šećer
      1/2 praška za pecivo
      na vrh noža soda bikarbone
      40-50 gr maslaca
      50 gr čokolade

    Fil:

    • 250 gr mascarpone sira
      100 gr slatke pavlake

    Karamel preliv:
    • 100 gr mlečnih karamel bombona
      3 kašike slatke pavlake

    Sa mikserom,najmanjom brzinom umutiti mleko i jaje. Maslac i čokoladu rastopiti, malo prohladiti pa dodati predhodnoj smesi. Pomešati brašno, prašak za pecivo, sodu bikarbonu, šećer i so, pa sve zajedno sjediniti. Sa manjom kutlačom (40 ml) stavljati smesu na zagrejani tiganj, da palačinka bude oko 10-12 cm. Kada počnu da se stvaraju mehurići, uz pomoć špatule okrenuti palačinku i pržiti i drugu stranu,ali mnogo kraće nego prvu. Sve ukupno, za jednu palačinku vam treba manje od jednog minuta.

    Fil:
    Sjedini mascarpone i slatku pavlaku pa umutiti sa mikserom.


    Karamel preliv: Staviti karamel bombone sa slatkom pavlakom da se istope, sve vreme mešajući da se lepo sjedine.

    Serviranje: Na desertni tanjir staviti jednu palačinku pa naneti fil uz pomoć šprica. Staviti drugu palačinku, pa ponoviti postupak sa filom i onda završiti sa trećom palačinkom. Ukrastiti sa filom i preliti sa karamelom u neograničenim količinama )

    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  3. #3
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    Američke palačinke


    Pored "naših palačinki" (crepes) koje spremam makar jednom nedeljno, odavno sam htela da probam i Američke palačinke (pancakes). Juče sam pravila i probala Sa ukusom sam prezadovoljna jer su mekane, lepo narastu i sa nekim voćnim prelivom su preukusne. Razlika između ovih palačinki i naših je što je smesa gušća, prave se da budu manje i deblje i u njih ide prašak za pecivo. Takođe, nije potrebno teflonski tiganj podmazivati već se peku na "suvo". Eventualno, možete dodati kašiku ulja i to samo pre nego što stavite prvu palačinku da se peče. Pošto mi je ovo bilo prvo spremanje ovih palačinki, pekla sam jednu po jednu, ali pošto sad već imam "iskustvo" sledeći put ću ih spremati po tri u isto vreme, jer su manje i toliko može da stane u moj tiganj.

    Potrebno je:

    • 250 ml mleka
      220 gr brašna
      1 jaje
      2 kašičice šećera
      1/2 kašičice soli
      1 vanilin šećer
      1/2 praška za pecivo
      na vrh noža soda bikarbone
      40-50 gr maslaca

    Za voćni preliv:

    • 150 gr višanja
      150 ml soka od oceđenih višanja ili vode
      2-3 kašike šećera
      1 kašičica gustina

    I još treba:

    • 150 ml slatka pavlaka

    Napravite prvo preliv za palačinke. Višnje preliti sa sokom ili vodom, dodati šećer, pa staviti na vatru da ključa. Kuvati tako desetak minuta, a onda dodati gustin razmućen u malo vode ili soka. Kuvati još 2-3 minuta(na manjoj temperaturi) da se dobije gušća masa.
    Sa mikserom,najmanjom brzinom umutiti mleko i jaje. Maslac rastopiti, malo prohladiti pa dodati predhodnoj smesi. Pomešati brašno, prašak za pecivo, sodu bikarbonu, šećer i so, pa sve zajedno sjediniti. Sa manjom kutlačom (40 ml) stavljati smesu na zagrejani tiganj, da palačinka bude oko 10-12 cm. Kada počnu da se stvaraju mehurići, uz pomoć špatule okrenuti palačinku i pržiti i drugu stranu,ali mnogo kraće nego prvu. Sve ukupno, za jednu palačinku vam treba manje od jednog minuta.
    Slažite palačinku,preliv, palačinku, preliv uz dodatak umućene slatke pavlake i poslužite odmah.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  4. #4
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    Karamel palačinke sa jabukama - Caramel crapes with apples

    Testo za palačinke spremite po ovom receptu ili po nekom vašem.
    Potrebno je:


    • 2 kašike maslaca
      4 rendane jabuke
      1 kašičica cimeta
      3 kašike soka od limuna
      150 gr šećera

    Karamel fil:

    • 150 gr šećera
      150 ml slatke pavlake

    Sjediniti i istopiti maslac i sok od limuna u tiganju.Pomešati šećer i cimeti i ubaciti u maslac sa limunom. Dodati rendane jabuke i pomešati, pa na umerenoj temperaturi dinstati u poklopljenoj posudi,a onda sniziti temperaturu i promešati jabuke na svakih 5 minuta. Zatim isključiti ringlu i poklopiti posudu. Jabuke trebate pripremiti 45 minuta pre serviranja.
    Karamel fil: Istopiti šećer kao za karamel. Kada se istopi,polako dodavati slatku pavlaku i kuvati dok se sav šećer ne istopi. Ostaviti da se fil prohladi.
    Ispečene palačinke filovati sa filom od jabuka, a preko preliti sa karamelom.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  5. #5
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    Zapečene palačinke - Baked crapes

    Testo za palačinke:

    • 200 g brašna

      2 jaja
      1 kašika ulja
      200 ml mleka

      200 ml kisele vode

    I još treba:


    • džem od kajsija
      1 jaje
      1 žumance
      1 kašičica brašna

      1 kašika šećera
      1 vanilin šećer
      200 ml mleka
      200 ml slatke pavlake

    Spremiti smesu za palačinke,a onda ih ispecite. Svaku palačinku bogato premažite sa džemom od kajsija, a onda ih urolajte. Vatrostalnu posudu premažite sa maslacem,pa u nju složite palačinke.
    Umutite jaje,žumanac,šećer i vanilu. Dodajte brašno,mleko i slatku pavlaku. Prelite palačinke i staviti da se zapeku na 200 °C oko 20-25 minuta.


    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  6. #6
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    Palačinke u sosu od slatke pavlake - Crapes in sweet cream sauce

    Potrebno je:

    • 8 palačinki (recept za palačinke)
      marmelada od kajsija
      300 ml slatke pavlake
      4 kašike šećera
      2 kašičice putera


    Spremite palačinke prema ovom receptu ili već nekom vašem. Pečene palačinke prefilujte sa marmeladom i preklopite na pola i onda opet na pola da ostane 1/4 palačinke.
    U tiganju stavite da se otopi 1 kašičica putera, onda preko otopljenog putera složite palačinke.

    Najbolje da vam je tiganj dovoljno veliki da mogu stati 4 palačinke (što kod mene nije bio slučaj),tako da formiraju krug. Preko palačinki posuti 2 kašike šećera, a onda zaliti sa polovinom slatke pavlake.


    Ostaviti da se krčka oko 3-4 minuta, da se šećer sav istopi. Povremeno protresite tiganj da sos bude svuda ravnomerno.

    Sve ovo ponovite i sa preostale 4 palačinke.
    Služite dok je toplo uz umućenu slatku pavlaku.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  7. #7
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    Pizza palačinke - Pizza crapes
    Kada spremate palačinke,odvojite 8 do 10 palačinki na stranu i napravite ovu pizzu i dobićete odličnu večeru, brzu a ukusnu

    Potrebno je:
    8 - 10 palačinki
    150 gr šunke
    150 gr kačkavalja
    kečap
    origano

    Testo za palačinke spremite po ovom receptu ili po nekom vašem.
    Ispržiti palačinke.

    Pripremiti okruglu vatrostalnu činiju,premazati dno maslacem ili uljem i složiti prvu palačinku. Nju premazati kečapom (slobodno stavljajte više kečapa) a zatim preko nje staviti drugu i isto je premazati. Na treću staviti kečap, sitno iseckanu šunku,narendani kačkavalj i origano.

    Četvrtu,petu i šestu palačinku isto premazati kečapom s time što se na šestu ponavlja postupak kao sa treće. Staviti još 2-3 palačinke, zatim premazati kečapom i preko dobro narendati kačkavalj, a zatim posuti origanom.
    Staviti u zagrejanu rernu na 10 minuta da se sir otopi i palačinke malo zapeku.

    Ovde su razne kombinacije dozvoljene a sve to zavisi od vašeg ukusa. Možete svaku drugu palačinku premazati pavlakom ili majonezom a takođe na kraju, poslednju palačinku da prelijete sa pavlakom umućenom sa jednim jajetom. Nađite vašu dobitnu kombinaciju
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  8. #8
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    Paketići od palačinki


    Napraviti testo i od njega ispeći palačinke.
    Filovati palačinke na sledeći način. U sredinu palačinke rasporediti kašičicu majoneza,preko njega staviti bekon slaninu(Neoplanta),parče takno isečenog kačkavalja i origano. Zatvoriti palačinke i od njih praviti paketiće.
    Palačinke malo navlažiti sa vodom a zatim ih uvaljati u brašno,jaja i prezle. Pržiti u zagrejanom ulju i to prvo stranu na kojoj je zatvorena palačinka. Nakon prženja,palačinku staviti na salvetu ili kuhinjski ubrus,da upije višak masnoće.



    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  9. #9
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    PUNJENE HELJDINE PALAČINKE

    Sastojci

    Za palačinke
    1 jaje
    sol
    8 dag heljdinog brašna
    4 dag pšeničnog brašna
    1,5 dl vode
    1,5 dl mlijeka

    Nadjev
    100 g šunke
    50 g gaude
    2 žlice majoneze[img width=640 height=439]http://img124.imageshack.us/img124/9133/heljdinepunjenepalacink.jpg[/img]

    Preljev
    100 g cvjetače, brokule i mrkve
    malo vrhnja

    Priprema

    Izmiješamo sastojke kako su navedeni za palačinke. Smjesa mora biti kao za normalne palačinke pa ako je potrebno dodati još brašna ili mlijeka. Smjesu odložiti na stranu da kratko odstoji dok spremamo nadjev i preljev.

    U blenderu izmiješamo šunku, sir i majonezu da dobijemo smjesu kao za namaz. Šunka i sir mogu ostati komadići ali bitno je da se smjesa lako razmazuje. Po potrebi dodati još majoneze.

    Povrće skuhamo u slanoj vodi, izmiksamo ga i dodamo vrhnje po želji. Preljev ostavimo na toplom kako se ne bi ohladio.

    Na kraju pečemo palačinke i odmah tako vruče premazujemo nadjevom i prelijevamo pripremljenim preljevom. Odmah poslužujemo i jedemo.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  10. #10
    Registrovani Član
    Пркос avatar
    Status : Пркос je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Lokacija : Beograd moj rodni grad
    Poruke : 5,528
    Tekstova u blogu : 125

    Početno Odg: Palacinke

    Palačinke sa šunkom i kačkavaljem

    Potrebno je za 10 palačinki: 10 tanjih lista šunke
    10 tanjih lista kačkavalja
    1 čaša pavlake
    2 jajeta
    malo soli
    malo prezli Priprema: Celu palačinku premazati sa malo pavlake, pa staviti list šunke a preko list kačkavalja. Uvijte palačinku kao sarmu. Uvaljajte je u umućrna jaja pa u prezle. Pržite u zagrejanom ulju sa obe strane. Vadite na papir da se ocedi višak masnoće, a potom služite cele ili ih secite.
    Palačinke mogu da se služe i vruće i hladne.
    Život nije samo topla plima.
    I kada te nema - treba da te ima...


  11. #11
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno

    Cimet Palačinke

    Za palačinke:
    125 g brašna
    malo soli
    1 jaje
    kašika ulja
    300 ml mleka

    Priprema palačinki:
    stavite brašno i so u dublju posudu, pomešajte ulje, jaja i mleko i ulijte u brašno. Trebali bi dobiti prilično retko testo.
    Ispecite palačinke i izvadite ih na tanjir.

    Za sos od jabuka:5 jabuka iseci na kocke,obariti ih i ispasirati,te dodati prah secera po ukusu.
    Pripremaalacinke uviti u valjak,te nožem zatim seci krugove,poredjati ih na tanjir okruglo,u obliku cveta.
    Preko svakog "cveta" staviti pire od jabuka i posuti cimetom.


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  12. #12
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno

    Zapečene palačinke sa eurokremom i pomorandžom

    1/2 l kisele vode
    1/2 l mleka
    2 jaja
    malo soli
    brašno
    1 šolja rendane kore od pomorandže
    250 g mlevene plazme
    250 g eurokrema
    1 čaša kisele pavlake
    100 g šećera u prahu
    1 dl mleka
    1 slatka pavlaka

    Priprema:

    Testo za palačinke napravite tako što ćete dobro umutiti dva jaja najbolje mikserom. Zatim jaja dodajte u brašno sa malo soli. Dodajte i 1/2 l mleka pa polako mutite da ne bude grudvica. Dodavati polako kiselu vodu dok se sve ne utroši. Gotovo testo za palačinke ostaviti da odstoji sat do dva pre pravljenja palačinki.
    Ispržite palačinke pa ih filujte eurokremom i pospite plazmom. Savijte na 4 dela i ređajte u vatrostalnu činiju. Umutiti čašu kisele pavlake za 100 g šećera u prahu i 1 dl mleka, preliti preko palačinki i staviti ih u rernu da se zapeku.
    Kada su palačinke gotove, ostavite ih da se malo prohlade pa ih prelijte slatkom pavlakom u koju ste dodali šolju rendane kore pomorandže. Ako želite palačinke možete poslužiti i neprelivene, a pavlaku sa pomorandžom poslužite u zasebnoj posudi.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  13. #13
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno

    Palačinke u kombinaciji sa voćem

    Osnovno testo:
    3 jaja, na vrh noža soli, brašno koliko prime jaja, 3 kašike ulja i mleko da masa bude srednje gustine. Pre prženja ostavite smesu da malo odstoji.

    Palačinke sa jabukama
    U osnovno testo dodati 2 narendane jabuke i 2-3 kesice vanilin šećera. Pržiti. Filovati mlevenim orasima pomešanim sa šećerom i preklapati na četvoro.


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  14. #14
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno

    Palačinke sa filom od bresaka

    4-5 bresaka oljuštiti,iseći na komade, dodati 4 kašike šećera i 3 kesice vanilin šećera. Malo prokuvati. Ohladiti. Umešati 2 kašike kisele pavlake i sitnije lomljenog keksa po potrebi. Skuvati krem od 1/2l mleka sa 3 kašike šećera, 2 kesice vanilin šećera, pudingom od vanile i 125g margarina. Skloniti sa vatre i umešati 2 žumanca. Palačinke ispržiti prema osnovnom receptu. Filovati tako što se nadev stavi na početak palačinke, pa potom urola. Iseći na manju parčad. Zaliti kremom i ohladiti. Po želji ukrasiti snegom od preostalih umućenih belanaca sa šećerom.


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  15. #15
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno

    Palačinke sa bananama

    Palačinke ispržiti prema osnovnom receptu. Skuvati krem od 1/2l mleka sa 3 kašike šećera, 2 kesice vanilin šećera, pudingom od vanile i 125g margarina. Kremom filovati palačinke, poređati preko kolutove banana prethodno potopljenih u limunov sok da ne bi potamnele i preklopiti na četvoro. Posebno skuvati 200g mlevenih oraha sa malo mleka, 2-3 kašike šećera ( ako volite slađe slobodno dodajte još šećera ) i 50g margarina. Ovu smesu naneti na palačinke. Otopiti čokoladu sa malo mleka i butera, pa išarati palačinke preko krema od oraha.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  16. #16
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno


    Palačinke " Dvorac "

    Neću vam davati nikakve recepte, ali skrenut ću vam pažnju na nekoliko stvari do kojih su došli nakon razmjene iskustava neki “palačinka majstori” i članovi “palačinka klubova”. Dok nadjeva za palačinke ima nekoliko tisuća vrsta, tijesto za palačinke je u principu uvijek isto ili slično. Brašno, voda ili mlijeko te jaja. Tijesto za palačinke možete napraviti samo s vodom ili samo s mlijekom, ali najbolje tijesto za palačinke ćete dobiti ako stavite pola mineralne vode i pola mlijeka koje bi trebalo biti toplo. I ja sam se pitao zašto mineralna voda, ali kažu da ona daje mekoću palačinkama. Gotovo tijesto ostavite da odstoji do 25 - 35 minuta, jer će one tako najbolje uspjeti, tj. masa će postati veća i kompatibilnija. U tijesto možete dodati i čašu piva ili snijeg od bjelanca kako bi bile rastresitije. Za dobru palačinku potrebno je dvije minute u tavi. Znači minuta po strani. Važno je da tijesto bude gusto i da ga miješate - mutite dok ne postane glatko, bez grudica, a potom dodajte još mlijeka, pa malo mineralne vode, a kad ste završili dodajte oko 1 dl ulja i dobro promiješajte. Iako se smatra da je u tijesto najbolje staviti cijelo jaje, pravi “palačinka majstori” preporučuju da se žumanjak stavi odmah u tijesto, a bjelanjak se odvoji u posebnu posudu i doda na kraju kao snijeg. Preporuča se staviti i malo praška za pecivo, ali samo malo... U to osnovno tijesto može se dodavati puno toga kako bi obogatili ukus, ali se, za razliku od nadjeva i preljeva palačinki, ne preporuča previše eksperimentiranja s tijestom.
    Vjerojatno se pitate koji su omjeri sastojaka za tijesto. Primjerice, za osnovno tijesto za palačinke za četiri osobe potrebno vam je 200 - 220 grama brašna, dva jaja, jedna žlica ulja, dva dcl mlijeka i jedan dcl mineralne vode.
    Nakon tijesta dolazi nadjev "Dvorac".

    Palačinke se premažu topljenom čokoladom i
    posipaju mljevenim makom pomiješanim sa malo šećera, zarolaju se preliju čokoladom i posipaju makom.
    Prijatno
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 21-02-2010 at 14:00
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  17. #17
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno

    Čokoladne palačinke

    1/2 - 2/3 L mleka
    2 jaja
    nešto brašna
    malo mineralne (samo da malo zapeni smjesu)
    1 vanilin šećer
    1 kašika kakaa u prahu
    malo soli

    Priprema:
    Pomešajte sve sastojke u jednu homogenu smesu. Ovaj recept za palačinke je poseban i po tome što u smesu stavljamo kakao prah koji će dati egzotičan izgled čokoladnim palačinkama.
    U palačinke možete staviti razne namaze, orahe, bademe, suvo voće, komadiće svežeg voća, te ukrasiti sa šlagom, sladoledom i raznim prelivima.

    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  18. #18
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno

    Penaste palačinke

    100 gr brašna
    2 jaja
    1 kašika mleka
    50 gr butera
    malo soli
    1 čašica likera

    Za nadev:

    5 kašika džema od suvih smokava s pomorandžom
    po želji – 1/2lit krema od vanile

    Priprema:

    Brašno i jaja mešajte postepeno dodajući mleko, malo soli i pola količine maslaca. U glatku smesu dodajte čašicu likera i u frižideru držite sat vremena. Ispecite palačinke i tople ih premažite džemom od suhih smokava s pomorandžom preko kojeg možete po želji namazati i tanki sloj krema od vanile. Presavijte u trouglove i ukrasite trakicama pomorandžine kore.


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  19. #19
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Palacinke

    Pohovane palačinke


    Od 1 jaja,350 gr brašna, 1/2 litra mleka i malo soli napraviti testo za palačinke.
    Ispržiti na ulju.
    Nadevati palačinke nadevom koji se pripremi od 200 gr sira, 2 žumanca i sneg od 2 belanca.
    Nadevene palačinke savijati u kvadrat,umakati u umućena jaja sa dodatkom soli.
    Pržiti na vrelom ulju dok ne porumene.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  20. #20
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Palacinke

    Gnezda od palačinki


    Ispeći malo deblje palačinke.

    Fil : 2 glavice sitno seckanog luka propržiti,dodati mleveno meso (juneće,a može i pileće)
    posoliti po ukusu i dodati bibera i malo aleve paprike.
    Filovati palačinke i slagatiih u pleh.Preliti palačinke sa 1 kiselom pavlakom umućenom sa
    1 kašikom senfa,malo rendanog kačkavalja i peršunovog lista. Zapeći.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

Stranica 1 od 5 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Knedle, slane, slatke...
    Od Пркос u forumu Kuhinjske teme
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 26-04-2016, 17:08
  2. Slatke pite
    Od Bisernica u forumu Poslastičarski kutak
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 13-10-2013, 21:26

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •